ID.nl logo
Dit kunnen we verwachten van de nieuwe iPhone SE2
© Reshift Digital
Huis

Dit kunnen we verwachten van de nieuwe iPhone SE2

Apple werkt volgens de geruchten aan een opvolger van de iPhone SE, de budgettelefoon uit 2016. De nieuwe iPhone SE2 kan al in maart verschijnen.

Volgens berichten van persbureau Bloomberg, zal de nieuwe iPhone een 4,7-inch scherm krijgen en qua uiterlijk veel gelijkenissen vertonen met de iPhone 8 uit 2017. Dit was het laatste iPhone-model met schermranden. Ook komt de thuisknop weer terug, naast de Touch ID-vingerscanner, maar de telefoon ontgrendelen door middel van gezichtsherkenning is er niet bij.

Het prijskaartje zal vermoedelijk een stuk lager liggen dan de iPhones die afgelopen jaar verschenen (de iPhone 11 kost momenteel minimaal 800 euro, de iPhone 11 Pro zelfs minimaal 1159 euro), terwijl dezelfde processor zal worden gebruikt. Dit zal onder meer een positief effect hebben op de accuduur en de AI-mogelijkheden van het nieuwe toestel.

©PXimport

Later dit jaar mogelijk 5G-telefoon

Volgens Bloomberg wil Apple zijn aandeel op de wereldwijde smartphonemarkt uitbreiden voor de uitrol van nieuwe 5G-toestellen later dit jaar, die vermoedelijk weer een stuk duurder gaan worden vanwege onder meer de nieuwe camera’s en een snellere processor.

Het persbureau stelt dat Apple dit jaar meer dan 200 miljoen telefoons hoopt te verkopen en een goedkoper model kan helpen de concurrentie aan te gaan met de vele Android-telefoons die momenteel op de markt te verkrijgen zijn en veelal goedkoper zijn dan de laatste iPhones.

Onthulling in maart

De officiële aankondiging van de nieuwe iPhone SE kan snel komen, aldus Bloomberg. Toeleveranciers van Apple zouden de telefoon al in februari in elkaar zetten, waarna het toestel in maart officieel onthuld kan worden.

De geruchten van een iPhone SE2 of een goedkope iPhone 9 doen al jarenlang de ronde, maar niet eerder waren de verhalen zo concreet. De smartphone kan uitkomst bieden voor Apple-fans die niet bereid zijn om meer dan 800 euro voor een nieuw toestel te betalen of die gewoonweg een compact toestel zoeken zonder al te veel poespas.

Focus op de camera

De focus van de nieuwe telefoon van Apple zal ook liggen op de camera in het apparaat. De cameralens wordt vermoedelijk minstens van dezelfde kwaliteit als die van de iPhone 8, en sommigen suggereren dat de nieuwe smartphone zelfs een iPhone 11-achtige camera krijgt om beter te kunnen concurreren met Google.

Vorig jaar boekte Google namelijk nog een groot succes met de goedkope Pixel 3a, mede dankzij de sterke camera. Als Apple dezelfde kant opgaat met de nieuwe iPhone, dan kan dat best eens een schot in de roos zijn.

©PXimport

▼ Volgende artikel
Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1
Huis

Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1

New mask, same task! Ondanks het zware afscheid van ons geliefde merk, zijn we meer dan ooit gemotiveerd om van ID Games opnieuw iets groots te maken. In deze allereerste Power-Up Podcast leggen we uitgebreid uit wat onze toekomstplannen zijn voor het magazine en de website, delen we de enorme hoeveelheid toffe berichten die we hebben ontvangen én moeten we helaas ook een paar uitspraken rechtzetten. Natuurlijk ontbreekt het vaste recept niet: Simons poepverhalen, Martins boomer-programma’s en een flinke dosis games. Zo hebben we het onder andere over Dispatch, Halo en 2XKO. En hoewel sommige dingen veranderen, blijft traditie gewoon bestaan. Dus: Check snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
02:05 Een ‘goed’ begin
04:25 Warme berichten
08:35 Correcties
12:00 Het magazine
18:00 De nieuwe site
20:45 Kopzorgen & Irene Moors
23:15 Simon zijn wc-avonturen (deel 2)
27:10 Dispatch
31:35 Opsporing: games gezocht
37:00 Ubisoft-chaos
51:25 Simons laatste Halo-avonturen
57:25 Toekomst van de gamesmedia
01:01:55 Terug naar de programma’s
01:07:00 The Rip
01:13:05 2XKO
01:16:15 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!

▼ Volgende artikel
Kijk hier naar de  Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6
© Xbox Game Studios
Huis

Kijk hier naar de Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6

Eens in de zoveel tijd geeft Microsoft ons een kijkje in de keuken van verschillende ontwikkelaars middels een Xbox Developer Direct. Deze week is het weer zover, en krijgen we meer te weten over aankomende games Fable, Gran Turismo 6 en Beast of Reincarnation. Hieronder vind je de stream, de tijden en onze verwachtingen.

De Xbox Developer Direct is een presentatie waarin de ontwikkelaars van verschillende games rechtstreeks aan spelers kunnen vertellen over hun aankomende titels. De eerste editie van 2026 wordt op donderdag 22 januari, om 19:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden. 

De presentatie is dan te bekijken op het YouTube- en Twitch-kanaal van Xbox, maar is ook hieronder live te zien. De lengte van deze Developer Direct is nog niet zeker, maar vorige edities namen zo’n vijftig minuten in beslag. 

Watch on YouTube

Programma van de Developer Direct

Daarbij is al bekend welke games er getoond gaan worden. Twee daarvan komen uit de stal van Playground Games, de ontwikkelaar van de Forza Horizon-games die dan ook het zesde deel in die racefranchise en de nieuwe spelwereld in Japan uitgebreid laat zien. Ook is het goed mogelijk dat de releasedatum van het spel tijdens de Developer Direct wordt onthuld, gezien die vorige week mogelijk gelekt is

Maar Playground werkt ook al jarenlang aan een ander, zeer geanticipeerd project: Fable. Dit gaat niet om een remake, maar een gloednieuwe game in de geliefde fantasyfranchise. De game werd in 2020 aangekondigd dus de hoop is dat het spel ergens dit jaar verschijnt. Gezien Playground blijkbaar klaar is om meer te gaan onthullen over het spel achten we dat ook wel mogelijk. Er is vooralsnog maar weinig bekend over deze nieuwe Fable-titel, dus we hopen vooral veel te zien over hoe het speelt en hoe diep we in de wereld van Albion kunnen duiken. De diepgang van de quests was immers wat Fable zo grijpend maakte.

Watch on YouTube

Een ietwat onverwachte verschijning in een Xbox-presentatie is ontwikkelaar Game Freak. Dit Japanse bedrijf staat immers bekend om de Pokémon-games die exclusief op Nintendo-consoles uitkomen, maar zoals vorig jaar duidelijk werd, wordt er ook gewerkt aan een geheel andere game. Beast of Reincarnation is een prachtig ogende rpg die zich afspeelt in een post-apocalyptische versie van Japan, en er is een hele grote hond van de partij. De interesse is dus wel gewekt, maar Game Freak moet wel even bewijzen dat er meer redenen zijn om geïnteresseerd te worden dan “de Pokémon-makers maken een Xbox-game”. 

Fallout-remasters?

Opvallend aan deze editie van de Xbox Developer Direct is dat er drie games uitgelicht worden. In eerdere edities waren dit er vier, waardoor fans speculeren dat er nog een geheime aankondiging komt. Insiders als Jez Corden, die in het verleden correcte informatie naar buiten heeft gebracht, zeggen dat er inderdaad een vierde aankondiging is. Er is een mogelijkheid dat dit remasters van Fallout 3, Fallout: New Vegas of beide betreft. Geruchten over opgepoetste versies van die spellen gaan al geruime tijd rond, en gezien het tweede seizoen van de Fallout-serie op Amazon Prime Video bijna ten einde komt, lijken de sterren er perfect voor in de hemel te staan.

©Obsidian Entertainment

Het lijkt echter iets anders te lopen, gezien diezelfde Jez Corden nu claimt dat de Fallout-remasters 'niet bepaald aanstaande' zijn, en niet á la The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered plotseling uitgebracht worden tijdens de Developer Direct.

Daarbij gaan er andere geruchten rond vanuit onder andere de website VGC, dat deze vierde aankondiging een ‘kleinschalige, originele game van een first-party Xbox-ontwikkelaar’ is. Geen bestaand IP dus, wat speculatie over wat het zou kunnen zijn lastig maakt. Enfin, donderdag komt er ongetwijfeld duidelijkheid.