ID.nl logo
Peggy valt af (4): Ik vind rennen echt het allerstomste wat er is ... maar ik doe het wel!
© ActionGP - stock.adobe.com
Gezond leven

Peggy valt af (4): Ik vind rennen echt het allerstomste wat er is ... maar ik doe het wel!

Peggy van ID.nl wil nu eindelijk van de overtollige kilo's af. Om dat te bereiken, gaat ze onder begeleiding 6 weken lang sporten en haar voeding aanpassen. Hoe het haar vergaat, kun je volgen op ID.nl. Dit is haar verslag van de vierde week. "Ik ben benieuwd of ik morgen mijn bed nog uitkom."

Lezen hoe het Peggy verging in haar eerste week? Klik dan hier. Nieuwsgierig naar week 2? Klik dan hier. En weten hoe week 3 ging? Klik dan hier.

⏰ Maandag 30 januari

Dag 1 van week 4. Op de helft en volgens mij heb ik een dipje … Niet om de training van afgelopen zaterdag, dat was gewoon mopperdemopper, strompel en struikel en dóór. Maar vorige week had ik na de training van woensdag en zaterdag al een beetje last van spieren in mijn linker bovenbeen. Dat trok uiteindelijk steeds wel grotendeels weg tot een gevoeligheidje. Helaas bij de eerste squats vandaag bam, full on die spieren in protest, met als gevolg een zwabberend been dat niet doet wat ik wil. En dat vind ik dus stom en daar word ik chagrijnig van.

Alternatieve oefeningen van Patrick gekregen. Evengoed flink wat spieren getraind zonder dat bovenbeen te belasten, maar ik wil gewoon meedoen met de rest en geen gedoetjes met stomme spieren. (Zegt ook wel wat, dat ik door wil en niet wil stoppen- joehoe dit is je excuus om niet meer te sporten 😉). Voelt ook gewoon een beetje als falen en ik wil die 6 weken knallen en alles eruit halen. Vandaag was dus gewoon effe STOM. Punt. Doei.

PS 1. voeding gaat nog steeds prima en geen drank ook, ondanks 2 'borrels' met vriendinnen afgelopen weekend.

PS 2. Fitbit bijna op tijd aan gezet.

PS 3. Evengoed spierpijn morgen

PS 4. 5x eetmoment gedaan vandaag

©PW | ID.nl

Gezellige borrel! En ja, die fles Spa rood links in beeld was voor mij!

⏰ Woensdag 1 februari

Dag 2 van week 4. Het gaat alweer goed met deze mopperkont hoor. Bovenbeenspier doet het weer iets beter. Lang leve de massagegun. Pijn is een emotie 🥴, want lekker is anders, maar het werkt wel, voor de doorbloeding en het losmaken van de spier. Ik heb ook nog een warmtepleister van de Kruidvat geprobeerd, maar die voelde vooral warm aan van bovenaf en niet echt op de spier zelf. Vond het sowieso ingewikkeld om te beslissen wanneer ik die pleister kon plakken, want je mag er niet mee slapen en het mag ook niet onder strakke kleding. Maar om nou zonder broek naar mijn werk te gaan is ook een beetje gek hè.

📬 You've got mail!

Ik heb ook weer de wekelijkse update-mail van de diëtiste gehad. Ik ga nog steeds goed qua verdeling van de macronutriënten (eiwitten, vetten en koolhydraten) en ze heeft wat eiwitrijke recepten gedeeld. Ik moet sowieso even wat meer gaan uitproberen qua recepten, maar iets met maar 24 uur in een dag enzo 🙄.

Vanuit de sportcoach krijgen we ook iedere week een mail met trainingsleer. Hierin staat wat we doen en waarom. Bij Krachtmeesters omschrijven we "trainen" door middel van de volgende definitie: "Het doelgericht verstoren van de homeostase(overload), in een specifieke motorische vaardigheid of specifiek energie systeem, met als doel een positieve adaptie (=resultaat) in het gewenste systeem van een specifieke individu." Dat dus 🏋🏻‍♀️.

©PW | ID.nl

Elke week in de mail: persoonlijk voedings- en trainingsadvies.

Ik sport 3x per week. Ik! Hoe dan?

Verder ook nog een besefmomentje deze week. Na ruim 9 jaar niet te hebben gesport, op een zumbalesje en uren wandelen na, ben ik gewoon al ruim 3 weken, 3x per week aan het sporten. Vind ik het iedere keer leuk? Neuh, maar ook niet verschrikkelijk. Ik voel geen haat, denk niet van tevoren oh bah ik MOET weer sporten, maar gewoon ik ga weer sporten. Het is dus ook niet zo gek dat er af en toe wat spieren niet leuk doen en dat ik sowieso ongoing spierpijn heb. Toegegeven: ik had wel 1 ieniemienie haatmomentje vorige week in de zandbak (ik vind rennen echt het allerstomste op aarde en deed dat zelfs bij de gymles toen ik 13 was al niet … en nu dus wel) en 1 dipmoment na het sporten (wat zomaar ook wel eens iets met hormonen te maken had kunnen hebben). En al die leuke en lieve reacties van collega’s, oud-collega’s, vrienden en familie helpen natuurlijk ook 💖. Op naar de zandbak zaterdag. Wie weet een pietsie kleiner haatmomentje of alleen mopperen.

©PW | ID.nl

En ik vind het niet eens verschrikkelijk!

⏰ Zaterdag 4 februari

Dag 3 van week 4. Gisteravond had ik een etentje met vriendinnen bij mij thuis. Ik had 2 soorten lasagne gemaakt (met volkoren lasagnebladeren natuurlijk), lekker stokbroodje erbij, salade en wijn. Ik heb het keurig bij de lasagne en salade gehouden. Geen wijn, daar heb ik nog het minste moeite mee, maar dat stokbrood🥖. Ultieme guilty pleasure ... Als je mij voor altijd alleen maar stokbrood met kruidenboter, Franse kaasjes en smeersels geeft ben ik gelukkig. Dus ik neem ook niet 1 stukje, want dan ga ik los. En evengoed heerlijk gegeten, maar vooral genoten en tranen met tuiten gelachen met mijn vriendinnen. Veel waardevoller dat een glas wijn en stuk stokbrood.

©PW | ID.nl

Dit. Zand. Hoog. Veel.

Weer die zandbak ...

Vandaag voor de 4e keer sporten in de zandbak. En ik zag er best wel tegenop. Tijdens het buiten sporten word ik enorm geconfronteerd met het feit dat ik gewoonweg geen conditie heb. Tijdens deze trainingen ligt het tempo hoger dan op maandag en dinsdag binnen (dan gaat het meer om trainen met de juiste techniek). Dus snel buiten adem, verzuren en hardlopen in het zand bergje op, FML🔫. Gelukkig wordt dat wel gezien door de sportcoaches. Iedereen doet wat-ie kan tot zijn eigen kunnen. Tuurlijk word je gepusht (no pain no gain) en uitgedaagd, maar tot op zekere hoogte. De sportcoach vroeg tijdens de wandeling (ik al uithijgende) naar de volgende, nog steilere zandberg: Vind je het wel leuk? Ik zei Ja, maar wel takkezwaar, ik merk enorm dat ik geen conditie heb en dat het soms voelt of ik 80 jaar oud ben. Moest-ie lachen en zei Nou, daar werken we aan toch. Bij de laatste sprint omhoog tegen de megasteile zandberg (die bergen zand lijken met de minuut hoger te worden) sjokte ik achter de groep aan, die mij vervolgens enorm aanmoedigde om die laatste meters te halen. Go Peg, kom op je kan het Peggy. Superlief! Toch hoop ik ooit eens ergens bij de eerste 5 (die lat niet tè hoog leggen hahaha) te staan boven aan in die zandbak om iemand anders aan te moedigen.

Eetdagboek:

Dinsdag GEEN roomboterkoekje bij de koffie (vriendinnen met een eigen bakkerij, leuk maar nu effe niet).

Woensdag GEEN boerenkool met worst én gehakballen bij mijn ouders gezellig met mijn neefje en nichtje (doen we iedere 3 weken), want té lekker maar vlak voor het sporten niet handig. Ik eet hier standaard teveel van.

Vrijdag tijdens de lunch op kantoor GEEN Turkse pizza maar crackers met humus.

Vrijdagavond GEEN stokbrood met kruidenboter en wijn bij het eten met vriendinnen.

Zaterdag GEEN wijn tijdens 50-jarig verjaardagsfeestje van een vriendin (moest ook nog rijden, dat scheelt).

Zondag tijdens een verjaardagsborrel GEEN taart, nootjes, chips, snacks en andere vreterijen.

Week 4, check ✅ WEL: lekker en gezond, gegeten en geen honger. Het laten staan van de 'slechte' dingen kost mij op dit moment weinig moeite. Iets met spreekwoordelijke knop die om is ofzo.

P.S. Ook een nieuw ontbijtrecept uitgeprobeerd in de multicooker met airfryerfunctie: havermout-ontbijtbakjes. Erg lekker, makkelijk en weer eens wat anders. Goed in koolhydraten, dus ook goed voor het sporten. Vandaag voor de zondag een goed een 'weer eens wat anders dan kwark'-ontbijtje.

©PW | ID.nl

Allemaal gezonde ingrediënten. Het eindresultaat?

©PW | ID.nl

Heerlijke havermout-ontbijtbakjes!

🍎 Wil je ook een paar kilo kwijt? Kijk dan in ons Afvaldossier. In dit afvaldossier vind je artikelen over gezonde voeding, beweging en sporten, maar ook over apps, gadgets en connected health-apparaten waarmee je je voortgang kunt monitoren en die je helpen gemotiveerd te blijven. ID.nl weet het zeker: het gaat je lukken! 🍎

Watch on YouTube

Nog meer video's uit ons Dossier Afvallen bekijken? Dat kan op YouTube!

▼ Volgende artikel
SwitchBot introduceert nieuw slim deurslot met gezichtsherkenning en Hub 3
Zekerheid & gemak

SwitchBot introduceert nieuw slim deurslot met gezichtsherkenning en Hub 3

SwitchBot - bekend van onder meer automatische gordijnsystemen - heeft twee nieuwe producten aangekondigd die het smart home-aanbod van het bedrijf verder uitbreiden. Het gaat om de SwitchBot Lock Ultra Vision Combo en de SwitchBot Hub 3.

De SwitchBot Lock Ultra Vision Combo is volgens het bedrijf het eerste slimme deurslot dat achteraf geïnstalleerd kan worden en beschikt over 3D-gezichtsherkenning. Het systeem gebruikt meer dan 30.000 infraroodpunten om een gedetailleerde gezichtskaart te maken voor identificatie. De herkenning gebeurt binnen één seconde en is zeer veilig met een foutpercentage van minder dan 0,0001%. De gezichtskaarten worden lokaal opgeslagen met AES-128 encryptie.

Het deurslot biedt in totaal 18 verschillende manieren om de deur te openen, waaronder gezichtsherkenning, automatische ontgrendeling, NFC-kaarten, vingerafdrukherkenning, app-bediening en spraakcommando's. Het is ontworpen voor vrijwel universele compatibiliteit en past op 99,9% van de bestaande deursloten zonder dat er geboord of verbouwd hoeft te worden.

Met het FastUnlock-systeem zorgt het slot voor een snelle ontgrendeling door een permanente Bluetooth-verbinding met het Keypad Vision te onderhouden. De motor is 122,2% sneller en heeft 10,5% meer kracht dan de vorige versie, terwijl het geluidsniveau laag blijft met slechts 20 dB. Er zijn verschillende modi beschikbaar, waaronder een speciale Nachtmodus die zorgt voor een stillere werking tijdens de nachtelijke uren.

Het slot is voorzien van een driefasig batterijsysteem met een grote oplaadbare hoofdbatterij die tot 9 maanden meegaat, een back-up CR123A-batterij en een elektrolytisch noodontgrendelingssysteem voor situaties waarin de hoofdbatterij leeg is.

Naast de Lock Ultra Vision Combo heeft SwitchBot ook de Hub 3 gepresenteerd. Deze hub dient als centraal besturingspunt voor het slimme huis en ondersteunt Matter. De Hub 3 kan meer dan 100.000 infrarood-apparaten, streamingdiensten en andere SwitchBot-producten integreren. Het apparaat kan tot 30 programmeerbare commando's versturen om automatiseringsscenario's te activeren met Matter-compatibele producten van andere merken die al zijn geïntegreerd in Apple Home.

De Hub 3 heeft een Dial Master draaiknop voor de bediening van volume van verbonden apparaten zoals televisie en hifi, temperatuur en andere functies. Ook biedt het apparaat aanpasbare scèneknoppen en real-time monitoring van binnen- en buitenomgevingsgegevens. Het kan daarnaast aangepaste automatiseringsroutines maken die energiebesparend gedrag ondersteunen.

SwitchBot kondigt aan dat er binnenkort meer nieuwe producten onthuld zullen worden via hun YouTube-kanaal, waaronder de SwitchBot AI Hub, Smart Video Doorbell, K20+ Pro, Garage Door Opener, Plug Mini (EU), Safety Alarm, Smart Radiator Thermostat en een nieuwe lichtserie.

Beschikbaarheid en prijzen

De SwitchBot Lock Ultra Vision Combo is verkrijgbaar via de officiële website van SwitchBot en Amazon voor een adviesprijs van 299,99 euro. Er is ook een Lock Ultra Touch Combo beschikbaar voor een adviesprijs van 249,99 euro. De SwitchBot Hub 3 is vanaf nu verkrijgbaar voor een adviesprijs van 129,99 euro.


Bekijk andere SwitchBot-producten op Kieskeurig.nl:

▼ Volgende artikel
Nederlanders spenderen bijna 30 euro per maand aan streamingdiensten
© Alexander Kirch | AA+W - stock.adobe.com
Huis

Nederlanders spenderen bijna 30 euro per maand aan streamingdiensten

Streamingdiensten zijn niet meer weg te denken uit Nederlandse huishoudens. Volgens onderzoek van Slimster.nl onder 1066 volwassenen heeft ruim driekwart van de Nederlanders van 18 jaar en ouder minstens één abonnement op een streamingsdienst. Meestal blijft het daar niet bij: veel mensen combineren meerdere platforms. Netflix en Videoland zijn het populairst. Gemiddeld gaat er per persoon 29,56 euro per maand naar deze abonnementen.

Dat bedrag valt op, zeker in een tijd waarin de kosten voor levensonderhoud blijven stijgen. Slimster rekent het voor: wie op zijn twintigste begint met streamen en dat volhoudt tot zijn zeventigste, tikt in totaal zo'n 18.000 euro af. Voor bijna één op de tien Nederlanders loopt het maandbedrag zelfs op tot boven de 50 euro.

Bron: Slimster

Meerdere abonnementen, dus dat tikt aan

Twee derde van de gebruikers heeft meer dan één streamingdienst in huis. Vaak gaat het om twee of drie abonnementen, maar er is ook een kleine groep van zes procent die zich op vijf of meer platforms heeft geabonneerd. Als het op bezuinigen aankomt, moet Viaplay het als eerste ontgelden. Bijna de helft van de mensen met meerdere abonnementen noemt Viaplay als eerste die zij zouden opzeggen bij financiële druk. SkyShowtime en HBO Max volgen met respectievelijk 38 en 35 procent. Opvallend: ook Netflix is, met 29,3% absoluut een kandidaat voor een financiële bezuinigingsronde.

Geen afscheid voor altijd

Volgens Slimster betekent opzeggen lang niet altijd dat gebruikers definitief afhaken. Veel mensen schakelen tussen platforms, afhankelijk van wat er op dat moment te zien is. Wie nu naar HBO Max gaat voor 'The Last of Us', stapt later misschien weer over op Disney+ als daar een nieuwe Marvel-serie verschijnt. Omdat je de meeste abonnementen maandelijks kunt opzeggen, is flexibel gebruik heel normaal geworden.

Wij schreven al eerder dit artikel: Zo bespaar je op je abonnement voor streamingdiensten