ID.nl logo
Nieuwe Sennheiser-oordoppen hebben bekend design en betere anc
© Reshift Digital
Huis

Nieuwe Sennheiser-oordoppen hebben bekend design en betere anc

De Sennheiser Momentum-serie is een veelgeprezen oordoppenreeks die in 2020 een laatste iteratie kreeg. Nu is het aan de beurt voor de derde versie, genaamd Momentum True Wireless 3. Wat zijn de grote verschillen met de vorige variant?

Zo op het eerste gezicht lijkt Sennheiser zich voornamelijk bezig te houden met zaken die minder met audiobeleving te maken hebben. Het design van de Momentum True Wireless 3 lijkt namelijk erg op het ontwerp van de Sennheiser CX en CX Plus, die Computer!Totaal testte.

Mogelijk wil de fabrikant zich focussen op een eenduidige designtaal, maar dat heeft nu dus als nadeel dat alle oortjes in eerste instantie op elkaar lijken. Het is wel zo dat ze premium ogen. Dus als je de CX Plus overgeslagen hebt, dan kun je nu alsnog aansluiten.

Lees ook: Wat zijn de beste oortjes? 18 bluetooth-in-ears getest

Oplaaddoosje met stoffen buitenkant

Het oplaaddoosje van de Sennheiser Momentum True Wireless 3 lijkt heel op wat Sennheiser met de 2 aanbood. Echter, dit keer zit de usb-c-poort voor het opladen aan de voorkant. Daarnaast ondersteunt het systeem draadloos opladen, wat dikke prima is. Zeker gezien de prijs.

Verder laat Sennheiser in zijn persbericht weten vooral de nadruk te leggen op comfort, belkwaliteit en een verbeterde actieve ruisonderdrukking (anc). Op het gebied van audio lijkt het bedrijf echter geen grote wijzigingen door te voeren in vergelijking met voorgaande modellen.

©PXimport

Ook deze oordoppen maken gebruik van drivers van zeven millimeter groot. Binnen de app is er nu wel een luistertest beschikbaar, waarmee je de treble, bass en middentonen instelt op je persoonlijke gehoor. Maar waarschijnlijk verschillen de oordoppen qua geluid niet ontzettend veel ten opzichte van de Sennheiser Momentum True Wireless 2.

De True Wireless 3 ondersteunt in elk geval de bluetoothaudiocodec aac, sbc en aptX Adaptive. Door de laatste standaard zit er geen merkbare vertraging tussen beeld en geluid en kan audio in een hogere bitrate afgespeeld worden, mits het afspeelapparaat de codec ondersteunt.

Een belangrijke pilaar voor de Sennheiser Momentum True Wireless 3 is de actieve ruisonderdrukking. De fabrikant laat weten dat het systeem constant de omgeving monitort, waardoor de anc zich automatisch aanpast aan verschillende situaties. Gelukkig is er ook altijd de optie de functie handmatig in- en uit te schakelen of te modereren.

Prijs en beschikbaarheid

De Sennheiser Momentum True Wireless 3 is vanaf 10 mei te koop in Nederland, voor een bedrag van 249,90 euro. 

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube