ID.nl logo
Review Anker Soundcore Liberty 3 Pro – Meer dan midrange
© Reshift Digital
Huis

Review Anker Soundcore Liberty 3 Pro – Meer dan midrange

Anker maakt al jaren furore met zijn Soundcore-oordoppen en laat met de Soundcore Liberty 3 Pro nog eens zien wat het bedrijf in huis heeft. De oordoppen hebben een adviesprijs van rond de 160 euro, maar zijn vaak voor een paar tientjes minder te scoren.

Ondanks de midrange prijs kan de Anker Soundcore Liberty 3 Pro het gemakkelijk opnemen tegen de jongens uit het hogere segment. En dan doelen we bijvoorbeeld op de Sony WF-1000XM4-oordoppen, die meestal vijftig euro of meer kosten in vergelijking met dit setje. Dat is een behoorlijk statement, dat als het goed is al een hoop over de oordoppen vertelt. 

Betekent dit dan dat dit de perfecte set oortjes is? Dat kan natuurlijk niet, maar er is een hoop om van te houden.

©PXimport

Een goede eerste indruk

De goede indruk begint bij het openen van de fijn ontworpen doos. Je ziet meteen een selectie oortjes en vleugeltjes liggen, waarmee je de draagervaring personaliseert. Probeer ze allemaal een keertje uit om de juiste pasvorm te vinden; er zit ongetwijfeld een fijn formaat voor je tussen. Daarnaast valt het oplaaddoosje meteen op. De ovale vorm is net even anders genoeg dan wat de concurrentie aanbiedt en heeft een soepel glijmechanisme voor het openen van de bovenkant. Het doosje heeft een usb-c-poort voor het opladen; maar dat kun je ook draadloos doen via Qi.

Zodra je het doosje opent zie je de oordoppen liggen, die verlicht worden door kleine led-lampjes aan de binnenkant. Dit geeft de ervaring al een premium gevoel mee; dat lijken ze bij Anker goed begrepen te hebben. De oordoppen zelf zijn vrij fors en log, maar zijn gelukkig niet zwaar en zitten – belangrijker nog – comfortabel in de oren. De siliconen tips zijn niet jé-van-hét, maar we kunnen tegelijkertijd niet verwachten dat Anker geheugenschuim aanbiedt op dit prijspunt (zoals we wel zijn bij de veel duurdere Sony-oordoppen). Een smet op de ervaring, maar gelukkig geen grote.

©PXimport

Muziek in hoge kwaliteit

De Anker Soundcore Liberty 3 Pro beschikt over drivers van 10,6 millimeter groot, evenals bluetooth 5.2. Ze zijn direct te koppelen aan twee verschillende apparaten, waardoor je moeiteloos wisselt tussen bijvoorbeeld je smartphone en laptop, zonder al teveel gedoe. Ze ondersteunen drie codecs: aac, sbc en ldac, van Sony. De voorganger ondersteunt eveneens die codec, al arriveerde die support later middels een software-update. Helaas is er geen (versie van) aptX aanwezig, maar waarschijnlijk mis je die niet dankzij de superieure ldac van Sony.

Waarom is ldac zo’n big deal? Nou, dankzij die audiocodec kun je muziek in hoge kwaliteit streamen. Gebruik je dus de duurdere abonnementen van Spotify, Tidal of Qobuz, dan kun je volop genieten van hi-res-audio. 

Op de oortjes zelf zitten aanraakgevoelige oppervlakten. Daarmee bedien je de muziek, beheer je het volume en spreek je een stemassistent aan. Ook kun je hiermee direct de actieve ruisonderdrukking of de omgevingsmodus activeren, aangezien de Anker Soundcore Liberty 3 Pro die allebei aanbiedt. Binnen de app stel je zelf in wat bepaalde taps op de zijkant doen.

Verder is het zo dat de oordoppen een ipx4-beoordeling hebben. Dat betekent dat ze best tegen wat spatten water kunnen, maar dat je zie niet mag onderdompelen. Er zijn anc-oordoppen die een beter certificaat hebben; dit voelt dan ook als een minimale toevoeging. 

De accu gaat ongeveer zeven tot acht uur mee in de oordoppen. Maar wanneer je ze tussentijds oplaadt, dan rek je dat aantal op tot zo’n dertig tot 32 uur. Dat is in beide gevallen meer dan gemiddeld. De meeste oordoppen bieden vaak vijf tot zes uur luistertijd aan, dat je kunt oprekken tot zo’n 24 uur gebruiksduur.

©PXimport

©PXimport

Audiokwaliteit uit het hogere segment

Door een goede combinatie van hardware en software is de Anker Soundcore Liberty 3 Pro in staat een indrukwekkende geluidskwaliteit af te leveren; eentje die overeenkomt met wat we in een hoger segment tegenkomen. Zoals bij meer anc-oordoppen het geval is, ligt ook hier de nadruk op de lagere tonen. Maar verrassend genoeg komen de hogere tonen ook aantrekkelijk uit de verf. Nergens kregen we het idee dat die hogere tonen ergens afgemeten of vroegtijdig afgesneden werden. En zorgt eigenlijk voor een prettige luisterervaring die niet gaat vervelend.

De middentonen zijn aanwezig, maar kunnen nog wel eens een klein beetje overdonderd worden door het geweld aan de hoge en lage kant. Hoewel je dus veel detail waarneemt tijdens het luisteren, kan het zijn dat kleinere of subtielere details soms een beetje wegvallen. Gelukkig kun je dit oplossen door gebruik te maken van de equalizer. Je kunt uit een vooraf ingesteld profiel kiezen of er zelf eentje aanmaken. Dat kan handmatig (voor als je weet wat je wil) of via een hoortest. Die test bepaalt wat je wel en niet (goed) hoort en kan de luisterervaring dus volledig personaliseren.

Iedereen die de Anker Soundcore Liberty 3 Pro op het oog heeft raden we aan die test uit te voeren. Want dat kan een hoop hoofdpijn schelen, voor wanneer je niet begrijpt waarom je bepaalde onderdelen van je favoriete tracks niet helemaal kunt horen. 

Over het algemeen komen de oordoppen goed tot hun recht bij muziek waar de bas centraal staat. Maar met een beetje instellen kun je ook meer dan prima genieten van andersoortige muziek, gelukkig. Dit is geen pony die slechts één trucje kan en daar heel goed in is; de oordoppen zijn bedoeld voor verschillende genres.

©PXimport

Zes microfoons

Tot slot kijken en luisteren we nog even naar de zes aanwezige microfoons. Elke oordop heeft er drie, die je bijvoorbeeld tijdens het bellen kunt gebruiken. Je stem is volledig ontdaan van enige warmte of subtiele details, maar dat ligt in de lijn der verwachting. Ook pikken ze nog wel eens achtergrondgeluiden op tijdens het bellen, wat we meermaals hoorden tijdens het testen. Maar in een rustige omgeving werken ze gewoon goed, al is de geluidskwaliteit dus niet van hoog niveau. De Anker Soundcore Liberty 3 Pro gebruikt die microfoons natuurlijk voor nog een ander onderdeel.

En dan doelen we natuurlijk op de actieve ruisonderdrukking. Ook hier moeten we concluderen dat we op andere oordopjes beter hebben gehoord, al is het ook zo dat de prestaties vergelijkbaar zijn met setjes uit hetzelfde segment. 

Combineer de actieve ruisonderdrukking met een goed stel vleugels voor het betere resultaat, maar dan nog meer je dat er af en toe wat geluid binnen sijpelt. Gelukkig kun je wel redelijk rustig werken in een drukke omgeving, aangezien veel geluiden gewoon gefilterd worden. Je wordt in elk geval niet constant meer afgeleid door allerlei omgevingsgeluiden.

©PXimport

Anker Soundcore Liberty 3 Pro – conclusie

De Anker Soundcore Liberty 3 Pro laat aanvankelijk een positieve indruk achter, die uiteindelijk heel dichtbij de premium ervaring komt van soortgenoten uit een duurder segment. Maar er zijn ook dingen die wat tegenvallen. De actieve ruisonderdrukking kan beter en de microfoonkwaliteit ook. Verder is het zo dat het brede geluidsprofiel aanvankelijk meer naar de baslaag neigt, maar dat kun je prima oplossen met de equalizer. Over het algemeen kunnen we wel stellen dat de Anker Soundcore Liberty 3 Pro voldoet aan de eisen die consumenten minimaal stellen aan oordoppen.

Want na wat gespeeld te hebben met die equalizer, laat de Anker Soundcore Liberty 3 Pro een muzikale indruk achter die je niet snel vergeet. De audioprestaties zijn zeer indrukwekkend, wat onder meer komt door de ldac-ondersteuning. Daarnaast is het fijn dat er draadloos opladen is, dat de oordopjes lekker lang meegaan en dat er een ruime selectie beschikbaar is qua oortjes en vleugels. Het doosje ziet er verder fris en futuristisch uit en de oortjes zelf zitten ook niet verkeerd. Kortom, voor een prijs van 100 tot 150 euro, is dit het setje waar je naar op zoek bent.

Uitstekend
Conclusie

**Adviesprijs** € 159,90 **Verbinding** bluetooth 5.2 **Bereik** 20 tot 40.000 Hz **Compatibiliteit** Computers, smartphones, tablets, Nintendo Switch **Batterijduur** Acht tot 32 uur **Overig** IPX4, draadloos laden **Website** [soundcore.com](https://eu.soundcore.com/products/a3952011)

Plus- en minpunten
  • Audiokwaliteit uit hoger segment
  • Draadloos opladen
  • Futuristisch hoesje
  • Overzichtelijke app met equalizer
  • IPX4-certificaat
  • Microfoonkwaliteit
  • Actieve ruisonderdrukking valt wat tegen
▼ Volgende artikel
Threads populairder dan X op mobiel
© gguy - stock.adobe.com
Huis

Threads populairder dan X op mobiel

Volgens een onderzoeksbureau heeft Threads inmiddels meer dagelijkse gebruikers op mobiel dan X, het platform dat voorheen bekendstond als Twitter.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Dat meldt onderzoeksbureau Similarweb (via TechCrunch). Volgens hen maken 141,5 miljoen mensen dagelijks actief gebruik van Threads via de iOS- en Android-apps. Dit terwijl de apps van X op dezelfde platforms 125 miljoen dagelijkse gebruikers aantrekken.

Daarmee heeft Threads, dat door Facebook-maker Meta is gelanceerd als concurrent op X, dus diens inspiratiebron ingehaald. Daarbij moet wel gezegd worden dat X via browsers met 145,4 miljoen dagelijkse gebruikers nog altijd populairder is dan Threads met 8,5 miljoen dagelijkse gebruikers via de browser.

De groeiende populariteit van Threads heeft deels mogelijk te maken met de toevoeging van diverse nieuwe features door eigenaar Meta. Zo kan men inmiddels ook privéberichten via Threads sturen en kan men ook AI-samenvattingen laten maken. Daarbij kan men zijn of haar gehele vriendenlijst uit Instagram meenemen naar Threads.

▼ Volgende artikel
Review OnePlus Pad Go 2 – Sterk iPad-alternatief
© Rens Blom
Huis

Review OnePlus Pad Go 2 – Sterk iPad-alternatief

De OnePlus Pad Go 2 is een betaalbare Android-tablet die duidelijk wil concurreren met Apples iPad. Ze kosten bijna evenveel en de iPad is voor veel mensen een hele fijne keuze. De OnePlus Pad Go 2 laat echter ook een erg goede indruk achter, zoals je kunt lezen in deze review.

Uitstekend
Conclusie

De OnePlus Pad Go 2 is een betaalbare Android-tablet met een groot scherm, fijne gebruikservaring en jarenlange softwareondersteuning. Dat maakt hem absoluut aan te raden als je ongeveer 300 euro wilt uitgeven aan een tablet en niet per se een (of juist helemaal geen) Apple iPad wil.

Plus- en minpunten
  • Goed scherm
  • Lange accuduur
  • Multitasken en updatebeleid
  • Geen vingerafdrukscanner
  • Geen officiële toetsenbordhoes beschikbaar
specificaties

Scherm: 12,1 inch lcd (2800 × 1980), 120 Hz, tot 900 nits

Processor: MediaTek Dimensity 7300-Ultra

Geheugen: 8 GB RAM, 128 of 256 GB opslag

Batterij: 10.050 mAh, 33W snelladen (usb-c)

Audio: Vier speakers, ondersteuning voor aptX HD en LDAC

Connectiviteit: Wifi 6, bluetooth 5.4, optioneel 5G

Camera’s: 8 MP voor en achter

Besturingssysteem: OxygenOS 16

Gewicht: 600 gram

Pak je de OnePlus Pad Go 2 op, dan merk je direct dat je een goede tablet in handen hebt. De bouwkwaliteit is dik in orde en de tablet is lichter en dunner (6,8 millimeter) dan je zou denken. Het scherm van 12,1 inch is erg groot, waardoor foto’s, video’s, games en apps goed tot hun recht komen. Interessant is de 7:5-schermverhouding, die aangeeft dat het scherm bijna het formaat van een A4’tje heeft. Veel tabletschermen hebben een smaller 16:10-scherm. Het meer vierkante scherm van de OnePlus-tablet is prettig als je e-mails tikt of nieuws leest, maar heeft niet echt meerwaarde bij het kijken van Netflix-video’s. Je krijgt dan hogere balken boven en onder je video te zien. Het lcd-scherm oogt fel genoeg, scherp en lekker soepel dankzij de 120Hz-verversingssnelheid.

©Rens Blom

Een gemiste kans aan deze tablet vinden we het ontbreken van een officieel toetsenbordje, eventueel verwerkt in een beschermhoes. Met zo’n toetsenbordje hadden we productiever kunnen werken op deze tablet. OnePlus verkoopt wel een eigen beschermhoes en styluspen, die weliswaar prima zijn maar niet opvallen qua prijs-kwaliteitverhouding. Wat we ook missen, is een vingerafdrukscanner op de tablet. We moeten hem nu steeds ontgrendelen met een pincode of (onveiliger) een scan van ons gezicht.

©Rens Blom

De OnePlus Pad Go 2 is verkrijgbaar in het zwart of lavendelpaars. Die tweede kleur is erg vriendelijk. Grote vraag is wel of je merkt welke kleur tablet je in handen hebt als je een hoes om het apparaat bevestigt om hem beter te beschermen.

Fijne hardware

In een betaalbare Android-tablet mag je tegenwoordig prima specificaties verwachten. OnePlus voldoet aan die verwachting. De Pad Go 2 is lekker snel dankzij de MediaTek Dimensity 7300 Ultra-processor en 8 GB werkgeheugen. In de versie die alleen wifi ondersteunt zit 128 GB opslagcapaciteit (voor velen genoeg) en in de variant die ook 5G aankan, vind je 256 GB opslagcapaciteit. Die versie is wel duurder en wij denken dat veel mensen het best af zijn met de wifi-uitvoering.

Een groot pluspunt van de OnePlus Pad Go 2 is zijn accuduur. Daar hadden we stiekem al een beetje op gerekend, want de tablet is voorzien van een opvallend grote 10.050mAh-batterij. Bij intensiever gebruik kunnen we de Pad Go 2 anderhalve werkdag gebruiken. Pakken we hem minder vaak en meer voor entertainmentdoeleinden, dan is twee tot drie dagen gebruik mogelijk. Een mooie score.

Opladen doet de tablet via zijn usb-c-poort. Het laden kan met maximaal 33 watt, maar je moet zelf een adapter regelen. In de doos zit alleen een usb-c-kabel. Kies bij voorkeur een krachtige adapter, anders duurt het vele uren om de accu op te laden.

©Rens Blom

Nog even over de camera’s, voor zover je die (niet) gebruikt op een uit de kluiten gewassen tablet. De Pad Go 2 heeft een aardige webcam en een redelijke camera op de achterkant.

Lekker multitasken

De OnePlus Pad Go 2 draait op Android 16 met de OxygenOS-softwareschil van OnePlus. Deze softwarelaag werkt erg fijn, met name omdat je op het grote scherm makkelijk twee apps naast elkaar kunt gebruiken. OnePlus noemt deze functie Open Canvas. We zijn ook gecharmeerd van het updatebeleid. De tablet krijgt vijf Android-upgrades en beveiligingsupdates tot eind 2031. Tegen die tijd is de Pad Go 2 ook wel toe aan pensioen, vermoeden we zo.

©Rens Blom

iPad-alternatief

Apples iPad (2025) is ook een fijne tablet, draaiend op iPadOS dat uiteraard anders is dan Android. De iPad met 128 GB opslagcapaciteit kost in Nederland vanaf 369 euro. De OnePlus Pad Go 2 heeft een adviesprijs van 349 euro, maar is regelmatig in de aanbieding voor 299 euro plus gratis draadloze oordopjes. Een scherpe prijs die de Pad Go 2 een nog boeiender iPad-alternatief maakt.

OnePlus Pad Go 2 kopen?

De OnePlus Pad Go 2 is een betaalbare Android-tablet met een groot scherm, fijne gebruikservaring en jarenlange softwareondersteuning. Dat maakt hem absoluut aan te raden als je ongeveer 300 euro wilt uitgeven aan een tablet en niet per se een (of juist helemaal geen) Apple iPad wil.