ID.nl logo
Smartwatch versus fitnesstracker: dit zijn de verschillen
© Reshift Digital
Gezond leven

Smartwatch versus fitnesstracker: dit zijn de verschillen

Wil je je sportprestaties bijhouden, dan heb je onder meer de keuze tussen een smartwatch en een fitnesstracker. Wat zijn precies de verschillen?

Tracker

Een fitnesstracker is specifiek ontworpen om je gezondheid en sportsessies bij te houden. Een smartwatch kan dit uiteraard ook, maar biedt nog veel meer opties en is eigenlijk meer een verlengde van je smartphone.

Er kan veel overlap zijn tussen de twee typen horloges. Sommige fitnesstrackers laten net als een smartwatch ook notificaties van apps zien, maar bedenk wel dat de functies een stuk beperkter zijn en dat een tracker echt bedoeld is voor mensen die hun gezondheid goed en vaak willen monitoren. De trackers zijn vaak ontworpen als een soort armband en zijn klein, dun en licht om de pols. Bovendien kunnen ze tegen een stootje, terwijl ook zweet of water geen probleem is. De wat geavanceerde varianten hebben standaard sportprofielen, bijvoorbeeld hiking, gewichtstraining of hardlopen en met sommige trackers kun je ook het water in. Trackers lenen zich ook goed om een beeld te krijgen van je slaappatroon.

Vaak kun je je tracker koppelen aan je telefoon via een app om je doelen bij te houden, maar soms ook om te zien of je genoeg eet en drinkt en of je gewicht is veranderd. Hoewel een tracker eigenlijk een wat simpele versie is van een smartwatch, kun je met veel trackers van merken als Fitbit, Samsung, Garmin en Polar evengoed ook je hartslag meten en GPS gebruiken.

©PXimport

Smartwatch

Net als een tracker, kan een smartwatch bijvoorbeeld bijhouden hoeveel stappen je hebt gezet, hoe ver je hebt gelopen of gefietst en hoeveel calorieën je hebt verbrand, maar een smartwatch kies je toch vooral om verbonden te blijven. Bedenk dat je eigenlijk een smartphone om je pols hebt. Je kunt telefoontjes ontvangen, navigeren, reageren op berichtjes en e-mails, maar ook updates over je favoriete apps krijgen.

In plaats van een armband, heb je met een smartwatch gewoon een horloge om je pols. Vaak zijn er zelfs manieren om je horloge aan te passen, door bijvoorbeeld een ander polsbandje te kiezen of een andere wijzerplaat.

Net als met een telefoon, kun je voor een smartwatch kiezen die op een versie van Android of het besturingssysteem van Apple draait. Op een Apple Watch vind je standaard het watchOS besturingssysteem, maar bij een Android-watch kan het type besturingssysteem nog wel verschillen.

Je hoeft niet per definitie te kiezen voor een Apple Watch als je een iPhone hebt, maar er kunnen functies zijn die dan niet werken. Soms is het hierdoor bijvoorbeeld niet mogelijk om telefoontjes aan te nemen met je horloge. Tegenwoordig kun je met veel smartwatches ook apps direct op het horloge installeren, waardoor je niet langer je telefoon in de buurt hoeft te hebben om van de functionaliteiten gebruik te maken. 

©PXimport

Sporthorloge

Tussen een smartwatch en fitnesstracker vind je ook nog een “traditioneel” sporthorloge. Meer nog dan een tracker, zijn deze horloges toegespitst op het bijhouden van sportsessies. Je vindt specifieke sportprogramma’s en kunt via een app overzichtelijk je vooruitgang zien. Wil je dus een horloge puur voor het sporten, dan is een sporthorloge een goede keus. 

Conclusie

Een tracker en smartwatch kunnen beide je dagelijkse activiteiten goed bijhouden, al is een tracker puur ontworpen om je gezondheid en sportsessies bij te houden, terwijl een smartwatch nog veel meer kan. Daarom is een smartwatch vaak ook duurder dan een tracker. Heb je dat er niet voor over, bijvoorbeeld omdat je eigenlijk alleen je gezondheid een beetje op peil wil houden? Dan kies je beter voor een tracker.   

▼ Volgende artikel
Microsofts Xbox Developer Direct heeft de code gekraakt
Huis

Microsofts Xbox Developer Direct heeft de code gekraakt

Het is ergens in 2025 als Fable voor het eerst, een soort van, getoond wordt. Beelden volgen elkaar in rap tempo op. We zien de dame die de hoofdrol lijkt te spelen, geen HUD en vooral heel veel mooie filmpjes. Daarna begint het wild speculeren, de klachten over het hoofdpersonage, de vraagtekens over de gameplay. Gelukkig was daar gister de Xbox Developer Direct, waar Microsoft eens te meer bewees de code gekraakt te hebben.

Vóór de pandemie, toen de Electronic Entertainment Expo (E3) nog bestond en online showcases, Directs en State of Plays nog niet echt een ding waren, wisten gameboeren hun spellen prima te verkopen. Ontwikkelaars verschenen op het podium tijdens liveshows, praatten over hun games, speelden live een demo (wat net zo vaak goed als faliekant misging) en dergelijke presentaties werden afgewisseld met teasers, hypetrailers en (nog verder terug) zelfs weleens grafieken en verkoopcijfers. Hoe anders is de wereld anno nu.

Watch on YouTube

Trailers vol trailers

Klaar zitten voor The Game Awards, een gemiddelde Direct, Showcase of Summer Game Fest is leuk, maar niet hetzelfde als ‘toen’. Want de formule is inmiddels bekend. Een half uur, een uurtje, een paar uur lang wordt er de ene na de andere trailer op je hersenen afgevuurd. Wat is ‘reclame’ en wat niet? Geen idee. Standaard zijn de animegames die elkaar zo rap opvolgen dat de gemiddelde kijker niet eens meer weet waar de ene game begint en de ander ophoudt. Meestal zit er een klapper aan het begin, waarna het grote wachten op de klapper aan het einde begint.

Vraag iemand een week later wat ie gezien heeft, en meer dan de helft van de getoonde games is waarschijnlijk uit het geheugen verdwenen.  En al die flarden van beelden zonder fatsoenlijke uitleg leiden vaker wel dan niet tot hetzelfde als die ene soort van trailer van Fable: speculaties, wild geroep en vraagtekens. Het komt de online discussie rondom games niet ten goede.

©Playground Games

Hoe anders was de inmiddels traditionele Xbox Developer Direct. Langer dan een uur, voor maar vier games. Die games kregen zodoende alle tijd, net als de ontwikkelaars. Gameplaybeelden zijn niet aan te slepen, verscheidene modi worden uitgebreid besproken en zelfs de kleinste details krijgen meer dan genoeg ademruimte. Zo horen we tijdens de Forza Horizon 6-presentatie dat het nummer van je eigen hangar (78) gekozen is omdat de game zich afspeelt in Japan, en die cijfers daar een positieve lading hebben. Fijn om te horen hoe scherp het oog voor detail van een ontwikkelaar is. Dat zegt iets over het project. En het is ook iets wat je never nooit in een hypetrailer van anderhalve minuut langs had zien komen.

Trailers vol trailers

En dus zit ik gisteravond te genieten. Niet eens per se van de games, want ze vallen net niet in mijn straatje. Forza Horizon 6 vind ik héél indrukwekkend en de game zal ongetwijfeld miljoenen spelers perfect bedienen, maar ik ben niet zo van het racen. Game Freak - de makers van Pokémon die eindelijk hun vleugels uitslaan met graphics uit dit decennium - komen met Beast of Reincarnation. Het ziet er oké uit. Double Fine vindt in mij ook geen fan en een multiplayer-pottenbakgame (Kiln) is niet iets wat hoog op mijn lijstje stond. Zelfs afsluiter Fable wist me met z’n levenssimulaties ook niet te overtuigen. Maar, nogmaals, wat heb ik genoten. Van ontwikkelaars die ruim de tijd kregen. Van de games, die van alle kanten belicht werden. Van de antwoorden die we kregen.

©Playground Games

Want wat ik nou precies van die games vond, is niet eens zo heel belangrijk. Veel belangrijker is dat iedereen dit keer in ieder geval een uitgebreid beeld kreeg van wat deze games nu precies worden. Een Xbox Developer Direct creëert geen valse hype. Van die vier getoonde games, weten we nu eigenlijk alles wat we redelijkerwijs moeten weten. Zoals bijvoorbeeld dat Fable een character creation-modus heeft, om maar iets te noemen. En plots zie je de discussies rondom de games gaan om… de inhoud. En niet op wilde speculaties rondom hoofdpersonages die helemaal niet vast blijken te staan. Love it.

▼ Volgende artikel
Xbox-presentatie toont Beast of Reincarnation en Kiln
Huis

Xbox-presentatie toont Beast of Reincarnation en Kiln

Tijdens de Xbox Developer Direct gisteren werden er naast Fable en Forza Horizon 6 ook twee andere games getoond: Game Freaks actie-rpg Beast of Reincarnation en de nieuwe Double Fine-game Kiln.

De Xbox Developer Direct werd gisterenavond uitgezonden en richt zich zoals elk jaar op het aan het woord laten van diverse ontwikkelaars. Daarbij lag de focus vooral op de studio Playground Games, en toonden zij de aankomende spellen Fable en Forza Horizon 6. Maar er werd meer getoond.

Beast of Reincarnation

Eén van de games die de revue passeerden, was Beast of Reincarnation. Deze actie-rpg speelt zich af in een post-apocalyptische versie van Japan. Daar gaan spelers op avontuur met Emma en Koo. Laatstgenoemde is een wolf die Emma vergezelt.

Het Japan in deze game wordt geteisterd door de 'Blight', en Emma en Koo moeten dit tegengaan door het op te nemen tegen krachtige vijanden genaamd Nushi en vervolgens hun krachten absorberen. Daarbij delen Emma en Koo een speciale connectie: wanneer Emma bijvoorbeeld een vijandelijke aanval tegenhoudt, zullen Koo's krachten zich opbouwen tot ze zogeheten Blooming Arts kan inzetten als aanval.

Beast of Reincarnation komt in de loop van aankomende zomer uit voor Xbox Series X en S, pc en PlayStation 5. Ook zal het spel meteen op Xbox Game Pass komen te staan. Opvallend daarbij is dat de game ontwikkeld wordt door Game Freak, dat vooral bekend is van de Pokémon-games. Game Freak zelf is echter onafhankelijk van Nintendo.

Watch on YouTube

Kiln

De andere game die tijdens de Xbox Developer Direct gisteravond werd getoond, is Kiln. Deze nieuwe game van Double Fine Productions - een studio bekend om zijn unieke spellen zoals Psychonauts, Keeper en Broken Age - betreft een online multiplayergame waarin spelers aardewerk creëren met klei om een kleine geest uitrusting te geven.

Spelers bepalen daarbij zelf het uiterlijk van het harnas van dit wezen. De potten waarin hij plaats kan nemen kunnen vervolgens ook gedecoreerd worden naar smaak. Wanneer de uitrusting af is, vecht men het uit in 4v4-gevechten. Daarbij moet wel gelet worden op de vorm van het aardewerk, want een grotere creatie maakt de speler logischerwijs ook langzamer.

Kiln komt ergens aankomend voorjaar uit voor Xbox Series-consoles, PlayStation 5 en pc, en zal op release ook meteen op Xbox Game Pass komen te staan. Geïnteresseerden kunnen zich alvast aanmelden voor een bètatest. Na de release van de game is het de bedoeling dat er nieuwe maps en modi aan het spel worden toegevoegd.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.