ID.nl logo
Apple Watch Series 7 - De beste smartwatch, maar dan een beetje beter
© Reshift Digital
Gezond leven

Apple Watch Series 7 - De beste smartwatch, maar dan een beetje beter

Elk jaar een nieuw model met flinke verbeteringen introduceren begint ook bij de Apple Watch een hele kluif te worden. Toegegeven, de verbeteringen van de Apple Watch Series 7 ten opzichte van de Series 6 zijn echt wel interessant, maar wie al een Series 6 heeft zal weinig redenen vinden om te upgraden. In deze review lees je waarom.

Gelijk maar met de opvallendste verbetering beginnen: de Series 7 heeft een wat groter formaat. Van 40mm en 44 mm naar 41mm en 45mm. Daardoor is de Series 7 ook iets zwaarder geworden. Voordeel is en iets groter schermpje wat in de praktijk echt wel prettig is. Nodig was het niet, comfortabel wel. Om naar te kijken dan, want bij sommige pols(jes) kan de Apple Watch voor het gevoel nu net te grof worden. Gelukkig passen alle bandjes voor de eerdere versies gewoon op de nieuwe Apple Watch. Dat zou ook op teveel commentaar van bestaande gebruikers stuiten, want officiële Apple-bandjes zijn niet goedkoop. Naast het iets groter formaat is de behuizing nu ook volledig stofdicht volgens de IP-6X-rating. Waterbestendig tot 50 meter zijn Apple Watches al sinds de Series 2.

©PXimport

Krasbestendiger scherm

Persoonlijk vind ik een van de grootste verbeteringen het krasbestendiger scherm. Tenminste, ik hoop dat dat op de langere termijn zo blijkt te zijn. Want tot en met de Series 6 was het scherm wel stevig, maar op een gegeven moment kwamen er wel krassen in. En door het ontwerp, vangt het glas vrijwel altijd een val op en dan is er relatief vaak schade. In verhouding veel vaker dan bij de val van een telefoon. Het glas/schermpje vervangen is er bij de Apple Watch niet bij, je krijgt voor gereduceerd tarief een nieuw klokje maar dat gereduceerde tarief is fors. Voor de Series 7 is dat ruim 327 euro dus dat is maar 102-132 euro verschil met een heel nieuw klokje waar je een bandje van 49 euro bijkrijgt. Reken het verschil maar uit en je weet dat je je Apple Watch nooit op de grond moet laten vallen.

©PXimport

Sneller opladen

De accu van de Series 7 heeft dezelfde capaciteit als die van de Series 6 maar hij kan nu wel sneller worden opgeladen. De gebruiksduur op een acculading is nog steeds ongeveer 18 uur. Maar de Series 7 kan nu wel sneller worden opgeladen. Daarvoor wordt een draadloos laadsnoertje met een usb-c-stekker geleverd. Laad je je Apple Watch altijd ’s nachts op, dan maakt het niet uit. Wil je ’s nachts ook je slaapritme bijhouden, dan is zo kort mogelijk laden heel belangrijk. Volgens Apple gaat het opladen van de Series 7 met het snellere snoertje een derde sneller dan de reguliere versie met gewone usb-aansluiting. Van leeg tot 80% lading duurt nu 45 minuten. Oudere Apple Watches kunnen met deze Magnetic Fast Charger worden opgeladen, maar volgens Apple gaat dat niet sneller dan met de reguliere lader.

©PXimport

Veel is gelijk gebleven

Verder is er qua hardware-specificaties alles hetzelfde gebleven. De processor noemt Apple een dualcore S7 SiP. Dat lijkt nieuw ten opzichte van de S6 SiP van de Series 6 maar qua specificaties zijn de Series 6 en 7 helemaal hetzelfde. Dus 32GB opslag, U1-chip, saturatiemeter, elektrische en optische hartslagsensor, hoogtemeter en bluetooth 5.0.

Je komt overigens niets tekort want ook de nieuwste de Apple Watch is gewoon lekker snel en gaat vlot door alle menu’s en animaties heen. 

©PXimport

Conclusie

Heb je al een Series 6, dan is de nieuwste Apple Watch maar een beperkte upgrade. Toch went het grotere en helderder scherm heel snel en de mogelijkheid om op een qwerty-toetsenbordje iets in te voeren is grappig. Sneller opladen en een krasbestendiger scherm zijn ook waardevolle verbeteringen. Kortom, de Apple Watch is weer een stukje beter geworden en blijft veruit de beste en meest bruikbare smartwatch die je kunt kopen.

Ons oordeel

8Score

Apple Watch Series 7

Prijs € 429,- (41mm) / € 459,- (45mm)
Kleuren blauwgrijs, champagne, groen, blauw, rood
Display 352 x 430 (41mm) of 396 x 484 (45mm) pixels LTPO OLED always-on Retina
Accu Tot 18 uur gebruiksduur
Afmetingen 41 x 35 x 10,7mm (41mm), 45 x 38 x 10,7mm (45mm)
Gewicht 32 gram (41mm), 38,8 gram (45mm)
Overig Zuurstofsaturatie- en hartslag + ECG-sensoren, GPS, kompas, always-on hoogtemeter, microfoon en speaker, waterdicht tot 50 meter. IP-6X stofdicht
Websitewww.apple.nl

  • Pluspunten

  • Groter scherm

  • Snel opladen

  • Steviger glas

  • Minpunten

  • Weinig onderhuidse vernieuwing

  • Speciale draadloze oplader

  • Prijzig

▼ Volgende artikel
Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen
Huis

Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen

Mike Flanagan, die eerder onder andere de Stephen King-verhalen Doctor Sleep en The Life of Chuck verfilmde, gaat zich weer bezighouden met een film gebaseerd op een boek van de horrorschrijver. Ditmaal gaat het om The Mist.

Dat is opvallend, omdat The Mist in 2007 ook al verfilmd werd. Toen was het Frank Darabont die de film regisseerde, nadat hij eerder al naam maakte met Stephen King-verfilmingen The Shawshank Redemption en The Green Mile. De in 2007 uitgekomen verfilming van The Mist viel al goed in de smaak, dus sommige fans vragen zich dan ook af of het verhaal nog een verfilming nodig heeft.

Hoe dan ook is Flanagan tegenwoordig een expert op het gebied van Stephen King-films. Zoals gezegd heeft hij al bewerkingen van verhalen als The Life of Chuck, Doctor Sleep en Gerald's Game geleverd, en werkt hij ook aan een miniserie gebaseerd op Carrie. Daarnaast gaat hij de zevendelige Stephen King-epos The Dark Tower omtoveren tot een serie, al is niet bekend wanneer dat gaat gebeuren.

Over The Mist

Het in 1980 verschenen boek The Mist draait om een mysterieuze mist die een dorpje in zijn ban houdt. De mist maakt mensen niet alleen dood, er zitten ook allerlei monsters in die mist uit een andere dimensie. Overigens kwam tien jaar geleden ook een serie gebaseerd op The Mist uit, maar zonder veel succes. De eerdere verfilming uit 2007 wordt wel gezien als een succesverhaal - in ieder geval op kwalitatief gebied.

Mike Flanagan

Flanagan is overigens niet alleen bekend voor zijn verfilmingen van Stephen King-boeken. Hij heeft ook veel succes met zijn horrorseries op Netflix, waaronder The Haunting of Hill House, The Haunting of Bly Manor, Midnight Mass en The Fall of the House of Usher.

▼ Volgende artikel
Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht
Huis

Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht

De extraction shooter Arc Raiders is een groot succes: de game is sinds release 30 oktober vorig jaar meer dan 14 miljoen keer verkocht.

Dat heeft uitgever Nexon deze week aangekondigd bij het bekendmaken van de kwartaalcijfers van het bedrijf. In januari was er daarbij een piek van 960.000 gelijktijdige spelers over alle platforms waarneembaar, en sindsdien zijn er zo'n zes miljoen wekelijkse actieve spelers. Arc Raiders heeft wat Nexon betreft dan ook alle verwachtingen overtroffen.

Arc Raiders kwam zoals gezegd afgelopen oktober uit en is ontwikkeld door het in Stockholm gevestigde bedrijf Embark Studios, dat bestaat uit voormalige Battlefield-ontwikkelaars, waronder de voormalige ceo van DICE, Patrick Söderlund. Hiervoor bracht Embark al de shooter The Finals uit.

Over Arc Raiders

Toen Arc Raiders uitkwam, bleek het spel al snel een hit op Steam en consoles. Dit terwijl de markt voor multiplayershooters zeer competitief is, met franchises als Call of Duty en Battlefield waarvan afgelopen najaar ook nieuwe delen zijn uitgekomen.

De game houdt een derdepersoonsaanzicht aan en betreft een extraction shooter. Spelers gaan in Arc Raiders richting de oppervlakte van de aarde, waar buitenaardse robots genaamd Arcs voor chaos zorgen. Spelers proberen hier waardevolle materialen, wapens en medicijnen te vinden - alleen of in teamverband. Andere spelers lopen echter ook rond op het oppervlak en kunnen je team helpen of juist tegenzitten. Het doel is heelhuids weer ondergronds te geraken met de verzamelde spullen.