ID.nl logo
Review Ockel Sirius B: geslaagde mini-pc
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Review Ockel Sirius B: geslaagde mini-pc

De Ockel Sirius B (Black Cherry) is de nieuwste telg uit de koker van Ockel, het Nederlandse bedrijf dat mini-pc's maakt. De Sirius B past in je broekzak, maar kan in de basis hetzelfde als een volwaardige pc. Hoe goed kan een pc ter grootte van een smartphone zijn?

Het eerste dat opvalt als je de mini-computer uit de verpakking haalt zijn de afmetingen. Hij meet slechts 12 bij 8 cm en is ietsje dikker dan 1 cm. Bijgeleverd zijn alle benodigde kabels en adapters en dankzij de volwaardige hdmi-poort heb je geen verloopstekkertje nodig om hem op een monitor aan te sluiten. Sterker nog: een hdmi-kabel van een meter wordt gratis eveneens meegeleverd.

Weinig usb-poorten

Intern is de Ockel Sirius B Black Cherry voorzien van een Intel Atom X5-Z8300 en 4 GB werkgeheugen. Voor de opslag is gekozen voor een ingebouwde eMMC van Samsung van 64 GB. Dat is voldoende voor een complete Windows 10-installatie maar dan is het geheugen bijna vol. Gelukkig kun je een micro-sd-kaartje in het apparaat stoppen om het geheugen uit te breiden met 128GB. Je doet er ook verstandig aan om bij de Ockel een usb-hubje aan te sluiten, want als je zowel een toetsenbord als een muis op de Sirius B Black Cherry aansluit, heb je geen aansluitingen meer over voor bijvoorbeeld een externe harde schijf. Een van de twee geïntegreerde usb-poorten is overigens een versie 3.0-type.

Door het kleine formaat van de Sirius B Black Cherry ontbreekt een netwerkaansluiting, maar gelukkig heeft hij wel een wifi-ac-module aan boord. Draadloos internetten is dus mogelijk, bekabeld niet.

Office draait soepel

De Ockel Sirius B Black Cherry presteert goed voor de meeste algemene computertaken, zoals tekst- en beeldbewerking en voor het afspelen van muziek en video. De ingebouwde processor is echter niet snel genoeg voor het decoderen van 4K-video's. Ze spelen wel af, maar doorgaans gaat dat niet helemaal soepel. De grafische chip kan de monitor aansturen tot maximaal 30Hz op de 4K-resolutie van 3840 x 2160. Bij de WQHD-resolutie kan dat wel met 60 Hz.

©PXimport

Beschik je over een normale hd-televisie, dan kun je de Ockel natuurlijk prima inzetten als mediacenter voor onder je tv, en daarop bijvoorbeeld Kodi of Plex op installeren. Een bijkomend voordeel is dat de Ockel zodanig klein is, dat je 'm zelfs achter je televisie kwijt kunt. Daarnaast heeft hij geen actieve koeling en is hij dus helemaal stil. De audio van de Ockel Sirius B Black Cherry kun je laten verlopen via de hdmi-kabel of de audio-uitgang. In dat laatste geval heb je dan alleen stereogeluid.

Met of zonder Windows

Je kunt de Ockel Sirius B Black Cherry aanschaffen in diverse configuraties. Het door ons geteste exemplaar heeft Windows 10 Home, 4 GB werkgeheugen en 64 GB opslag en is te koop voor 349 dollar. Je kunt ook kiezen voor een versie zonder Windows 10. die 259 dollar kost.

Uitstekend
Conclusie

Ockel Sirius B -------------- **Prijs:**€ 325,-**Kleuren:** zwart en wit**OS:**optioneel Windows 10**Processor:** 1,84 Ghz quadcore (Intel Atom X5-Z8300)**RAM:**4GB**Opslag:**64GB (uitbreidbaar met geheugenkaart)**Connectiviteit:**wifi, bluetooth 4.0**Formaat:**12 x 8 x 1 cm**Gewicht:**153 gram**Website:**[ockelproducts.com](http://www.ockelproducts.com/sirius-b-black-cherry/)

Plus- en minpunten
  • Compact
  • Stil
  • Met of zonder Windows
  • Weinig usb-poorten
  • Geen vaste netwerkaansluiting
▼ Volgende artikel
KLM biedt vanaf vandaag gratis wifi aan tijdens Europese vluchten
© Adobe Stock
Huis

KLM biedt vanaf vandaag gratis wifi aan tijdens Europese vluchten

Vanaf vandag biedt KLM tijdens diverse Europese vluchten gratis wifi aan voor Flying Blue-leden.

Dat kondigde het bedrijf gisteren aan. Ongeveer de helft van de Europese vluchten van de luchtvaartmaatschappij binnen Europa heeft vanaf vandaag gratis wifi. In de komende jaren moet er gratis, onbeperkt internet beschikbaar komen in alle A321neo's, E2 's en een deel van de B737-800's.

Internet tijdens KLM-vluchten was al een tijdlang beschikbaar, maar voorheen moesten passagiers een wifipas kopen om daar gebruik van te maken. Wifi is nu dus gratis in een gedeelte van de Europese vluchten, maar daar is wel een lidmaatschap op Flying Blue voor nodig. Dit lidmaatschap is echter geheel gratis af te sluiten.

Entertainment naar eigen invulling

Bij Europese vluchten zijn er geen entertainmentschermen aanwezig. Het is dan ook niet mogelijk om bijvoorbeeld films te bekijken via een scherm op de achterkant van passagiersstoelen. Dankzij de gratis wifi kunnen passagiers zichzelf toch vermaken tijdens vluchten. Zo kan men wifi gebruiken om op eigen apparaten (zoals laptops of smartphones) te e-mailen, internetten, muziek te luisteren, gamen of films te streamen.

"We luisteren goed naar wat onze passagiers belangrijk vinden en gratis internet stond al een tijdje op hun wensenlijst", zo stelt Stephanie Putzeist van de klantbeleving van KLM. "Met deze stap maken we de reis binnen Europa persoonlijker en comfortabeler: iedereen kan zijn vlucht op zijn eigen manier invullen en verbonden blijven. We zijn verheugd dat we dit nu voor onze passagiers mogelijk maken."

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Ubisoft reorganiseert, Prince of Persia-remake geannuleerd
Huis

Ubisoft reorganiseert, Prince of Persia-remake geannuleerd

De Franse game-uitgever en -ontwikkelaar Ubisoft heeft een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aangekondigd. Daarbij zijn diverse games geannuleerd, waaronder de aangekondigde remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

De PlayStation 5-, Xbox Series- en pc-remake van de game die oorspronkelijk op GameCube, PlayStation 2 en Xbox verscheen werd in 2020 aangekondigd en werd daarna meerdere malen uitgesteld. Hoewel de game eerst in ontwikkeling was bij Ubisoft Mumbai, werd de ontwikkeling herstart bij Ubisoft Montreal. Ubisoft gaf eerder aan dat het spel voor april dit jaar uit zou komen, maar nu is het dus geannuleerd.

In een statement op social media liet het ontwikkelteam van de Prince of Persia-remake weten op de hoogte te zijn dat de aankondiging een grote teleurstelling is voor fans. "Het project had echte potentie, maar we konden niet het niveau van kwaliteit bereiken die jullie verdienen, en doorgaan met de ontwikkeling zou meer tijd en investeringen kosten dan dat we op verantwoordelijke wijze konden spenderen. We wilden niet iets uitbrengen dat tekort zou doen aan wat The Sands of Time representeert."

View post on X

Nog meer geannuleerde en uitgestelde games

Ubisoft heeft in totaal zes games geannuleerd. Welke games de vijf andere geannuleerde titels zijn is niet bekend. Wel is duidelijk dat vier van de games onaangekondigd zijn, en drie om compleet nieuwe IP's gingen.

Ook zijn er zeven andere games uitgesteld. Ook daarvan is niet bekend om welke games het gaat, al gaan er geruchten dat een ervan de nog altijd onaangekondigde remake van Assassin's Creed 4: Black Flag betreft. Die game zou nu volgens de geruchten ergens voor april 2027 uitkomen. Insider Gaming meldt daarnaast dat Beyond Good and Evil 2, dat al vele jaren in ontwikkeling is, dat nog altijd blijft en dus niet is geannuleerd.

Een nieuwe bedrijfsstructuur

Ubisoft noemt de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Het gaat om de volgende divisies:

  • Vantage Studios: een vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Rainbow Six en Far Cry en diens ontwikkelaars onder vallen.

  • CH2: richt zich op "competitieve en coöperatieve shooterervaringen", waaronder The Division, Ghost Recon en Splinter Cell.

  • CH3: richt zich op "een selectie aan scherpe live-ervaringen", zoals For Honor, The Crew, Riders Republic, Brawlhalla en Skull and Bones.

  • CH4: richt zich op "fantasiewerelden en verhaalgedreven universums" zoals Anno, Might & Magic, Rayman, Prince of Persia en Beyond Good and Evil.

  • CH5: richt zich op "het terugwinnen van Ubisofts positie binnen de casual en familievriendelijke games", waaronder Just Dance, Uno en Hasbro.

Ubisoft laat ook weten dat het vier nieuwe IP's in ontwikkeling heeft, waaronder de onlangs aangekochte moba March of Giants. Die game wordt op een later moment toegekend aan een van de creatieve huizen. Elk van de creatieve huizen zal volgens Ubisoft relatief onafhankelijk opereren, met een eigen leiderschap en eindverantwoordelijkheid.

Geen thuiswerken meer en gesloten studio's

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Volgens het bedrijf zorgt dit er voor dat er "collectieve efficiëntie, creativiteit en succes" plaatsvindt.

Twee studio's van Ubisoft sluiten hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Dit werd onlangs al aangekondigd. Ubisoft overweegt daarna om "andere assets" te verkopen, maar gaf geen verdere details. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.