ID.nl logo
Chrome laat je binnenkort weten of een webformulier onveilig is
© Reshift Digital
Huis

Chrome laat je binnenkort weten of een webformulier onveilig is

Google gaat een stapje verder als het gaat om je privacy, zeker wanneer je persoonlijke gegevens via een webformulier moet invullen. In de toekomst kan Chrome gebruikers waarschuwen voor formulieren die wel op beveiligde HTTPS-pagina’s staan, maar de ingevulde gegevens niet beveiligd versturen.

En dat is een groot probleem. Onveilige formulieren stellen kwaadwillenden in staat mee te kijken naar wat je ingevuld hebt. De potentie hiervoor bestaat in elk geval, we stellen niet dat dit iedere keer gebeurt.

De Chrome-browser heeft nu ook al maatregelen voor zogenaamde mixed forms. Als je op een pagina met zo’n webformulier bent, dan wordt het sloticoontje weggelaten. Dat icoontje moet juist laten zien dat het veilig is je gegevens in te vullen, want in dit geval niet gegarandeerd kan worden. Uit onderzoek met gebruikers blijkt dat ze dit geen duidelijke communicatie vinden. Daardoor worden persoonlijke gegevens dus soms alsnog gedeeld in onveilige formulieren. Dat laat Google weten in een recent gepubliceerde blogpost.

©PXimport

Chrome zet in op veilige webformulieren

In de toekomt zal de Google Chrome-browser in elk geval niet vanuit zichzelf het formulier invullen met de door jouw opgeslagen gegevens. Denk dan aan adres- of creditcardgegevens. Zo weet je zeker dat je gegevens niet in onveilige webformulieren terechtkomen.

Mocht je via een mixed form toch het verzoek krijgen bepaalde gegevens in te vullen, zoals bijvoorbeeld inloggegevens, dan kun je nog steeds gebruikmaken van de ingebouwde wachtwoordenmanager. Dat is dezelfde wachtwoordenmanager die kan helpen bij het opslaan van unieke wachtwoorden (die de dienst zelf voorstelt).

Google geeft in dezelfde blog aan dat het hebben van een uniek wachtwoord voor al je profielen altijd een veilige optie is. Zelfs wanneer je te maken hebt met een onveilig webformulier. Mocht iemand via de route alsnog je wachtwoord buitmaken, dan heeft diegene alleen toegang tot dat account.

Overal hetzelfde wachtwoord gebruiken is ontzettend risicovol. Zeker wanneer iemand dus op deze manier je wachtwoord buitmaakt, want dan kan diegene dus ook mogelijk in andere accounts komen zonder al te veel moeite.

Wanneer je in een mixed form binnen Chrome begint met het invullen van je gegevens, dan geeft de browser een waarschuwing af met de melding dat dit niet veilig is. Ga je toch door en verzend je de gegevens, dan komt er paginagroot in beeld te staan dat dit onveilig is. Maar je hebt alsnog de optie voor het verzenden van de gegevens.

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.