ID.nl logo
Dit is nieuw aan Android 11
© Reshift Digital
Huis

Dit is nieuw aan Android 11

Om meteen met de deur in huis te vallen: in Android 11 vinden we weinig nieuwe functies. In plaats daarvan zijn de bestaande functies wat gestroomlijnd en prominenter aanwezig. Wat kun je van de laatste update van het besturingssysteem verwachten?

Google is inmiddels begonnen met de brede uitrol van Android 11, maar het besturingssysteem verschijnt niet op alle toestellen tegelijk. Gebruikers met een Pixel-telefoon van Google (van de Pixel 2 tot de nieuwe Pixel 4A) kunnen er als eerste mee aan de slag. Verder is er een bètaversie van Android 11 beschikbaar op onder meer de Mi 10 en Mi 10 Pro-smartphones van Xiaomi, de OnePlus 8 en 8 Pro en de Reno 3 van Oppo.

Meer smartphonefabrikanten zullen in de komende maanden het nieuwe besturingssysteem uitrollen voor hun toestellen. Gebruikers met een Samsung-telefoon moeten dus nog even wachten. Samsung zegt wel al een flink aantal toestellen te testen met Android 11, waaronder de Galaxy S10 Lite en S20.

Geen nieuwe functies

In Android 11 vinden we geen baanbrekende nieuwe functies, maar wel wat kleine aanpassingen die je telefoongebruik moet stroomlijnen. Zo kun je in chat-apps bijvoorbeeld gesprekken minimaliseren. In het startscherm of in andere apps zie je dan diverse bubbels, vergelijkbaar met de bubbelchats van Facebook Messenger, die je te allen tijde kunt aantikken om het desbetreffende gesprek weer voort te zetten. Hierdoor kun je nog beter multitasken. Ook recente notificaties moeten inzichtelijker worden.

Bovendien krijg je gemakkelijker en sneller overzicht van al je slimme apparaten in huis door de aan-/uitknop van je smartphone ingedrukt te houden. Je komt dan in een menu terecht waar je ook je gekoppelde betaalkaart vindt. Je hoeft dus niet langer meer verschillende apps te gebruiken om je slimme lampen of thermostaat te beheren. Kleine kanttekening: de slimme apparaten moeten wel verbonden zijn met Google Assistant.

Lange video’s maken

Maak je geregeld lange video’s op je Android-smartphone, dan zul je je vermoedelijk geregeld storen aan de maximale omvang die video’s mogen zijn van 4 GB. In het nieuwe besturingssysteem is deze beperking opgeheven, waardoor je net zo lang video’s kunt schieten totdat je accu leeg is of je opslagruimte vol.

Verder werkt Android Auto nu draadloos in auto’s die dit ondersteunen. Hoewel de Android Auto-app officieel nog niet beschikbaar is in Nederland, kun je die wel via een omweg installeren en gebruiken.

©PXimport

Privacy

In navolging van Apple, heeft Google ook de beveiliging opgeschroefd om de privacy van gebruikers beter te waarborgen. Zo zullen apps in Android 11 je iedere keer om toestemming vragen als zij toegang willen tot je microfoon, camera of locatie. Je kunt dan eenmalig toestemming geven, hetgeen eerder nog niet mogelijk was. In iOS wordt deze functie juist al een tijd ondersteunt.

Wil je een app altijd toestemming geven, dan moet je iets meer moeite doen door deze optie op te zoeken in de instellingen van je telefoon, zodat Google er zeker van is dat je achter die beslissing staat. Gebruik je een app een lange tijd niet, dan zal de toestemming automatisch worden ingetrokken, totdat je de app weer opent.

Android 11 brengt nog veel meer kleine veranderingen met zich mee, maar de belangrijkste hebben we in dit artikel wel opgesomd. Ook iOS kreeg recent een update. In dit artikel praten we je daarover bij.

▼ Volgende artikel
Home Alone- en The Last of Us-actrice Catherine O'Hara overleden
Huis

Home Alone- en The Last of Us-actrice Catherine O'Hara overleden

Catherine O'Hara, de actrice die onder andere bekend is van haar rol in de eerste twee Home Alone-films, is op 71-jarige leeftijd overleden.

Ze kwam in haar huis te Los Angeles te overlijden na een korte ziekte. Het internet stond gisteren vol met mooie herinneringen aan O'Hara van collega-acteurs en anderen uit het acteervak.

De Canadees-Amerikaanse actrice was vooral bekend om haar rol als moeder van hoofdpersonage Kevin McCallister in de eerste twee Home Alone-films. Ook haar rol als Delia Deetz in de gotische Tim Burton-film Beetlejuice was bekend.

De laatste jaren kreeg O'Hara's carrière een tweede leven dankzij haar rol in de sitcom Schitt's Creek, alsmede in het vervolg op Beetlejuice. Daarnaast had ze rollen in recente series als The Last of Us en The Studio.

View post on X
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Gerucht: PlayStation Portal met oledscherm komt dit jaar uit
Huis

Gerucht: PlayStation Portal met oledscherm komt dit jaar uit

Sony zou volgens geruchten in de loop van dit jaar een nieuwe versie van de PlayStation Portal uitbrengen. Deze nieuwe editie zou een oledscherm hebben.

Dat claimt de over het algemeen zeer betrouwbare leaker Kepler_L2 op het NeoGAF-forum. In eerste instantie meldde hij alleen dat Sony aan een revisie van het apparaat werkt, maar kort daarna maakte hij duidelijk dat het een oledscherm zou hebben. Meer informatie werd niet gegeven, en Sony heeft op moment van schrijven nog geen officiële aankondiging gedaan.

View post on Instagram
 

De PlayStation Portal

De PlayStation Portal verscheen in 2023 en laat spelers games die ze op de PlayStation 5 hebben of via PlayStation Plus Premium via de cloud spelen streamen naar de Portal-handheld. Op die manier hoeft een televisie niet gebruikt te worden.

De huidige PlayStation Portal heeft een lcd-scherm die games in 1080p kan weergeven. Een oledscherm zorgt over het algemeen voor een scherpere weergave van games en andere media, met betere, realistischere zwartwaarden.

Handheld die games lokaal draait

Tot slot benadrukt Kepler_L2 dat Sony ook werkt aan een PlayStation-handheld die games lokaal kan draaien, in plaats van streamen. Hoe deze handheld zich verhoudt tot het nieuwe Portal-model is niet bekend. Er gaan al langer geruchten over een PlayStation-handheld die in eerste instantie gelijktijdig met de PlayStation 6 moest verschijnen, al zou Sony overwegen die nieuwe console intern uit te stellen. Wat dat voor de nog onbevestigde handheld betekent qua releasedatum, is niet duidelijk.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.