ID.nl logo
Beter thuiswerken op je iPad met deze 5 tips
© Reshift Digital
Huis

Beter thuiswerken op je iPad met deze 5 tips

Apple blijft schaven en schuren aan iPadOS en inmiddels is het besturingssysteem zo geavanceerd dat je je iPad goed kunt gebruiken als laptop. Thuiswerken op de tablet van Apple is niet langer meer een probleem. Wij geven je vijf tips als je wilt werken op een iPad.

Hoewel je je iPad misschien alleen gebruikt voor surfen op het internet, het spelen van spelletjes of het bekijken van films en series, kan de tablet eigenlijk nu al alles wat een laptop ook kan. Waarom zou je daar geen gebruik van maken? Wellicht ben je vergeten waar de iPad allemaal toe in staat is, zeker na de komst van iPadOS eind vorig jaar. Even een kleine opfriscursus dan.

1. Handgebaren gebruiken

Met alleen de thuisknop en wat heen en weer swipen red je het niet meer, zeker niet als je de iPad wilt gebruiken om thuis te werken. Apple heeft met iPadOS de mogelijkheid toegevoegd om te multitasken door middel van handgebaren. Zo gebruik je (letterlijk in een handomdraai) verschillende apps tegelijk, schakel je snel tussen diverse apps en geef je de belangrijkste apps de meeste ruimte op je scherm. Op deze pagina worden het grootste deel van de handgebaren benoemd.

©PXimport

2. Multitasken

Laten we de mogelijkheid om twee apps tegelijk te gebruiken nog even kort bespreken. Ook dit is mogelijk geworden door het nieuwe besturingssysteem van de iPad, op een vergelijkbare manier als dat je meerdere vensters open hebt staan in je Chrome-browser. De meeste apps van Apple ondersteunen de mogelijkheid om ze tegelijk te gebruiken, waaronder Safari, Notities, Mail en Kaarten.

Hoe het werkt: open een app, veeg omhoog vanaf de onderkant van het scherm om het Dock te openen en houd op het Dock je vinger op de tweede app die je wilt openen. Sleep deze van het Dock naar de linker- of rechterkant van het scherm en je kunt nu twee apps tegelijk gebruiken.

©PXimport

3. Safari evenaart desktopversie

Apple heeft ook de eigen browser Safari flink aangepakt. Zo toont Safari automatisch de desktopversies van websites, die passend worden gemaakt voor het scherm van de iPad, met geoptimaliseerde touch-mogelijkheden. Ook is het hierdoor gemakkelijker geworden om te werken met online diensten als Google Documenten, Squarespace en WordPress. En dat komt goed uit als je vanuit huis werkt.

©PXimport

4. Externe opslag

De iPad ondersteunt nu ook externe schijven, waardoor je usb-sticks of sd-kaarten kunt aansluiten en rechtstreeks bestanden kunt importeren. Zo verschuif je net als op een computer bestanden van de ene naar de andere locatie. Bedenk wel dat je hiervoor waarschijnlijk een extra adapter nodig hebt. De meest recente iPad Pro-versies maken gebruik van een USB-C-aansluiting voor opladen en accessoires, maar alle andere iPads hebben nog een Lighting-aansluiting. Dat gaat niet samen met je externe schijf en sd-kaart en dus heb je aparte adapters nodig.

©PXimport

5. Muis en toetsenbord gebruiken

Aanvankelijk was de optie om een muis aan te sluiten op je iPad nog goed verstopt, maar sinds de komst van iPadOS 13.4 en het Magic Keyboard voor de iPad Pro is dat compleet veranderd. Sluit, na het downloaden van iPadOS 13.4, een bekabelde of draadloze (bluetooth-) muis of toetsenbord aan en je kunt direct aan de slag. Een nieuwe iPad heb je niet nodig. Voor het aansluiten van een bluetooth-muis ga je naar Instellingen en vervolgens naar Toegankelijkheid en Aanraken. Schakel hier AssistiveTouch in. In dit venster vind je ook Apparaten. Klik erop en je vindt bluetooth-apparaten. Hier kun je op zoek gaan naar je bluetooth-muis. Een bekabelde muis sluit je aan door deze (al dan niet via een adapter) in de iPad te steken. Ga opnieuw naar Instellingen, Toegankelijkheid en vervolgens naar Aanraken en schakel hier AssistiveTouch in.

Daarmee heb je direct wat tips om direct thuis aan de slag te gaan met de iPad.

©PXimport

▼ Volgende artikel
Home Alone- en The Last of Us-actrice Catherine O'Hara overleden
Huis

Home Alone- en The Last of Us-actrice Catherine O'Hara overleden

Catherine O'Hara, de actrice die onder andere bekend is van haar rol in de eerste twee Home Alone-films, is op 71-jarige leeftijd overleden.

Ze kwam in haar huis te Los Angeles te overlijden na een korte ziekte. Het internet stond gisteren vol met mooie herinneringen aan O'Hara van collega-acteurs en anderen uit het acteervak.

De Canadees-Amerikaanse actrice was vooral bekend om haar rol als moeder van hoofdpersonage Kevin McCallister in de eerste twee Home Alone-films. Ook haar rol als Delia Deetz in de gotische Tim Burton-film Beetlejuice was bekend.

De laatste jaren kreeg O'Hara's carrière een tweede leven dankzij haar rol in de sitcom Schitt's Creek, alsmede in het vervolg op Beetlejuice. Daarnaast had ze rollen in recente series als The Last of Us en The Studio.

View post on X
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Gerucht: PlayStation Portal met oledscherm komt dit jaar uit
Huis

Gerucht: PlayStation Portal met oledscherm komt dit jaar uit

Sony zou volgens geruchten in de loop van dit jaar een nieuwe versie van de PlayStation Portal uitbrengen. Deze nieuwe editie zou een oledscherm hebben.

Dat claimt de over het algemeen zeer betrouwbare leaker Kepler_L2 op het NeoGAF-forum. In eerste instantie meldde hij alleen dat Sony aan een revisie van het apparaat werkt, maar kort daarna maakte hij duidelijk dat het een oledscherm zou hebben. Meer informatie werd niet gegeven, en Sony heeft op moment van schrijven nog geen officiële aankondiging gedaan.

View post on Instagram
 

De PlayStation Portal

De PlayStation Portal verscheen in 2023 en laat spelers games die ze op de PlayStation 5 hebben of via PlayStation Plus Premium via de cloud spelen streamen naar de Portal-handheld. Op die manier hoeft een televisie niet gebruikt te worden.

De huidige PlayStation Portal heeft een lcd-scherm die games in 1080p kan weergeven. Een oledscherm zorgt over het algemeen voor een scherpere weergave van games en andere media, met betere, realistischere zwartwaarden.

Handheld die games lokaal draait

Tot slot benadrukt Kepler_L2 dat Sony ook werkt aan een PlayStation-handheld die games lokaal kan draaien, in plaats van streamen. Hoe deze handheld zich verhoudt tot het nieuwe Portal-model is niet bekend. Er gaan al langer geruchten over een PlayStation-handheld die in eerste instantie gelijktijdig met de PlayStation 6 moest verschijnen, al zou Sony overwegen die nieuwe console intern uit te stellen. Wat dat voor de nog onbevestigde handheld betekent qua releasedatum, is niet duidelijk.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.