ID.nl logo
Deze Ikea-smarthomeproducten zijn nu verkrijgbaar
© Reshift Digital
Huis

Deze Ikea-smarthomeproducten zijn nu verkrijgbaar

Het Zweedse IKEA was een van de eerste grote winkelketens die zijn deuren weer opende in deze tijden. Het liep meteen storm, want van veel thuis zijn komt ook de realisatie dat het interieur wel een opfrisser kan gebruiken. En dat dat interieur misschien zelfs wat slimmer kan worden, want de meubelgigant heeft steeds meer smart gadgets om je huis nog beter naar je hand te zetten.Deze Ikea-smarthomeproducten zijn nu verkrijgbaar,

Het is naast IKEA voor kinderen de grootste nieuwe afdeling binnen het bedrijf. IKEA doet het echter niet allemaal alleen. Het zoekt onder andere de samenwerking op met bijvoorbeeld Sonos voor smart speakers die zijn voorzien van een spraakassistent, maar heeft ook zijn eigen antwoord op Philips Hue-lampen. De gekleurde lampen van IKEA werken samen met bijvoorbeeld Apple Home Kit, maar ook Google Assistent. We gaan alle mogelijkheden even bij langs:

Slimme lampen

De Tradfri-lijn van IKEA werkt samen met HomeKit en Philips Hue. Een groot voordeel, want de lampen zijn aanzienlijk goedkoper dan die van Philips. De lampen komen met een app, waardoor je kunt instellen wanneer je ze aan- of uitzet, of kunt dimmen. Er zijn ook varianten met andere kleuren licht, die je dan ook weer kunt instellen naar wens. Er zijn losse lampen (met kleine fitting, grote fitting en spotjes), maar ook lichtpanelen met de LED’jes (Surte, Jormlien, Irsta en Floalt). Hoewel de lichtpanelen wel iets prijziger zijn, kun je de losse lampen voor soms twintig euro minder geld aanschaffen dan een Philips Hue-lamp.

©PXimport

Slimme speakers

De eerdergenoemde samenwerking met Sonos heeft geresulteerd in de Symfonisk-lijn. Dit is op dit moment een speaker die lijkt op een boekenplank en ook als zodanig kan worden gebruikt. Hierbij is niet alleen het geluid erg goed, je kunt hem ook gebruiken in combinatie met de Google Assistent. Er is ook een tafellamp-variant, die niet alleen geluid, maar ook licht geeft. Deze serie is wat duurder, omdat er immers de kwaliteit van Sonos achter zit, maar je kunt vooral de boekenplank erg tof inzetten als mini-tafeltje voor bij je bed, wat handig is als je geen ruimte hebt voor een nachtkastje.

Slimme rolgordijnen

Hoewel de meeste slimme artikelen van IKEA ongeveer in hetzelfde straatje passen, zijn de rolgordijnen weer net even iets anders. De meeste mensen hebben op dit moment geen rolgordijnen die iets met elektriciteit van doen hebben. De Fyrtur- en Kadrilj-rolgordijnen zijn wel voorzien van wat elektra, want daarmee kunnen ze openen en sluiten wanneer jij dat met je smartphone aangeeft. Het is ook mogelijk om de kleine afstandsbediening te gebruiken die bij deze slimme rolgordijnen wordt geleverd.

Slimme sensoren

Bewegingssensor Tradfri (IKEA was hier wat minder creatief met namen) is bedoeld om met je lampen te communiceren. Je plakt de sensor ergens waar je af en toe langsloopt en kunt op basis van dat langslopen je lampen laten aangaan. Je kiest zelf hoe lang ze aanblijven, dus dat kan één minuut zijn in een donker kastje, maar ook een uur in je studeerkamer.

Slimme stekker

Een slimme stekker is handig omdat je enerzijds op afstand kunt zorgen dat een aangesloten apparaat aangaat, terwijl je anderzijds kunt zorgen dat dat standaard op een bepaald moment gebeurt. Dat geldt ook voor IKEA Tradfri (daar is hij weer) stekker. De stekker kan alleen werken met apparaten die een aan/uit-knop hebben en op zichzelf kunnen werken. Een koffie-apparaat is dus niet zo’n goede optie, want daar moet je zelf een capsule in doen, een kopje onder zetten en het waterreservoir vullen.

De smartproducten van IKEA zijn te bestuderen via de Home Smart-app van IKEA, maar ook via de Home-apps van Google en Apple. Je hebt er echter wel nog iets voor nodig, namelijk de Tradfri verbindingshub. Dit is een wat prijziger apparaat, maar deze is wel nodig om te zorgen dat alle slimme apparaten met elkaar kunnen praten. Zolang de slimme apparaten op hetzelfde wifinetwerk zijn aangesloten als je verbidningshub, Home Kit, je Google Home en je smartphone, dan moet het werken. Wil je meer technologische snufjes in je huis? Je kunt dan ook de draadloze telefoonoplader Nordmarke overwegen. Deze valt niet onder slimme gadgets, maar is wel enorm handig om Qi-gecertificeerde telefoons en tablets draadloos op te laden.

▼ Volgende artikel
Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm
© Samsung
Huis

Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm

Samsung heeft een nieuwe teaser online gedeeld van de aankomende Samsung Galaxy S26-serie, ditmaal gericht op een nieuwe privacyfunctie.

Zoals al duidelijk was, hebben de aankomende Samsung Galaxy S26-smartphones een functie voor een privacyscherm. Dit is een optie die mensen desgewenst aan kunnen zetten, zodat alleen de persoon die recht voor het scherm gepositioneerd zit of staat de inhoud van het scherm daadwerkelijk goed kan zien. Omstanders kunnen dat niet, waardoor men dus meer privacy heeft wanneer de smartphone bijvoorbeeld in het openbaar vervoer wordt gebruikt.

Als de nieuwe teaser trailer geloofd kan worden, is het privacyscherm aanzetten zo simpel als een knop omzetten - genaamd 'Zero Peeking Privacy' - waardoor de persoon naast de smartphonegebruiker in het filmpje niets meer van het scherm ziet. Als het goed is kunnen gebruikers straks er ook voor kiezen om deze optie automatisch aan te zetten voor specifieke apps of alleen delen van het scherm.

Watch on YouTube

Wanneer wordt de Samsung Galaxy S26-lijn onthuld?

Onlangs bleek al dat Samsung op 25 februari de nieuwste editie van het tweejaarlijkse Galaxy Unpacked-evenement organiseert. Het is zo goed als zeker dat daar de nieuwe Samsung Galaxy S26-lijn wordt onthuld. Om precies te zijn begint het om 19:00 uur Nederlandse tijd - dan zal het evenement, dat in San Francisco wordt gehouden, ook live online te zien zijn.

Over de Samsung Galaxy S26-toestellen

Samsung brengt dit jaar naar verwachting de Galaxy S26, S26+ en S26 Ultra uit. Eind vorig jaar lekten er al foto's van dummyversies van de smartphones op social media, waaruit blijkt dat deze modellen waarschijnlijk een ovaalvormig camera-eiland krijgen, vergelijkbaar met de Galaxy Z Fold-smartphones.

Qua kleuren zouden de nieuwe Galaxy-modellen in Black Shadow, White Shadow, Galactic Blue en Ultraviolet beschikbaar komen. Zoals hierboven al gemeld zal een grote focus ook liggen op de toevoeging van het privacyscherm. Daarnaast ligt de focus op verbeterde camera's en het gebruik van AI bij het schieten van plaatjes, zo bleek onlangs al uit enkele teaservideo's.

▼ Volgende artikel
Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden
Huis

Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden

Hideki Sato, de ontwerper van zo goed als alle spelcomputers van het Japanse bedrijf Sega, is op 77-jarige leeftijd overleden.

Volgens de Japanse X-account Beep21 (via Eurogamer) is dat afgelopen weekend gebeurd. Precieze details over zijn overlijden zijn er niet.

Sato werd ook wel liefkozend de 'vader van Sega-hardware' genoemd. Hij ging in 1971 bij Sega aan de slag en leidde in de jaren negentig de research & development-afdeling binnen Sega. Begin jaren nul was hij kort de directeur van Sega.

Sato en zijn team ontworpen de meeste hardware van Sega, waaronder consoles zoals de Mega Drive en Dreamcast, alsmede de meeste arcademachines van het bedrijf. In 2008 vertrok hij bij Sega.

View post on X

Over Sega als consolebedrijf

Sega kreeg vooral voet in de markt met zijn arcademachines, maar bracht ook spelcomputers uit waarmee het zeker in de jaren negentig van de vorige eeuw veel succes had en geduchte concurrentie voor Nintendo vormde.

Met de komst van PlayStation werd Sega's positie binnen de spelcomputermarkt echter steeds kleiner, en na enkele misstappen bij de release van de Saturn-console, bracht het bedrijf al snel de opvolger uit, de Dreamcast. Hoewel deze console geliefd was onder de fans en nog altijd als een van de betere projecten van het bedrijf wordt gezien, bleek het de allerlaatste spelcomputer van Sega te worden. Sindsdien brengt het bedrijf zijn games naar consoles van Nintendo, Sony en Microsoft en pc.