ID.nl logo
Eufy by Anker 5-in-1-beveiligingssysteem: goed én goedkoop
© Reshift Digital
Huis

Eufy by Anker 5-in-1-beveiligingssysteem: goed én goedkoop

Zoek je een slim alarmsysteem om je huis te beveiligen? Dan kun je kiezen uit allerlei sets, waaronder een van het minder bekende Anker. In deze Eufy by Anker alarmset review testen we of dit alarmsysteem van 169 euro de beste keuze is.

Anker verkoopt de alarmset voor zo'n 169 euro in Nederland. Dat is een scherpe prijs, want grote concurrent Ring vraagt 299 euro voor zijn Ring Alarm-set en veel andere andere systemen kosten ook meer dan 199 euro. Een deel van de beveiligingssystemen vereist bovendien een maandelijks abonnement om gebruik te kunnen maken van alle functies. Bij de Eufy-set van Anker is dat niet nodig. Zo kom ik bij het eerste voordeel van deze alarmset: je hebt geen bijkomende kosten en dat is wel zo prettig. Bij concurrerende systemen betaal je drie tot tien euro per maand voor bijvoorbeeld cloudopslag. De Eufy-set slaat je gegevens lokaal op, waarover straks meer.

Inhoud van de doos en installatie

De 5-in-1-alarmset bestaat uit een basisstation, een bedieningspaneel, een bewegingsmelder en twee setjes bewegingssensoren. Je hangt de bewegingsmelder op in een ruimte naar keuze. Ik heb hem in de woonkamer opgehangen. De twee setjes bewegingssensoren zijn bedoeld om ieder een raam of deur in de gaten te houden. Ik heb ze op mijn voor- en achterdeur geplakt (aan de binnenkant, uiteraard). Zo registreert de set eventuele ongenodigde gasten die via de bekende wegen mijn huis binnendringen.

©PXimport

De installatie van het alarmsysteem is eenvoudig. Ik was binnen twintig minuten klaar. Download de Eufy-app en volg de stappen om het basisstation te installeren. Bevestig de sensoren op de gewenste plekken en stel het bedieningspaneel in, onder andere door een eigen pincode te kiezen. Je kunt het paneel neerleggen of ophangen. Ik heb hem in de gang opgehangen zodat ik snel mijn pincode kan invullen als ik het huis verlaat of binnenkom. Zo voorkom ik dat het alarm afgaat als de (zelfgekozen) vertragingstijd afloopt.

De sensoren zijn compact en kleiner dan die van Ring Alarm. Het bedieningspaneel is ook kleiner en ziet er naar mijn mening strakker en meer premium uit.

Een minpunt is de slechte verkrijgbaarheid van losse sensoren. Die kun je nodig hebben om meer ramen, deuren of kamers te beveiligen. De sensoren kosten een paar tientjes per stuk, maar zijn minder goed te koop dan de concurrentie. Anker maakt het dus niet aantrekkelijk om het systeem te vergroten.

©PXimport

©PXimport

Dit kan het basisstation

Het basisstation heeft verschillende functies. Ten eerste legt hij de verbinding met de sensoren en is hij op zijn beurt verbonden met je wifinetwerk. Als het basisstation zonder internet zit, werkt je systeem dus niet. Prettig is dat je het - compacte - basisstation via een ethernetkabel kunt aansluiten.

Ook heeft het station een ingebouwde sirene. Gaat het alarm af dan krijg je een melding via de app, maar gaat het station ook loeien. Dat klinkt en is handig, al had ik er meer van verwacht. Want waar de Ring Alarm hard genoeg is om door je buren of voorbijgangers gehoord te worden, mag je met de Eufy-alarmset blij zijn als je de sirene hoort terwijl je boven bent.

Tot slot functioneert het basisstation als opslagmedium. Dat is met name handig als je meer Eufy-domotica hebt, bijvoorbeeld een beveiligingscamera of deurbel. De videofragmenten die ze opnemen, worden dan bewaard op het ingebouwde opslaggeheugen van het station. Hier kun je ook een usb-stick in stoppen.

©PXimport

©PXimport

Alarmset werkt naar behoren

Als je een alarmset koopt om je huis te beveiligen, hoop je 'm nooit echt nodig te hebben. Maar om te testen of hij goed werkt, ben ik meermaals 'vergeten' mijn pincode in te vullen als ik via de voor- of achterdeur thuiskwam en het alarm ingeschakeld was. En ja hoor: na het eindigen van de binnenkomstvertraging, kreeg ik meteen een melding op mijn smartphone en startte de (relatief zachte) sirene in het basisstation. Hetzelfde gebeurde toen ik het alarm had ingeschakeld en vanuit de gang de woonkamer in liep. Op dit vlak heb ik dus niets te klagen.

Smart home-integratie kan beter

Anker kan zijn smart home-integraties wel verbeteren. Het is op dit moment mogelijk om het alarmsysteem te koppelen aan de Google Assistent en Amazon Alexa. Die laatste gebruik ik thuis momenteel niet, de Google Assistent wel. Ik heb via de Eufy-app mijn account gekoppeld aan de Assistent en kan wat basale acties uitvoeren. Echte slimme acties mis ik nog. Zo zou ik graag willen zeggen 'Hey Google, schakel het alarm in', maar dit kan alleen via het bedieningspaneel of de Eufy-app. Mogelijk komt hier later verandering in.

De Eufy-app is gelukkig erg gebruiksvriendelijk, biedt genoeg instellingen en werkt naar behoren.

©PXimport

©PXimport

Conclusie: Eufy by Anker alarmset kopen?

Ik vind het Eufy by Anker 5-in-1-alarmsysteem een goede keuze als je een betrouwbaar alarmsysteem onder de 199 euro zoekt. Extra prettig is dat deze set geen bijkomende kosten kent in de vorm van een abonnement. Het voornaamste nadeel is voor mij de slechte verkrijgbaarheid van aanvullende sensoren, die je misschien wel wilt kopen om je huis optimaal te beveiligen. Hopelijk komt hier nog verandering in. Voor nu is het goed om te weten dat het alarmsysteem gebruiksvriendelijk is en doet wat hij belooft.

Uitstekend
Conclusie

**Prijs** € 169,- **Sensoren** 2x contactsensor, 1x bewegingssensor **Geluid** Ingebouwde sirene in basisstation **Overig** Bedieningspaneel, basisstation **Extra's** Smart home-integratie, geen abonnement nodig **Website** [eufylife.com](https://www.eufylife.com/uk)

Plus- en minpunten
  • Installatie- en gebruiksgemak
  • Geen maandelijks abonnement nodig
  • Prettige app
  • Prijs-kwaliteitsverhouding
  • Smart home-integratie kan beter
  • Losse sensoren matig verkrijgbaar
  • Sirene is niet heel luid
▼ Volgende artikel
Streamtips: nieuwe films en series – Roofman, Predator: Badlands en The Grand Budapest Hotel
Huis

Streamtips: nieuwe films en series – Roofman, Predator: Badlands en The Grand Budapest Hotel

Ben je verdwaald in het eindeloze aanbod van series en films? Geen stress, wij hebben ook deze week weer het kaf van het koren gescheiden zodat je zonder keuzestress kunt bingen. Dit zijn de lekkerste nieuwe releases, speciaal voor jou op een rijtje gezet.

Roofman | Amazon Prime Video | 9 februari

De comedyfilm Roofman vertelt het waargebeurde verhaal van Jeffrey Manchester (Channing Tatum), een voortvluchtige voormalige reserveofficier van het Amerikaanse leger. Wanneer hij gepakt wordt, krijgt hij de bijnaam ‘Roofman’, omdat hij McDonald’s-filialen beroofde door via het dak naar binnen te gaan. Hij weet echter uit de gevangenis te ontsnappen en maandenlang uit handen van de politie te blijven door zich op bizarre wijze te verstoppen.

Watch on YouTube

Cross (seizoen 2) | Amazon Prime Video | 11 februari

Het tweede seizoen van de misdaadserie Cross is vanaf deze woensdag te zien op Amazon Prime Video. Cross is gebaseerd op de boeken van James Patterson en volgt Alex Cross, een rechercheur en forensisch psycholoog in Washington D.C. en zijn partner Detective John Sampson. Na de moord op zijn vrouw worstelt Cross al meer dan een jaar met woedeproblemen en overweegt hij om tijdelijk verlof te nemen, tot hij bij een nieuwe zaak betrokken raakt. De eerste drie afleveringen van het nieuwe seizoen verschijnen deze week, de overige vijf worden wekelijks toegevoegd.

Watch on YouTube

Predator: Badlands | Disney+ | 12 februari

De zesde Predator-film, Predator: Badlands, is vanaf deze donderdag te zien op Disney+. De jonge Yautja Dek (Dimitrius Schuster-Koloamatangi) is verstoten door zijn clan. Om het respect van zijn volk terug te winnen, gaat hij erop uit om het op te nemen tegen het gevaarlijkste monster in het universum. Tijdens zijn reis wordt hij gedwongen samen te werken met de android Thia (Elle Fanning). Onze Dunke vond de film destijds een frisse wind:

“Als actieblockbuster vinkt Predator: Badlands alle goede vakjes af. Fantastische actiescènes voel je tot op je botten door de keiharde soundtrack, het verhaal doet precies genoeg om de vele set pieces te waarborgen en de meedogenloze Yautja worden in een intrigerend nieuw licht neergezet.”

Watch on YouTube

The Grand Budapest Hotel | Netflix | 12 februari

The Grand Budapest Hotel speelt zich af in de jaren twintig van de vorige eeuw en volgt een hotel-conciërge, Monsieur Gustave (Ralph Fiennes). Na een one-night-stand met de rijke Madame D. (Tilda Swinton), wordt zij op mysterieuze wijze vermoord en erft Gustave een kostbaar schilderij. Hij wordt als schuldige voor haar moord aangewezen en moet zich met de hulp van de lobbyjongen Zero Moustafa (Tony Revolori) en zijn vriendinnetje Agatha (Saoirse Ronan) zien te verstoppen voor de autoriteiten en de zoon van Madame D, Dimitri (Adrien Brody). The Grand Budapest Hotel is zonder twijfel een van regisseur Wes Andersons beste films. Voor wie houdt van charmante en absurde verhalen, is deze film absoluut het kijken waard. 

Daddio | HBO Max | 13

Daddio speelt zich volledig af in een taxi die van JFK Airport naar Manhattan rijdt. Normaal gesproken duurt die rit minder dan een uur, maar door een ongeluk komen de hoofdpersonen vast te zitten in het verkeer. De chauffeur, Clark (Sean Penn), en zijn passagier, die alleen bekendstaat als Girlie (Dakota Johnson), hebben ineens veel tijd te doden. In eerste instantie bestaat het gesprek uit de smalltalk die je in een taxi verwacht. Hoe langer ze praten, hoe dieper het gesprek echter wordt en de twee beginnen een onverwachte band te vormen.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Gerucht: Halo-remake arriveert komende zomer al
Huis

Gerucht: Halo-remake arriveert komende zomer al

De afgelopen najaar aangekondigde remake van de eerste Halo, genaamd Halo: Campaign Evolved, zou mogelijk al ergens aankomende zomer verschijnen.

Dat claimt The Verge-journalist Tom Warren van bronnen te hebben vernomen. Toen de game vorig jaar werd aangekondigd, werd gemeld dat het spel ergens in 2026 uit zou komen, maar werd er geen preciezere indicatie gegeven.

Warren meldt nu dat de game dus waarschijnlijk ergens aankomende zomer uitkomt. Wel wordt benadrukt dat de releasedatum nog niet helemaal zeker is, en dat er dus nog vertragingen kunnen plaatsvinden.

Warren meldt daarnaast overigens dat er ook nog altijd gewerkt wordt aan een remake van Fallout 3. Daar gaan al jaren geruchten over, maar vooralsnog is die remake niet officieel aangekondigd. De remake zou volgens Warren in ieder geval van vergelijkbare kwaliteit moeten worden als de remake van The Elder Scrolls 4: Oblivion.

Halo voor het eerst naar PlayStation

De remake van de singleplayercampagne van Halo: Combad Evolved werd zoals gezegd vorig najaar aangekondigd. De game krijgt daarbij verbeterde graphics, aangepaste filmpjes en verfijndere besturing. Campaign Evolved draait daarbij op Unreal Engine 5. De game bevat daarnaast nieuwe missies, wapens en de mogelijkheid om te sprinten.

Overigens is het grootste nieuws rondom deze Halo-game dat hij niet alleen naar Xbox Series-consoles en pc komt, maar ook naar PlayStation 5. Het is voor het eerst dat er een Halo-game naar een Sony-console komt.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.