ID.nl logo
Taakbalk vergroten in Windows 11
© Reshift Digital
Huis

Taakbalk vergroten in Windows 11

In Windows 11 staat de taakbalk midden in het bureaublad. Behalve hem weer aan de linkerkant te zetten, zoals in Windows 10, lijkt het alsof je er weinig anders mee kunt. Maar met deze hacks kun je de taakbalk vergroten.

De eerste manier is via een hack in het register. Let daarvoor even goed op, want als je in het register verkeerde dingen doet, kan je systeem onstabiel of zelfs onbruikbaar worden. Gelukkig gaat het in dit geval om een erg eenvoudige hack. Open de Register-editor door via het vergrootglas naast Start te zoeken naar regedit

Open de Register-editor en navigeer via de zijbalk naar de volgende sleutel: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced. Klik met de rechtermuisknop in de linkerkolom op de map Advanced en selecteer in het contextmenu Nieuw / DWORD (32 bits)-waarde. Hierdoor maakt de Register-editor een nieuwe waarde aan.

©PXimport

Drie mogelijkheden

Klik met rechts op deze nieuwkomer en wijzig de naam in TaskbarSi. Dubbelklik erop en voer een van de volgende drie mogelijke waardegegevens in: 0, 1 of 2. 0 staat voor de kleinste weergave van de Windows 11-taakbalk, 1 betekent een gemiddelde grootte en 2 betekent het grootste formaat. Als je een formaat gekozen hebt, klik je op OK

Daarna sluit je de Register-editor en start je Windows 11 opnieuw op. Je zult zien dat de taakbalk een andere grootte heeft. Als je weer terug wilt keren naar de standaardgrootte, dan volg je dezelfde weg en je voer je waarde 1 in bij TaskbarSi.

©PXimport

Stardock Start 11

Wil je niet sleutelen aan het register, dan bestaat er ook een oplossing die je 6,99 euro kost, namelijk Stardock Start 11. Je past met deze tool niet alleen het formaat aan van de taakbalk in Small, Medium of Large, je kunt ook uit verschillende lay-outs kiezen, waaronder de Windows 7- of Windows 10-stijl. Verder kun je met deze software de startbalk bijvoorbeeld naar boven verplaatsen en de kleur, transparantie en afstand tussen de verschillende pictogrammen instellen. 

Het is zelfs mogelijk om de pictogrammen niet te laten centreren, maar ze gewoon vanaf links te laten aansluiten. De wijzigingen die je doorvoert, worden onmiddellijk toegepast, maar je moet wel zorgen dat in de instellingen de schakelaar Gebruik het Start 11 Start-menu is ingeschakeld om ermee te kunnen werken.

©PXimport

▼ Volgende artikel
Overwatch 2 heet nu gewoon Overwatch, veel content op komst
Huis

Overwatch 2 heet nu gewoon Overwatch, veel content op komst

Blizzard heeft de toekomst van hun shooter Overwatch 2 uit de doeken gedaan. De game heet vanaf nu simpelweg 'Overwatch', en er staat veel content op stapel dit jaar.

De eerste Overwatch was erg populair en werd in 2022 vervangen door Overwatch 2. Die game wist minder gemakkelijk een groot publiek te bereiken, maar de afgelopen jaren heeft men bij Blizzard hard gewerkt aan verbeteringen.

Watch on YouTube

Reign of Talon

Dit moet allemaal samenkomen dit jaar, zo werd tijdens een livestream gisteren onthuld. Overwatch 2 zal weer bekendstaan als Overwatch, en het gehele jaar staat in het teken van een verhaal genaamd Reign of Talon. Dat bestaat uit zes seizoenen, waarvan het eerste seizoen op 10 februari van start gaat. In 2027 begint vervolgens weer een nieuw verhaal.

Dit jaar komen er ook toen nieuwe speelbare helden beschikbaar. In het eerste seizoen komen er meteen vijf uit. Drie daarvan - de tank Domina, de damage hero Emre en de support Mizuki, zijn verbonden aan Talon. Twee helden die aan de kant van Overwatch staan zijn Anran (damage) en Jetpack Cat (support).

Watch on YouTube

Waarom geen Overwatch 2 meer?

De game wordt volgens Blizzard hernoemd naar Overwatch omdat de game meer dan een nummer is: "Het is een levend universum dat blijft groeien, verrassen en spelers van overal ter wereld samenbrengt. Dit jaar wordt een enorm keerpunt in hoe de ontwikkelaar de toekomst van Overwatch voor zich ziet, dus we halen de '2' weg en gaan door als 'Overwatch'."

Nog meer Overwatch

Verdere verbeteringen zijn onder andere vernieuwde menu's en snellere navigatie. Ook komt er een nieuwe 3D-lobby waar spelers als hun helden kunnen socializen. Daarnaast zal in de loop van aankomend voorjaar ook een Nintendo Switch 2-versie verschijnen. De game is verder op pc, PlayStation, Xbox en de eerste Switch speelbaar. Meer informatie over alle aankondigingen rondom Overwatch is op de officiële website te vinden.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Nieuwe Stranger Things-animatieserie krijgt eerste trailer
Huis

Nieuwe Stranger Things-animatieserie krijgt eerste trailer

Netflix werkt aan een nieuwe animatieserie gesitueerd in het Stranger Things-universum, genaamd Stranger Things: Tales From '85. Er valt nu een eerste trailer te zien.

De serie zal op 23 april op Netflix verschijnen en is - in tegenstelling tot de live-action beelden uit de oorspronkelijke serie, die onlangs ten einde is gekomen - geheel geanimeerd.

Ondanks dit grote verschil zal Tales From '85 toch vertrouwd voelen voor fans. De serie speelt zich namelijk af tussen het tweede en derde seizoen van de oorspronkelijke serie, oftewel in de winter van 1985.

Daarbij keren de personages uit de oorspronkelijke reeks ook terug, en zullen we zien hoe ze terwijl de buitenwereld bedekt is met sneeuw knus binnen Dungeons and Dragons spelen rond de feestdagen. Er duikt echter een gevaar op waar ze tegen zullen moeten strijden.

Watch on YouTube

De acteurs

Overigens zullen de acteurs uit de oorspronkelijke serie niet de stemmen van hun geanimeerde personages inspreken. Zo zal Brooklyn Davey Norstedt (in ieder geval in de Engelstalige versie van de show) de stem van Eleven inspreken, vertolkt Luca Diaz de rol van Mike, speelt Braxton Quinney het personage Dustin en kruipt Benjamin Plessala in de geanimeerde huid van Will.

Broadway-acteur Jeremy Jordan gaat Steve Harrington spelen, terwijl Elisha EJ Williams de rol van Lucas vertolkt. Brett Gipson speelt Hopper en Jolie Hoang-Rappaport zal te horen zijn als Max. De showrunner van de serie is Eric Robles, terwijl de Duffer-broers - bekend van de hoofdserie - uitvoerende producenten zijn.

Over Stranger Things

Stranger Things was jarenlang een van de populairste series op Netflix. In de serie volgen we een groep kinderen in de jaren tachtig die te maken krijgen met monsters afkomstig uit een andere dimensie, de 'Upside Down'. Eind vorig jaar is het laatste seizoen uitgekomen, met de seizoensfinale die op Nieuwjaarsdag op Netflix verscheen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.