ID.nl logo
Water besparen met slimme gadgets
© Reshift Digital
Energie

Water besparen met slimme gadgets

Water besparen is om allerlei redenen een goed idee. Sowieso om de kosten te drukken, maar tijdens droge zomerperiodes is het ook verstandig om spaarzaam met water om te gaan. In dit artikel vier apparaten die hieraan bijdragen - van nog geen tientje tot... iets meer dan dat.

Nebia by Moen ($ 269,- plus verzendkosten)

www.nebia.com

Nebia is een extreem gaaf uitziende douchekop waarmee je de helft aan water bespaart. Naast een regendouche met spray-functie wordt er een normale douchekop meegeleverd. Denk er wel even aan dat je de versie voor Europa bestelt, in de Verenigde Staten werken douchekoppen vaak met een ander systeem. Op de faq-pagina van Nebia wordt dit duidelijk uitgelegd. De Nebia is in verschillende kleuren verkrijgbaar en ziet er in elke douche fantastisch uit.

©PXimport

Hydrao Aloe Showerhead (€ 58,27 plus verzendkosten)

www.hydrao.com

Het gemiddelde verbruik van een douchekop is zo’n 8 liter per minuut, de Hydrao-douchekop zit daar net iets boven, maar doet op een andere manier aan besparing. De ledlampjes in de douchekop geven namelijk aan wanneer het tijd is om te stoppen met douchen. Is de douchekop groen, dan is alles oké, maar langzaamaan verandert de lamp van blauw naar paars naar rood om aan te geven dat je douchebeurt lang genoeg heeft geduurd. Je kunt de tijdspannes zelf aangeven via een app.

©PXimport

Op zoek naar meer bespaartips? Bestel de Cursusbundel: Automatisch energie besparen!

Hydraloop H300 (Vanaf € 3300,-)

©PXimport

www.hydraloop.com

Wil je écht veel water besparen, dan zul je het probleem bij de bron moeten aanpakken en dat is nu net wat het Nederlandse bedrijf Hydraloop aanbiedt. De H300 zorgt ervoor dat je douche-, bad- en wasmachine-water in je huis kunt hergebruiken om bijvoorbeeld de wc mee door te spoelen. Een Hydraloop-systeem is niet goedkoop, de H300 begint bij 3300 euro exclusief verzendkosten en installatie. De H300 heeft een inhoud van 300 liter en is ongeveer zo hoog als twee wasmachines!

oop de (€ 6,99)

www.ecosavers.nl

Om water te besparen, heb je geen moeilijke gadgets nodig. De Douche Coach Eco van Ecosavers is een simpele timer die geschikt is voor de badkamer. Je kunt een tijd instellen en als de timer is afgelopen, weet je dat je lang genoeg hebt gedoucht. De Douche Coach Eco is beschikbaar in verschillende kleuren en vormen, waaronder een groene druppel of een geel badeendje. Soms kunnen simpele oplossingen de beste zijn!

©PXimport

💧Heb jij een nieuwe CV-ketel nodig? Vraag de (vrijblijvende) offerte aan!

Vraag een offerte aan voor cv-ketels:

▼ Volgende artikel
Home Alone- en The Last of Us-actrice Catherine O'Hara overleden
Huis

Home Alone- en The Last of Us-actrice Catherine O'Hara overleden

Catherine O'Hara, de actrice die onder andere bekend is van haar rol in de eerste twee Home Alone-films, is op 71-jarige leeftijd overleden.

Ze kwam in haar huis te Los Angeles te overlijden na een korte ziekte. Het internet stond gisteren vol met mooie herinneringen aan O'Hara van collega-acteurs en anderen uit het acteervak.

De Canadees-Amerikaanse actrice was vooral bekend om haar rol als moeder van hoofdpersonage Kevin McCallister in de eerste twee Home Alone-films. Ook haar rol als Delia Deetz in de gotische Tim Burton-film Beetlejuice was bekend.

De laatste jaren kreeg O'Hara's carrière een tweede leven dankzij haar rol in de sitcom Schitt's Creek, alsmede in het vervolg op Beetlejuice. Daarnaast had ze rollen in recente series als The Last of Us en The Studio.

View post on X
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Gerucht: PlayStation Portal met oledscherm komt dit jaar uit
Huis

Gerucht: PlayStation Portal met oledscherm komt dit jaar uit

Sony zou volgens geruchten in de loop van dit jaar een nieuwe versie van de PlayStation Portal uitbrengen. Deze nieuwe editie zou een oledscherm hebben.

Dat claimt de over het algemeen zeer betrouwbare leaker Kepler_L2 op het NeoGAF-forum. In eerste instantie meldde hij alleen dat Sony aan een revisie van het apparaat werkt, maar kort daarna maakte hij duidelijk dat het een oledscherm zou hebben. Meer informatie werd niet gegeven, en Sony heeft op moment van schrijven nog geen officiële aankondiging gedaan.

View post on Instagram
 

De PlayStation Portal

De PlayStation Portal verscheen in 2023 en laat spelers games die ze op de PlayStation 5 hebben of via PlayStation Plus Premium via de cloud spelen streamen naar de Portal-handheld. Op die manier hoeft een televisie niet gebruikt te worden.

De huidige PlayStation Portal heeft een lcd-scherm die games in 1080p kan weergeven. Een oledscherm zorgt over het algemeen voor een scherpere weergave van games en andere media, met betere, realistischere zwartwaarden.

Handheld die games lokaal draait

Tot slot benadrukt Kepler_L2 dat Sony ook werkt aan een PlayStation-handheld die games lokaal kan draaien, in plaats van streamen. Hoe deze handheld zich verhoudt tot het nieuwe Portal-model is niet bekend. Er gaan al langer geruchten over een PlayStation-handheld die in eerste instantie gelijktijdig met de PlayStation 6 moest verschijnen, al zou Sony overwegen die nieuwe console intern uit te stellen. Wat dat voor de nog onbevestigde handheld betekent qua releasedatum, is niet duidelijk.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.