ID.nl logo
Zo verwijder je het zoekveld in het Windows 10 startmenu
© Reshift Digital
Huis

Zo verwijder je het zoekveld in het Windows 10 startmenu

Gebruikers van Windows 10 worden getrakteerd op een nogal nadrukkelijk aanwezig zoekveld naast de startknop. Niet alleen neemt het onnodig veel ruimte op de taakbalk in, het is ook vervelend om dit alsmaar in beeld te hebben, zeker als je het niet gebruikt. Terug met dat bescheiden vergrootglaasje dus!

De denkwijze van Microsoft betreffende ontwerpen van gebruikersinterfaces zijn vaak wat moeilijk te volgen. Neem nu dat toch wel heel erg prominent aanwezige zoekveld dat ineens continu op de taakbalk van Windows 10 staat. Vanaf Windows 10 versie 1903 is dat het geval, om precies te zijn. Het is een ruimtevreter van jewelste en komt ook nogal wat opdringerig over. Dat oude vergrootglaasje was zo gek nog niet! Gelukkig kun je daar met gezwinde spoed naar terugkeren. Klik daarvoor allereerst met de rechter muisknop op een leeg stukje taakbalk, en vervolgens - gewoon met links - in het geopende contextmenu op Taakbalkinstellingen. Om af te rekenen met het grote zoekveld zet je de schakelaar onder Kleine taakbalkknoppen gebruiken aan. Hop: het zoekveld verdwijnt meteen! Extra voordeeltje: de pictogrammen op de taakbalk worden net iets kleiner, waardoor er meer op passen.

©PXimport

Zoekfunctie helemaal uitschakelen

Wil je helemaal geen zoekknop op je taakbalk? Dan kun je deze in Windows 10 ook helemaal uitschakelen. Dat doe je als volgt: klik met de rechtermuisknopop de taakbalk en kies voor de optie Zoekenen klik vervolgens op Verbergen. De zoekfunctie verdwijnt vervolgens in zijn geheel uit het startmenu. Toch spijt van je keuze? Dan zet je in hetzelfde menu-onderdeel een vinkje bij Zoekpictogram weergeven.

Hiermee haal je weliswaar de zoekfunctie weg uit het startmenu, maar zoeken kan nog steeds. Klik maar eens eenmaal op de Windows 10-startknop en typ een trefwoord in. Windows 10 toont je dan alsnog de resultaten.

©PXimport

Meer opties

Nu je dan toch bent aanbeland in het settings-venster van de taakbalk, is het de moeite waard ook de andere beschikbare opties eens te bekijken. Mogelijk zitten hier wat tweaks die je happy maken. Wil je bijvoorbeeld niet dat het contacten-pictogram alsmaar zichtbaar is (de poppetjes links van de systeemwerkbalk), dan zet je de schakelaar onder Contactpersonen op de taakbalk weergeven uit. Het scheelt weer een pictogram en zeker als je dit ding nooit gebruikt geldt: weg ermee. Hou het overzichtelijk en simpel.

Mocht je geen behoefte hebben aan een taakbalk die continu in beeld staat, zet dan de schakelaar onder De taakbalk automatisch verbergen in bureaubladmodus eens aan. Je ziet nu dat de balk wegschuift. Pas als je je muis weer naar de (standaard) onderrand van het scherm beweegt verschijnt hij weer. Kan zo z'n charme hebben!

Ook is het mogelijk om de taakbalk op een andere positie in beeld te plaatsen. Daarvoor maak je gebruik van de opties in het selectiemenu onder Locatie van taakbalk op het scherm. Voor gebruikers van meerdere monitoren zijn er ook nog wat praktische opties beschikbaar. Zo hoef je bijvoorbeeld niet op elk beeldscherm een taalbalk te laten zien, scheelt schermruimte en houdt de zaak overzichtelijk. Kortom: er valt best het een en ander te tweaken aan die taakbalk van Windows 10!

Snel websites openen

Heb je geen zin om telkens eerst een browserscherm te openen om vervolgens een website-adres in te typen? Gebruik dan de adresbalk in de taakbalk. Om dit in te schakelen klik je met de rechtermuisknop op de taakbalk, en kies voor Werkbalkenen vervolgens voor Adres. Een adresbalk verschijnt vervolgens op de taakbalk. Een url intypen gevolgd door Enteropent de opgegeven website in je als favoriet ingestelde browser.

©PXimport

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.