ID.nl logo
DriverPack - Automatisch sturen
© Reshift Digital
Huis

DriverPack - Automatisch sturen

Stuurprogramma’s hoor je bij te werken zodra er een nieuwe versie beschikbaar is. Dat komt de prestaties ten goede en bevordert de veiligheid van je systeem. Dat roepen we heel hard, maar ook wij houden ons hier niet altijd aan. Want wie heeft er tijd en zin om elke dag al z’n stuurprogramma’s te controleren op updates? De realiteit is dat op de meeste computers niet de meest recente stuurprogramma’s draaien. Gelukkig zijn er programma’s om dat te verhelpen, en DriverPack is daar één van.

Veel controle

DriverPack installeert stuurprogramma’s voor alle hardware in (en aan) je pc, en houdt deze daarna up-to-date. De kracht van dit programma is ook direct het onderdeel waarvoor we een beetje huiverig zijn. Het programma vraagt weinig en doet vooral. Dat is ideaal, maar natuurlijk ook best tricky. Er valt weinig te configureren voor je begint en zodra je het programma toestemming geeft om stuurprogramma’s te installeren, wordt er flink huisgehouden op je pc. Zelfs de stuurprogramma’s van je grafische kaart worden vervangen. Er wordt weliswaar een systeemherstelpunt aangemaakt voor je begint, maar een tikje heftig is het wel, je geeft zo’n programma veel controle.

©PXimport

Ongevraagde software

Waarom we dat een probleem vinden, ontdek je vrij snel nadat de scan klaar is. De scan blijkt namelijk meer dan een scan-en-update te zijn, voor het gemak zijn ook ‘even’ de browser Opera en de anti-virusscanner Avast geïnstalleerd. Prima software, daar niet van, maar we hebben daar niet om gevraagd! En er is ook niet aan ons gevraagd of wij dat wilden installeren. Het is te voorkomen door bij de installatie te klikken op Expertmodus, maar die optie is zó subtiel aanwezig dat de meeste mensen hem over het hoofd zullen zien.

Na afloop gaf het programma aan dat er twee stuurprogramma’s niet geïnstalleerd konden worden, maar daarbij gaf het geen uitleg waarom. Bovendien werd er gemeld dat er malware was gevonden, maar dat bleek te gaan om volledig valide software (zoals Dropbox Helper). Al met al zaken waar je als onervaren gebruiker toch flink van zou kunnen schrikken.

Conclusie

Het is niet dat DriverPack niet doet wat het belooft. Integendeel, het doet méér dan het belooft en daar storen we ons een beetje aan. Het installeren en bijhouden van de drivers werkt fantastisch en volautomatisch, alleen is het met een keerzijde.

Oké
Conclusie

**Prijs** Gratis **Taal** Engels **OS** XP/Vista/7/8/10 **Website** [www.drp.su/en](https://drp.su/en)

Plus- en minpunten
  • Alles gaat automatisch
  • Ook toekomstige driverupdates
  • Ongevraagde extra software
  • Onterecht malware aangewezen
▼ Volgende artikel
Meerdere Assassin's Creed- en Far Cry-games in ontwikkeling
Huis

Meerdere Assassin's Creed- en Far Cry-games in ontwikkeling

De Franse uitgever Ubisoft heeft meerdere games in de Assassin's Creed- en Far Cry-reeksen in ontwikkeling.

Dat liet ceo Yves Guillemot weten in een interview met Variety, dat vooral draaide om de herstructurering van het bedrijf. De Assassin's Creed-, Far Cry- en Rainbow Six-franchises vallen tegenwoordig onder Vantage Studios, een dochteronderneming die Ubisoft samen met Tencent heeft opgericht.

"We hebben een solide planning op de rit bij Vantage Studios", aldus Guillemot. "We ontwikkelen meerdere games in de Assassin's Creed-franchise. Het gaat daarbij zowel om singleplayer- en multiplayerervaringen, met een ambitie om de spelersaantallen te laten groeien. Vorig jaar had de franchise al meer dan dertig miljoen spelers."

Over Far Cry: "Mensen wachten met smart (op nieuwe delen). We hebben op dit moment twee erg veelbelovende projecten in ontwikkeling." Hij gaf niets prijs over deze projecten, maar er gaan al langere tijd geruchten over twee Far Cry-games: een nieuwe singleplayerervaring en een losstaande multiplayergame - mogelijk een extraction shooter - waarbij beide games mogelijk een deel van de spelwereld of spelmechanismen delen.

Ubisoft op de schop

De herstructurering van Ubisoft zorgt er ook voor dat er diverse ontslagen vallen, studio's worden gesloten en games zijn geannuleerd. Eerder deze week bleek al dat er ontslagen vallen bij Ubisoft Toronto, al werd daarbij wel gecommuniceerd dat de Splinter Cell-remake in ontwikkeling blijft. De herstructurering en ontslagen leveren ook protesten op bij werknemers en vakbonden.

Over die protesten zei Guillemot in het interview: "Ik begrijp volledig de legitieme zorgen van onze teams in Frankrijk en de rest van de wereld. Ubisoft ondergaat op dit moment een grote transformatie, dat invloed heeft op onze organisatie, werkzaamheden en cultuur. Veranderingen op deze schaal wekken logischerwijs vragen op en zorgen voor spanning, zeker wanneer ze impact hebben op de routines van mensen. Ik wil luisteren, met verantwoording leiden en onze teams blijven betrekken. Maar ik kan niet negeren dat we onderdeel uitmaken van een industrie die competitiever en veeleisender is dan ooit tevoren."

▼ Volgende artikel
Check de eerste trailer van de Peaky Blinders-film
Huis

Check de eerste trailer van de Peaky Blinders-film

De eerste trailer van Peaky Blinders: The Immortal Man - de film die de Peaky Blinders-serie opvolgt - is online gedeeld.

Eind vorig jaar kwam er al een korte teaser online, maar nu is de eerste volledige trailer te zien, die meer dan tweeënhalve minuut lang is.

Peaky Blinders: The Immortal Man speelt zich af in 1940, net zoals de serie in Birmingham. Daarin speelt de Tweede Wereldoorlog een grote rol. Hoofdpersonage Tommy Shelby heeft gedurende de serie die zich voor de film afspeelt immers last van zijn ervaringen met de Eerste Wereldoorlog, dus de Tweede Wereldoorlog zal ook een grote impact op hem maken.

Tegelijkertijd worstelt hij ook met zijn verleden als leider van de gevreesde Peaky Blinders-bende. Zeker wanneer hij verneemt dat zijn zoon de bende nieuw leven in wil blazen, moet hij uit zijn isolement komen om daar een stokje voor te steken.

Watch on YouTube

Natuurlijk speelt Cillian Murphy weer de rol van Tommy Shelby. Verder zijn ook acteurs als Tim Roth, Barry Keoghan, Rebecca Ferguson en Sophie Rundle te zien. Peaky Blinders: The Immortal Man draait vanaf 6 maart in selecte bioscopen, en is vanaf 20 maart te zien op Netflix.

Vorig jaar werd ook aangekondigd dat Netflix met een nieuwe Peaky Blinders-serie komt, die verdergaat waar de serie eindigt. Om precies te zijn gaat die serie zich in 1953 afspelen, rondom een nieuwe generatie van de Shelby-familie.