ID.nl logo
Welkom in Europa: Rivian R2 en R3 zorgen voor ‘good vibrations’
© Rivian
Mobiliteit

Welkom in Europa: Rivian R2 en R3 zorgen voor ‘good vibrations’

Rivian, een in Californië gevestigde start-up, heeft ambitieuze toekomstplannen. Met de nieuwe R2 en R3 wil het automerk ook buiten Amerika een rol van betekenis gaan spelen op de EV-markt. Met hun avontuurlijke uitstraling hebben de auto’s ook in Europa kans van slagen.

Rivian wil de oversteek vanuit Californië naar Europa maar wat graag maken. Maar daarvoor heeft het bedrijf op dit moment niet de geschikte modellen. De Rivian R1S is een volledig elektrische full-size SUV van 5,10 meter lang, de R1T is een grote pick-up truck van hetzelfde formaat en met dezelfde elektrische aandrijfeenheid. Auto’s die in de VS worden geprezen om hun veelzijdige karakter, maar voor de drukke snelwegen en de straatjes in Europa veel minder geschikt zijn.

©Rivian

Download nu GRATIS het EV Duurtest-rapport 2024!

In het EV Duurtest-rapport zijn nieuwe elektrische auto's door verschillende consumenten getest. Alle resultaten vind je terug in dit digitale rapport. Door het invullen van je naam en e-mailadres meld je je aan voor ontvangst van het Kieskeurig EV Duurtest-rapport. Tevens ben je ingeschreven voor de Kieskeurig.nl EV-nieuwsbrief.

Avontuurlijk accessoires

Om verkoopcijfers in de Verenigde Staten te vergroten en om de exportmogelijkheden uit te breiden, heeft Rivian twee nieuwe modellen onthuld. De R2 is een SUV die als twee druppels water lijkt op de R1S, maar die met een lengte van 4,72 meter een wat bescheidener, Europeser formaat heeft. De R2 is ongeveer net zo lang als een BMW iX3, Tesla Model Y of Fisker Ocean.

©Rivian

Voor sportieve types

Veel meer dan die modellen is de Rivian R2 echter óók bedoeld als veelzijdige en uitstootvrije auto voor een jonge doelgroep, die in de vrije tijd gaat surfen, rotsklimmen of kamperen in de outdoors. Op de eerste foto's is de auto te zien met dakdragers, een speciale daktent en een bagagebox voor op de trekhaak.

©Rivian

3 motoren, 550 kilometer

Van de Rivian 2 komen drie verschillende varianten, met naar keuze één, twee of drie elektromotoren. De krachtigste (driemotorige) versie zou in zo’n 3,5 seconden van 0 naar 100 km/h kunnen sprinten. Over de capaciteit van de batterij geeft Rivian geen informatie prijs, maar het merk belooft geen grensverleggende actieradius: 550 kilometer is de max.

©Rivian

Verrassende Rivian R3

Rivian had bij de onthulling van de R2 nog een verrassing achter de hand: de R3. Net als de R2 is dit een elektrische auto met een avontuurlijke uitstraling. De R3 is echter minder hoekig gebouwd dan de R2, en doet het meeste denken aan een ruimtelijke gezinshatchback op hoge poten. Ook de R3 is gefotografeerd met allerlei avontuurlijke accessoires.

©Rivian

Even geduld, a.u.b.

Informatie over de afmetingen van de R3 geeft Rivian niet, wij gokken erop dat de auto iets kleiner is dan de Hyundai IONIQ 5. Wanneer de Rivian R3 in productie gaat, is ook nog niet bekend. Volgens planning worden de eerste exemplaren van de R2 pas in 2026 afgeleverd. Naar verwachting staat de eerste lichting voor Europa pas in 2027 op de kalender. We zullen in Europa dus nog even geduld moeten hebben ...

©Rivian

▼ Volgende artikel
Facebook-bedrijf Meta maakt volgens ceo geen verslavende apps meer
© Reshift Digital
Huis

Facebook-bedrijf Meta maakt volgens ceo geen verslavende apps meer

Tijdens een rechtszaak heeft Mark Zuckerberg, de ceo van Facebook- en Instagram-bedrijf Meta, geclaimd dat het bedrijf geen apps meer maakt die verslavend zijn.

In Californië is een civiele rechtszaak gaande tegen socialmediabedrijven. Deze rechtszaak is door een individu - een twintigjarige vrouw die claimt op jonge leeftijd verslaafd is geraakt aan social media - aangespannen. De aanklacht maakt echter onderdeel uit van een grotere zaak waarbij 1600 mensen claimen dat platforms als Meta's Instagram en Google's YouTube bewust verslavend zijn voor de gebruikers.

Daarbij werd ook Zuckerberg deze week aan de tand gevoeld. Hij ontkende tijdens de rechtszaak dat het bedrijf tegenwoordig nog apps maakt die erop gebrand zijn gebruikers zo lang mogelijk aan het scherm gekluisterd te houden.

NOS maakt melding van interne e-mails van Zuckerberg die volgens de aanklager in ieder geval aantonen dat het bedrijf voorheen wel platforms zo verslavend mogelijk maakte. Het doel was voorheen om de tijd dat mensen aan apps van het bedrijf besteedden, te verdubbelen. Zuckerberg heeft aangegeven dat dit inmiddels geen doel meer van het bedrijf is.

Over de rechtszaak

Naast Meta zijn ook de bedrijven achter YouTube, Snapchat en TikTok aangeklaagd. De laatste twee bedrijven hebben echter al een schikking met de betreffende aanklager getroffen. Ze ontkennen schuld, maar geven wel compensatie.

De rechtszaak richt zich naast mogelijke verslavingen aan socialmedia-apps vooral ook op de manier waarop minderjarige gebruikers van deze platforms worden vastgehouden. Meta zou zich volgens de aanklager niet genoeg inzetten om mensen onder de 13 jaar te weren.

De uitkomst van de rechtszaak kan verregaande gevolgen hebben rondom de regulering van social media, en de toon kunnen zetten voor toekomstige rechtszaken rondom hetzelfde onderwerp. Er wordt in steeds meer landen overwogen om social media niet meer voor jongeren beschikbaar te stellen. Eind vorig jaar werd dit in Australië al doorgevoerd, en TikTok gaf vorige maand aan strenger op te gaan treden om zo gebruikers van jonger dan 13 jaar te weren. Ook Zuckerberg gaf tijdens de rechtszaak aan stappen te ondernemen om de jongste leden van de samenleven te weren van zijn platforms.

▼ Volgende artikel
PlayStation sluit de ontwikkelaar van Demon's Souls-remake
Huis

PlayStation sluit de ontwikkelaar van Demon's Souls-remake

Sony PlayStation sluit in maart Bluepoint Games, de studio achter de remake van Demon's Souls.

Dat heeft een woordvoerder van Sony aan Bloomberg bevestigd. Door de sluiting zullen ongeveer zeventig werknemers hun baan verliezen. Volgens de woordvoerder is het besluit om de studio te sluiten genomen na "een recente zakelijke beoordeling."

"Bluepoint Games is een enorm getalenteerd team en hun technische expertise heeft exceptionele ervaringen voor de PlayStation-gemeenschap opgeleverd", zo stelde de woordvoerder. "We bedanken ze voor hun passie, creativiteit en vakmanschap."

Hermen Hulst aan het woord

In een bericht die via ResetEra werd gedeeld, liet PlayStation Studios-baas Hermen Hulst - voorheen van de Amsterdamse studio Guerrilla Games - weten dat het besluit werd genomen vanwege "een toenemende uitdagende industrie-omgeving". Aldus Hulst: "Stijgende ontwikkelkosten, een vertraging in de groei van de industrie, veranderingen in het gedrag van spelers en bredere economische tegenwind maken het moeilijker om games duurzaam te bouwen."

Watch on YouTube

Hulst vervolgt: "Om ons in deze realiteit te navigeren moeten we ons aanpassen en moeten we evolueren. We hebben goed gekeken naar ons bedrijf om er zeker van te zijn dat we hedendaags leveren, terwijl we ook klaar zijn voor de toekomst. Daarom zullen we Bluepoint Games in maart sluiten."

Hij eindigde zijn bericht met het volgende: "Ik weet dat dit moeilijk nieuws is om te horen, maar ik ben zeker van de richting die we hebben gekozen. Creativiteit, innovatie en het bouwen van onvergetelijke ervaringen voor spelers blijven de kern van PlayStation Studios. We hebben een robuuste line-up voor het fiscale jaar 2026, en hebben de komende maanden veel om naar uit te kijken."

Watch on YouTube

Over Bluepoint Games

Bluepoint werd in 2021 overgenomen door Sony Interactive Studio. Daarvoor werkten de bedrijven al veel samen, en de studio stond vooral bekend om hun expertise bij het creëren van remakes en remasters. Denk aan de remake van Demon's Souls die tegelijk uitkwam met de PlayStation 5, maar ook God of War Collection, de remake van Shadow of the Colossus en Uncharted: The Nathan Drake Collection.

Vorig jaar bleek al dat Sony een liveservicegame die ontwikkeld werd door Bluepoint had geannuleerd. Volgens geruchten ging het om een liveservicegame gesitueerd in het God of War-universum.

Sony heeft de afgelopen jaren meer studio's gesloten. In 2024 sloten bijvoorbeeld Firesprite, Firewalk en Neon Koi hun deuren.