Sony en Honda stoppen met samenwerking voor autoproductie

Afeela 1

Technologiebedrijf Sony en autobedrijf Honda schalen hun samenwerking rondom auto-ontwikkeling dusdanig terug dat deze praktisch gezien zo goed als stopgezet wordt. Wel blijven ze samen aan software voor auto's werken.

Sony en Honda richtten in 2022 samen een bedrijf op genaamd Sony Honda Mobility. Het doel daarbij was om elektrische wagens te maken. Voor 2026 stond al enige tijd de eerste auto onder deze samenwerking op stapel, de Afeela 1, en er werd ook aan een tweede versie gewerkt.

Eerder dit jaar werd echter aangekondigd dat deze elektrische auto's niet meer gemaakt werden. Dat kwam omdat Honda tevens de ontwikkeling van diens 0-serie stopzette, en daar was de komst van de Afeela 1 van afhankelijk. Honda heeft zijn strategie rondom elektrische wagens herzien, waardoor de technologie en middelen die nodig zijn voor de komst van de Afeela 1 niet beschikbaar meer zijn.

Nu hebben de bedrijven naar buiten gecommuniceerd dat ze samen Sony Honda Mobility terugschalen, waarbij de werknemers of bij Sony, of bij Honda gaan werken. De bedrijven claimen dat het moeilijk is om voorlopig samen producten uit te brengen en dat het samen produceren van EV's dan ook op de lange baan wordt geschoven.

Overigens blijven Sony, Honda en hun joint venture wel samenwerken op het gebied van software. Dit in anticipatie "voor een tijdperk waarin geavanceerde rijassistentiesystemen mainstream worden".

Kieskeurig
Geen producten gevonden.