ID.nl logo
Wolfgang AT-AS40D3 - Nieuwe budget-shopper van Aldi
© Reshift Digital
Huis

Wolfgang AT-AS40D3 - Nieuwe budget-shopper van Aldi

De nieuwe Wolfgang AT-AS40D3, die uiteraard weer verkocht wordt door Aldi, richt zich helemaal op de basis-smartphonegebruiker. Met de lage prijs van tachtig euro kan deze smartphone al van jou zijn. Maar of dit wel zo'n goede deal is...

Eindelijk een nieuw Wolfgang design

Wolfgang heeft de nieuwe AT-AS40D3 eindelijk een vernieuwd design meegegeven. Er zijn al heel wat Wolfgangs verschenen die allemaal veel op elkaar leken, maar Wolfgang heeft ervoor gekozen om dit toestel te voorzien van een nieuw uiterlijk. Dit zie je vooral terug in de hoeken. Eerdere toestellen hadden ronde hoeken, maar deze zijn nu een stuk spitser. Daarnaast zijn de onder- en bovenkant niet kaarsrecht, maar hebben een lichte buiging. Het toestel ziet er hierdoor wat zakelijker en serieuzer uit.

©PXimport

Het toestel heeft een wat zakelijker en serieuzer design in vergelijking met eerdere Wolfgangs.

Verder doet het toestel erg goedkoop aan: het heeft dikke randen om het beeldscherm heen wat de behuizing vrij groot maakt. Daarnaast is het toestel dik (11 millimeter) en is de behuizing gemaakt van een goedkoop aanvoelend plastic. Eén voordeel: de telefoon wordt geleverd met een vooraf geplaatste screenprotector.

©PXimport

Deze Wolfgang is vrij dik en voelt goedkoop aan.

Ook de AT-AS40D3 heeft het kijkhoek-probleem

Duidelijk is dus dat er bezuinigd is op het design van de telefoon. Uiteraard is dit niet het belangrijkste onderdeel van een smartphone. Eén van de onderdelen die de laatste jaren wel heel belangrijk is geworden, is het beeldscherm. Deze valt helaas ook wat tegen bij deze Wolfgang AT-AS40D3.

Een probleem dat we al eerder gezien hebben bij Wolfgang, is de kijkhoek. Hoe lager de prijs van de Wolfgang-telefoon, hoe slechter de kijkhoek, zo blijkt. Het werd mij al snel duidelijk dat de kijkhoek van deze telefoon te wensen overlaat. Je hoeft het scherm maar iets te kantelen en het scherm wordt al slecht leesbaar. De resolutie van 800 x 480 pixels is prima voor een telefoon in deze prijsklasse, maar het is zeker geen uitblinker.

©PXimport

De kijkhoek van deze Wolfgang is erg slecht.

Helaas houdt het hier niet op. Het touchscreen is namelijk ook vrij beroerd. Je moet echt lange vegen maken en je vinger redelijk hard op het scherm leggen voordat het touchscreen precies zo werktals jij wilt.

©PXimport

Heel erg vervelend: het touchscreen reageert niet goed bij lichte aanrakingen.

Prima prestaties

De prestaties van de telefoon vallen gelukkig niet tegen. Deze zijn voor een telefoon in deze prijsklasse prima te noemen. Hij kan een gemiddelde games aardig afspelen en je kan er ook prima een beetje mee multitasken. Ga hier uiteraard niet de zwaarste applicaties op draaien, maar voor die toepassingen heeft Wolfgang het toestel ook niet bedoeld.

De accu is niet heel groot. Met slechts 1350 mAh kom je met een gemiddeld gebruik net een volle dag door. Bij intensief gebruik wordt het lastig om het eind van de dag met één acculading te halen.

Het laatste onderdeel is de camera. Als je de kwaliteit van de camera belangrijk vindt, moet je deze Wolfgang overslaan. Je beschikt namelijk over slechts 2 megapixels in de camera. Ook de camera aan de voorkant is belabberd: die beschikt over slechts 0,3 megapixel. Dat zorgt ervoor dat apps als Instagram al gelijk een stuk minder leuk worden, en je denkt wel twee keer na voordat de deze telefoon pakt om een foto te maken.

©PXimport

De camera is wel heel erg verouderd: slechts 2 megapixels.

Conclusie

Wolfgang brengt met de AT-AS40D3 een smartphone op de markt die qua prestaties prima is. Helaas zorgt het slechte beeldscherm ervoor dat deze telefoon geen tachtig euro waard is. Zo reageert het touchscreen niet goed en is de kijkhoek nog steeds erg slecht. Het is logisch dat Wolfgang ergens op moet bezuinigen, maar helaas gaat dit ten koste van de bruikbaarheid van de telefoon. Erg zonde dus. Als laatste beschikt deze Wolfgang ook nog over een verschrikkelijk verouderde camera met slechts twee megapixels.

Slecht
Conclusie

Wolfgang AT-AS40D3 ------------------ **Prijs:** €79,99 **Besturingssysteem:** Android 4.4 **Beeldscherm:** 4 inch (800x480) **Camera:** 2 megapixel (0,3 megapixel voorop het toestel) **Processor:** 1,3 GHz Dual-Core **Werkgeheugen:** 512 MB **Opslaggeheugen:** 4 GB **Uitbreidbaar geheugen:** Micro-sd **Afmetingen:** 126 mm x 64 mm x 11 mm **Gewicht:** 122 gram **Accu:** 1350 mAh **Bijzonderheden:** Dual-sim functie

Plus- en minpunten
  • Screenprotector
  • Prijs
  • Kijkhoek
  • Touchscreen
  • Voelt goedkoop
▼ Volgende artikel
Mixen, pureren en hakken? Deze Philips handmixer is dé keukenfavoriet van 2025
© Philips
Huis

Mixen, pureren en hakken? Deze Philips handmixer is dé keukenfavoriet van 2025

De Philips HR3781/20 Handmixer is door consumenten uitgeroepen tot Best Reviewed van het Jaar 2025. En dat is niet zonder reden: deze alleskunner overtuigt in prestaties, gemak en veelzijdigheid - en dat zie je terug in de reviews.

Partnerbijdrage - in samenwerking met Philips

De publieksfavoriet volgens échte gebruikers

De Best Reviewed van het Jaar-award draait niet om mooie verkooppraatjes, maar om ervaringen van mensen die het product echt hebben gebruikt. Op Kieskeurig.nl delen duizenden consumenten hun mening over apparaten, gebaseerd op hoe die in de praktijk bevallen. Die ongefilterde reviews vormen de basis voor de jaarlijkse awards. Alleen producten die consequent goed scoren op gebruiksgemak, prestaties en tevredenheid komen in aanmerking. De Philips HR3781/20 handmixer heeft zich een jaar lang bewezen in keukens door het hele land - en dat leverde hem een plek op als publieksfavoriet van het jaar.

Een mixer die méér kan

De Philips HR3781/20 is geen gewone handmixer. Deze krachtpatser uit de 5000-serie levert 500 watt vermogen, wat bovengemiddeld is in deze productcategorie. Of je nu luchtig beslag mixt, brooddeeg kneedt of een warme soep pureert - dit apparaat draait er zijn hand niet voor om.

Wat de set echt compleet maakt, zijn de meegeleverde accessoires: naast gardes en deeghaken krijg je ook een staafmixer-opzetstuk, een hakmolen én een maatbeker met slimme opbergfunctie. Alles past netjes in elkaar en is makkelijk op te bergen.

Ook aan het gebruiksgemak is gedacht. Dankzij het ergonomische ontwerp ligt de mixer prettig in de hand, en het antispat-ontwerp zorgt ervoor dat je keuken schoon blijft - zelfs bij het mengen van vloeibare ingrediënten. Met vijf snelheden en een turbofunctie pas je de kracht eenvoudig aan je bereiding aan.

©Philips

Waarom gebruikers deze mixer aanraden

Wat gebruikers vooral waarderen aan de Philips HR3781/20, is hoe veelzijdig en compleet hij is. Velen geven aan dat de mixer in korte tijd onmisbaar is geworden. Zo noemt iemand het "een multifunctionele handmixer, niet meer weg te denken uit de keuken door de vele opties en manieren van gebruik." Van beslag kloppen tot soep pureren en groenten hakken: alles werkt soepel, en de opzetstukken klik je eenvoudig vast. Een gebruiker schrijft: "Ik gebruik hem voor simpele dingen zoals beslag maken of slagroom kloppen, maar ook voor soep pureren en groenten hakken. De accessoires werken goed en klikken makkelijk vast."

Ook de krachtige motor maakt indruk: "Zelfs bij het kneden van zwaardere brooddegen houdt hij zich goed staande," merkt een reviewer op. Het antispat-ontwerp valt eveneens in de smaak, met name door de slimme softstartfunctie: "Daardoor zit niet de hele keuken onder de spetters als je begint met mixen." Daarnaast krijgt ook het opbergsysteem veel lof. Zoals iemand opmerkt: "De accessoires klik je gewoon vast in het deksel. Zo ligt er niets los rond en dat bespaart echt veel ruimte."

Al met al is de toon in de reviews overtuigend positief: een krachtige, praktische mixer die aanvoelt alsof je meerdere apparaten in één keer in huis haalt.

©Philips

Een eerlijk oordeel

Natuurlijk is geen enkel apparaat zonder minpunten. Sommige gebruikers vinden het snoer aan de korte kant, wat vooral in keukens met minder gunstig geplaatste stopcontacten wat behelpen kan zijn. Ook wordt genoemd dat de mixer bij langdurig gebruik wat zwaar in de hand kan liggen. En bij heel stevig deeg moet je soms even doorzetten. Toch blijken dit voor de meeste mensen geen dealbreakers. Ze roemen vooral de kracht, veelzijdigheid en het gemak waarmee je de mixer gebruikt én weer opbergt. Daardoor wegen de kleine nadelen niet op tegen de dagelijkse voordelen. Of je nu een fanatieke thuisbakker bent of gewoon een handige hulp zoekt die meerdere apparaten vervangt: de Philips HR3781/20 is een slimme, doordachte keuze - en dat zie je terug in de enthousiaste beoordelingen.

©Philips

De Philips 5000 Series HR3781/20 handmixer

Ontdek hem
▼ Volgende artikel
Zijn je Odido-gegevens gehackt? Dit is wat er nu kan gebeuren
© ID.nl
Huis

Zijn je Odido-gegevens gehackt? Dit is wat er nu kan gebeuren

Op 12 februari 2026 maakte internet- en telefonieprovider Odido bekend dat hackers zo'n 6,2 miljoen accountgegevens hebben weten te bemachtigen. Dat betekent dat voor- en achternaam, bankrekeningnummers, telefoonnummers, geboortedata en in sommige gevallen ook nummers en geldigheid van paspoorten, id-kaarten en rijbewijzen zijn buitgemaakt. Wat kan er nu gebeuren met jouw gegevens en kun je benadeeld worden door de Odido-hack?

Omdat in ieder geval telefoonnummers en e-mailadressen zijn buitgemaakt bij de Odido-hack, is er - als je klant bent of de afgelopen twee jaar was van deze provider of haar zuster-onderneming Ben - grote kans dat je binnen de kortste keren een nep-e-mailbericht, neptelefoontje of nep-sms kunt ontvangen.

Telefoontjes

Word je gebeld door een anoniem nummer? Neem dan in eerste instantie de telefoon gewoon niet op, hoe gek dat misschien voor sommige mensen ook klinkt. Ja, het kan een belangrijk gesprek zijn, maar als het zo belangrijk is dat ze jou willen bereiken, dan spreekt diegene of het bedrijf dat jou probeert te bellen, heus wel een voicemailbericht in of bellen ze vrij snel weer opnieuw. Een hacker die in het bezit is van jouw telefoonnummer zal doorgaans niet direct snel achter elkaar bellen, of een voicemailbericht achterlaten.

Wordt er wèl een bericht achtergelaten? Luister deze dan goed af en bepaal voor jezelf of de voicemail overtuigend klinkt, geen buitenlandse taal of -accent bevat en of je niet wordt gevraagd terug te bellen naar een in het voicemailbericht genoemd telefoonnummer, tenzij je dat telefoonnummer hebt herkend als zijnde van bijvoorbeeld een familie of bekende, of van een instantie zoals een ziekenhuis.

Niet helemaal zeker van de herkomst? Google het telefoonnummer en je ziet al snel genoeg of dit een legitiem telefoonnummer is. Pas extra goed op bij nummers beginnend met 0900, 0906 of 0909: hier kan het zijn dat je extra kosten moet betalen die zomaar kunnen oplopen tot enkele euro's per minuut. Pas al helemaal op met buitenlandse nummers.

SMS-berichten

Wanneer telefoonnummers zijn gelekt - en dat komt vaker voor - is er ook een grote kans dat je sms-berichten ontvangt met een inhoud die enige urgentie vereist. Bijvoorbeeld een melding over een mislukte incasso (met als afzender Odido, de Belastingdienst of CJIB) en een link waar je op moet tikken voor meer informatie. Klik nooit op zo'n link: vaak wordt er een afgekorte url getoond, waardoor het erg lastig is om te achterhalen waar deze naartoe leidt zonder deze te openen.

De Belastingdienst of het CJIB sturen nooit e-mailberichten of sms'jes met een betaalverzoek voor een openstaande rekening of boete; die overheidsdiensten doen dat alleen via de post, Mijn Overheid of het digitaal loket van het CJIB zelf.

Geen vergoedingen of compensatie

Odido-klanten die zich zorgen maken over hun privacy nu hun gegevens op straat liggen, hoeven niet te rekenen op compensatie vanuit de provider. Ook niet als je besluit je paspoort of rijbewijs te vervangen voor een nieuw exemplaar. Dat vermeldt het bedrijf op een speciale pagina waar de hack wordt uitgelegd. Volgens Odido mag je een lopende aanvraag voor een nieuw abonnement niet annuleren als de wettelijke bedenktijd is verlopen. Volgens Odido is het datalek geen reden voor voortijdige opzegging, ook niet voor lopende abonnementen.

Automatische incasso's

Als je IBAN-gegevens en voor- en achternaam zijn ontfutseld, kan het in theorie mogelijk zijn voor een persoon die jouw gegevens heeft om automatische incasso's van jouw rekening af te laten schrijven. Dat kan echter alleen als die persoon zichzelf en de bankrekening die hij gebruikt, heeft aangemeld als een zakelijke entiteit. De kans dat dat gebeurt is vrij klein, omdat een persoon of bedrijf achter zo'n rekening bekend is bij de instanties. En mocht een dergelijk misbruik van incasso's plaatsvinden, dan kun je zelf als slachtoffer van zulke incasso's natuurlijk te allen tijden de machtiging terugdraaien: dat kan altijd binnen 60 dagen nadat de incasso heeft plaatsgevonden. Het is niet mogelijk om door iemand met een gewone betaalrekening - of dat nou een Nederlandse of een online rekening als Bunq of Revolut is - een incasso op iemands rekening uit te voeren.

Extra tip: check je BKR-registratie

De meeste Nederlanders willen niets weten van een BKR-registratie, maar sinds de Odido-hack moet je hier extra alert op zijn. Met de gelekte gegevens kan het namelijk in theorie mogelijk zijn om op jouw naam allerlei diensten of producten aan te vragen, zoals een dure smartphone op afbetaling. Voor dat laatste word je automatisch aangemeld bij het BKR, omdat het om een krediet op afbetaling gaat. Controleer dus met regelmaat je BKR-registratie via mijnkredietregistratie.nl

E-mailberichten

Spamberichten zijn van alle tijden, dus wellicht vallen je nieuwe spamberichten niet op. Toch is de kans groot dat je na deze hack specifieke spam ontvangt, waarin dit keer ook echt persoonlijke gegevens van je zijn opgenomen, die overeen komen met de gegevens die bekend zijn bij Odido. Wees dus extra alert op e-mailberichten waarin je Odido-klantnummer in combinatie met je (mobiele) telefoonnummer en je huisadres worden vermeld: dit kan een manier zijn om jou ergens te laten inloggen op een valse website en zo nog meer gegevens van je te ontfutselen. Trap niet in e-mails van Odido waar wordt vermeld dat je je wachtwoord moet wijzigen naar aan leiding van de hack: Odido-wachtwoorden zijn namelijk niet gelekt.