ID.nl logo
Wolfgang AT-AS45Q2 - Topper voor klein budget
© Reshift Digital
Huis

Wolfgang AT-AS45Q2 - Topper voor klein budget

Wolfgang blijft kansen zien in het middensegment van de smartphonemarkt. De meeste telefoons die we van Wolfgang zien, zitten dan ook onderaan dit segment. Datzelfde geldt voor deze nieuwe AT-AS45Q2. Voor net geen 200 euro heb je deze Android-smartphone op zak. Lees hier wat hij te bieden heeft.

Mooi design, maar niet spannend

Het design van de Wolfgang AT-AS45Q2 ziet er vrij goed uit. Hij is niet spannend, maar dankzij de zilverkleurige rand die langs het hele toestel loopt, de zilverkleurige volume- en vergrendelknop en de glanzende zwarte rand langs het beeldscherm, ziet het toestel er vrij chique uit.

©PXimport

De zilverkleurige afwerking zorgt ervoor dat het toestel er goed uitziet.

De achterkant is matzwart en voelt stroef aan, wat ervoor zorgt dat hij lekker in je hand ligt. Dit zorgt er wel voor dat je er snel krasjes en vingers op ziet. De afgeronde hoeken zorgen voor een nog prettigere houvast. Het enige wat ervoor zorgt dat de telefoon zijn charme verliest, is het grote witte Wolfgang logo op de achterkant van het toestel.

©PXimport

Een groot Wolfgang logo op de wat gevoelige, maar prettig vast te houden achterkant van het toestel.

Bovenop het toestel vinden we de standaard aansluitingen terug: de micro-usb ingang voor je oplader en de 3,5 mm aansluiting voor je koptelefoon. Bij deze koptelefoon merk je al snel een groot mankement. Gebruik je namelijk oordopjes of een koptelefoon met daaraan een bedieningspaneel voor je muziek en het opnemen van gesprekken, dan zorgt dit er direct voor dat je niet fatsoenlijk muziek kan luisteren. Dit is niet het eerste Wolfgang toestel waar dit probleem zich voordoet. Het geluid wordt extreem gedempt en alle lage tonen verdwijnen. Deze komen pas weer terug als je de opneemknop indrukt.

Als je naar de aansluiting kijkt, zie je ook dat de aansluiting van de oordopjes of koptelefoon niet in zijn geheel de telefoon in gaat; er blijft een stukje uitsteken en daar lijkt het probleem zich voor te doen. Wil je deze telefoon dus gebruiken om je favoriete muziek af te spelen, dan ben je gebonden aan een geluidssetje zonder bedieningspaneel of de headset die Wolfgang meelevert.

©PXimport

Vervelend: je kan niet normaal muziek luisteren met bijvoorbeeld je Apple oordopjes.

Geen HD, wel scherp

Het toestel beschikt over een 4,5 inch qHD IPS scherm met een resolutie van 960 bij 540 pixels. Dankzij de 4,5 inch kan je het scherm prima met één hand bedienen. De kleuren zijn helder en natuurlijk. Wel merk je dat ze wat minder uitgesproken zijn dan bij een toestel uit een hogere prijsklasse, maar doet zeker niet onder bij andere toestellen uit het middensegment.

Helaas heeft Wolfgang het nog niet voor elkaar gekregen om de kijkhoek te verbeteren. Deze is nog steeds slecht en ook in de volle zon is het scherm slecht af te lezen. Dit hebben we al bij veel andere Wolfgang telefoons gezien en het wordt tijd dat Wolfgang dit gaat verbeteren.

Toch word je zeker niet teleurgesteld door dit beeldscherm. Het is lekker scherp, de kleuren zijn erg mooi en het scherm is helder. De slechte kijkhoek mag je dan voor lief nemen.

©PXimport

Helaas laat de kijkhoek, net als bij veel andere Wolfgangs, wat te wensen over.

Snel dankzij zijn quadcore-processor

Met een 1,5 GHz quadcore-processor aan boord, hoef je je geen zorgen te maken over de snelheid van de Wolfgang AT-AS45Q2. Hij vliegt door de menu's en multitasken is ook geen probleem. Ook internet is lekker snel. Hij was tijdens een vergelijking met een toptoestel slechts een paar seconden langzamer met het laden van Computertotaal.nl. Voor een toestel van amper 200 euro is dat een goede prestatie.

Ook gamen geeft weinig problemen. De echt zware spellen kan je beter mijden maar wat lichtere games zijn geen enkel probleem. Het touchscreen werkt ook goed, dus zowel gamen als typen gaat feilloos. Ook als je snel typt, weet het toestel je goed bij te houden. Daarnaast werkt ook de Nederlandse autocorrectie prettig en beschikt je toetsenbord ook over swype.

De specificaties van het toestel zijn goed, maar zorgen er niet voor dat je batterij wordt leeggezogen. Een dag met je toestel doen is dan ook geen enkel probleem.

©PXimport

Goede prestaties voor een toestel in dit prijssegment.

Conclusie

Wolfgang heeft met dit toestel bewezen dat ze prima mee kunnen binnen het middensegment. Het toestel is vlot, ziet er leuk uit (op het grote Wolfgang logo na), heeft een goed scherm en werkt fijn. Hij is dan ook zeker de 189 euro waard. De enige punten waar Wolfgang nog steeds steken laat vallen, is bij de koptelefoon-aansluiting en bij de kijkhoek van het scherm. Hecht je aan deze punten weinig waarde? Dan is de AT-AS45Q2 zeker een aanrader.

Uitstekend
Conclusie

Wolfgang AT-AS45Q2 ------------------ **Prijs:** 189 euro **Besturingssysteem:** Android 4.2 **Beeldscherm:** 4 inch (900x540) **Camera:** 8 megapixel (3 megapixel voorop het toestel) **Processor:** 1.5 GHz quad-core (MediaTek MT6589T) **Werkgeheugen:** 1 GB **Opslaggeheugen:** 4 GB **Uitbreidbaar geheugen:** Micro-sd **Afmetingen:** 131 mm x 67 mm x 10 mm **Gewicht:** 160 gram **Accu:** 2050 mAh **Bijzonderheden:** Dual-sim functie

Plus- en minpunten
  • Lekker snel
  • Mooi scherm
  • Chique design
  • Kijkhoek
  • Aansluiting koptelefoon
▼ Volgende artikel
Review: Dragon Quest 7 Reimagined is een klassieke rpg in een nieuw jasje
Huis

Review: Dragon Quest 7 Reimagined is een klassieke rpg in een nieuw jasje

Dragon Quest is al meer dan drie decennia een icoon binnen de game-industrie. Hoewel de oudere delen al snel gedateerd voelden, zorgde een gestroomlijnde vernieuwing voor een nieuwe aanwas van fans. Toch moest alles nog één keer overboord. Met volle moed en een frisse stijl blijkt Dragon Quest 7 Reimagined een prachtige herinterpretatie van een klassieke rpg voor een nieuwe generatie.

Dragon Quest 7 is een beetje het verloren kindje binnen de reeks. Het was het debuut van de franchise op PlayStation, maar werd berucht door de langzame openingsuren en unieke structuur. Sterker nog: de regisseur van deze remake, Takeshi Ichikawa, biechtte op dat hij als kind nooit verder kwam dan het openingssegment in een recent interview. Er zou dus behoorlijk wat gesneden moeten worden in deze structuur. Bovendien is dit de derde remake van een mainline Dragon Quest-game in twee jaar tijd. Gelukkig onderscheidt Dragon Quest 7 Reimagined zich dit keer wel al vanaf het eerste uur.

©Square Enix

Schuitje Varen, Eilandje Redden

Op het eerste gezicht lijkt Dragon Quest 7 logisch in lijn te vallen met de rest van de serie. Als ‘de Held’ begin je op het enige eiland in de wereld. Samen met prins Keifer en jeugdvriendin Maribel ga je op een groot avontuur wanneer er een portaal opent in de mysterieuze tempel op het eiland. Niet alleen verschijnt er opeens een nieuw eiland in de eindeloze oceaan, maar ook reist de groep terug in de tijd. Ieder nieuw eiland bezoek je zo eerst in het verleden, waarna je acties gevolgen hebben in het heden.

Zo wordt de spelwereld steeds groter. Het ene eiland is compleet verlaten, omdat alle inwoners zijn versteend. Op een ander eiland probeert een groep reizende pelgrims om hun God te helpen terugkeren na zijn verdwijning aan de hand van de Demon King. Onderweg vind je tabletstukken om nieuwe portalen te openen. Ieder eiland heeft zo zijn eigen verhaal en personages die je volgt, wat kan voelen als een televisieserie met allemaal kleine uitstapjes. Het bouwt langzaam op naar een grotere verhaallijn met de terugkeer van de Demon King. Het geeft Dragon Quest 7 een eigen identiteit ten opzichte van andere Dragon Quest-titels, maar vereist wel een langere aandachtsspanne.

Watch on YouTube

Visueel vakmanschap

Gelukkig spat het spel van je scherm. De nieuwe visuele stijl is een hoogtepunt, een fenomenale balans tussen de originele tekeningen en ontwerpen van Akira Toriyama (Dragon Ball) en de 3D-stijl die de games hebben omarmd sinds de PlayStation 2. De hoofdpersonages zien er uit als handgemaakte poppetjes. Steden en kamers worden getoond als kleine diorama's. Het deed mij op meer dan één manier denken aan de uitstekende remake van Zelda: Link’s Awakening op de Nintendo Switch. De nieuwe stijl complementeert de Dragon Quest-serie uitstekend. Wanneer het samenkomt onder begeleiding van de prachtige symfonische muziek, voelt Reimagined als een warme deken voor fans van klassieke rpg’s.

Ik wilde elk hoekje van de wereld verkennen. Elk eiland voelde als een nieuw avontuur. Naarmate de groep avonturiers groter wordt, zwijmel je zo weer weg in de wereld van Dragon Quest. De game heeft zowel Japanse als Engelse stemwerk voor de tussenfilmpjes en belangrijke dialogen, maar ook het schrijfwerk is behoorlijk sterk. Leuke details zoals het gebruik van  ‘Thou’s’ en ‘Thy’s’ bij eilanden in het verleden voelen gepast. Wat minder gepast zijn de plaatsen die stilistische fouten gebruiken om over te komen als ‘Duits’ of ‘Frans’ (‘Wiz’ in plaats van ‘With’, of het weglaten van werkwoorden). Geen pretje om te lezen, maar het brengt wel degelijk het gevoel van een gevarieerde wereld over.

Knokken bouwt karakter

De combat is traditioneel zoals je kan verwachten van Dragon Quest. Elke beurt kies je welke aanval je personage uitvoert. Je maakt gebruik van de zwaktes van vijanden om je aanvallen maximale schade te laten toebrengen. Om in te spelen op de sterke punten van je party kun je ze allemaal een rol geven met het ‘vocation’-systeem. Deze beïnvloedt de statistieken en aanvallen die je kan leren. Na het vrijspelen van de ‘Alltrades abbey’ is het mogelijk om op ieder moment een ander pad te kiezen. Als je specifieke combinaties van vocations leert, krijg je toegang tot speciale rollen. Nadat je de Sailor- en de Thief-vocation beheerst, krijg je de Pirate-vocation, een unieke mix van beide rollen.

Het is een flexibel systeem dat uitnodigt om lekker te experimenteren. Zo maakte ik van Ruff een glazen kanon met een hele hoge kans op critical hits om massale schade uit te delen, terwijl ik Maribel als Sage en Priest gebruikte voor magische aanvallen en genezing. In de beste gevechten van Dragon Quest 7 voelt je party als een goed geoliede machine die compleet kan worden afgestemd op elke situatie. Dankzij de uitgebreide instellingen is het mogelijk om aan te passen hoeveel XP, geld, of levels in vocations je verdient in gevechten. In combinatie met de aangepaste snelheid van gevechten en tactische opties blies ik mij door de gevechten.

©Square Enix

Ideale moderne remake

Al deze kleine verbeteringen maken van Dragon Quest 7 Reimagined de ideale moderne remake. Hoe dol ik ook ben op de 2D-HD-stijl die Square Enix heeft toegepast in de laatste paar Dragon Quest-titels, is de nieuwe stijl in Reimagined een prachtige samensmelting van oud en nieuw. Structureel is de game flink opgepoetst en met de toegankelijkheidsopties hoef je niet eindeloos te grinden voor elke eindbaas. Dit alles komt samen in een heerlijke traditionele en tegelijkertijd modern aanvoelende rpg. Voor de oudgedienden: verwacht geen bergen aan nieuwe missies of verhalen, maar een ‘greatest hits’-album van Dragon Quest 7.

Voor de nieuwkomer is dit niet de eerste Dragon Quest die ik zou aanraden, maar zeker eentje om te ervaren als je nieuwsgierig bent naar andere delen in de serie. Ik kan alleen maar hopen dat dit het startschot is om ook andere delen in de serie op deze manier te ‘reimaginen’. Dragon Quest 9 bijvoorbeeld?

Dragon Quest 7 Reimagined is vanaf 5 februari beschikbaar voor PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X en S, pc (via Steam), Nintendo Switch 2en Nintendo Switch. Voor deze review is de game getest op Nintendo Switch 2.

Uitstekend
Conclusie

Dragon Quest 7 Reimagined is een klassieke rpg in een prachtig nieuw jasje. Met een gestroomlijnd verhaal, talloze opties om de ervaring soepeler te maken en een nieuwe visuele stijl is het hopelijk de eerste stap op een nieuwe weg voor Dragon Quest-remakes.

Plus- en minpunten
  • De visuele stijl is fris
  • Gestroomlijnd verhaal
  • Veel toegankelijkheidsopties
  • Klassieke rpg in een nieuw jasje
  • Verhaal komt (nog steeds) langzaam op gang
  • Turn-based combat kan wat eentonig overkomen
▼ Volgende artikel
Elfde Fast and Furious-film gaat in 2028 in première
Huis

Elfde Fast and Furious-film gaat in 2028 in première

De naam en premièredatum van de elfde en tegelijkertijd waarschijnlijk ook allerlaatste Fast and Furious-film zijn bekendgemaakt.

Universal Pictures bevestigde dat de film Fast Forever gaat heten en op 17 maart 2028 in première gaat. Het was al geruime tijd bekend dat er een nieuwe Fast and Furious-film zou komen, maar nu zijn eindelijk de eerste details bevestigd. Het lijkt daarbij de laatste film in de franchise te worden, al weet je dat natuurlijk nooit helemaal zeker in Hollywood.

De goedkeuring van de film had nog wat voeten in de aarde. Afgelopen oktober kwam al naar buiten dat er nog geen script klaar lag, en dat de hoofdrolspelers nog geen contract hadden ondertekend. Dit had deels te maken met het gerucht dat er een budget van zo'n 250 miljoen dollar nodig was om de film te creëren, en dat Universal zou hebben geëist dat de kosten met 20 procent naar beneden werden bijgesteld.

In 2023 kwam de meest recente film in de reeks uit, Fast X. Het was oorspronkelijk de bedoeling dat hier een direct vervolg op zou uitkomen genaamd Fast X: Part Two. Die film zou in 2025 verschijnen, maar dat idee werd geschrapt. Fast Forever zal nu dus het verhaal uit die film opvolgen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.