ID.nl logo
Wolfgang AT-AS45Q2 - Topper voor klein budget
© Reshift Digital
Huis

Wolfgang AT-AS45Q2 - Topper voor klein budget

Wolfgang blijft kansen zien in het middensegment van de smartphonemarkt. De meeste telefoons die we van Wolfgang zien, zitten dan ook onderaan dit segment. Datzelfde geldt voor deze nieuwe AT-AS45Q2. Voor net geen 200 euro heb je deze Android-smartphone op zak. Lees hier wat hij te bieden heeft.

Mooi design, maar niet spannend

Het design van de Wolfgang AT-AS45Q2 ziet er vrij goed uit. Hij is niet spannend, maar dankzij de zilverkleurige rand die langs het hele toestel loopt, de zilverkleurige volume- en vergrendelknop en de glanzende zwarte rand langs het beeldscherm, ziet het toestel er vrij chique uit.

©PXimport

De zilverkleurige afwerking zorgt ervoor dat het toestel er goed uitziet.

De achterkant is matzwart en voelt stroef aan, wat ervoor zorgt dat hij lekker in je hand ligt. Dit zorgt er wel voor dat je er snel krasjes en vingers op ziet. De afgeronde hoeken zorgen voor een nog prettigere houvast. Het enige wat ervoor zorgt dat de telefoon zijn charme verliest, is het grote witte Wolfgang logo op de achterkant van het toestel.

©PXimport

Een groot Wolfgang logo op de wat gevoelige, maar prettig vast te houden achterkant van het toestel.

Bovenop het toestel vinden we de standaard aansluitingen terug: de micro-usb ingang voor je oplader en de 3,5 mm aansluiting voor je koptelefoon. Bij deze koptelefoon merk je al snel een groot mankement. Gebruik je namelijk oordopjes of een koptelefoon met daaraan een bedieningspaneel voor je muziek en het opnemen van gesprekken, dan zorgt dit er direct voor dat je niet fatsoenlijk muziek kan luisteren. Dit is niet het eerste Wolfgang toestel waar dit probleem zich voordoet. Het geluid wordt extreem gedempt en alle lage tonen verdwijnen. Deze komen pas weer terug als je de opneemknop indrukt.

Als je naar de aansluiting kijkt, zie je ook dat de aansluiting van de oordopjes of koptelefoon niet in zijn geheel de telefoon in gaat; er blijft een stukje uitsteken en daar lijkt het probleem zich voor te doen. Wil je deze telefoon dus gebruiken om je favoriete muziek af te spelen, dan ben je gebonden aan een geluidssetje zonder bedieningspaneel of de headset die Wolfgang meelevert.

©PXimport

Vervelend: je kan niet normaal muziek luisteren met bijvoorbeeld je Apple oordopjes.

Geen HD, wel scherp

Het toestel beschikt over een 4,5 inch qHD IPS scherm met een resolutie van 960 bij 540 pixels. Dankzij de 4,5 inch kan je het scherm prima met één hand bedienen. De kleuren zijn helder en natuurlijk. Wel merk je dat ze wat minder uitgesproken zijn dan bij een toestel uit een hogere prijsklasse, maar doet zeker niet onder bij andere toestellen uit het middensegment.

Helaas heeft Wolfgang het nog niet voor elkaar gekregen om de kijkhoek te verbeteren. Deze is nog steeds slecht en ook in de volle zon is het scherm slecht af te lezen. Dit hebben we al bij veel andere Wolfgang telefoons gezien en het wordt tijd dat Wolfgang dit gaat verbeteren.

Toch word je zeker niet teleurgesteld door dit beeldscherm. Het is lekker scherp, de kleuren zijn erg mooi en het scherm is helder. De slechte kijkhoek mag je dan voor lief nemen.

©PXimport

Helaas laat de kijkhoek, net als bij veel andere Wolfgangs, wat te wensen over.

Snel dankzij zijn quadcore-processor

Met een 1,5 GHz quadcore-processor aan boord, hoef je je geen zorgen te maken over de snelheid van de Wolfgang AT-AS45Q2. Hij vliegt door de menu's en multitasken is ook geen probleem. Ook internet is lekker snel. Hij was tijdens een vergelijking met een toptoestel slechts een paar seconden langzamer met het laden van Computertotaal.nl. Voor een toestel van amper 200 euro is dat een goede prestatie.

Ook gamen geeft weinig problemen. De echt zware spellen kan je beter mijden maar wat lichtere games zijn geen enkel probleem. Het touchscreen werkt ook goed, dus zowel gamen als typen gaat feilloos. Ook als je snel typt, weet het toestel je goed bij te houden. Daarnaast werkt ook de Nederlandse autocorrectie prettig en beschikt je toetsenbord ook over swype.

De specificaties van het toestel zijn goed, maar zorgen er niet voor dat je batterij wordt leeggezogen. Een dag met je toestel doen is dan ook geen enkel probleem.

©PXimport

Goede prestaties voor een toestel in dit prijssegment.

Conclusie

Wolfgang heeft met dit toestel bewezen dat ze prima mee kunnen binnen het middensegment. Het toestel is vlot, ziet er leuk uit (op het grote Wolfgang logo na), heeft een goed scherm en werkt fijn. Hij is dan ook zeker de 189 euro waard. De enige punten waar Wolfgang nog steeds steken laat vallen, is bij de koptelefoon-aansluiting en bij de kijkhoek van het scherm. Hecht je aan deze punten weinig waarde? Dan is de AT-AS45Q2 zeker een aanrader.

Uitstekend
Conclusie

Wolfgang AT-AS45Q2 ------------------ **Prijs:** 189 euro **Besturingssysteem:** Android 4.2 **Beeldscherm:** 4 inch (900x540) **Camera:** 8 megapixel (3 megapixel voorop het toestel) **Processor:** 1.5 GHz quad-core (MediaTek MT6589T) **Werkgeheugen:** 1 GB **Opslaggeheugen:** 4 GB **Uitbreidbaar geheugen:** Micro-sd **Afmetingen:** 131 mm x 67 mm x 10 mm **Gewicht:** 160 gram **Accu:** 2050 mAh **Bijzonderheden:** Dual-sim functie

Plus- en minpunten
  • Lekker snel
  • Mooi scherm
  • Chique design
  • Kijkhoek
  • Aansluiting koptelefoon
▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.