ID.nl logo
Wolfgang AT-AS40W: Lichte tegenvaller
© Reshift Digital
Huis

Wolfgang AT-AS40W: Lichte tegenvaller

Wolfgang is op dreef. Ze blijven met nieuwe, betaalbare smartphones komen. Veel van deze smartphones hebben een verkoopprijs van rond de honderd euro, waardoor ze zich echt richten op consumenten met een laag budget. Eén van deze smartphones is de Wolfgang AT-AS40W.

De Wolfgang AT-AS40W is opvallend licht

Als je het toestel voor het eerst in je hand neemt, merk je direct dat hij ontzettend licht is. Zelfs als je de accu in de telefoon hebt gestopt, weegt hij maar 140 gram. Dit maakt het vasthouden erg prettig. Het design is verder vrij saai en heeft veel weg van de andere Wolfgang-toestellen. Niet echt innoverend dus. Er zit zoals op elk Wolfgang toestel een zilverkleurige rand die langs het toestel loopt. De achterkant loopt iets af en is van simpel plastic. Natuurlijk ontbreekt, net zoals bij alle andere Wolfgang toestellen, het grote Wolfganglogo niet.

©PXimport

Ook op deze Wolfgang ontbreekt het grote Wolfgang logo niet.

Aan de voorkant zie je een vrij dikke zwarte rand met daarin een vier inch scherm. Die grote dikke rand zie je terug bij veel Wolfgang-toestellen in deze prijsklasse. Het enige echt nieuwe is de camera achterop. Die heeft een prominentere plek gekregen met een zilverkleurige rand eromheen en een stukje glas dat zowel over de lens als over de flitser gaat. Het design van de Wolfgang AT-AS40W is dus op de camera na niet veel anders dan we gewend zijn en daarom wat saai. Maar gezien de prijs klagen we niet.

©PXimport

Je kan met de meegeleverde klepjes zelf kiezen voor een witte of een zwarte achterkant.

Slechte kijkhoek en lage resolutie

Smartphones zoals de Samsung Galaxy S5 of de Apple iPhone 6 hebben geweldige schermen aan boord, maar daar betaal je de volle mep voor. Helaas is dit ook een heel duur onderdeel van je telefoon, waardoor er bij goedkopere telefoons vaak op de beeldschermen bezuinigd wordt. Dat zie je ook terug in deze Wolfgang AT-AS40W. Het scherm van vier inch valt tegen. De kijkhoek is erg slecht. Dit komt waarschijnlijk omdat het scherm wat dieper ligt en dat er op het scherm nog een glazen plaat ligt. Dit zie je ook terug bij andere toestellen van Wolfgang. De kijkhoek hebben ze dus helaas nog steeds niet weten te verbeteren. Ook de resolutie is met 800x480 pixels ook niet hoog, waardoor het beeld niet heel scherp is.

©PXimport

De kijkhoek van het scherm valt flink tegen.

Beperkte prestaties

De prestaties van deze telefoon zijn prima voor de dagelijkse dingen. Je moet er geen zware games op zetten en ook niet te veel apps. De telefoon beschikt over 512MB geheugen en heeft een opslag van vier gigabyte waarvan er 1GB beschikbaar is voor apps.

Wat wel tegenvalt is de accuduur. De telefoon beschikt over een accu van slechts 1200 mAh. Dit is enorm weinig als je het vergelijkt met zijn grotere broers, die vaak meer dan 2000 mAh aan boord hebben. Op zicht is dit geen groot probleem. Door het mindere scherm en de minder goede processor, verbruikt hij minder stroom. Toch zul je als je toepassingen als mobiel internet en GPS aan hebt staan en het toestel vrij intensief gebruikt geen volle dag gebruik op een acculading halen.

©PXimport

Vooral de accu valt tegen: slechts 1200 mAh.

Conclusie

Deze Wolfgang is prima voor iemand die sporadisch zijn smartphone wilt gebruiken voor wat standaard taken als Whatsappen of een spelletje Wordfeud. Ga je hem intensiever gebruiken, dan ga je toch snel ergeren aan een aantal dingen. Hierbij springen voornamelijk het scherm en de accuduur eruit. Wolfgang kan heel goed telefoons maken voor een klein budget, maar met een prijs van honderd euro valt deze Wolfgang een beetje tegen en kan je beter nog even verder sparen voor een telefoon met wat betere specificaties.

Ondermaats
Conclusie

Wolfgang AT-AS40W ----------------- **Prijs** €99,99 **Besturingssysteem:** Android 4.2 **Beeldscherm:** 4 inch (800x480) **Camera:** 5 megapixel (0,3 megapixel voorop het toestel) **Processor:** 1,3 GHz Dual-Core **Werkgeheugen:** 512 MB **Opslaggeheugen:** 4 GB **Uitbreidbaar geheugen:** Micro-sd **Afmetingen:** 124 mm x 64 mm x 11 mm **Gewicht:** 140 gram **Accu:** 1200 mAh **Bijzonderheden:** Dual-sim functie

Plus- en minpunten
  • Gewicht
  • Accu
  • Beeldscherm
  • Prestaties
▼ Volgende artikel
Hoor het verschil met de nieuwe Fresh 'n Rebel Clam Ace 2
© Fresh ’n Rebel
Huis

Hoor het verschil met de nieuwe Fresh 'n Rebel Clam Ace 2

Fresh 'n Rebel introduceert de Clam Ace 2, een draadloze over-ear koptelefoon die technologie en comfort slim samenbrengt. Hij klinkt niet alleen goed, maar past zich ook aan jou aan. Met gepersonaliseerd geluid, intelligente noise cancelling en een batterij die het moeiteloos meerdere dagen volhoudt is dit een koptelefoon die meebeweegt met jouw dag.

Partnerbijdrage - in samenwerking met Fresh 'n Rebel

Stilte wanneer jij dat wilt

Of je nu werkt, reist of ontspant: de Clam Ace 2 helpt je de juiste focus te vinden. Dankzij Adaptive Hybrid Active Noise Cancelling bepaal je zelf hoeveel van de wereld je hoort. De technologie filtert storend geluid weg, en jij bepaalt zelf hoeveel daarvan je wilt dempen. In de My Sound App stel je het niveau eenvoudig bij, afhankelijk van waar je bent – op kantoor, in de trein of thuis op de bank. Zo houd je zelf de controle over wat je wel en niet hoort.

Met de Ambient Sound Mode blijf je alert op wat er om je heen gebeurt. Het omgevingsgeluid wordt subtiel versterkt, zodat je bijvoorbeeld het verkeer hoort of iemand kort kunt aanspreken. De Quick Access-functie maakt het extra handig: houd kort de linkeroorschelp ingedrukt en je schakelt direct over naar hear-through, zonder instellingen te veranderen.

©Fresh ’n Rebel

Geluid dat zich aan jou aanpast

Iedereen hoort anders, en dat merk je pas echt met Personal Sound by Audiodo. Deze technologie, geïntegreerd in de My Sound App, meet met een gehoortest hoe goed jij verschillende frequenties waarneemt. Op basis daarvan wordt een geluidsprofiel aangemaakt dat de muziek afstemt op jouw gehoor. De lage tonen worden iets krachtiger waar nodig, de hoge juist helderder. Zo klinkt elke noot precies goed!

De app geeft bovendien volledige controle over je instellingen. Je kunt de equalizer aanpassen, knoppen een eigen functie geven, het volume begrenzen of batterijbesparing activeren. Alles in één overzichtelijke interface.

©Fresh ’n Rebel

Schakelen zonder onderbreking

De Clam Ace 2 ondersteunt Multipoint Bluetooth, waarmee je twee apparaten tegelijk kunt verbinden. Zo kun je moeiteloos wisselen tussen laptop en smartphone. Een inkomend telefoontje aannemen terwijl je muziek luistert of een video bekijkt? De koptelefoon schakelt automatisch over.

Tijdens gesprekken zorgen twee Environmental Noise Cancelling-microfoons dat je stem helder blijft, zelfs in een rumoerige omgeving. En met Wind Noise Cancelling blijft ook buiten het geluid helder, zelfs als het waait. Dankzij on-ear detectie pauzeert de muziek automatisch als je de koptelefoon afzet, en gaat hij verder zodra je hem weer opzet. Met het volumewieltje en de klikbare knop op de oorschelp bedien je muziek, noise cancelling en spraakassistent zonder je telefoon erbij te hoeven pakken.

©Fresh ’n Rebel

Dagenlang luisteren zonder opladen

Een van de grootste pluspunten van de Clam Ace 2 is de speeltijd. Met meer dan 100 uur luisteren op één lading hoef je nauwelijks nog aan opladen te denken. Zelfs met actieve noise cancelling ingeschakeld haal je nog 60 uur speeltijd, en met tien minuten snelladen heb je alweer acht uur muziek. Handig als je vaak onderweg bent.

Het draagcomfort is net zo goed doordacht. De zachte oorkussens vormen zich naar je oren, terwijl de flexibele hoofdband ook bij lange luistersessies prettig blijft zitten. Na gebruik klap je de Clam Ace 2 eenvoudig in en berg je hem op in het meegeleverde tasje.

Kleur en karakter

Fresh 'n Rebel staat bekend om zijn frisse kleuren, en dat zie je terug in de Clam Ace 2. Van subtiel Ice Grey en Storm Grey tot opvallender Dreamy Lilac, Dried Green, True Blue en Pastel Pink – er is altijd een uitvoering die bij je past. Welke kleur je kiest, maakt voor de prijs geen verschil: die is voor elke tint 99,99 euro.

©Fresh ’n Rebel

In het kort: dit zijn de belangrijkste features van de Clam Ace 2

  • My Sound App + Audiodo Personal Sound

  • +100 uur speelduur

  • Adaptive Hybrid Active Noise Cancelling

  • Multipoint Bluetooth (verbind 2 apparaten tegelijkertijd)

  • Ambient Sound Mode met Quick Access

Dit maakt de Clam Ace 2 bijzonder

De Clam Ace 2 past zich aan jou aan. Hij filtert storend geluid weg, stemt het geluid af op jouw gehoor met Personal Sound by Audiodo en houdt het moeiteloos dagenlang vol. Een slimme koptelefoon die meedenkt, comfortabel zit en altijd klaarstaat. Zoals het hoort. Zoals jíj het hoort!

▼ Volgende artikel
Waar voor je geld: 5 platenspelers met klep voor minder dan 275 euro
© © Przemek Klos
Huis

Waar voor je geld: 5 platenspelers met klep voor minder dan 275 euro

In de rubriek Waar voor je geld gaan we op zoek naar bijzondere producten voor een mooie prijs. Vinyl is de laatste jaren weer helemaal terug, maar die kun je natuurlijk alleen afspelen op een platenspeler. Wij vonden vijf interessante modellen voorzien van een stofklep, voor minder dan 275 euro.

Platenspelers worden steeds vaker aangeboden, en ook op Kieskeurig.nl zien we ze meer en meer in de verschillende aangesloten webshops. Wij vonden vijf mooie exemplaren voor je die ook nog eens zijn voorzien van een klep om het mechanisme en je platen te beschermen tegen stof.

Sony PS-LX310BT

De Sony PS-LX310BT is een volautomatische platenspeler. Dit betekent dat je met een druk op de knop de arm naar de plaat kunt bewegen om het afspelen te starten. Aan het einde van de plaat keert de arm automatisch terug naar zijn beginpositie. De speler is aangedreven met een snaar. Een kenmerkende functie is de ingebouwde Bluetooth-zender, waarmee je het geluid van je vinyl draadloos kunt doorsturen naar een Bluetooth-speaker, -soundbar of -hoofdtelefoon.

Mocht je de voorkeur geven aan een bekabelde opstelling, dan kan dat ook via de RCA-uitgang. De platenspeler heeft een ingebouwde phono-voorversterker. Dit maakt het mogelijk om de speler direct aan te sluiten op een versterker of actieve luidsprekers die geen speciale phono-ingang hebben. De aluminium draaischijf is ontworpen om trillingen te minimaliseren en een stabiele rotatie te waarborgen. De meegeleverde stofkap beschermt de plaat en de naald tegen stof.

Lenco L-3808

Bij de Lenco L-3808 heb je te maken met een direct aangedreven platenspeler, wat inhoudt dat de motor de draaischijf direct aandrijft zonder tussenkomst van een snaar. Dit zorgt voor een snelle start- en stoptijd. Een bijzondere eigenschap is de USB-aansluiting. Hiermee kun je de platenspeler verbinden met een computer om je vinylplaten te digitaliseren.

Verder beschikt dit model over een ingebouwde phono-voorversterker, die je naar wens kunt in- of uitschakelen. Hierdoor kun je hem aansluiten op een breed scala aan audiosystemen, zowel met als zonder specifieke phono-ingang. De arm is S-vormig en voorzien van een afneembare headshell, wat het wisselen van het element vereenvoudigt. De aanwezigheid van pitch control geeft je de mogelijkheid om de afspeelsnelheid handmatig fijn te stellen. Een doorzichtige stofkap houdt stof op afstand.

Audio-Technica AT-LP60XBT

De Audio-Technica AT-LP60XBT functioneert als een volautomatische, snaaraangedreven platenspeler. Het bedieningsgemak staat hierbij centraal: met knoppen voor start en stop kun je het afspeelproces eenvoudig beheren. De arm plaatst zichzelf op de groef en keert na afloop van de plaat vanzelf weer terug. Net als de Sony beschikt dit model over een geïntegreerde Bluetooth-functionaliteit. Dit maakt het mogelijk om draadloos verbinding te maken met maximaal acht verschillende Bluetooth-apparaten, zoals luidsprekers of een koptelefoon.

Voor een standaard opstelling is er een RCA-uitgang beschikbaar. De ingebouwde phono-voorversterker is uitschakelbaar, waardoor je de keuze hebt tussen aansluiting op een phono- of een lijningang van je versterker. De draaischijf is vervaardigd uit gegoten aluminium. Het meegeleverde element is een Dual Magnet-cartridge met een vervangbare naald. De stofkap is scharnierend en afneembaar.

Denon DP-29F

Dit model, de Denon DP-29F, is een snaaraangedreven en volautomatische platenspeler. Je bedient de speler met de start- en stopknoppen, waarna de toonarm automatisch naar het begin van de plaat beweegt en aan het einde weer terugkeert. Een belangrijk kenmerk is de ingebouwde, inschakelbare RIAA phono-equalizer. Dankzij deze voorversterker kun je de DP-29F direct aansluiten op een versterker of receiver via een standaard AUX- of lijningang, zonder dat een aparte phono-ingang nodig is.

De draaischijf is gemaakt van gegoten aluminium en de platenspeler wordt geleverd met een MM-element (Moving Magnet), zodat je na het aansluiten direct kunt beginnen met luisteren. Het geheel wordt beschermd door een stofkap die het mechanisme en je platen vrijhoudt van stof en vuil.

Lenco LBT-188

Ook deze Lencois uitgerust met een snaaraandrijving. Een opvallende functie van dit model is de ingebouwde Bluetooth-zender. Hiermee heb je de mogelijkheid om het geluid van je vinylplaten draadloos te streamen naar een compatibele Bluetooth-luidspreker of -hoofdtelefoon. Daarnaast is de platenspeler voorzien van een USB-aansluiting, waarmee je hem aan een computer kunt koppelen. Dit stelt je in staat om je platencollectie te digitaliseren.

De Lenco LBT-188 beschikt over een geïntegreerde phono-voorversterker, wat betekent dat je hem direct kunt aansluiten op de aux-ingang van vrijwel elke versterker of set actieve speakers. De toonarm is voorzien van een instelbaar contragewicht voor een nauwkeurige naalddruk. Het geheel wordt geleverd met een afneembare, doorzichtige stofkap die de draaitafel en de plaat beschermt.