ID.nl logo
Samsung Galaxy S7 edge - Onze eerste indruk
© Reshift Digital
Huis

Samsung Galaxy S7 edge - Onze eerste indruk

Samsung heeft de Galaxy S7 en Galaxy S7 edge gepresenteerd tijdens het Mobile World Congress in Barcelona. Wij mochten vroegtijdig al even met het nieuwe Android-toestel spelen, en vertellen je hier over onze eerste ervaringen. De Galaxy S7 en Galaxy S7 edge zullen halverwege maart beschikbaar komen in Nederland.

Wanneer je me voor de aankondiging de Galaxy S7 edge in handen zou hebben geven en me zou vertellen dat het de Galaxy S6 edge is, dan had ik het geloofd. De verschillen tussen de S7 edge en z'n voorganger zijn heel subtiel. Wat overigens niet negatief is, want de S6 edge vond ik al een van de mooiste smartphones ooit. Als je goed kijkt, merk je de verschillen pas. Zo steekt de camera aan de achterkant iets minder ver uit, is het toestel ook aan de achterkant iets ronder (waardoor hij beter in de hand ligt) en is de home-knop wat subtieler afgewerkt. Het sAmoledscherm van 5,1 inch (13 cm) met z'n gebogen randen oogt wederom erg mooi en scherp. Lees ook: Samsung Galaxy S7 vs. LG G5 - Wat is de beste Android-smartphone?

Waterdichte Galaxy S7

Veel verschillen zijn dan ook niet te zien. Zo is het toestel, net als de Galaxy S5, waterdicht. Zonder dat je je zorgen hoeft te maken over klepjes voor de aansluitingen, zoals dat bij Xperia Z-smartphones en de net-genoemde Galaxy S5 wel het geval is. Ook zien we in de Galaxy S7 de terugkeer van het geheugenkaartslot. Deze plaats je in het schuifje naast de simkaart. Je kunt het opslaggeheugen van de Galaxy S7 uitbreiden met een micro-sd-kaart van maximaal 200GB. Vanwege ontwerpredenen was het geheugenkaartslot samen met de mogelijkheid om de batterij te vervangen, verdwenen in de Galaxy S6. Helaas is het in de S7 ook niet mogelijk om de batterij te vervangen. Maar is met het mooie en stevige ontwerp van een glazen voor- en achterkant en een metalen rand ook niet mogelijk geweest. Wel ontbreekt er een usb-c-poort. In plaats daarvan is er nog een (ouderwetse) micro-usb-aansluiting.

TouchWiz grondig opgepoetst

Natuurlijk heeft het toestel een krachtigere processor dan zijn voorganger, maar heel veel verschil merkten we zo snel niet. Het toestel reageerde vlot. Wel heeft Samsung de doorgaans loodzware Android-skin TouchWiz behoorlijk opgepoetst. Er is nog minder bloatware te vinden, al wordt de overbodige McAfee-virusscanner wel weer meegeleverd.

©PXimport

Op het eerste oog is er weinig veranderd aan de Galaxy S7.

Uiteraard is er nog wel behoorlijk wat overbodigheid over, zoals Samsung's eigen applicatiewinkel en een RAM-booster. Door het schrappen van onnodige processen en functionaliteit in Android 6.0 kan de batterij aardig ontzien worden. Bovendien is de accucapaciteit (3600 mAh) behoorlijk groot.

©PXimport

De Galaxy S7 beschikt nog niet over een usb-c-poort.

Galaxy S7: De beste smartphonecamera?

Samsung zet vooral in op de verbeterde camera. De camera heeft een diafragma van f/1.7, in plaats van f/1.9 in z'n voorganger. In praktijk houdt dit in dat de lens veel meer licht doorlaat, waardoor je vooral in situaties met minder licht goede foto's kunt maken. Tevens heeft Samsung een (naar eigen zeggen) nieuwe cameratechnologie ingevoerd die ze Dual Pixel noemen en beter is in scherpstellen. We hebben wat foto's gemaakt, die inderdaad indrukwekkend goed waren, vooral bij weinig licht. Alleen bij tegenlicht leek de camera het er wel moeilijk mee te hebben.

©PXimport

De camera is beter weggewerkt dan op de Galaxy S6.

Voorlopige conclusie

De Galaxy S7 lijkt eigenlijk op een deluxe-versie van zijn voorganger. De camera, geheugenkaartslot en waterdichtheid zijn de grootste voordelen. Maar het lijkt geen reden te zijn om naar de winkel te rennen en je Galaxy S6 voor te vervangen.

©PXimport

Het is een groot pluspunt dat Samsung de Galaxy S7 waterdicht heeft gemaakt.De Galaxy S7 edge is vanaf 11 maart verkrijgbaar voor 799 euro. De gewone variant kost 699 euro. De toestellen zijn beschikbaar in zwart, goud en wit.

▼ Volgende artikel
Review Sony WF-1000XM6 – Dit is je volgende set oordopjes
© Wesley Akkerman
Huis

Review Sony WF-1000XM6 – Dit is je volgende set oordopjes

Wanneer Sony met een nieuwe set premium oordoppen op de proppen komt, dan moet je opletten. Dit Japanse merk is namelijk al jaren marktleider als het gaat om geluidskwaliteit en actieve ruisonderdrukking. Met zijn prijs van 300 euro mikt de fabrikant wederom op het hogere segment, al is dit wel minder dan de adviesprijs van zijn voorganger.

Fantastisch
Conclusie

Het zal ongetwijfeld niemand verbazen, maar dat maakt zo’n beoordeling niet minder waardevol: de Sony WF-1000XM6 is een regelrecht schot in de roos. Qua audiokwaliteit en -beleving hebben we nog niet beter gehoord. Soms klinkt het net alsof de muziek live naast je wordt gespeeld. Het comfort en de app kunnen nog wel beter, maar de grandioze actieve ruisonderdrukking en de fysieke bediening maken een hoop goed. Dit is je volgende set oordopjes!

Plus- en minpunten
  • Audiokwaliteit van hoog niveau
  • Bediening met gevoel van contact
  • Actieve ruisonderdrukking verbeterd
  • Gave en unieke functies
  • Goede batterijduur
  • Genoeg oortips met memory foam
  • App wat gebruiksonvriendelijk
  • Oortips zitten na verloop van tijd minder comfortabel

Prijs: € 299,-
Driverunit:
8,4 mm
Bluetooth:
Versie 5.3
Batterijduur (muziek):
Max. 8 uur (NC AAN) / max. 12 uur (NC UIT)
Oplaadtijd:
Ca. 1,5 uur (oordopjes), ca. 2 uur via usb (case)
Draadloos opladen:
Ja (met oplaadcase)
Waterbestendigheid:
IPX4
Codecs:
SBC, AAC, LDAC, LC3
Multipoint-functie:
Ja
Frequentierespons:
20 Hz - 40.000 Hz (LDAC 96 kHz sampling 990 kbps)
Gewicht:
Ca. 6,5 g per oordopje / ca. 47 g voor de oplaadcase
Afmetingen case:
Ca. 61,6 x 41,1 x 26,5 mm
Inhoud verpakking:
Oplaadcase, geluidsisolerende eartips, usb-kabel

De Sony WF-1000XM6 volgen de XM5 op die het Japanse bedrijf zo’n 2,5 jaar geleden uitbracht. Dat is een flinke periode in het land der oordoppen (of technologie in het algemeen). Daar waar veel fabrikanten inzetten op jaarlijkse releases en complete productgroepen beperkte stappen voorwaarts maken, is het fijn om te zien dat een elektronicaproducent het nog aandurft langer te wachten tussen verschillende uitgaven. Dan heb je tenminste wat te melden of te vertellen.

Met deze versie zet Sony in op een betere noise cancelling, audioweergave, gesprekskwaliteit en ergonomie. Daarnaast brengt de fabrikant stabielere bluetooth-connectiviteit, Google Gemini-integratie en een hogere mate van milieuvriendelijkheid. Zo zijn de antennes langer gemaakt, waardoor de oortjes niet snel de verbinding verliezen, ook niet in drukkere omgevingen zoals een vliegtuig of trein. Dat hebben we aan den lijve ondervonden de afgelopen weken.

©Wesley Akkerman

Meer in contact

Net als bij het vorige model maakt Sony gebruik van memory foam als oortips (het deel dat in je gehoorgang zit). Die hebben als grote voordeel dat ze zich aanpassen aan de vorm van de opening en dus altijd strak en goed zitten. In de doos zitten verschillende opties. Bij ons zit de een net te los, terwijl het formaat daarna juist net wat strak zit. Daardoor kan langer dan twee uur luisteren wat oncomfortabel worden. Maar ze vallen in elk geval niet zomaar uit je oren.

Deze keer kijkt Sony ook naar het ontwerp. De Sony WF-1000XM6-oortjes zijn wat langwerpiger en steken iets verder uit je oren dan z'n voorganger, waardoor je moet oppassen wanneer je een T-shirt of trui uittrekt. Het oppervlak is wat ruwer en dat helpt daadwerkelijk bij de fysieke bediening; het voelt alsof je wat meer in contact bent met de bediening. Muziek pauzeren, actieve ruisonderdrukking activeren – het gaat allemaal erg soepel. Je hoeft ze niet hard in te drukken.

Grammy-winnende engineers

Daarnaast is het fijn dat deze dopjes nog steeds acht uur meegaan op een volle accu. Dat is met actieve ruisonderdrukking aan. Zet je die uit, dan mag je daar nog een paar uur bij optellen. Met de oplaadcase erbij kun je rekenen op 24 tot 30 uur. Dat is misschien niet superveel in vergelijking met sommige concurrenten, maar die zitten dan ook niet boordevol allerlei extra microfoons (vier stuks in dit model) en speciaal ontwikkelde drivers.

©Wesley Akkerman

De drivers zijn natuurlijk medeverantwoordelijk voor het geluid, maar de samenwerking met allerlei gerenommeerde studio's en muziekproducenten helpt daar vanzelfsprekend ook bij. Sony heeft zich laten leiden door een team van Grammy-winnende en Grammy-genomineerde engineers, waaronder Randy Merrill (die werkte met Ed Sheeran), Chris Gehringer (Lady Gaga) en Michael Romanowski (Alicia Keys). Dat zijn niet de minste namen, maar wat merk je daarvan?

Naast je in de kamer

Nou, het grootste compliment dat we een set oordoppen kunnen geven: je hebt de equalizer niet nodig om goed en wel – en in de hoogste kwaliteit! – van je digitale muziek te genieten. De audio klinkt warm, vol en persoonlijk. Dat gaat niet ten koste van de hogere regionen of het middenveld, waardoor die helderheid en nuance bewaakt blijft. Soms lijkt het net alsof iemand op een drumstel naast je in de kamer speelt, zo dichtbij klinken de nummers.

Als je wilt, dan kun je wel een equalizer op de soundstage loslaten. Je kunt dan kiezen uit verschillende profielen, zelf een instelling beheren of Sony het werk uit handen laten nemen. Dan stelt de (helaas soms wat onoverzichtelijke) app de equalizer in op basis van jouw eigen gehoor. Hier kan dat nog weleens ten koste gaan van het basgeluid, waardoor we dat maar achterwege laten, maar het is fijn dat het kan. Het maakt de Sony WF-1000XM6 breed inzetbaar.

©Wesley Akkerman

Gevoel, beleving, emotie

En daar blijft het niet bij qua audio. Want je kunt streamen in hoge resoluties dankzij de LDAC-audiocodec en anders leunen op DSEE Extreme (een algoritme van Sony dat de muziek in kwaliteit opschaalt). Verder is nieuw in deze set dat je audio wat verder weg kunt laten klinken, alsof je in een café of je eigen woonkamer zit. Dat is een vreemde maar oorstrelende ervaring die je moet beleven om het te begrijpen.

We snappen uiteindelijk wel waarom Sony deze functie introduceert. Het kan bijvoorbeeld helpen bij de concentratie. Wij hebben vooral gemerkt dat je er een huiselijk gevoel aan kunt overhouden wanneer je kilometers hoog in de lucht hangt in een vliegtuig, omdat het net lijkt alsof je naar je eigen audioset thuis op de achtergrond luistert. Het gaat hier niet om de beste geluidskwaliteit, maar om een gevoel, een emotie, een beleving. En die is helemaal oké.

Tot slot kijken we nog even naar de actieve ruisonderdrukking. Die is beter dan ooit. Zo hebben we bijna niets van de vliegtuigmotoren gehoord tijdens een recente reis naar Barcelona en komt er ook weinig tot geen geluid vanuit het OV je gehoorgang in. Bepaalde plotselinge hoge tonen komen nog weleens door, maar die blijven moeilijk filterbaar. Al met al is dit wederom een mooie stap voorwaarts, helemaal als je je écht even wilt afsluiten van je omgeving.

Sony WF-1000XM6 kopen?

Het zal ongetwijfeld niemand verbazen, maar dat maakt zo’n beoordeling niet minder waardevol: de Sony WF-1000XM6 is een regelrecht schot in de roos. Qua audiokwaliteit en -beleving hebben we nog niet beter gehoord. Soms klinkt het net alsof de muziek live naast je wordt gespeeld. Het comfort en de app kunnen nog wel beter, maar de grandioze actieve ruisonderdrukking en de fysieke bediening maken een hoop goed. Dit is je volgende set oordopjes!

▼ Volgende artikel
De beste State of Play ooit! - Power-Up Podcast Special
Huis

De beste State of Play ooit! - Power-Up Podcast Special

Zo! Dat was niet alleen de langste, maar voor velen ook meteen de beste State of Play ooit! Met meer dan 25 titels op het menu stond deze showcase vooral bij Simon dik op z’n buik geschreven. Samen met Martin en Jacco blikt hij terug op (bijna) alles wat voorbij kwam, en duiken ze dieper in onder andere: God of War: Sons of Sparta, Kena: Scars of Kosmora, Castlevania: Belmont’s Curse, Project Windless en natuurlijk de aangekondigde John Wick-game! Benieuwd wat de jongens ervan vonden? Check dan als de wiedeweerga deze speciale extra aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
02:20 Ons oordeel
09:20 Project Windless
11:35 Resident Evil Requiem
13:35 Kena: Scars of Kosmora
19:00 Legacy of Kain: Defiance Remastered / Ascendance
22:45 Yakoh Shinobi Ops
27:25 Dead or Alive
31:45 Control: Resonant
36:05 Beast of Reincarnation
37:15 Neva: Prologue
39:05 Star Wars: Galactic Racer
42:35 Metal Gear Solid Collection 2
45:15 Castlevania: Belmont’s Curse
49:15 Silent Hill: Townfall
52:10 John Wick
54:35 God of War Trilogy Remake
56:35 God of War: Sons of Sparta
01:03:00 Horizon Hunters: Gathering
01:04:45 Onze Reddit-aankondiging
01:06:45 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!