ID.nl logo
Samsung Galaxy S7 edge - Onze eerste indruk
© Reshift Digital
Huis

Samsung Galaxy S7 edge - Onze eerste indruk

Samsung heeft de Galaxy S7 en Galaxy S7 edge gepresenteerd tijdens het Mobile World Congress in Barcelona. Wij mochten vroegtijdig al even met het nieuwe Android-toestel spelen, en vertellen je hier over onze eerste ervaringen. De Galaxy S7 en Galaxy S7 edge zullen halverwege maart beschikbaar komen in Nederland.

Wanneer je me voor de aankondiging de Galaxy S7 edge in handen zou hebben geven en me zou vertellen dat het de Galaxy S6 edge is, dan had ik het geloofd. De verschillen tussen de S7 edge en z'n voorganger zijn heel subtiel. Wat overigens niet negatief is, want de S6 edge vond ik al een van de mooiste smartphones ooit. Als je goed kijkt, merk je de verschillen pas. Zo steekt de camera aan de achterkant iets minder ver uit, is het toestel ook aan de achterkant iets ronder (waardoor hij beter in de hand ligt) en is de home-knop wat subtieler afgewerkt. Het sAmoledscherm van 5,1 inch (13 cm) met z'n gebogen randen oogt wederom erg mooi en scherp. Lees ook: Samsung Galaxy S7 vs. LG G5 - Wat is de beste Android-smartphone?

Waterdichte Galaxy S7

Veel verschillen zijn dan ook niet te zien. Zo is het toestel, net als de Galaxy S5, waterdicht. Zonder dat je je zorgen hoeft te maken over klepjes voor de aansluitingen, zoals dat bij Xperia Z-smartphones en de net-genoemde Galaxy S5 wel het geval is. Ook zien we in de Galaxy S7 de terugkeer van het geheugenkaartslot. Deze plaats je in het schuifje naast de simkaart. Je kunt het opslaggeheugen van de Galaxy S7 uitbreiden met een micro-sd-kaart van maximaal 200GB. Vanwege ontwerpredenen was het geheugenkaartslot samen met de mogelijkheid om de batterij te vervangen, verdwenen in de Galaxy S6. Helaas is het in de S7 ook niet mogelijk om de batterij te vervangen. Maar is met het mooie en stevige ontwerp van een glazen voor- en achterkant en een metalen rand ook niet mogelijk geweest. Wel ontbreekt er een usb-c-poort. In plaats daarvan is er nog een (ouderwetse) micro-usb-aansluiting.

TouchWiz grondig opgepoetst

Natuurlijk heeft het toestel een krachtigere processor dan zijn voorganger, maar heel veel verschil merkten we zo snel niet. Het toestel reageerde vlot. Wel heeft Samsung de doorgaans loodzware Android-skin TouchWiz behoorlijk opgepoetst. Er is nog minder bloatware te vinden, al wordt de overbodige McAfee-virusscanner wel weer meegeleverd.

©PXimport

Op het eerste oog is er weinig veranderd aan de Galaxy S7.

Uiteraard is er nog wel behoorlijk wat overbodigheid over, zoals Samsung's eigen applicatiewinkel en een RAM-booster. Door het schrappen van onnodige processen en functionaliteit in Android 6.0 kan de batterij aardig ontzien worden. Bovendien is de accucapaciteit (3600 mAh) behoorlijk groot.

©PXimport

De Galaxy S7 beschikt nog niet over een usb-c-poort.

Galaxy S7: De beste smartphonecamera?

Samsung zet vooral in op de verbeterde camera. De camera heeft een diafragma van f/1.7, in plaats van f/1.9 in z'n voorganger. In praktijk houdt dit in dat de lens veel meer licht doorlaat, waardoor je vooral in situaties met minder licht goede foto's kunt maken. Tevens heeft Samsung een (naar eigen zeggen) nieuwe cameratechnologie ingevoerd die ze Dual Pixel noemen en beter is in scherpstellen. We hebben wat foto's gemaakt, die inderdaad indrukwekkend goed waren, vooral bij weinig licht. Alleen bij tegenlicht leek de camera het er wel moeilijk mee te hebben.

©PXimport

De camera is beter weggewerkt dan op de Galaxy S6.

Voorlopige conclusie

De Galaxy S7 lijkt eigenlijk op een deluxe-versie van zijn voorganger. De camera, geheugenkaartslot en waterdichtheid zijn de grootste voordelen. Maar het lijkt geen reden te zijn om naar de winkel te rennen en je Galaxy S6 voor te vervangen.

©PXimport

Het is een groot pluspunt dat Samsung de Galaxy S7 waterdicht heeft gemaakt.De Galaxy S7 edge is vanaf 11 maart verkrijgbaar voor 799 euro. De gewone variant kost 699 euro. De toestellen zijn beschikbaar in zwart, goud en wit.

▼ Volgende artikel
Meerdere Assassin's Creed- en Far Cry-games in ontwikkeling
Huis

Meerdere Assassin's Creed- en Far Cry-games in ontwikkeling

De Franse uitgever Ubisoft heeft meerdere games in de Assassin's Creed- en Far Cry-reeksen in ontwikkeling.

Dat liet ceo Yves Guillemot weten in een interview met Variety, dat vooral draaide om de herstructurering van het bedrijf. De Assassin's Creed-, Far Cry- en Rainbow Six-franchises vallen tegenwoordig onder Vantage Studios, een dochteronderneming die Ubisoft samen met Tencent heeft opgericht.

"We hebben een solide planning op de rit bij Vantage Studios", aldus Guillemot. "We ontwikkelen meerdere games in de Assassin's Creed-franchise. Het gaat daarbij zowel om singleplayer- en multiplayerervaringen, met een ambitie om de spelersaantallen te laten groeien. Vorig jaar had de franchise al meer dan dertig miljoen spelers."

Over Far Cry: "Mensen wachten met smart (op nieuwe delen). We hebben op dit moment twee erg veelbelovende projecten in ontwikkeling." Hij gaf niets prijs over deze projecten, maar er gaan al langere tijd geruchten over twee Far Cry-games: een nieuwe singleplayerervaring en een losstaande multiplayergame - mogelijk een extraction shooter - waarbij beide games mogelijk een deel van de spelwereld of spelmechanismen delen.

Ubisoft op de schop

De herstructurering van Ubisoft zorgt er ook voor dat er diverse ontslagen vallen, studio's worden gesloten en games zijn geannuleerd. Eerder deze week bleek al dat er ontslagen vallen bij Ubisoft Toronto, al werd daarbij wel gecommuniceerd dat de Splinter Cell-remake in ontwikkeling blijft. De herstructurering en ontslagen leveren ook protesten op bij werknemers en vakbonden.

Over die protesten zei Guillemot in het interview: "Ik begrijp volledig de legitieme zorgen van onze teams in Frankrijk en de rest van de wereld. Ubisoft ondergaat op dit moment een grote transformatie, dat invloed heeft op onze organisatie, werkzaamheden en cultuur. Veranderingen op deze schaal wekken logischerwijs vragen op en zorgen voor spanning, zeker wanneer ze impact hebben op de routines van mensen. Ik wil luisteren, met verantwoording leiden en onze teams blijven betrekken. Maar ik kan niet negeren dat we onderdeel uitmaken van een industrie die competitiever en veeleisender is dan ooit tevoren."

▼ Volgende artikel
Check de eerste trailer van de Peaky Blinders-film
Huis

Check de eerste trailer van de Peaky Blinders-film

De eerste trailer van Peaky Blinders: The Immortal Man - de film die de Peaky Blinders-serie opvolgt - is online gedeeld.

Eind vorig jaar kwam er al een korte teaser online, maar nu is de eerste volledige trailer te zien, die meer dan tweeënhalve minuut lang is.

Peaky Blinders: The Immortal Man speelt zich af in 1940, net zoals de serie in Birmingham. Daarin speelt de Tweede Wereldoorlog een grote rol. Hoofdpersonage Tommy Shelby heeft gedurende de serie die zich voor de film afspeelt immers last van zijn ervaringen met de Eerste Wereldoorlog, dus de Tweede Wereldoorlog zal ook een grote impact op hem maken.

Tegelijkertijd worstelt hij ook met zijn verleden als leider van de gevreesde Peaky Blinders-bende. Zeker wanneer hij verneemt dat zijn zoon de bende nieuw leven in wil blazen, moet hij uit zijn isolement komen om daar een stokje voor te steken.

Watch on YouTube

Natuurlijk speelt Cillian Murphy weer de rol van Tommy Shelby. Verder zijn ook acteurs als Tim Roth, Barry Keoghan, Rebecca Ferguson en Sophie Rundle te zien. Peaky Blinders: The Immortal Man draait vanaf 6 maart in selecte bioscopen, en is vanaf 20 maart te zien op Netflix.

Vorig jaar werd ook aangekondigd dat Netflix met een nieuwe Peaky Blinders-serie komt, die verdergaat waar de serie eindigt. Om precies te zijn gaat die serie zich in 1953 afspelen, rondom een nieuwe generatie van de Shelby-familie.