ID.nl logo
Lenovo Moto G4 Play - Betaalbare degelijkheid
© Reshift Digital
Huis

Lenovo Moto G4 Play - Betaalbare degelijkheid

Motorola (tegenwoordig onderdeel van Lenovo) maakt al jaren betaalbare smartphones met een scherpe prijs/kwaliteitsverhouding. Het nieuwste model is de Moto G4 Play, die felle concurrentie ondervindt van toestellen van Samsung, Sony en opkomende Chinese fabrikanten. Is de Moto G4 Play onderscheidend genoeg of kun je beter verder zoeken?

Een plastic behuizing met grote randen boven en onder het scherm: de Moto G4 Play is qua ontwerp een typische budgetsmartphone. Maar hij zit stevig in elkaar en heeft als pluspunt dat de accu verwisselbaar is. Bovendien kun je twee simkaarten én een microSD-kaartje in het toestel stoppen om het opslaggeheugen van 16GB te vergroten. Het 5 inch scherm oogt door de HD-resolutie scherp genoeg, maar heeft een blauwe waas en lage maximale helderheid. Lees ook: Wat is er nieuw in Android 7.1?

©PXimport

Slimme toevoegingen

Wanneer je de Moto G4 Play oppakt, toont het scherm in een accubesparende modus de tijd en je notificaties. Dat werkt goed en zorgt ervoor dat je minder vaak de aan- en uitknop hoeft te gebruiken. Ook fijn is het trucje waarmee je het scherm verkleint van 5 naar 3 inch. Dat doe je door vanaf de multitaskknop (het vierkantje) omhoog te vegen. Handig als je de telefoon even met één hand wil bedienen. Door op een zwart deel van het scherm te tikken, keer je terug naar de normale modus.

©PXimport

©CIDimport

Camera's

De telefoon draait op een Snapdragon 410-chipset met 2GB werkgeheugen en is vrij vlot in gebruik. Gamen wordt echter lastig. De 8 megapixelcamera aan de achterkant maakt overdag prima foto’s, al zijn ze soms overbelicht. Bij het inzoomen verlies je bovendien veel detail. ’s Avonds heeft de camera moeite om goede plaatjes te schieten. De 5 megapixel-frontcamera doet wat hij moet doen, zonder op te vallen.

©CIDimport

©CIDimport

©CIDimport

Lange accuduur

Het vrij kleine HD-scherm, de bescheiden hardware en grote 2800 mAh-accu zorgen voor een lange accuduur. De Moto G4 Play gaat bij intensief gebruik een lange dag mee, en doe je het rustiger aan dan kun je anderhalf tot twee dagen met de telefoon vooruit. Vrijwel niemand hoeft zich dus zorgen te maken over een lege accu voor het slapengaan.

Android 7.0 in aantocht

Moto-smartphones draaien op een nagenoeg kale Android 6.0-versie, wat betekent dat de fabrikant nauwelijks aanpassingen aan de software heeft gedaan. Er zijn ook geen overbodige apps toegevoegd. Het maakt de Moto G4 Play eenvoudig in gebruik en zorgt ervoor dat hij rond de jaarwisseling geüpdatet wordt naar het nieuwe Android 7.0 (Nougat). Dat is een verademing in een wereld waarin budgetsmartphones vrijwel nooit een update krijgen, volgestopt zijn met extra applicaties en bovendien een ingrijpende softwareschil hebben.

©CIDimport

©CIDimport

©CIDimport

©CIDimport

Conclusie

De Lenovo Moto G4 is niet de enige smartphone die een scherpe prijs/kwaliteitsverhouding biedt, maar hij weet zich wel te onderscheiden. De accu gaat moeiteloos een dag mee en er is gegarandeerde software-ondersteuning. Dat zien we niet vaak in deze prijsklasse. En alhoewel de Moto G4 Play niet zonder minpunten is, kun je er voor zo’n lage prijs geen buil aan vallen.

Uitstekend
Conclusie

Lenovo Moto G4 Play ------------------- **Prijs:** € 169,-**Kleuren:** Zwart en wit**OS:** Android 6.0 (Marshmallow), update naar 7.0 rond de jaarwisseling**Scherm**: 5 inch LCD (1280 x 720)**Processor:** 1,2 Ghz quadcore (Snapdragon 410)**RAM:** 2GB**Opslag:** 16GB (uitbreidbaar met geheugenkaart)**Batterij:** 2800 mAh**Camera:** 13 megapixel (achter), 5 megapixel (voor)**Connectiviteit:** 4G (LTE), wifi, bluetooth 4.1, gps**Formaat:** 14 x 7 x 0,9 cm**Gewicht:** 137 gram**Website:** [motorola.com](http://www.motorola.com/us/products/moto-g-play)

Plus- en minpunten
  • Ontwerp
  • Lange accuduur
  • Software
  • Dual-sim
  • Oude processor
  • Blauwig scherm
▼ Volgende artikel
Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen
Huis

Doctor Sleep-regisseur gaat Stephen King-verhaal The Mist verfilmen

Mike Flanagan, die eerder onder andere de Stephen King-verhalen Doctor Sleep en The Life of Chuck verfilmde, gaat zich weer bezighouden met een film gebaseerd op een boek van de horrorschrijver. Ditmaal gaat het om The Mist.

Dat is opvallend, omdat The Mist in 2007 ook al verfilmd werd. Toen was het Frank Darabont die de film regisseerde, nadat hij eerder al naam maakte met Stephen King-verfilmingen The Shawshank Redemption en The Green Mile. De in 2007 uitgekomen verfilming van The Mist viel al goed in de smaak, dus sommige fans vragen zich dan ook af of het verhaal nog een verfilming nodig heeft.

Hoe dan ook is Flanagan tegenwoordig een expert op het gebied van Stephen King-films. Zoals gezegd heeft hij al bewerkingen van verhalen als The Life of Chuck, Doctor Sleep en Gerald's Game geleverd, en werkt hij ook aan een miniserie gebaseerd op Carrie. Daarnaast gaat hij de zevendelige Stephen King-epos The Dark Tower omtoveren tot een serie, al is niet bekend wanneer dat gaat gebeuren.

Over The Mist

Het in 1980 verschenen boek The Mist draait om een mysterieuze mist die een dorpje in zijn ban houdt. De mist maakt mensen niet alleen dood, er zitten ook allerlei monsters in die mist uit een andere dimensie. Overigens kwam tien jaar geleden ook een serie gebaseerd op The Mist uit, maar zonder veel succes. De eerdere verfilming uit 2007 wordt wel gezien als een succesverhaal - in ieder geval op kwalitatief gebied.

Mike Flanagan

Flanagan is overigens niet alleen bekend voor zijn verfilmingen van Stephen King-boeken. Hij heeft ook veel succes met zijn horrorseries op Netflix, waaronder The Haunting of Hill House, The Haunting of Bly Manor, Midnight Mass en The Fall of the House of Usher.

▼ Volgende artikel
Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht
Huis

Arc Raiders is meer dan 14 miljoen keer verkocht

De extraction shooter Arc Raiders is een groot succes: de game is sinds release 30 oktober vorig jaar meer dan 14 miljoen keer verkocht.

Dat heeft uitgever Nexon deze week aangekondigd bij het bekendmaken van de kwartaalcijfers van het bedrijf. In januari was er daarbij een piek van 960.000 gelijktijdige spelers over alle platforms waarneembaar, en sindsdien zijn er zo'n zes miljoen wekelijkse actieve spelers. Arc Raiders heeft wat Nexon betreft dan ook alle verwachtingen overtroffen.

Arc Raiders kwam zoals gezegd afgelopen oktober uit en is ontwikkeld door het in Stockholm gevestigde bedrijf Embark Studios, dat bestaat uit voormalige Battlefield-ontwikkelaars, waronder de voormalige ceo van DICE, Patrick Söderlund. Hiervoor bracht Embark al de shooter The Finals uit.

Over Arc Raiders

Toen Arc Raiders uitkwam, bleek het spel al snel een hit op Steam en consoles. Dit terwijl de markt voor multiplayershooters zeer competitief is, met franchises als Call of Duty en Battlefield waarvan afgelopen najaar ook nieuwe delen zijn uitgekomen.

De game houdt een derdepersoonsaanzicht aan en betreft een extraction shooter. Spelers gaan in Arc Raiders richting de oppervlakte van de aarde, waar buitenaardse robots genaamd Arcs voor chaos zorgen. Spelers proberen hier waardevolle materialen, wapens en medicijnen te vinden - alleen of in teamverband. Andere spelers lopen echter ook rond op het oppervlak en kunnen je team helpen of juist tegenzitten. Het doel is heelhuids weer ondergronds te geraken met de verzamelde spullen.