ID.nl logo
Komt Face ID ook naar MacBooks?
© Reshift Digital
Huis

Komt Face ID ook naar MacBooks?

Face ID is een erg handige functie om je iPhone of iPad snel en veilig te ontgrendelen met je gezicht. Op een MacBook is dit nog niet mogelijk, maar dat kan veranderen. Er werden aanwijzingen gevonden dat de volgende versie van macOS ondersteuning zal bieden aan Face ID.

De website 9to5Mac meldt dat Macs mogelijk gezichtsherkenning gaan ondersteunen. Er werd ontdekt dat binnen macOS Big Sur, de eerstvolgende grote update voor je Mac die in het najaar van 2020 verschijnt, wordt verwezen naar Face ID zoals we die kennen op de iPhone en iPad.

PearlCamera

9to5Mac legt uit dat het een nieuwe extensie in de derde betaversie van Big Sur vond die verwijst naar een ondersteuning voor PearlCamera. Dit is een codenaam van Apple voor de TrueDepth-camera en Face ID. De website dook dieper in de extensie en vond verschillende codes die verwijzen naar FaceDetect en BioCapture. Dit zou erop kunnen wijzen dat er een bepaalde vorm van Face ID wordt geïmplementeerd in het besturingssysteem van de MacBook. Enkele maanden geleden dook er al een patent op, waaruit ook zou blijken dat toekomstige Macs Face ID krijgen.

Hoewel er dus aanwijzingen werden gevonden dat MacBooks mogelijk gezichtsherkenning gaan ondersteunen, blijft het uiteraard de vraag of Face ID er daadwerkelijk ooit gaat komen in macOS. Als dat al het geval is, dan kan het bovendien nog een tijd duren voordat de eerste MacBooks verschijnen die daadwerkelijk van de gezichtsherkenningsfunctie gebruik kunnen maken.

©PXimport

Nu nog Touch ID

MacBook-gebruikers moeten het nu doen met een vingerafdruksensor (Touch ID) om hun apparaat te ontgrendelen en de iMac moet het helemaal zonder biometrische verificatie doen. Veel van hen zullen de ondersteuning voor Face ID vermoedelijk met open armen verwelkomen. De technologie biedt namelijk de optie om een MacBook snel, efficiënt en veilig te ontgrendelen, zonder dat de gebruiker er iets voor hoeft te doen (los van simpelweg naar het scherm te kijken).

Privacy

Gebruikers die hun camera afplakken vanwege privacy-redenen, zullen vermoedelijk dan weer minder staan te springen om de optie. Je camera afplakken en toch Face ID gebruiken: dat werkt niet. Overigens raadt Apple af om de camera af te plakken met bijvoorbeeld een stukje tape, omdat het beeldscherm dan beschadigd kan raken als de MacBook wordt dichtgeklapt. Volgens Apple zit er te weinig ruimte tussen het scherm en het toetsenbord. Met het afdekken van je camera wordt ook de omgevingslichtsensor bedekt, waardoor functies als helderheid en True Tone worden verstoord, zo waarschuwt Apple.

▼ Volgende artikel
Streamtips: nieuwe films en series – Roofman, Predator: Badlands en The Grand Budapest Hotel
Huis

Streamtips: nieuwe films en series – Roofman, Predator: Badlands en The Grand Budapest Hotel

Ben je verdwaald in het eindeloze aanbod van series en films? Geen stress, wij hebben ook deze week weer het kaf van het koren gescheiden zodat je zonder keuzestress kunt bingen. Dit zijn de lekkerste nieuwe releases, speciaal voor jou op een rijtje gezet.

Roofman | Amazon Prime Video | 9 februari

De comedyfilm Roofman vertelt het waargebeurde verhaal van Jeffrey Manchester (Channing Tatum), een voortvluchtige voormalige reserveofficier van het Amerikaanse leger. Wanneer hij gepakt wordt, krijgt hij de bijnaam ‘Roofman’, omdat hij McDonald’s-filialen beroofde door via het dak naar binnen te gaan. Hij weet echter uit de gevangenis te ontsnappen en maandenlang uit handen van de politie te blijven door zich op bizarre wijze te verstoppen.

Watch on YouTube

Cross (seizoen 2) | Amazon Prime Video | 11 februari

Het tweede seizoen van de misdaadserie Cross is vanaf deze woensdag te zien op Amazon Prime Video. Cross is gebaseerd op de boeken van James Patterson en volgt Alex Cross, een rechercheur en forensisch psycholoog in Washington D.C. en zijn partner Detective John Sampson. Na de moord op zijn vrouw worstelt Cross al meer dan een jaar met woedeproblemen en overweegt hij om tijdelijk verlof te nemen, tot hij bij een nieuwe zaak betrokken raakt. De eerste drie afleveringen van het nieuwe seizoen verschijnen deze week, de overige vijf worden wekelijks toegevoegd.

Watch on YouTube

Predator: Badlands | Disney+ | 12 februari

De zesde Predator-film, Predator: Badlands, is vanaf deze donderdag te zien op Disney+. De jonge Yautja Dek (Dimitrius Schuster-Koloamatangi) is verstoten door zijn clan. Om het respect van zijn volk terug te winnen, gaat hij erop uit om het op te nemen tegen het gevaarlijkste monster in het universum. Tijdens zijn reis wordt hij gedwongen samen te werken met de android Thia (Elle Fanning). Onze Dunke vond de film destijds een frisse wind:

“Als actieblockbuster vinkt Predator: Badlands alle goede vakjes af. Fantastische actiescènes voel je tot op je botten door de keiharde soundtrack, het verhaal doet precies genoeg om de vele set pieces te waarborgen en de meedogenloze Yautja worden in een intrigerend nieuw licht neergezet.”

Watch on YouTube

The Grand Budapest Hotel | Netflix | 12 februari

The Grand Budapest Hotel speelt zich af in de jaren twintig van de vorige eeuw en volgt een hotel-conciërge, Monsieur Gustave (Ralph Fiennes). Na een one-night-stand met de rijke Madame D. (Tilda Swinton), wordt zij op mysterieuze wijze vermoord en erft Gustave een kostbaar schilderij. Hij wordt als schuldige voor haar moord aangewezen en moet zich met de hulp van de lobbyjongen Zero Moustafa (Tony Revolori) en zijn vriendinnetje Agatha (Saoirse Ronan) zien te verstoppen voor de autoriteiten en de zoon van Madame D, Dimitri (Adrien Brody). The Grand Budapest Hotel is zonder twijfel een van regisseur Wes Andersons beste films. Voor wie houdt van charmante en absurde verhalen, is deze film absoluut het kijken waard. 

Daddio | HBO Max | 13

Daddio speelt zich volledig af in een taxi die van JFK Airport naar Manhattan rijdt. Normaal gesproken duurt die rit minder dan een uur, maar door een ongeluk komen de hoofdpersonen vast te zitten in het verkeer. De chauffeur, Clark (Sean Penn), en zijn passagier, die alleen bekendstaat als Girlie (Dakota Johnson), hebben ineens veel tijd te doden. In eerste instantie bestaat het gesprek uit de smalltalk die je in een taxi verwacht. Hoe langer ze praten, hoe dieper het gesprek echter wordt en de twee beginnen een onverwachte band te vormen.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Gerucht: Halo-remake arriveert komende zomer al
Huis

Gerucht: Halo-remake arriveert komende zomer al

De afgelopen najaar aangekondigde remake van de eerste Halo, genaamd Halo: Campaign Evolved, zou mogelijk al ergens aankomende zomer verschijnen.

Dat claimt The Verge-journalist Tom Warren van bronnen te hebben vernomen. Toen de game vorig jaar werd aangekondigd, werd gemeld dat het spel ergens in 2026 uit zou komen, maar werd er geen preciezere indicatie gegeven.

Warren meldt nu dat de game dus waarschijnlijk ergens aankomende zomer uitkomt. Wel wordt benadrukt dat de releasedatum nog niet helemaal zeker is, en dat er dus nog vertragingen kunnen plaatsvinden.

Warren meldt daarnaast overigens dat er ook nog altijd gewerkt wordt aan een remake van Fallout 3. Daar gaan al jaren geruchten over, maar vooralsnog is die remake niet officieel aangekondigd. De remake zou volgens Warren in ieder geval van vergelijkbare kwaliteit moeten worden als de remake van The Elder Scrolls 4: Oblivion.

Halo voor het eerst naar PlayStation

De remake van de singleplayercampagne van Halo: Combad Evolved werd zoals gezegd vorig najaar aangekondigd. De game krijgt daarbij verbeterde graphics, aangepaste filmpjes en verfijndere besturing. Campaign Evolved draait daarbij op Unreal Engine 5. De game bevat daarnaast nieuwe missies, wapens en de mogelijkheid om te sprinten.

Overigens is het grootste nieuws rondom deze Halo-game dat hij niet alleen naar Xbox Series-consoles en pc komt, maar ook naar PlayStation 5. Het is voor het eerst dat er een Halo-game naar een Sony-console komt.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.