ID.nl logo
Android-smartphones Huawei lopen nu echt gevaar
© Reshift Digital
Huis

Android-smartphones Huawei lopen nu echt gevaar

Het zal inmiddels niemand meer ontgaan zijn dat Chinese bedrijven als Huawei een probleem hebben. Het is immers een jaar geleden dat de Amerikaanse handelsban in werking trad, waardoor het bedrijf bijvoorbeeld geen zaken meer kon doen met Google.

Echter, er werden wel steeds licenties verleend die ervoor zorgde dat beide techgiganten in elk geval beveiligingsupdates konden verstrekken voor Android-gebruikers met een Huawei-toestel. Die licenties komen nu tot een eind, waardoor de updates voor de Huawei-smartphones ook in gevaar komen. Want geen updates betekent geen ondersteuning en geen ondersteuning houdt in dat gebruikers van Huawei-smartphones gevaar lopen.

De licentie die de samenwerking mogelijk maakte, is sinds 13 augustus jongstleden verlopen. Technisch gezien was die licentie bedoeld voor het vervangen van Huawei-apparatuur in belangrijke netwerken in bepaalde gebieden. Zo hadden bedrijven aldaar er extra tijd voor gekregen, maar die licentie kon dus ook voor andere dingen gebruikt worden.

©PXimport

Huawei-smartphones zonder updates

In een e-mail laat de US Commerce Department weten dat de “licentie ervoor zorgde dat mensen en bedrijven hun smartphones en apparatuur van Huawei konden blijven gebruiken, totdat er een alternatief beschikbaar zou zijn”. Dat mensen en bedrijven dan niet allemaal die kans gepakt hebben, is natuurlijk een tweede. Maar dan nog zou je goed kunnen beargumenteren waarom het niet oké is dat consumenten gedwongen worden een andere smartphone te kopen wanneer de Amerikaanse president besluit een Chinees bedrijf te bannen, waardoor een platformhouder niet meer voor garanties en veiligheid kan zorgen.

Want hoe zit het nu precies met je Android-updates voor je Huawei-smartphone? Of je het er nu mee eens bent of niet: de realiteit is dat het humeur van Trump invloed heeft op je smartphonegebruik. De toestellen van Huawei hebben qua hardware vaak weinig problemen, maar op het gebied van software zijn de toestellen grotendeels waardeloos geworden.

Aangaande die Android-updates: Google heeft bevestigd deze licentie, die nu verlopen is, het bedrijf in staat stelde samen met de Chinese fabrikant te zorgen voor ondersteuning voor Huawei-smartphones en -tablets. Die ondersteuning houdt nu dus op. Ook verwijst de Amerikaanse zoekgigant naar een statement dat eerder dit jaar uitgebracht werd, waarin vermeld wordt dat het afgeraden worden apps te sideloaden (te installeren buiten Google Play om). Je loopt als gebruiker dan onnodig risico op malafide software.

Nu nieuwe apparaten van Huawei al gehandicapt op de markt komen, de chips van het bedrijf opraken en de ondersteuning van oude toestellen wegvalt, is het nog maar de vraag hoeveel er overblijft van de smartphonetak van het bedrijf.

▼ Volgende artikel
JBL introduceert BandBox-speakers met ingebouwde gitaarversterker en AI-tools
© JBL
Huis

JBL introduceert BandBox-speakers met ingebouwde gitaarversterker en AI-tools

JBL brengt met de BandBox-serie zijn eerste audioproducten uit die specifiek gericht zijn op het maken van muziek. De BandBox Solo en Trio zijn bluetooth-speakers die tegelijkertijd functioneren als versterker voor instrumenten. De opvallendste toevoeging is het gebruik van kunstmatige intelligentie om audiosporen in realtime te scheiden, wat het meespelen met bestaande nummers makkelijker moet maken.

De kern van de nieuwe serie is de zogeheten 'Stem AI'-technologie. Hiermee kunnen gebruikers specifieke onderdelen van een liedje, zoals de zang, drums of gitaar drums in realtime op het apparaat zelf kunt isoleren of verwijderen uit elk nummer. Voor muzikanten biedt dit praktische voordelen: je kunt een gitaarpartij isoleren om precies te horen hoe deze gespeeld wordt, of de partij juist wegdraaien om zelf mee te spelen over de originele begeleiding.

Voor één muzikant

De instapversie is de BandBox Solo, een compacte speaker met een vermogen van 18 watt RMS. Het apparaat beschikt over één ingang die geschikt is voor een gitaar of microfoon. Gebruikers kunnen via de JBL One-app diverse digitale versterkers en effecten zoals reverb, chorus en phaser instellen, waardoor externe effectpedalen in veel gevallen overbodig zijn. Daarnaast functioneert de Solo als audio-interface: via de usb-c-aansluiting koppel je hem aan een laptop om direct opnames te maken in muziekproductiesoftware (DAW).

Voor meerdere muzikanten tegelijk

Voor wie meer aansluitmogelijkheden of volume nodig heeft, is er de BandBox Trio. Dit model levert 135 watt vermogen en is uitgerust met een ingebouwde vierkanaalsmixer. Hierdoor is het mogelijk om met meerdere mensen tegelijk te spelen, bijvoorbeeld een zanger en twee instrumentalisten. De Trio onderscheidt zich verder door een verwisselbare accu die tot tien uur speeltijd biedt en een LCD-scherm voor directe feedback. Ook heeft dit model meer fysieke knoppen, zodat je het geluid tijdens het spelen kunt aanpassen zonder direct de app erbij te hoeven pakken.

Prijs en beschikbaarheid

De JBL BandBox Solo en Trio zijn vanaf februari verkrijgbaar. De BandBox Solo heeft een adviesprijs van 249,99 euro. De grotere BandBox Trio kost 599,99 euro. Een belangrijk detail voor vroege kopers is dat de 'looper'-functie, waarmee je laagjes muziek over elkaar opneemt, bij lancering nog niet beschikbaar is; deze wordt volgens JBL pas in oktober via een update toegevoegd.

Wat zijn 'stems'?

In de muziekproductie verwijst de term 'stems' naar gegroepeerde audiosporen die samen een onderdeel van een nummer vormen. Denk bijvoorbeeld aan een 'drum-stem' (waarin de kick, snare en bekkens zijn samengevoegd) of een 'zang-stem' (hoofdzang plus achtergrondkoortjes). De AI in de JBL BandBox probeert een compleet nummer digitaal op te delen in deze hoofdgroepen - zoals bas, drums, zang en overige instrumenten - zodat je controle krijgt over de balans zonder dat je de originele studiobestanden nodig hebt.

▼ Volgende artikel
AMD maakt adviesprijs van Ryzen 7 9850X3D bekend
Huis

AMD maakt adviesprijs van Ryzen 7 9850X3D bekend

AMD heeft de Europese adviesprijs van de snelste game-cpu tot nu toe - Ryzen 7 9850X3D - aangekondigd.

De Ryzen 7 9850X3D krijgt in Europa een adviesprijs van 514,75 euro, zo schrijft Tweakers. Dat is opvallend, omdat de Europese adviesprijs van voorganger 9800X3D op release 539 euro was - iets duurder dus. Inmiddels is die laatstgenoemde kaart wel voor 449 euro te koop.

De lagere adviesprijs voor de nieuwe 9850X3D komt omdat de dollar zwakker is geworden. AMD rekent de Europese adviesprijs voor hun cpu's altijd uit door de Amerikaanse prijs letterlijk door te rekenen en er btw bij op te tellen. In de VS gaat de 9850X3D 500 dollar kosten.

Snelste processor voor games tot nu toe

AMD deed de Ryzen 7 9850X3D begin dit jaar uit de doeken, en claimde toen dat het de snelste processor tot nu toe voor games ter wereld wordt. Dat was altijd de 9800X3D van AMD. De 9850X3D lijkt op die cpu, met zestien threads en acht cores.

Nieuw aan de 9850X3D is echter een hogere boostsnelheid van 5.6GHz op één core. Dat is een verhoging van 400MHz ten opzichte van de 9800X3D. Het maakt de cpu naar schatting 7,7% sneller dan diens voorganger.

Officieel komt de AMD Ryzen 7 9850X3D volgende week uit, al hebben sommige winkeliers in Europa de kaart al in de verkoop gegooid.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.