ID.nl logo
Review: Eufy X10 Pro Omni – Midrange robotstofzuiger die premium wil zijn
© Wesley Akkerman
Huis

Review: Eufy X10 Pro Omni – Midrange robotstofzuiger die premium wil zijn

De Eufy X10 Pro Omni is een robotstofzuiger die ook dat vervelende dweilklusje uit handen kan nemen. Nu laten dweilende robots laten nog weleens wat te wensen over, dus hoe vergaat het de nieuwe middenklasser van dit Chinese merk?

Goed
Conclusie

Onderaan de streep blijven we een beetje met gemengde gevoelens achter. De Eufy X10 Pro Omni presteert in elk geval goed. De grond is grotendeels vrij van stof en andere viezigheid, al blijft er her en der nog een klein dingetje liggen. Ook het dweilen gaat in de meeste gevallen goed. Niet eerder hebben we een robot zo veel moeite zien doen om langs de randen schoon te maken. En het feit dat het basisstation eveneens veel werk uit handen neemt, is wat ons betreft een dikke plus. Als je dan 799 euro uitgeeft aan een robotstofzuiger, laat dit hem dan zijn. Toch zijn er wat dingen waar je rekening mee moet houden. Zo rijdt de Eufy X10 Pro Omni door zijn eigen werk heen, waardoor er na het dweilen bandsporen op de vloer ontstaan. En hoewel de stofzuiger zelf redelijk stil is, maakt het station wel vaak hard of irritant lawaai. Eufy levert geen reserveonderdelen of reinigingsmiddel mee, en botst hij geregeld tegen meubels en muren. De smarthome-integratie (met Google Home) blijft beperkt tot aan- en uitzetten. Kortom: er blijft dus nog wat te wensen over, maar daar hebben we dan weer het hogere segment voor.

Plus- en minpunten
  • Flinke zuigkracht
  • Dweilt goed (ook langs de rand)
  • Compleet basisstation
  • Zelfreinigend
  • Redelijke navigatie
  • Rijdt over schone vloer heen
  • Station maakt behoorlijk wat lawaai
  • Geen reserve-onderdelen
  • Alleen Eufy-reinigingsmiddel aangeraden (niet meegeleverd)
  • Beperkte smarthome-integratie
  • Botst tegen meubels aan

Met een adviesprijs van 799 euro valt de Eufy X10 Pro Omni aan de bovenkant van het middenklasse-prijssegment. Dan kun je nog niet dezelfde prestaties verwachten als de Dreame X40 Ultra (die bijna twee keer zo duur is), maar je verwachtingen mogen wel hoog zijn. De laatste Eufy-robotstofzuiger die we hebben getest, is de X8 Hybrid. Dit model overtuigt als stofzuiger, maar niet als dweilapparaat. Eufy heeft voor de opvolger in elk geval besloten de natte lap onderop te vervangen door twee dweilpads die snel om hun as draaien. Daar beschikt deze X10 ook over.

Daarmee heeft de Eufy X10 Pro Omni meteen een streepje voor op andere robotstofzuigers binnen hetzelfde prijssegment. Denk dan aan de Philips Homerun 7000 en Roomba Combo j7+. Een goedkopere robotstofzuiger met roterende dweilpads is de Dreame L10 Prime, maar daar merk je echt dat de objectherkenning parten speelt.

Net als bij de Philips zien we dat het basisstation wat compacter is dan bij duurdere modellen. En dat terwijl er toch echt twee bakken met water op zitten: een voor het schone en een voor het vieze water.

©Wesley Akkerman

Het oog wil ook wat

Het basisstation van de Roomba is nog kleiner, maar dat komt doordat je in die dweilstofzuiger zelf het water moet bijvullen. Met de Eufy X10 Pro Omni heb je daar minder omkijken naar en vul je – afhankelijk van het gebruik – zo nu en dan de waterbak in het station bij. Een nadeel van dit basisstation is dat de bakken aan de buitenkant zitten en duidelijk gelabeld zijn, wat op zich handig is, maar ten koste gaat van het ontwerp. Hierdoor gaat het minder op in het interieur van de keuken of huiskamer. Nu is dit niet het belangrijkste, maar voor alle apparaten die in het zicht staan geldt: het oog wil ook wat.

Verder moet je er rekening mee houden dat de fabrikant aanraadt alleen schoonmaakmiddel van het merk zelf te gebruiken. Daarmee loop je immers minder risico op problemen, verstoppingen of corrosie. Helaas is het zo dat Eufy dan niet de eerste fles cadeau doet om daar mensen van op de hoogte te brengen. Nu moet je de sectie met veelgestelde vragen van de app of website raadplegen om erachter te komen wat voor reinigingsmiddel je kunt gebruiken. Het staat je vrij om je eigen schoonmaakmiddel te gebruiken natuurlijk, maar dan zijn de risico’s en problemen voor eigen rekening.

©Wesley Akkerman

©Wesley Akkerman

Redelijk unieke eigenschappen

Naast twee roterende dweilpads beschikt de Eufy X10 Pro Omni over nog een handig onderdeel waarmee hij je huis schoonmaakt: de Pro Detangling Comb-rolborstel. Die borstel zit in de zuigmond en is bedoeld voor het haarvrij maken van vloerkleden. Superhandig, want daar schort het nog weleens aan bij concurrerende modellen. Ook heeft de stofzuiger een opvallend design, bestaande uit vijf ronde hoeken. Volgens Eufy kan hij daardoor gemakkelijker kamerhoeken bereiken en langs de randen dweilen. Dit zijn redelijk unieke eigenschappen.

De Eufy X10 Pro Omni wordt aangestuurd door AI.See. Dit is een slimme functie waarmee het apparaat obstakels kan vermijden. Denk aan schoenen, meubels en uitwerpselen van huisdieren. Ook is er een LiDAR-scanner aanwezig, waardoor je zou verwachten dat deze robotstofzuiger nergens tegenaan botst. Niets is minder waar: we hebben de Eufy X10 Pro Omni geregeld tegen stoel- en tafelpoten, muren en kasten zien botsen. Dat staat dan weer in schril contrast met hoe de robot verder functioneert. Want het navigeren zelf doet hij prima: hij slaat weinig tot niets over.

©Wesley Akkerman

©Wesley Akkerman

Bandensporen op de vloer

Waar we een beetje moeite mee hebben, is de manier waarop de Eufy X10 Pro Omni zijn schoonmaakwerk uitvoert. Het apparaat begint namelijk aan het begin van een kamer en werkt vervolgens van voor naar achteren toe. Zodra hij klaar is, rijdt hij over de natte grond heen naar de volgende kamer, waardoor je bandensporen ziet ontstaan. En als het licht net verkeerd valt, dan kun je die sporen achteraf zien zitten op de grond. Waarom dit gebeurt, weten we niet, maar het lijkt erop dat de Eufy X10 Pro Omni zijn dweil omhoog trekt wanneer hij de schone kamer verlaat.

Dit minpuntje is best jammer, want de Eufy X10 Pro Omni gaat grondig te werk. Opvallend is vooral hoe hij het gebrek aan bereik oplost. Daar waar de veel duurdere X40 Ultra zijn borstel en dweilpad naar buiten schuift, maakt de X10 Pro Omni kleine bewegingen naar links of rechts om goed langs de rand schoon te maken. Daardoor bereiken de borstel en dweilpads de randen veel beter dan stofzuigers die dat niet doen. Helaas blijft er, ondanks die werkwijze, toch nog wel iets liggen, maar veel minder dan bij concurrerende modellen op dit prijsniveau.

©Wesley Akkerman

©Wesley Akkerman

Genoeg zuigkracht, maar …

De zuigkracht van de Eufy X10 Pro Omni is 8000 Pa, wat zeker genoeg is om zowel harde als zachte vloeren schoon te krijgen. Maar zoals gezegd blijft er soms toch nog wel iets liggen, bijvoorbeeld in het tapijt. En het kan gebeuren dat het borsteltje net iets buiten het bereik van de stofzuiger duwt (of naar een plek waar hij al geweest is), waardoor er her en der stof of een korreltje achterblijft. De X10 doet niet een extra rondje om dat probleem te ondervangen, ook al heb je via de app ingesteld dat hij grondig moet reinigen.

Via die app kun je helemaal instellen hoe je wilt dat de robotstofzuiger reageert. Dat is op gelijk niveau met de duurdere modellen. Je bepaalt hoeveel water er nodig is, wat de zuigkracht moet zijn en regelt de algemene schoonmaakintensiteit. Het apparaat maakt zelf ruimtes aan, maar maakt daar soms rare fouten: zo wordt bij ons de tweede slaapkamer verbonden aan de gang en de keuken opgedeeld in twee kamers. Gelukkig is dit met scheidingsranden gemakkelijk op te lossen – veel gemakkelijker dan je bijvoorbeeld bij de Philips Homerun 7000 doet.

©Wesley Akkerman

Van en naar het basisstation

Binnen de app is het tevens mogelijk zones aan te maken waar de Eufy X10 Pro Omni niet mag komen of alleen niet mag dweilen. Zo voorkom je dat hij op plekken komt waar bijvoorbeeld veel speelgoed of draden liggen, of dat het tapijt nat wordt. De dweilpads gaan dan vanzelf omhoog wanneer hij bij het kleed arriveert. De app is verder overzichtelijk en gemakkelijk in gebruik. En als je eenmaal de juiste instellingen voor jezelf hebt gevonden, slaat Eufy die automatisch op. De volgende keer dat je de Eufy X10 Pro Omni dan wilt gebruiken, druk je gewoon op de knop Starten.

Wanneer hij terugkeert, dan doet de Eufy X10 Pro Omni een aantal dingen. Zo wordt de vuile opvangbak automatisch leeggezogen. Dat levert kort een lawaai van jewelste op, wat best tegenvalt. En dat terwijl de stofzuiger zelf redelijk stil is. Ook worden de dweilpads voor je schoon en drooggemaakt. Tenminste, tot op zekere hoogte. Je moet ze maandelijks nog wel even zelf schoonmaken. Maar dit systeem voorkomt dat je dit na elke schoonmaakbeurt moet doen. Helaas maakt dat droogproces wel een irritant en indringend geluid.

Eufy X10 Pro Omni kopen?

Onderaan de streep blijven we een beetje met gemengde gevoelens achter. De Eufy X10 Pro Omni presteert in elk geval goed. De grond is grotendeels vrij van stof en andere viezigheid, al blijft er her en der nog een klein dingetje liggen. Ook het dweilen gaat in de meeste gevallen goed. Niet eerder hebben we een robot zo veel moeite zien doen om langs de randen schoon te maken. En het feit dat het basisstation eveneens veel werk uit handen neemt, is wat ons betreft een dikke plus. Als je dan 799 euro uitgeeft aan een robotstofzuiger, laat dit hem dan zijn.

Toch zijn er wat dingen waar je rekening mee moet houden. Zo rijdt de Eufy X10 Pro Omni door zijn eigen werk heen, waardoor er na het dweilen bandsporen op de vloer ontstaan. En hoewel de stofzuiger zelf redelijk stil is, maakt het station wel vaak hard of irritant lawaai. Eufy levert geen reserveonderdelen of reinigingsmiddel mee, en botst hij geregeld tegen meubels en muren. De smarthome-integratie (met Google Home) blijft beperkt tot aan- en uitzetten. Kortom: er blijft dus nog wat te wensen over, maar daar hebben we dan weer het hogere segment voor.

Eufy X10 Pro Omni

Klik hier voor de actuele prijs

Toch liever een andere robotstofzuiger?

▼ Volgende artikel
Hoor het verschil met de nieuwe Fresh 'n Rebel Clam Ace 2
© Fresh ’n Rebel
Huis

Hoor het verschil met de nieuwe Fresh 'n Rebel Clam Ace 2

Fresh 'n Rebel introduceert de Clam Ace 2, een draadloze over-ear koptelefoon die technologie en comfort slim samenbrengt. Hij klinkt niet alleen goed, maar past zich ook aan jou aan. Met gepersonaliseerd geluid, intelligente noise cancelling en een batterij die het moeiteloos meerdere dagen volhoudt is dit een koptelefoon die meebeweegt met jouw dag.

Partnerbijdrage - in samenwerking met Fresh 'n Rebel

Stilte wanneer jij dat wilt

Of je nu werkt, reist of ontspant: de Clam Ace 2 helpt je de juiste focus te vinden. Dankzij Adaptive Hybrid Active Noise Cancelling bepaal je zelf hoeveel van de wereld je hoort. De technologie filtert storend geluid weg, en jij bepaalt zelf hoeveel daarvan je wilt dempen. In de My Sound App stel je het niveau eenvoudig bij, afhankelijk van waar je bent – op kantoor, in de trein of thuis op de bank. Zo houd je zelf de controle over wat je wel en niet hoort.

Met de Ambient Sound Mode blijf je alert op wat er om je heen gebeurt. Het omgevingsgeluid wordt subtiel versterkt, zodat je bijvoorbeeld het verkeer hoort of iemand kort kunt aanspreken. De Quick Access-functie maakt het extra handig: houd kort de linkeroorschelp ingedrukt en je schakelt direct over naar hear-through, zonder instellingen te veranderen.

©Fresh ’n Rebel

Geluid dat zich aan jou aanpast

Iedereen hoort anders, en dat merk je pas echt met Personal Sound by Audiodo. Deze technologie, geïntegreerd in de My Sound App, meet met een gehoortest hoe goed jij verschillende frequenties waarneemt. Op basis daarvan wordt een geluidsprofiel aangemaakt dat de muziek afstemt op jouw gehoor. De lage tonen worden iets krachtiger waar nodig, de hoge juist helderder. Zo klinkt elke noot precies goed!

De app geeft bovendien volledige controle over je instellingen. Je kunt de equalizer aanpassen, knoppen een eigen functie geven, het volume begrenzen of batterijbesparing activeren. Alles in één overzichtelijke interface.

©Fresh ’n Rebel

Schakelen zonder onderbreking

De Clam Ace 2 ondersteunt Multipoint Bluetooth, waarmee je twee apparaten tegelijk kunt verbinden. Zo kun je moeiteloos wisselen tussen laptop en smartphone. Een inkomend telefoontje aannemen terwijl je muziek luistert of een video bekijkt? De koptelefoon schakelt automatisch over.

Tijdens gesprekken zorgen twee Environmental Noise Cancelling-microfoons dat je stem helder blijft, zelfs in een rumoerige omgeving. En met Wind Noise Cancelling blijft ook buiten het geluid helder, zelfs als het waait. Dankzij on-ear detectie pauzeert de muziek automatisch als je de koptelefoon afzet, en gaat hij verder zodra je hem weer opzet. Met het volumewieltje en de klikbare knop op de oorschelp bedien je muziek, noise cancelling en spraakassistent zonder je telefoon erbij te hoeven pakken.

©Fresh ’n Rebel

Dagenlang luisteren zonder opladen

Een van de grootste pluspunten van de Clam Ace 2 is de speeltijd. Met meer dan 100 uur luisteren op één lading hoef je nauwelijks nog aan opladen te denken. Zelfs met actieve noise cancelling ingeschakeld haal je nog 60 uur speeltijd, en met tien minuten snelladen heb je alweer acht uur muziek. Handig als je vaak onderweg bent.

Het draagcomfort is net zo goed doordacht. De zachte oorkussens vormen zich naar je oren, terwijl de flexibele hoofdband ook bij lange luistersessies prettig blijft zitten. Na gebruik klap je de Clam Ace 2 eenvoudig in en berg je hem op in het meegeleverde tasje.

Kleur en karakter

Fresh 'n Rebel staat bekend om zijn frisse kleuren, en dat zie je terug in de Clam Ace 2. Van subtiel Ice Grey en Storm Grey tot opvallender Dreamy Lilac, Dried Green, True Blue en Pastel Pink – er is altijd een uitvoering die bij je past. Welke kleur je kiest, maakt voor de prijs geen verschil: die is voor elke tint 99,99 euro.

©Fresh ’n Rebel

In het kort: dit zijn de belangrijkste features van de Clam Ace 2

  • My Sound App + Audiodo Personal Sound

  • +100 uur speelduur

  • Adaptive Hybrid Active Noise Cancelling

  • Multipoint Bluetooth (verbind 2 apparaten tegelijkertijd)

  • Ambient Sound Mode met Quick Access

Dit maakt de Clam Ace 2 bijzonder

De Clam Ace 2 past zich aan jou aan. Hij filtert storend geluid weg, stemt het geluid af op jouw gehoor met Personal Sound by Audiodo en houdt het moeiteloos dagenlang vol. Een slimme koptelefoon die meedenkt, comfortabel zit en altijd klaarstaat. Zoals het hoort. Zoals jíj het hoort!

▼ Volgende artikel
Waar voor je geld: 5 platenspelers met klep voor minder dan 275 euro
© © Przemek Klos
Huis

Waar voor je geld: 5 platenspelers met klep voor minder dan 275 euro

In de rubriek Waar voor je geld gaan we op zoek naar bijzondere producten voor een mooie prijs. Vinyl is de laatste jaren weer helemaal terug, maar die kun je natuurlijk alleen afspelen op een platenspeler. Wij vonden vijf interessante modellen voorzien van een stofklep, voor minder dan 275 euro.

Platenspelers worden steeds vaker aangeboden, en ook op Kieskeurig.nl zien we ze meer en meer in de verschillende aangesloten webshops. Wij vonden vijf mooie exemplaren voor je die ook nog eens zijn voorzien van een klep om het mechanisme en je platen te beschermen tegen stof.

Sony PS-LX310BT

De Sony PS-LX310BT is een volautomatische platenspeler. Dit betekent dat je met een druk op de knop de arm naar de plaat kunt bewegen om het afspelen te starten. Aan het einde van de plaat keert de arm automatisch terug naar zijn beginpositie. De speler is aangedreven met een snaar. Een kenmerkende functie is de ingebouwde Bluetooth-zender, waarmee je het geluid van je vinyl draadloos kunt doorsturen naar een Bluetooth-speaker, -soundbar of -hoofdtelefoon.

Mocht je de voorkeur geven aan een bekabelde opstelling, dan kan dat ook via de RCA-uitgang. De platenspeler heeft een ingebouwde phono-voorversterker. Dit maakt het mogelijk om de speler direct aan te sluiten op een versterker of actieve luidsprekers die geen speciale phono-ingang hebben. De aluminium draaischijf is ontworpen om trillingen te minimaliseren en een stabiele rotatie te waarborgen. De meegeleverde stofkap beschermt de plaat en de naald tegen stof.

Lenco L-3808

Bij de Lenco L-3808 heb je te maken met een direct aangedreven platenspeler, wat inhoudt dat de motor de draaischijf direct aandrijft zonder tussenkomst van een snaar. Dit zorgt voor een snelle start- en stoptijd. Een bijzondere eigenschap is de USB-aansluiting. Hiermee kun je de platenspeler verbinden met een computer om je vinylplaten te digitaliseren.

Verder beschikt dit model over een ingebouwde phono-voorversterker, die je naar wens kunt in- of uitschakelen. Hierdoor kun je hem aansluiten op een breed scala aan audiosystemen, zowel met als zonder specifieke phono-ingang. De arm is S-vormig en voorzien van een afneembare headshell, wat het wisselen van het element vereenvoudigt. De aanwezigheid van pitch control geeft je de mogelijkheid om de afspeelsnelheid handmatig fijn te stellen. Een doorzichtige stofkap houdt stof op afstand.

Audio-Technica AT-LP60XBT

De Audio-Technica AT-LP60XBT functioneert als een volautomatische, snaaraangedreven platenspeler. Het bedieningsgemak staat hierbij centraal: met knoppen voor start en stop kun je het afspeelproces eenvoudig beheren. De arm plaatst zichzelf op de groef en keert na afloop van de plaat vanzelf weer terug. Net als de Sony beschikt dit model over een geïntegreerde Bluetooth-functionaliteit. Dit maakt het mogelijk om draadloos verbinding te maken met maximaal acht verschillende Bluetooth-apparaten, zoals luidsprekers of een koptelefoon.

Voor een standaard opstelling is er een RCA-uitgang beschikbaar. De ingebouwde phono-voorversterker is uitschakelbaar, waardoor je de keuze hebt tussen aansluiting op een phono- of een lijningang van je versterker. De draaischijf is vervaardigd uit gegoten aluminium. Het meegeleverde element is een Dual Magnet-cartridge met een vervangbare naald. De stofkap is scharnierend en afneembaar.

Denon DP-29F

Dit model, de Denon DP-29F, is een snaaraangedreven en volautomatische platenspeler. Je bedient de speler met de start- en stopknoppen, waarna de toonarm automatisch naar het begin van de plaat beweegt en aan het einde weer terugkeert. Een belangrijk kenmerk is de ingebouwde, inschakelbare RIAA phono-equalizer. Dankzij deze voorversterker kun je de DP-29F direct aansluiten op een versterker of receiver via een standaard AUX- of lijningang, zonder dat een aparte phono-ingang nodig is.

De draaischijf is gemaakt van gegoten aluminium en de platenspeler wordt geleverd met een MM-element (Moving Magnet), zodat je na het aansluiten direct kunt beginnen met luisteren. Het geheel wordt beschermd door een stofkap die het mechanisme en je platen vrijhoudt van stof en vuil.

Lenco LBT-188

Ook deze Lencois uitgerust met een snaaraandrijving. Een opvallende functie van dit model is de ingebouwde Bluetooth-zender. Hiermee heb je de mogelijkheid om het geluid van je vinylplaten draadloos te streamen naar een compatibele Bluetooth-luidspreker of -hoofdtelefoon. Daarnaast is de platenspeler voorzien van een USB-aansluiting, waarmee je hem aan een computer kunt koppelen. Dit stelt je in staat om je platencollectie te digitaliseren.

De Lenco LBT-188 beschikt over een geïntegreerde phono-voorversterker, wat betekent dat je hem direct kunt aansluiten op de aux-ingang van vrijwel elke versterker of set actieve speakers. De toonarm is voorzien van een instelbaar contragewicht voor een nauwkeurige naalddruk. Het geheel wordt geleverd met een afneembare, doorzichtige stofkap die de draaitafel en de plaat beschermt.