ID.nl logo
Huis

Lego Indiana Jones

De combinatie Lego en Star Wars bleek een dikke hit te zijn. De Lego Star Wars games vlogen over de toonbank. Er verscheen zelfs een 'Complete Saga' versie die de twee games bundelde in één. Maar nu de mogelijkheden bij Star Wars toch echt uitgemolken zijn, moet men op zoek naar een nieuwe melkkoe.

Er zijn er twee gevonden, namelijk Indiana Jones en niemand minder dan Batman. Indiana Jones bijt de spits af, en we beleven in Lego-stijl zijn eerste drie films.

De Legostijl, een feest van herkenning

De komische Lego stijl van de Star Wars games zit ook verwerkt in de Indiana Jones game. De hele opzet is eigenlijk 100 procent gelijk aan de voorgaande games. Je hebt een basis, in dit geval de universiteit waar Indy werkt als professor, en van daar uit kun je de drie verhalen van de films spelen in welke volgorde je wilt. Voor fans van de voorgaande games zal dit een feest van herkenning zijn

Té gelijk

Hoewel het veel weg hebben van de voorgaande delen overwegend positief kan zijn, is men bij Lego Indiana Jones wel erg ver gegaan. Het lijkt er op dat Telltale games de code van de eerste Lego Star Wars game heeft gepakt, en daar een Indy versie van heeft gemaakt, want er is werkelijk niets vernieuwd te ontdekken in deze game. Alles wat er in voorkomt hebben we al gezien in de voorgaande delen. Alleen de levels en de poppetjes zijn anders, maar daar is ook alles mee gezegd. Positief punt is wel dat de 'drop in drop out' gameplay er weer inzit waardoor je op ieder moment met z'n tweeën tegelijk kunt spelen of weer alleen.

Wéér besturingsperikelen

De eerste Lego Star Wars game kende nog wel wat oneffenheden in de besturing. Deze waren met de tweede Star Wars game - The original Trilogy - grotendeels verholpen. We zijn dan ook onplezierig verrast dat we diezelfde oneffenheden toch weer terugzien bij Indiana Jones. Heeft men echt de code van de eerste game gegrepen en niet de verbeterde versie van de tweede game? Daarnaast zit het Indy niet mee dat zijn standaardwapens zijn vuisten en zweep zijn. De zweep doet meer schade maar is traag en niet altijd even praktisch. De vuisten hebben een bereik van niets, waardoor het vechten een rommelige aangelegenheid wordt. Je kunt wel wapens vinden, en dan wordt het iets beter speelbaar, maar deze wapens gaan vrij snel op. Ook werkt het overschakelen naar je wapen niet altijd even handig waardoor je al snel de eerste klappen vangt. Een ander irritatiepunt is de dubbele functie van de ‘wisselknop'. Hiermee kun je van karakter wisselen, wat af en toe nodig is omdat alle karakters een eigen specialisme hebben. Echter gebruik je diezelfde knop ook voor het bemannen van een voertuigje. Dit gaat regelmatig fout. Wil je op een watervlot springen, wissel je pardoes van karakter. Dit leidt regelmatig naar het verlies van levens. (waar je er gelukkig een boel van hebt) Een ander kwalijk minpunt is de totaal zinloze camerabesturing. Deze is zo beperkt dat deze hele functie werkelijk nergens op slaat. Dit had men net zo goed weg kunnen laten.

Niet herkenbaar genoeg

Buiten de besturingsperikelen speelt nog een ander element Indiana Jones parten. Star Wars heeft namelijk vele, maar dan ook heel veel, herkenbare karakters en elementen. Dit is bij Indiana Jones veel minder het geval, en dit beïnvloedt ongetwijfeld de fun-factor, ondanks dat de game wel veel komische scènes heeft. Echter verwijzen de meest komische scènes weer naar Star Wars. Wat weer wel een gebruiksvriendelijk element is, is de moeilijkheidsgraad die zich aanpast aan de spelers. Als je door een bepaald deel niet heen komt, dan helpt de computer je een handje waardoor je weer verder kan. Er zijn echter ook genoeg gamers die dit juist een minpunt vinden. Het haalt natuurlijk wel een beetje de uitdaging weg.PluspuntenMinpuntenConclusie

  • drop in drop out gameplay

  • komisch

  • besturingsperikelen

  • zeer matige camerabesturing

  • meer van hetzelfde

  • weinig herkenbare karakters

Lego Indiana Jones is voor de Lego fans vast leuk en ook de jongere gamers zullen ongetwijfeld veel plezier uit deze game halen. Maar wij vinden het erg jammer dat Telltale Games niets, maar dan ook helemaal niets, extra's heeft toegevoegd om zo de game meer identiteit te geven. Ook de besturingsperikelen hadden niet voor mogen komen en vinden we een kwalijke zaak. Als je de eerste Lego Star Wars games nog niet kent, dan raden we je de Complete Saga aan en laat je Indy links liggen.UitgeverLucasArtsOntwikkelaarTelltale GamesDemo downloadneeBesturingssysteem (min. benodigd)Windows XPProcessor snelheid (min. benodigd)1 GHzHoeveelheid RAM (min. benodigd)256Grafische kaart (minimaal benodigd)Vanaf Ati Radeon 8500 en Nvidia GeForce 3 (geen MX)Benodigde hardeschijfruimte (GB)2Online gamingneeGamepad ondersteuningjaOns TestsysteemWindows XP MCE; AMD 64X2 4600+; 2048 MB ram; 2x300 GB sata disks in Raid 0; Point of View Nvidia Geforce 8800GTS (320 MB); Creative Soundblaster X-Fi Platinum

Oké
▼ Volgende artikel
Resident Evil Village en meer titels komen naar PlayStation Plus-gamecatalogus
Huis

Resident Evil Village en meer titels komen naar PlayStation Plus-gamecatalogus

Sony heeft bekendgemaakt welke spellen deze maand aan de gamecatalogus voor PlayStation Plus Extra- en Premium-leden worden toegevoegd, en Resident Evil Village is er een van.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Het lijkt geen toeval dat de game naar de catalogus komt, want eerder bleek al dat Village deze maand ook op Xbox Game Pass verschijnt. Daarbij zal eind februari het negende deel in de reeks, Resident Evil Requiem, uitkomen, dus dit is het ideale moment om nog even het geheugen op te frissen met Village, dat het achtste deel in de horrorfranchise betreft.

Deze games komen op 20 januari naar PS Plus Extra en Premium:

Andere spellen die vanaf 20 januari worden toegevoegd, zijn onder andere Like a Dragon: Infinite Wealth, A Quiet Place; The Road Ahead, de oorspronkelijke Ridge Racer en Art of Rally. Voor de duidelijkheid: de moderne spellen op onderstaande lijst zijn speelbaar voor alle PlayStation Plus Extra- en Premium-leden, de klassieke game is alleen voor Premium-leden bestemd.

  •        Resident Evil Village (PS5 / PS4)

  •        Like a Dragon: Infinite Wealth (PS5 / PS4)

  •        Expeditions: A MudRunner Game (PS5 / PS4)

  •        A Quiet Place: The Road Ahead (PS5 / PS4)

  •        Darkest Dungeon 2 (PS5 / PS4)

  •        The Exit 8 (PS5 / PS4)

  •        Art of Rally (PS5 / PS4)

  •        A Little to the Left (PS5 / PS4)

Deze game komt op 20 januari naar PS Plus Premium:

  • Ridge Racer

Meer informatie over deze games valt te vinden op PlayStation Blog.

View post on X
▼ Volgende artikel
Kratos-acteur voor God of War-televisieserie bekend
Huis

Kratos-acteur voor God of War-televisieserie bekend

Amazon Prime Video en Sony hebben bekendgemaakt wie de rol van hoofdpersonage Kratos in de aankomende God of War-televisieserie gaat spelen. Het gaat om Ryan Hurst.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Hurst is onder andere bekend voor zijn rol als Opie Winston in de serie Sons of Anarchy. Gamers zullen hem wellicht vooral kennen voor een rol die hij al in het spel God of War Ragnarök heeft gespeeld. Daarin vertolkte hij namelijk de rol van Thor, waar hij zelfs een BAFTA-nominatie voor ontving. In de tv-serie zal hij dus niet Thor, maar Kratos zelf spelen.

Er kwam ook een officiële beschrijving van de tv-serie naar buiten. "God of War volgt vader Kratos en zoon Atreus op hun reis om het as van hun vrouw en moeder Faye te verspreiden. Gedurende hun avonturen probeert Kratos zijn zoon te leren om een betere god te zijn, terwijl Atreus probeert van zijn vader een beter mens te maken."

God of War meets God of War Ragnarök

De beschrijving maakt duidelijk dat de tv-serie de laatste twee hoofddelen in de God of War-reeks gaat verfilmen, God of War (2018) en God of War Ragnarök. Die games wisselden de Griekse setting uit de vroegere delen in voor een Noordse mythologische setting, inclusief de aanwezigheid van Noordse goden.

Sony en Amazon kondigden in 2022 aan dat er een tv-serie rondom God of War zou komen. Afgelopen jaar werd ook bekendgemaakt dat er minstens twee seizoenen gemaakt zullen worden. Voordat het zover is, moet natuurlijk het eerste seizoen uitkomen op Amazon Prime Video, maar dat kan nog wel even duren: de opnames gaan waarschijnlijk in februari van start. Frederick E.O. Toye, bekend van onder andere The Boys en Fallout, zal de eerste twee afleveringen regisseren.

Tot slot doen er ook al geruchten de ronde over wie Thor in de tv-serie gaat spelen, aangezien Hurst natuurlijk al de rol van Kratos vertolkt. Dat zal mogelijk Olafur Darri Olafsson worden, een Amerikaans-IJslandse acteur.

View post on X