ID.nl logo
Huis

LEGO Batman 2 – DC Super Heroes

Over de LEGO-games hebben we wel vaker geschreven. Warner Bros blijft deze luchtige platform-games maar uitbrengen en gelijk hebben ze. De combinatie van een succesvolle franchise met LEGO is een winnende combinatie. De game LEGO-Batman bewees dat ook superhelden en LEGO prima samen kunnen gaan. Tijd dus voor een vervolg, maar wel één waarbij nieuwe elementen zijn toegevoegd aan het vertrouwde principe.

De grootste vernieuwing die we vinden in LEGO Batman 2 is het feit dat de karakters voor het eerst in een LEGO-game praten. Er zijn dus geen geluidseffecten en geluidsuitdrukkingen meer zoals Batman’s welbekende ‘hrmpf!’ uit de eerste LEGO Batman game. Aanvankelijk waren we sceptisch toen we vernamen dat de LEGO-figuurtjes in deze game zouden praten, maar onze zorgen zijn onterecht geweest. De stemmen zijn bijzonder goed ingesproken door professionele voice-actors en de humor waar de LEGO-games bekend om staan, gaat niet verloren.

LEGO Batman met z’n twee

Zoals gebruikelijk in de LEGO-games kun je LEGO Batman 2 met z’n  tweeën tegelijk spelen. Sterker nog, dit maakt de game vele malen leuker. Je kunt de game met een gamepad spelen of met het toetsenbord. Twee gamepads is natuurlijk ook geen probleem. Een tweede speler kan elk moment meespelen of stoppen: drop-in drop-out gameplay wordt dat genoemd. Als je samenspeelt, ben je niet verplicht om bij elkaar te blijven. Zodra de spelers uit elkaar gaan, splijt het scherm zich open en speel je in split-screen modus. Vervelend is wel dat de splitscreen modus telkens van vorm verandert, waardoor het af en toe lastig is om te zien waar je mee bezig bent. Aan de andere kant speelt het wel fijner dan de traditionele split-screen modus. Jammer is dat je de game niet online samen met een vriend kan spelen. Alleen lokale co-op gameplay is ondersteund.

Batman outfits en puzzels

LEGO Batman 2 kent vele puzzels waarbij de helden Batman en Robin vooral samen moeten werken om verder te komen. De puzzels zijn van een vrij laag niveau zodat ook kinderen ze gemakkelijk kunnen oplossen. Echter draagt deze lage moeilijkheidsgraad bij aan de luchtigheid van de game. Erg leuk zijn de verschillende outfits die Batman en Robin kunnen vinden die hen speciale krachten geven. Zo kan Robin met magneetschoenen tegen muren van gebouwen lopen en kan Batman bijvoorbeeld zware bommen afvuren om zo obstakels uit de weg te ruimen.

LEGO Bat-verzameldrift

Net als bij de andere LEGO-games draait het bij LEGO-Batman 2 om het verzamelen van zoveel mogelijk noppen en verborgen LEGO-stenen. Dit is niet anders als bij de andere LEGO-games en er zijn weer vele stenen te vinden en geheimen te ontdekken. Met één keer het spel doorspelen zul je zeker niet alle stenen vinden. Blijven spelen is dus het devies. Leuk is overigens dat er geen centraal startpunt meer is van waaruit je nieuwe levels kan beginnen. Deze centrale basis is vervangen door een complete stad! Gotham City om precies te zijn. Hierin moet je ook op zoek naar verborgen LEGO-stenen en geheimen. Verder zijn er in Gotham City ook allerlei extra optionele missies te doen. Een bijzonder leuke toevoeging die het spel ook echt een meerwaarde geeft.

Alle DC Super Heroes verzamelen!

LEGO Batman 2 speelt zich af in het DC strip universum. De wereld waarin onder andere ook de helden Superman en Wonderwoman actief zijn. Deze helden maken dan ook hun opwachting in LEGO Batman 2 evenals de superschurken. Lex Luthor, de aartsvijand van Superman, is samen met de Joker de opperslechterik, maar ook andere schurken zoals The Riddles, The Penguin en Poison Ivy komen voor. De andere superhelden zijn ook te spelen in de game.

UitgeverWarner BrosOntwikkelaarTt gamesBesturingssysteem (min. benodigd)Windows XP SP3Processor snelheid (min. benodigd)1,8 GHzHoeveelheid RAM (min. benodigd)512 MBGrafische kaart (minimaal benodigd)vanaf AMD Radeon HD 3870 en GeForce 8800 GTBenodigde hardeschijfruimte10 GBOnline gamingneeGamepad ondersteuningja

Uitstekend
Conclusie

LEGO Batman 2 – DC Super Heroes is een zeer geslaagde LEGO-game en een waardige opvolger van LEGO Batman. Dat de karakters nu kunnen praten is een beetje wennen, maar het is zo goed gedaan dat het snel went. Ook de toevoeging van een complete stad waarin van alles te verkennen valt, tilt de LEGO-games naar een hoger niveau. Ben je fan van de LEGO-games? Dan mag je LEGO-Batman 2 niet missen!

Plus- en minpunten
  • veel te verkennen en te verzamelen
  • grappige gameplay
  • simpele doch leuke puzzels
  • geen co-op via internet
  • splitscreen modus is soms vervelend
▼ Volgende artikel
Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht
Huis

Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht

Nintendo heeft geheel onverwachts een Switch 2-upgrade voor Xenoblade Chronicles X: Definitive Edition aangekondigd en uitgebracht.

De rpg van Monolith Soft kwam oorspronkelijk uit in 2015 op Wii U, maar vorig jaar werd het spel al overgezet naar de Nintendo Switch in de vorm van een 'Definitive Edition'. Nu is daar dus een Switch 2-editie bijgekomen.

Mensen kunnen deze editie los kopen op Switch 2, of - als ze de Switch-versie al hebben - een upgrade van (naar schatting) 5 euro aanschaffen om te upgraden naar de Switch 2-versie. Op 16 april komt er ook een fysieke versie in de winkels te liggen.

De Switch 2-upgrade laat het spel in 4K en 60 frames per seconde op televisie draaien, en in 1080p en 60 fps in handheldvorm. Verdere wijzigingen zijn er voor zover bekend niet. De Switch-versie was al een upgrade ten opzichte van het origineel, met verbeterde graphics en meer verhaal.

Watch on YouTube

Over Xenoblade Chronicles X

Xenoblade Chronicles X maakt deel uit van de Xenoblade Chronicles-franchise van Monolith Soft, dat tegenwoordig onderdeel uitmaakt van Nintendo. Er zijn drie hoofddelen in de rpg-serie verschenen, en Xenoblade Chronicles X staat daar los van.

De game speelt zich af in het jaar 2054, waarin de aarde is verwoest. Een kleine groep overlevenden is met een ruimteschip ontsnapt en neergestort op de planeet Mira. In een grote, open spelwereld kunnen spelers op verkenning gaan, en gebruikmaken van een Skell - een soort mech die in een voertuig kan transformeren en kan vliegen.

▼ Volgende artikel
''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5
Huis

''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5

Met de PlayStation State of Play nog vers in het geheugen, de aanloop naar Resident Evil Requiem, recente releases én gloednieuwe aankondigingen is er weer genoeg te bespreken! Simon en Jacco hebben een hartig woordje over voor God of War: Sons of Sparta, maar ook voor de aangekondigde trilogie-remake. Martin is ondertussen in High on Life 2 gedoken, en de jongens duiken ook nog in hun favoriete interviews ooit. Benieuwd welke dat zijn? Check dan snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Simon zijn ‘spannende’ carnaval
04:30 E-sportopleiding
10:25 Denis Dyack-interview
14:10 Layers of Fear 3-aankondiging
17:25 Aanloop naar Resident Evil Requiem
25:50 High on Life 2
29:50 Death Howl
39:20 God of War: Sons of Sparta
53:45 Twijfels over God of War-trilogie-remake
57:10 Favoriete interviews
01:07:25 Gecancelde Ubisoft-games
01:11:00 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!