ID.nl logo
Huis

Dropbox

Bijna iedereen bewaart wel, al dan niet bewust, persoonlijke data op de servers van Google, Microsoft of Apple. Maar als je gericht bestanden wilt opslaan, is het zinvol om verschillende aanbieders met elkaar te vergelijken. Gemakkelijker gezegd dan gedaan, want er zijn er nogal wat!

Dropbox is al jarenlang een gevestigde naam in de wereld van online opslag. Het was zo’n beetje de eerste dienst waarmee het mogelijk werd om een lokale map automatisch met de cloud en andere apparaten te synchroniseren. Inmiddels hebben andere bekende aanbieders deze technologie overgenomen, zoals Box, Google Drive en SkyDrive. Standaard krijg je slechts 2 GB gratis opslagruimte toegewezen. Het is mogelijk om de webruimte kosteloos uit te breiden door nieuwe personen te introduceren. Voor iedere vriend, familielid of kennis die een account aanmaakt, krijg je 500 MB extra opslagcapaciteit. Als je erg actief bent, bewaar je op deze manier maximaal 18 GB data in de cloud. Meer opslagcapaciteit is tegen betaling verkrijgbaar. Voor 100 GB vraagt het Amerikaanse bedrijf bijvoorbeeld $ 10 per maand.

Opvallend is dat de webinterface niet in het Nederlands beschikbaar is. Afbeeldingen verschijnen binnen de gebruikersomgeving van Dropbox in een mooie fotogalerij en sommige videoformaten zijn rechtstreeks vanuit de browser afspeelbaar. Jammer genoeg speelt de cloudtool geen mp3’tjes af. Een mooie functie is LAN Sync. Hiermee gebruikt Dropbox het thuisnetwerk om bestanden met andere apparaten uit te wisselen. Het is dankzij deze technologie niet nodig om bestanden te downloaden van de webserver, waardoor de synchronisatie veel sneller werkt.

De ontwikkelaars hebben apps voor iOS, Android en BlackBerry uitgebracht. Daarmee benader je gemakkelijk online en offline bestanden op een smartphone of tablet. Verder deel je zelfgemaakte kiekjes meteen met andere apparaten. Het is erg prettig dat Dropbox geen bestandslimiet hanteert, zodat je eventueel ook video’s bewaart. Via de website mag je overigens alleen bestanden uploaden van maximaal 300 MB. Dropbox heeft de afgelopen jaren nogal last gehad van beveiligingslekken. Toch probeert het bedrijf data wel zo veilig mogelijk op te bergen. Voor het transport en de opslag van bestanden gebruikt de dienst encryptie. Verder log je optioneel in via een code die naar je telefoon is verzonden. Dropbox heeft overigens zelf geen datacenter in beheer, want deze taak besteedt het internetbedrijf uit aan Amazon.

Uitstekend
Plus- en minpunten
  • geen bestandslimiet
  • minimalistische interface
  • niet Nederlandstalig
▼ Volgende artikel
Nieuwe trailer van Michael Jackson-biopic te zien
Huis

Nieuwe trailer van Michael Jackson-biopic te zien

Er is een nieuwe trailer uitgekomen van Michael, de aankomende biopic rondom wijlen superster Michael Jackson.

Afgelopen najaar kwam al een eerste teaser trailer uit, en nu is de eerste volledige trailer hieronder te zien. Daarin is te zien dat er een blik wordt geworpen op het jonge leven van Michael Jackson, alsmede zijn toenemende populariteit en het begin van zijn carrière als soloartiest na zijn werk bij de Jackson 5.

Over Michael

Michael wordt geregisseerd door Antoine Fuqua (Training Day). Een opmerkelijk feit is dat de rol van Michael Jackson wordt gespeeld door Jaafar Jackson, het neefje van de wijlen artiest. De film draait vanaf 23 april in de bioscoop.

Overigens heeft de studio achter de film al gehint naar de mogelijkheid dat er nog een film rondom Michael Jackson uit zal komen die zich op de latere jaren in het leven van de artiest zal richten. Hier is verder echter nog niets over bekend.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Nintendo Direct Partner Showcase: hier kijk je om 15:00 uur
Huis

Nintendo Direct Partner Showcase: hier kijk je om 15:00 uur

Gisteren kondigde Nintendo aan dat er vandaag een Nintendo Partner Direct uit wordt gezonden. Deze kan wanneer hij begint in dit bericht worden bekeken.

De livestream begint dus om 15:00 uur Nederlandse tijd, en duurt zo'n dertig minuten. Nintendo zendt de Direct uit op YouTube, en je kunt de stream ook hieronder bekijken.

Watch on YouTube

Over de inhoud is vooralsnog nog niets bekend, maar aangezien het om een Partner Showcase gaat zal de livestream zich richten op Nintendo Switch 2- en Nintendo Switch-games van andere uitgevers en ontwikkelaars dan Nintendo zelf.

Er gingen onlangs al geruchten over de mogelijkheid dat er een Nintendo Direct Partner Showcase zou worden uitgezonden. Die geruchten blijken nu dus te kloppen.

Wat zou er in een nieuwe Partner Direct kunnen zitten?

De vorige Partner Direct werd afgelopen juli uitgezonden. Toen kwamen er games als Star Wars Outlaws, Octopath Traveler 0 en Final Fantasy Tactics voorbij.

Het is niet bekend wat er in een eventuele nieuwe Partner Direct zou kunnen voorkomen, al zijn al genoeg aankomende third-party games bevestigd voor Switch 2, waaronder 007: First Light, The Duskbloods en Elden Ring van FromSoftware, Indiana Jones and the Great Circle en Resident Evil Requiem.

Ook gaan er al geruime tijd geruchten over diverse andere third party-games die mogelijk naar de Switch 2 komen. Onder de games waar geruchten de ronde over doen, vallen Clair Obscur: Expedition 33, Red Read Redemption 2, Final Fantasy 16 en Metaphor: ReFantazio.

Voor de Partner Direct duiken ook nieuwe interessante geruchten op. Zo stelt insider Nate the Hate - die ook het bestaan van de Partner Direct heeft onthuld - dat de Switch 2-versie van Final Fantasy 7: Rebirth getoond gaat worden. Ook heeft hij gezegd dat Black Myth: Wukong naar het platform gaat komen. Anderzijds is er ook een leeftijdsclassificatie opgedoken voor een Hollow Knight Switch 2 Edition (via NintendoEverything) die we mogelijk dus ook gaan zien.

View post on X
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.