ID.nl logo
Huis

Dropbox

Bijna iedereen bewaart wel, al dan niet bewust, persoonlijke data op de servers van Google, Microsoft of Apple. Maar als je gericht bestanden wilt opslaan, is het zinvol om verschillende aanbieders met elkaar te vergelijken. Gemakkelijker gezegd dan gedaan, want er zijn er nogal wat!

Dropbox is al jarenlang een gevestigde naam in de wereld van online opslag. Het was zo’n beetje de eerste dienst waarmee het mogelijk werd om een lokale map automatisch met de cloud en andere apparaten te synchroniseren. Inmiddels hebben andere bekende aanbieders deze technologie overgenomen, zoals Box, Google Drive en SkyDrive. Standaard krijg je slechts 2 GB gratis opslagruimte toegewezen. Het is mogelijk om de webruimte kosteloos uit te breiden door nieuwe personen te introduceren. Voor iedere vriend, familielid of kennis die een account aanmaakt, krijg je 500 MB extra opslagcapaciteit. Als je erg actief bent, bewaar je op deze manier maximaal 18 GB data in de cloud. Meer opslagcapaciteit is tegen betaling verkrijgbaar. Voor 100 GB vraagt het Amerikaanse bedrijf bijvoorbeeld $ 10 per maand.

Opvallend is dat de webinterface niet in het Nederlands beschikbaar is. Afbeeldingen verschijnen binnen de gebruikersomgeving van Dropbox in een mooie fotogalerij en sommige videoformaten zijn rechtstreeks vanuit de browser afspeelbaar. Jammer genoeg speelt de cloudtool geen mp3’tjes af. Een mooie functie is LAN Sync. Hiermee gebruikt Dropbox het thuisnetwerk om bestanden met andere apparaten uit te wisselen. Het is dankzij deze technologie niet nodig om bestanden te downloaden van de webserver, waardoor de synchronisatie veel sneller werkt.

De ontwikkelaars hebben apps voor iOS, Android en BlackBerry uitgebracht. Daarmee benader je gemakkelijk online en offline bestanden op een smartphone of tablet. Verder deel je zelfgemaakte kiekjes meteen met andere apparaten. Het is erg prettig dat Dropbox geen bestandslimiet hanteert, zodat je eventueel ook video’s bewaart. Via de website mag je overigens alleen bestanden uploaden van maximaal 300 MB. Dropbox heeft de afgelopen jaren nogal last gehad van beveiligingslekken. Toch probeert het bedrijf data wel zo veilig mogelijk op te bergen. Voor het transport en de opslag van bestanden gebruikt de dienst encryptie. Verder log je optioneel in via een code die naar je telefoon is verzonden. Dropbox heeft overigens zelf geen datacenter in beheer, want deze taak besteedt het internetbedrijf uit aan Amazon.

Uitstekend
Plus- en minpunten
  • geen bestandslimiet
  • minimalistische interface
  • niet Nederlandstalig
▼ Volgende artikel
Meerdere Assassin's Creed- en Far Cry-games in ontwikkeling
Huis

Meerdere Assassin's Creed- en Far Cry-games in ontwikkeling

De Franse uitgever Ubisoft heeft meerdere games in de Assassin's Creed- en Far Cry-reeksen in ontwikkeling.

Dat liet ceo Yves Guillemot weten in een interview met Variety, dat vooral draaide om de herstructurering van het bedrijf. De Assassin's Creed-, Far Cry- en Rainbow Six-franchises vallen tegenwoordig onder Vantage Studios, een dochteronderneming die Ubisoft samen met Tencent heeft opgericht.

"We hebben een solide planning op de rit bij Vantage Studios", aldus Guillemot. "We ontwikkelen meerdere games in de Assassin's Creed-franchise. Het gaat daarbij zowel om singleplayer- en multiplayerervaringen, met een ambitie om de spelersaantallen te laten groeien. Vorig jaar had de franchise al meer dan dertig miljoen spelers."

Over Far Cry: "Mensen wachten met smart (op nieuwe delen). We hebben op dit moment twee erg veelbelovende projecten in ontwikkeling." Hij gaf niets prijs over deze projecten, maar er gaan al langere tijd geruchten over twee Far Cry-games: een nieuwe singleplayerervaring en een losstaande multiplayergame - mogelijk een extraction shooter - waarbij beide games mogelijk een deel van de spelwereld of spelmechanismen delen.

Ubisoft op de schop

De herstructurering van Ubisoft zorgt er ook voor dat er diverse ontslagen vallen, studio's worden gesloten en games zijn geannuleerd. Eerder deze week bleek al dat er ontslagen vallen bij Ubisoft Toronto, al werd daarbij wel gecommuniceerd dat de Splinter Cell-remake in ontwikkeling blijft. De herstructurering en ontslagen leveren ook protesten op bij werknemers en vakbonden.

Over die protesten zei Guillemot in het interview: "Ik begrijp volledig de legitieme zorgen van onze teams in Frankrijk en de rest van de wereld. Ubisoft ondergaat op dit moment een grote transformatie, dat invloed heeft op onze organisatie, werkzaamheden en cultuur. Veranderingen op deze schaal wekken logischerwijs vragen op en zorgen voor spanning, zeker wanneer ze impact hebben op de routines van mensen. Ik wil luisteren, met verantwoording leiden en onze teams blijven betrekken. Maar ik kan niet negeren dat we onderdeel uitmaken van een industrie die competitiever en veeleisender is dan ooit tevoren."

▼ Volgende artikel
Check de eerste trailer van de Peaky Blinders-film
Huis

Check de eerste trailer van de Peaky Blinders-film

De eerste trailer van Peaky Blinders: The Immortal Man - de film die de Peaky Blinders-serie opvolgt - is online gedeeld.

Eind vorig jaar kwam er al een korte teaser online, maar nu is de eerste volledige trailer te zien, die meer dan tweeënhalve minuut lang is.

Peaky Blinders: The Immortal Man speelt zich af in 1940, net zoals de serie in Birmingham. Daarin speelt de Tweede Wereldoorlog een grote rol. Hoofdpersonage Tommy Shelby heeft gedurende de serie die zich voor de film afspeelt immers last van zijn ervaringen met de Eerste Wereldoorlog, dus de Tweede Wereldoorlog zal ook een grote impact op hem maken.

Tegelijkertijd worstelt hij ook met zijn verleden als leider van de gevreesde Peaky Blinders-bende. Zeker wanneer hij verneemt dat zijn zoon de bende nieuw leven in wil blazen, moet hij uit zijn isolement komen om daar een stokje voor te steken.

Watch on YouTube

Natuurlijk speelt Cillian Murphy weer de rol van Tommy Shelby. Verder zijn ook acteurs als Tim Roth, Barry Keoghan, Rebecca Ferguson en Sophie Rundle te zien. Peaky Blinders: The Immortal Man draait vanaf 6 maart in selecte bioscopen, en is vanaf 20 maart te zien op Netflix.

Vorig jaar werd ook aangekondigd dat Netflix met een nieuwe Peaky Blinders-serie komt, die verdergaat waar de serie eindigt. Om precies te zijn gaat die serie zich in 1953 afspelen, rondom een nieuwe generatie van de Shelby-familie.