ID.nl logo
Nieuw op Amazon Prime Video: beste series en films van augustus
© Reshift Digital
Huis

Nieuw op Amazon Prime Video: beste series en films van augustus

Voor het luttele maandbedrag van 2,99 euro heb je onbeperkt toegang tot Amazon Prime Video. Het Amerikaanse concern publiceert op zijn eigen streamingdienst maandelijks nieuwe titels. Welke verse films en series mag je in augustus verwachten? Dit is er nieuw op Amazon Prime Video.

World's Toughest Race: Eco-Challenge Fiji (seizoen 1)

Deze nieuwbakken serie gaat over een dagenlange expeditie-race op de afgelegen eilandengroep Fiji in Oceanië. Maar liefst 66 teams uit dertig landen gaan elf dagen lang de strijd met elkaar aan. En dat 24 uur per dag! Het parcours is 671 kilometer lang en voert onder meer langs dichtbegroeide oerwouden, bergen en oceanen. Van alle 330 deelnemers wordt het uiterste gevraagd, zowel op fysiek als mentaal vlak. Een leuke bijkomstigheid is dat er ook een Nederlands team is vertegenwoordigd. Iedere ploeg bestaat uit vijf deelnemers, namelijk vier racers en een assistent-bemanningslid. Verspreid over tien afleveringen is deze bijzondere expeditie-race prachtig in beeld gebracht. De serie is vanaf 14 augustus te zien.

Als De Dijken Breken (seizoen 1)

Amazon Prime Video voegt mondjesmaat ook Nederlandse producties toe. Zo verschijnt 14 augustus Als De Dijken Breken op het platform. Deze zesdelige miniserie stamt uit 2016 en brengt de gevolgen van een grootschalige overstroming in beeld. Zes hoofdrolspelers doen hun best om de ramp te overleven. Hoe ontkom je bijvoorbeeld uit een ondergelopen gevangenis en hoe bouw je na een watersnoodramp je leven weer op? Als De Dijken Breken geeft haarfijn weer hoe Nederland en Vlaanderen er na een waternoodramp voorstaan. Deze EO-serie weerspiegelt een vraagstuk dat bij veel mensen leeft, aangezien zo’n vijf miljoen Nederlanders onder zeeniveau leven. Onder meer Aard Staartjes, Gijs Scholten, Frank Lammers en Bianca Krijgsman spelen een rol.

True Story Avec (seizoen 1)

Vanaf 3 augustus is de zesdelige komedieserie True Story Avec exclusief bij Amazon te zien. Er is nog niet zoveel over deze Franse productie bekend, al is wel duidelijk dat de afleveringen onder meer bestaan uit interviews in een studio. Bekende YouTubers ontmoeten beroemdheden, waarbij opmerkelijke waargebeurde verhalen de revue passeren. Aan de YouTuber is het vervolgens de taak om de anekdotes zo goed (en humoristisch) mogelijk te ‘verfilmen’. In deze serie komen onder meer de Franse celebrity’s Jonathan Cohen, Antoine de Caunes en Julie Gayet voorbij.

Queen & Slim

Naast series belanden er ook voortdurend verse films op Amazon Prime Video. Wegens de intrigerende verhaallijn pikken we Queen & Slim ertussenuit. Queen en Slim hebben een ietwat saaie Tinder-date. Op de terugweg houdt een kinderachtige politieagent ze wegens een lichte verkeersovertreding aan. De agent staat niet open voor discussie en trekt volstrekt onverwacht zijn dienstwapen. Zodra de politieman Queen in haar dijbeen schiet, slaan bij Slim de stoppen door. De agent overlijdt na een worsteling, waarna Queen en Slim op de vlucht slaan. Er ontstaat een diepe vertrouwensband tussen de twee hoofdpersonen. Een leuk wetenswaardigheidje is dat de bassist van de bekende rockband Red Hot Chili Peppers (Flea) een rolletje meespeelt.

The Rolling Stones - Stones in Exile

Wil je weleens weten hoe het legendarische album Exile On Main Street uit 1972 tot stand is gekomen? Deze documentaire duurt slechts een uur, maar kijkers weten vervolgens wel in welke context hits als Tumbling Dice en Happy zijn opgenomen. Vanwege belastingperikelen ontvluchten de Stones in 1971 hun thuisland, waarna girarist Keith Richards een villa in Zuid-Frankrijk huurt. Hier wordt een groot deel van het succesvolle album onder nogal rumoerige omstandigheden opgenomen. Stones in Exile brengt aan de hand van archiefvideo’s en interviews met bandleden de ontstaansgeschiedenis van Exile On Main Street in beeld. De documentaire is per direct op Amazon Prime Video te zien.

▼ Volgende artikel
Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1
Huis

Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1

New mask, same task! Ondanks het zware afscheid van ons geliefde merk, zijn we meer dan ooit gemotiveerd om van ID Games opnieuw iets groots te maken. In deze allereerste Power-Up Podcast leggen we uitgebreid uit wat onze toekomstplannen zijn voor het magazine en de website, delen we de enorme hoeveelheid toffe berichten die we hebben ontvangen én moeten we helaas ook een paar uitspraken rechtzetten. Natuurlijk ontbreekt het vaste recept niet: Simons poepverhalen, Martins boomer-programma’s en een flinke dosis games. Zo hebben we het onder andere over Dispatch, Halo en 2XKO. En hoewel sommige dingen veranderen, blijft traditie gewoon bestaan. Dus: Check snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
02:05 Een ‘goed’ begin
04:25 Warme berichten
08:35 Correcties
12:00 Het magazine
18:00 De nieuwe site
20:45 Kopzorgen & Irene Moors
23:15 Simon zijn wc-avonturen (deel 2)
27:10 Dispatch
31:35 Opsporing: games gezocht
37:00 Ubisoft-chaos
51:25 Simons laatste Halo-avonturen
57:25 Toekomst van de gamesmedia
01:01:55 Terug naar de programma’s
01:07:00 The Rip
01:13:05 2XKO
01:16:15 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!

▼ Volgende artikel
Kijk hier naar de  Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6
© Xbox Game Studios
Huis

Kijk hier naar de Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6

Eens in de zoveel tijd geeft Microsoft ons een kijkje in de keuken van verschillende ontwikkelaars middels een Xbox Developer Direct. Deze week is het weer zover, en krijgen we meer te weten over aankomende games Fable, Gran Turismo 6 en Beast of Reincarnation. Hieronder vind je de stream, de tijden en onze verwachtingen.

De Xbox Developer Direct is een presentatie waarin de ontwikkelaars van verschillende games rechtstreeks aan spelers kunnen vertellen over hun aankomende titels. De eerste editie van 2026 wordt op donderdag 22 januari, om 19:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden. 

De presentatie is dan te bekijken op het YouTube- en Twitch-kanaal van Xbox, maar is ook hieronder live te zien. De lengte van deze Developer Direct is nog niet zeker, maar vorige edities namen zo’n vijftig minuten in beslag. 

Watch on YouTube

Programma van de Developer Direct

Daarbij is al bekend welke games er getoond gaan worden. Twee daarvan komen uit de stal van Playground Games, de ontwikkelaar van de Forza Horizon-games die dan ook het zesde deel in die racefranchise en de nieuwe spelwereld in Japan uitgebreid laat zien. Ook is het goed mogelijk dat de releasedatum van het spel tijdens de Developer Direct wordt onthuld, gezien die vorige week mogelijk gelekt is

Maar Playground werkt ook al jarenlang aan een ander, zeer geanticipeerd project: Fable. Dit gaat niet om een remake, maar een gloednieuwe game in de geliefde fantasyfranchise. De game werd in 2020 aangekondigd dus de hoop is dat het spel ergens dit jaar verschijnt. Gezien Playground blijkbaar klaar is om meer te gaan onthullen over het spel achten we dat ook wel mogelijk. Er is vooralsnog maar weinig bekend over deze nieuwe Fable-titel, dus we hopen vooral veel te zien over hoe het speelt en hoe diep we in de wereld van Albion kunnen duiken. De diepgang van de quests was immers wat Fable zo grijpend maakte.

Watch on YouTube

Een ietwat onverwachte verschijning in een Xbox-presentatie is ontwikkelaar Game Freak. Dit Japanse bedrijf staat immers bekend om de Pokémon-games die exclusief op Nintendo-consoles uitkomen, maar zoals vorig jaar duidelijk werd, wordt er ook gewerkt aan een geheel andere game. Beast of Reincarnation is een prachtig ogende rpg die zich afspeelt in een post-apocalyptische versie van Japan, en er is een hele grote hond van de partij. De interesse is dus wel gewekt, maar Game Freak moet wel even bewijzen dat er meer redenen zijn om geïnteresseerd te worden dan “de Pokémon-makers maken een Xbox-game”. 

Fallout-remasters?

Opvallend aan deze editie van de Xbox Developer Direct is dat er drie games uitgelicht worden. In eerdere edities waren dit er vier, waardoor fans speculeren dat er nog een geheime aankondiging komt. Insiders als Jez Corden, die in het verleden correcte informatie naar buiten heeft gebracht, zeggen dat er inderdaad een vierde aankondiging is. Er is een mogelijkheid dat dit remasters van Fallout 3, Fallout: New Vegas of beide betreft. Geruchten over opgepoetste versies van die spellen gaan al geruime tijd rond, en gezien het tweede seizoen van de Fallout-serie op Amazon Prime Video bijna ten einde komt, lijken de sterren er perfect voor in de hemel te staan.

©Obsidian Entertainment

Het lijkt echter iets anders te lopen, gezien diezelfde Jez Corden nu claimt dat de Fallout-remasters 'niet bepaald aanstaande' zijn, en niet á la The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered plotseling uitgebracht worden tijdens de Developer Direct.

Daarbij gaan er andere geruchten rond vanuit onder andere de website VGC, dat deze vierde aankondiging een ‘kleinschalige, originele game van een first-party Xbox-ontwikkelaar’ is. Geen bestaand IP dus, wat speculatie over wat het zou kunnen zijn lastig maakt. Enfin, donderdag komt er ongetwijfeld duidelijkheid.