ID.nl logo
Thuiswerken met kantoorrumoer dankzij Calm Office
© Reshift Digital
Huis

Thuiswerken met kantoorrumoer dankzij Calm Office

Terwijl thuiswerken het nieuwe normaal lijkt te worden zijn er mensen die de sfeer van kantoor missen. En dan hebben we het niet over de gesprekken aan de koffiemachine, maar over het geluid van het kopieerapparaat, het geroezemoes van collega’s of het getik op toetsenborden. Calm Office brengt die geluiden terug.

Schuifjes

De Brusselse onderzoeker en sound designer Stéphane Pigeon heeft een online bibliotheek opgezet met geluiden uit verschillende omgevingen die maandelijks een miljoen bezoekers aantrekt. Sinds corona publiceert hij project Calm Office. De toepassing is inmiddels ook beschikbaar als iOS- en Android-app. Hier regel je met schuifbalkjes welke geluiden je wilt horen en hoe luid ze klinken. Wanneer je met de muisaanwijzer over de gekleurde schuifjes gaat, lees je welke geluiden ze produceren. Je laat bijvoorbeeld het gezoem van de airco horen samen met babbelende collega’s en de printers. Onderaan de schuifjes lees je hoeveel decibels deze achtergrondgeluiden samen maken.

©PXimport

Instellingen vasthouden

Volgens Pigeon werken deze herkenbare geluiden rustgevend, zodat je je beter kunt concentreren. Je hebt geen geavanceerde koptelefoon nodig, alle geluiden zijn zo ontworpen dat ze zelfs op de laptop goed klinken. Met een beetje creativiteit stel je een geluidsmix samen die je het beste bevalt. Klik in de pagina op de link Save in url. Calm Office zal dan een gepersonaliseerd internetadres genereren dat jouw voorkeuren onthoudt. Kies je Save as Cookie dan worden jouw instellingen bewaard in een browser cookie. Later kun je dezelfde instellingen opnieuw oproepen door dezelfde generator te bezoeken en op Load te klikken. Je kunt trouwens ook gebruikmaken van voorinstellingen met veelzeggende namen zoals The Late Hours, Geeks At Work en Office Machines.

©PXimport

Onvoorspelbaar

Onder de schuifregelaars van de player staat nog een reeks knoppen zoals Reset om alle regelaars terug in hun neutrale stand te zetten. De knop als Slider Animation, Slider Animation Speed en Slider Animation Mode gebruik je om de generator meer onvoorspelbaar en dus natuurlijker te maken. Met Slider Animation creëer je een steeds veranderende sfeer, want de schuifregelaars zullen uit zichzelf bewegen. Met Slider Animation Speed en Slider Animation Mode bepaal je de snelheid en de intensiteit van die wijzigingen. Standaard bewegen ze binnen een bereik tussen 50% en 125% van de initiële waardes. Maar als je hier kiest voor Subtle, Deep of Minimax dan wijzig je die marges. Het enige dat nog ontbreekt, is een baas die af en toe het kantoor binnenstormt.

©PXimport

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.