ID.nl logo
MSI blaast Titan-serie nieuw leven in met GT77
© Reshift Digital
Huis

MSI blaast Titan-serie nieuw leven in met GT77

Het heeft een paar jaar geduurd: MSI kondigt een nieuwe versie van de Titan-laptopserie aan. Deze gaminglaptops konden destijds prima de strijd aan met gaming-pc’s. Hoe zit dat met de nieuwe variant?

De Titan-serie is jaren niet geüpdatet. Maar tijdens het MSIology-evenement is officieel de MSI Titan GT77 aangekondigd. Dit wordt één van de krachtigste gaminglaptops van 2022; wellicht zelfs de krachtigste die je kunt kopen. Hoewel het apparaat in verschillende configuraties beschikbaar is, kun je natuurlijk meteen voor het duurste model gaan. Wat krijg je daar dan voor terug?

Onder de motorkap tref je dan onder meer de Intel Core i9-12900HX-processor aan, evenals de grafische kaart Nvidia GeForce RTX 3080 Ti. Die onderdelen worden vergezeld door vier slots waar je tot 128 GB aan DDR5-4800-werkgeheugen in kwijt kunt. Gecombineerd levert de laptop een kracht af van 250 watt, door eveneens gebruik te maken van MSI’s Overboost-technologie

Veel vermogen voor de MSI Titan GT77

Hoewel de laptop beschikt over een behoorlijk vermogen, heeft het gevaarte slechts één voedingsblok. Dat spreekt dan weer voor de draagbaarheid van de gaminglaptop, in tegenstelling tot het gewicht. De MSI GT77 weegt iets meer dan drie kilo. 

©PXimport

Op de achterkant zit een RGB-lichtbalk, terwijl het toetsenbord uitgerust is met mechanische RGB- en Cherry MX Ultra Low-toetsen. Daarnaast zijn er vier slots voor M.2-ssd’s, heeft het scherm een verversingssnelheid van 120 Hertz en bedraagt de resolutie 3.840 bij 2.160 pixels. Dit geldt overigens voor alle modellen, ongeacht de configuratie waarmee je hem uitrust.

Prijs en beschikbaarheid

Op moment van schrijven zijn de Europese prijzen voor de MSI GT77 nog niet bekend. Ook wachten we nog op een Nederlandse releasedatum. Die gegevens zijn voor de Amerikaanse markt wel beschikbaar, waardoor we enigszins een indicatie hebben van wat we kunnen verwachten.

De nieuwe Titan heeft een vanafprijs van 3.199 dollar (omgerekend nog net geen 3.000 euro, exclusief btw). Dat betaal je voor het model dat je uitrust met Core i7-12800HX, RTX 3070 Ti, 32 GB aan werkgeheugen en 1 TB aan opslagruimte. 

Ga je voor het model dat alles aanbiedt wat het kan aanbieden, dan betaal je gewoon 4.949 dollar, of 4.630 euro (exclusief btw). De nieuwe Titan van MSI is vanaf nu vooruit te bestellen. We wachten ondertussen nog op nieuws voor Nederland.

▼ Volgende artikel
Kingdom Come: Deliverance 2 vanaf 3 maart op Xbox Game Pass
Huis

Kingdom Come: Deliverance 2 vanaf 3 maart op Xbox Game Pass

Microsoft heeft de Xbox Game Pass-toevoegingen van de rest van februari en begin maart aangekondigd. Daaronder valt ook de geprezen game Kingdom Come: Deliverance 2.

De line-up werd via Xbox Wire aangekondigd. Het eerste deel in de openwereldreeks waarin spelers een middeleeuws avontuur beleven kwam enkele dagen geleden al naar Xbox Game Pass, zo werd eerder deze maand aangekondigd. Dat het vervolg - dat vorig jaar verscheen - al zo kort daarna op Game Pass verschijnt, mag dus een verrassing heten.

Hieronder zijn de toevoegingen van de komende weken te vinden, waaronder twee spellen die al sinds gisteren op Xbox Game Pass zijn verschenen:

Aerial Knight’s DropShot (Xbox Series-consoles, pc, cloud en handheld) – Sinds gisteren speelbaar via Game Pass Ultimate, PC Game Pass

Avatar: Frontiers of Pandora (Xbox Series-consoles, pc, cloud en handheld) – Sinds gisteren speelbaar via Game Pass Ultimate, PC Game Pass

Avowed (Xbox Series-consoles, pc en cloud) – Sinds gisteren ook speelbaar via Xbox Game Pass Premium

Death Howl (Xbox Series-consoles, pc, cloud en handheld) – Vanaf 19 februari speelbaar via Game Pass Ultimate, Premium, PC Game Pass

EA Sports College Football 26 (Xbox Series-consoles en cloud) – Vanaf 19 februari speelbaar via Game Pass Ultimate

The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition (console en cloud) – Vanaf 19 februari speelbaar via Game Pass Ultimate, Premium

TCG Card Shop Simulator (Game Preview) (Xbox Series-consoles, pc, cloud en handheld) – Vanaf 24 februari speelbaar via Game Pass Ultimate, Premium, PC Game Pass

Dice A Million (pc) – Vanaf 25 februari speelbaar via Game Pass Ultimate, PC Game Pass

Towerborne (volledige versie) (console, pc en handheld) – Vanaf 26 februari speelbaar via Game Pass Ultimate, Premium, PC Game Pass

Final Fantasy 3 (Xbox Series-consoles, pc en cloud) – Vanaf 3 maart speelbaar via Game Pass Ultimate, Premium, PC Game Pass

Kingdom Come: Deliverance 2 (Xbox Series-consoles, pc en cloud) – Vanaf 3 maart speelbaar via Game Pass Ultimate, Premium, PC Game Pass

Microsoft heeft daarnaast laten weten dat de volgende games op 28 februari van Xbox Game Pass verdwijnen:

  • Monster Train (console, pc en cloud)

  • Expeditions: A MudRunner Game (console, pc en cloud)

  • Injustice 2 (console, pc en cloud)

  • Middle Earth: Shadow of War (console, pc en cloud)

View post on X
▼ Volgende artikel
Highguard-website offline, game werd gefinancierd door Tencent
© Wildlight Entertainment
Huis

Highguard-website offline, game werd gefinancierd door Tencent

In navolging van de grootschalige ontslagronde bij Highguard-ontwikkelaar Wildlight Entertainment, blijkt nu de officiële website van de game offline te zijn. Daarnaast is gelekt dat het Chinese Tencent blijkbaar de ontwikkeling van de game financierde.

Wanneer men op moment van schrijven naar de officiële website van Highguard gaat, valt er te lezen dat de website "op dit moment niet beschikbaar is". De reden daarvoor is niet gegeven, en de ontwikkelaar heeft de situatie niet opgehelderd.

Onlangs bleek dat er een grootschalige ontslagronde bij ontwikkelaar Wildlight Entertainment plaatsvond. Het management bevestigde de ontslagronde, al gaf het geen precieze details. Een voormalige ontwikkelaar sprak in ieder geval over het ontslag van "het grootste gedeelte van het team". Samen met de website die nu offline is lijkt de toekomst van de pas uitgekomen multiplayergame dus op losse schroeven te staan.

Ook opvallend is dat volgens Game File-schrijver Stephen Totilo het gigantische Chinese bedrijf Tencent - specifiek dochteronderneming TiMi Studio Group - de belangrijkste geldverstrekker was voor de ontwikkeling van Highguard. Voorheen werd er geen informatie gegeven over hoe de game precies gefinancierd werd, en het is niet bekend waarom dit geheim gehouden werd.

View post on X

Over Highguard

Highguard is de debuutgame van Wildlight Entertainment. De game viel op voorhand vooral op omdat er een trailer van werd getoond aan het einde van The Game Awards eind vorig jaar. Die positie is meestal gereserveerd voor grote aankondigingen en aankomende games, en sommige kijkers vonden Highguard daar niet tot behoren.

Sinds eind vorige maand is Highguard speelbaar via Steam. De game ontving veel negatieve gebruikersrecensies, al heeft dat Wildlight niet tegengehouden om updates uit te blijven brengen. Rond release bereikte het spel een indrukwekkende gelijktijdige spelerspiek van bijna 100.000 mensen op Steam, maar inmiddels hangen de gelijktijdige spelersaantallen onder de vijfduizend. Lees hier meer informatie over Highguard.