ID.nl logo
6 slimme deurbellen getest
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

6 slimme deurbellen getest

Steeds meer huishoudens vervangen hun domme deurbel door een slim exemplaar om nooit meer een pakketje te missen en ongenode gasten op tijd op te merken. Dit jaar hebben we opnieuw zes deurbellen getest, met prijzen tussen de 59 en 199 euro. Wat is de beste slimme deurbel van het moment?

Een jaar geleden schreven we dat zeker een half miljoen Nederlandse huishoudens gebruikmaken van een slimme videodeurbel. Dit jaar zijn dat er al meer dan 640.000, blijkt uit nieuw onderzoek van dezelfde analistenfirma (Multiscope), en de groei lijkt er nog niet uit. Genoeg reden om opnieuw een test van zes slimme videodeurbellen te publiceren.

In de afgelopen maanden hebben we de zes nieuwste bellen van uiteenlopende merken getest. Van het testpanel van Multiscope (5200 deelnemers) heeft een op de drie een bel van Ring hangen – voor ons aanleiding om twee Ring-modellen te testen. In deze test vind je ook bellen van Google Nest, Arlo, Foscam en het Nederlandse Hombli.

Aandachtspunten

Als je nadenkt over de aanschaf van een slimme videodeurbel, zijn er meerdere zaken om rekening mee te houden. Want neem je een bel die draadloos werkt of wil je er een die je kunt aansluiten op je bestaande belbedrading? En vind je het belangrijk dat je nieuwe bel compatibel is met je bestaande gong? Een draadloze bel is flexibeler te monteren, maar de accu moet gemiddeld eens per kwartaal een paar uur aan de oplader. Een bedrade bel krijgt altijd stroom, maar dan moet je bedrading wel voldoende stroom leveren.

Houd ook rekening met hoe de bel zijn videofragmenten opslaat. Sommige bellen doen dat lokaal op een microSD-kaartje of een speciaal basisstation, waar andere bellen beelden alleen in de cloud kunnen opslaan. Cloudopslag vereist doorgaans een maandelijks abonnement, wat een kostenpost van tientallen euro’s per jaar oplevert voor wie de maximale mogelijkheden uit zijn slimme bel wil halen.

©PXimport

Veel slimme videodeurbellen kunnen ook als beveiligingscamera functioneren, en je dus een melding sturen als de camera iemand opmerkt zonder dat de persoon aanbelt. Een handige functie die de accu van een draadloze bel wel een stuk sneller laat leeglopen. Sommige fabrikanten verkopen naast slimme deurbellen ook beveiligingscamera’s en laten deze producten goed samenwerken; zo hopen die fabrikanten jou in hun ecosysteem te krijgen en te houden.

In deze test vergelijken we zes slimme deurbellen op criteria als installatiegemak, beeld- en audiokwaliteit, slimme functies en mogelijke abonnementen.

Ring Video Doorbell 4

©PXimport

De Ring Video Doorbell 4 hoort bij de duurdere bellen in deze test. De installatie is zo gepiept en de videodeurbel werkt op een accu die een paar maanden meegaat. Opladen gebeurt helaas niet via een moderne usb-c-poort, maar via een micro-usb-poort. Je kunt de bel ook aansluiten op je bestaande belbedrading voor continue stroom. Of je gong ook werkt, hangt van het model af.

De videokwaliteit van de bel is erg goed en onze stem klinkt helder uit de luidspreker. Noemenswaardig is dat het blikveld van de Video Doorbell 4 iets kleiner is dan van concurrerende bellen als de Google Nest Doorbell. Voor de meeste huizen geen probleem, maar wel iets om op te letten als je de bel ook als beveiligingscamera wilt gebruiken. 

Prettig is dat de Ring-bel goed samenwerkt met andere Ring-apparaten, bijvoorbeeld het alarmsysteem of camera’s. Houd er rekening mee dat de bel pas volledig werkt als je maandelijks drie euro betaalt voor het Ring Protect-abonnement; alleen dan kun je bijvoorbeeld opgenomen beelden van de bel terugkijken.

Ring Video Doorbell 4

Prijs
€ 199,-
Websitewww.ring.com/products/video-doorbell-49Score90

  • Pluspunten

  • Beeld- en audiokwaliteit

  • Eenvoudig te installeren

  • Werkt goed met Ring-apparatuur

  • Minpunten

  • Werkt pas volledig met abonnement

  • Ziet minder dan sommige concurrenten

Arlo Video Doorbell Wire-Free

©PXimport

Arlo verkoopt zijn slimme videodeurbel in twee uitvoeringen, die respectievelijk bedraad en draadloos én bedraad werken. Wij hebben de draadloze variant getest, die een paar maanden meegaat op een oplaadbare accu. De bel is eenvoudig te installeren. In de doos zit een gong voor in het stopcontact. Bedraad werkt de bel ook met je bestaande gong.

Dankzij het grote blikveld van de bel zie je goed wie er voor de deur staat. De beeldkwaliteit is prima, ook in het donker. Ook de audiokwaliteit voldoet aan de verwachtingen. Heel prettig is dat de Arlo-app je smartphone laat overgaan als er iemand aanbelt en dat je opneemt alsof je een telefoongesprek op de luidspreker voert. Dit werkt sneller dan de reguliere meldingen die concurrerende deurbellen op je telefoonscherm tonen. Ook interessant is dat de Arlo-bel een ingebouwde sirene heeft die automatisch of op jouw verzoek afgaat bij onraad. De sirene klinkt hard genoeg om ongure types te laten schrikken.

Let er wel op dat je een Arlo-abonnement van drie euro per maand moet afsluiten om alle functies van de bel te kunnen gebruiken.

Arlo Video Doorbell Wire-Free

Prijs
€ 149,-
Websitehttp://kwikr.nl/arlobel9Score90

  • Pluspunten

  • Draadloos en bedraad te gebruiken

  • App werkt razendsnel

  • Ingebouwde sirene

  • Minpunten

  • Abonnement nodig voor alle functies

  • Dikste bel uit de test

Foscam VD1

©PXimport

De Foscam VD1 is een minder bekende deurbel, maar met zijn prijs van 169 euro zeker geen budgetmodel. Dat is terug te zien in de scherpe videobeelden die de bel maakt, te danken aan de hoge cameraresolutie. De dualband-wifi-ondersteuning maakt de wifi-verbinding van de bel bovendien snel en stabiel. Ook prettig is dat de bel een kaartslot heeft, zodat je beelden lokaal en offline kunt opslaan, waar veel concurrerende bellen dat alleen online doen en een abonnement vereisen. Je kunt de bel ook verbinden met je bestaande gong.

Minder enthousiast zijn we over de installatie van de VD1. De installatiehandleiding is summier, de bel werkt alleen bedraad en veel (web)winkels raden aan een monteur in te huren in plaats van zelf aan de slag gaan. Ook jammer is dat de app van de bel minder ‘af’ en verfijnd overkomt dan de apps van de bekende merken. De bewegingsdetectie van de VD1 is ook niet betrouwbaar genoeg om te gebruiken. Als beveiligingscamera is deze bel daarom geen goede keuze. Sowieso hadden we gezien de prijs wat meer verwacht van de Foscam VD1.

Foscam VD1

Prijs
€ 169,-
Websitehttp://kwikr.nl/foscamvd16Score60

  • Pluspunten

  • Scherpe videobeelden

  • Snelle werking via wifi

  • Kan beelden lokaal opslaan

  • Minpunten

  • Installatie

  • Onbetrouwbare bewegingsdetectie

Google Nest Doorbell

©PXimport

De Google Nest Doorbell is een van de duurste bellen in deze test, maar weet niet op alle fronten te overtuigen. Ja, het installeren van de bel is eenvoudig en het is fijn dat de bel zowel draadloos als bedraad werkt. Het ophangmechanisme van de bel oogt echter diefstalgevoelig en de filmresolutie is met 1280 × 960 pixels lager dan de concurrentie. Het beeld had simpelweg scherper mogen ogen. De camera heeft wel een lekker groot blikveld, ook te danken aan de 4:3-beeldverhouding (de beperkte bolling nemen we voor lief). De accuduur bedraagt een paar maanden.

Ook handig is de uitstekende koppeling met Google Nest-apparaten, die je onder andere als gong kunt gebruiken. Je bedient de Nest Doorbell via de gebruiksvriendelijke Google Home-app. Stel bijvoorbeeld in dat je alleen meldingen wilt ontvangen als de bel een pakketje of persoon ziet en niet bij een dier. Dit werkt goed dankzij slimme software in de bel.

Een aandachtspunt is dat je een Nest Aware-abonnement van vijf euro per maand nodig hebt om alle functies te kunnen gebruiken.

Google Nest Doorbell

Prijs
€ 199,-
Websitehttp://kwikr.nl/googlebel8Score80

  • Pluspunten

  • Eenvoudig te installeren

  • Werkt goed met Google-apparatuur

  • Werkt bedraad en draadloos

  • Minpunten

  • Werkt pas volledig met abonnement

  • Magere videoresolutie

Hombli Smart Doorbell 2

©PXimport

De Hombli Smart Doorbell 2 is vooral het overwegen waard als je een bel zoekt die geen abonnement vereist. In deze bel kun je namelijk een microSD-kaartje stoppen om de videofragmenten lokaal en offline op te slaan. Een andere fijne zekerheid is dat Hombli als Nederlands bedrijf een Nederlandstalige klantenservice heeft en goede uitleg geeft over hoe het aan de AVG-privacywet voldoet. De bel is eenvoudig draadloos of bedraad te installeren en kan samenwerken met een los verkrijgbare gong voor in het stopcontact (25 euro).

De Full-HD-videokwaliteit van de bel is goed genoeg mits de zon niet fel schijnt, anders ogen beelden overbelicht. Met zo’n drie maanden licht gebruik is de accuduur gemiddeld. Opladen duurt een paar uur via de (verouderde) micro-usb-poort. De bel maakt je goed verstaanbaar als je via de app praat. We missen een los verkrijgbare signaalversterker voor deze wifi-bel. Als je wifi bij de voordeur minder goed is, verliest de bel namelijk soms zijn verbinding met de app en duurt het opvragen van livebeelden (te) lang.

Hombli Smart Doorbell 2

Prijs
€ 130,-
Websitehttp://kwikr.nl/homblibel8Score80

  • Pluspunten

  • Focus op klantenservice en privacy

  • Makkelijk te installeren

  • Werkt zonder abonnement

  • Minpunten

  • Beeld oogt al snel overbelicht

  • Geen signaalversterker te koop

Ring Video Doorbell Wired

©PXimport

Als het concept van de slimme videodeurbel je aanspreekt, maar je niet meteen honderd euro of meer wilt uitgeven aan zo’n bel, is de Ring Video Doorbell Wired je beste optie. Met een adviesprijs van 59 euro is het bijna een impulsaankoop. Houd wel rekening met het Ring Protect-abonnement van drie euro per maand dat nodig is om beelden terug te kijken en meer functies te gebruiken. De bel is eenvoudig te installeren, werkt alleen bedraad en werkt niet samen met je eventuele huidige gong. Een Ring-gong van 35 euro biedt uitkomst.

Hoewel de bel naar behoren werkt, is de beeldkwaliteit aanzienlijk minder dan die van de duurdere concurrentie. Het beeld oogt uitgewassen en niet kleurecht. Logisch gezien de prijs en geen probleem als je alleen wilt zien wie er aanbelt, maar als beveiligingscamera is deze bel minder geschikt. Gelukkig – en dat vinden we belangrijker – is de audiokwaliteit van de Video Doorbell Wired wel dik in orde. Ook fijn is dat de bel via de Ring-app goed samenwerkt met eventuele andere Ring-apparatuur in je huis.

Ring Video Doorbell Wired

Prijs
€ 59,-
Websitehttp://kwikr.nl/homblibel8Score80

  • Pluspunten

  • Scherp geprijsd

  • Werkt goed met Ring-apparatuur

  • Gebruiksvriendelijk

  • Minpunten

  • Werkt pas volledig met abonnement

  • Matige beeldkwaliteit

Conclusie

Een jaar geleden concludeerden we dat er al veel prima slimme videodeurbellen waren. De meeste van de toen geteste deurbellen hebben inmiddels een opvolger, met veelal een betere prijs-kwaliteitverhouding.

Zo is de Ring Video Doorbell Wired met zijn adviesprijs van 59 euro bijzonder betaalbaar en werkt de bel naar behoren. De scherpe prijs zie je vooral terug in de minder goede beeldkwaliteit. Als je uitstekend beeld belangrijk vindt, is de Ring Video Doorbell 4 een betere keuze; die heeft ook veel handige functies en is volgens ons daarom de beste koop. Houd er wel rekening mee dat Ring-bellen alleen volledig werken met een abonnement. 

De Arlo Video Doorbell Wire-Free laat eveneens een goede indruk achter en krijgt daarom het predicaat Redactietip. Googles Nest Doorbell bevalt ook goed, maar had gezien de prijs wel betere video’s mogen maken en vereist een abonnement voor alle functies. De Foscam VD1 vinden we minder prettig in gebruik en te duur voor wat hij biedt. 

Tot slot de Hombli Smart Doorbell 2, een bel van Nederlandse bodem. Qua specificaties geen winnaar, maar deze bel werkt volledig zonder abonnement en komt met duidelijke privacywetgeving. Kortom, er is dus voor iedereen wat te kiezen.

©PXimport

▼ Volgende artikel
Waar voor je geld: 5 gamingmuizen voor minder dan 120 euro
© ID.nl
Huis

Waar voor je geld: 5 gamingmuizen voor minder dan 120 euro

Ben je fanatiek gamer en doe je dat op een desktopcomputer of laptop? Dan mag een goede gamingmuis natuurlijk niet ontbreken. Wij vonden op Kieskeurig.nl goede gamingmuizen voor minder dan 100 euro.

Logitech G Pro X

Logitech G Pro X Superlight is een draadloze muis die communiceert via een meegeleverde 2.4 GHz USB-ontvanger met je Windows-computer. Binnenin bevindt zich een Hero 25K-sensor, waarmee je de gevoeligheid kunt instellen tot een maximum van 25.600 dpi. Je laadt de ingebouwde accu op via de meegeleverde micro-USB-kabel. Wanneer de batterij volledig is opgeladen, gebruik je het apparaat tot 70 uur onafgebroken voordat je deze weer op de stroom moet aansluiten. Het ontwerp weegt 63 gram en heeft een symmetrische vorm, al bevinden de twee duimknoppen zich uitsluitend aan de linkerkant.

In totaal heb je de beschikking over vijf programmeerbare knoppen: de linker- en rechtermuisknop, een klikbaar scrollwiel en de twee genoemde zijknoppen. Aan de onderkant van de behuizing zitten teflon-voetjes (PTFE) die contact maken met de ondergrond. Via de Logitech G Hub software op je pc pas je de instellingen van de DPI en de knoppen aan. De muis heeft een polling rate van 1000 Hz, wat betekent dat de positie duizend keer per seconde aan het systeem wordt doorgegeven.

Gewicht: 63 gram
Programmeerbare knoppen: 5
Sensor: 25.600 dpi

Razer DeathAdder V3

Razer DeathAdder V3 verbind je met je computer door middel van een vaste, gevlochten kabel met een USB-A-aansluiting. Deze muis heeft een asymmetrisch ontwerp dat specifiek is gevormd voor rechtshandig gebruik. Onder de linker- en rechtermuisknop zijn optische schakelaars geïnstalleerd die door middel van een lichtsignaal registreren wanneer je klikt. De interne Focus Pro 30K optische sensor ondersteunt resoluties tot maximaal 30.000 dpi.

Je bedient in totaal zes knoppen, waaronder een speciale knop aan de onderkant waarmee je schakelt tussen verschillende, vooraf ingestelde DPI-profielen zonder dat je de software hoeft te openen. Verder ondersteunt het model een maximale polling rate van 8000 Hz. Dit houdt in dat de muis vaker per seconde gegevens naar je Windows-pc stuurt dan standaardmodellen. Het gewicht van de behuizing bedraagt 59 gram. Om de functies van de knoppen toe te wijzen of macro's in te stellen, gebruik je de Razer Synapse 3-software. Je slaat deze instellingen vervolgens direct op in het ingebouwde geheugen van het invoerapparaat, zodat ze behouden blijven als je hem op een ander systeem aansluit.

Gewicht: 59 gram
Programmeerbare knoppen: 6
Sensor: 30.000 dpi

SteelSeries Rival 5

SteelSeries Rival 5 beschikt over negen afzonderlijk programmeerbare knoppen. Aan de linkerzijde van de behuizing vind je naast de reguliere knoppen ook een tuimelschakelaar die je zowel omhoog als omlaag kunt bewegen, plus een extra knop aan de voorkant van het duimgedeelte. Het apparaat is ontworpen voor rechtshandigen en weegt 85 gram. De registratie van je bewegingen gebeurt via een TrueMove Air optische sensor.

Deze sensor heeft een maximaal bereik van 18.000 dpi en een registratiesnelheid van 400 IPS. Je sluit het apparaat aan op een vrije USB-poort van je Windows-systeem via de vaste, met microvezel beklede kabel. De behuizing bevat tien verlichtingszones die onafhankelijk van elkaar in te stellen zijn via de SteelSeries GG-software. In deze applicatie pas je ook de CPI-waarden en de toewijzing van de negen knoppen aan. De hoofdschakelaars onder de muisknoppen zijn ontworpen met een IP54-certificering, wat inhoudt dat ze afgeschermd zijn tegen de invoer van stof en opspattend water. Er zijn grote glijders van PTFE op de onderkant gemonteerd voor de verplaatsing over een muismat.

Gewicht: 85 gram
Programmeerbare knoppen: 9
Sensor: 18.000 dpi

Corsair M65 RGB Ultra

Corsair M65 RGB Ultra is opgebouwd rondom een frame van geanodiseerd aluminium. Aan de onderkant van dit frame bevinden zich drie uitsparingen waar je meegeleverde gewichtjes in kunt plaatsen. Hiermee verander je het standaardgewicht van 97 gram naar maximaal 115 gram en pas je het zwaartepunt van het apparaat aan. Een opvallend kenmerk aan de linkerzijkant is de zogeheten 'sniper-knop'. Wanneer je deze ingedrukt houdt, verlaagt de muis tijdelijk de DPI-waarde, wat de cursorbeweging in Windows vertraagt.

In totaal zijn er acht programmeerbare knoppen aanwezig. De optische Marksman-sensor registreert bewegingen tot een instelbaar maximum van 26.000 dpi. De verbinding verloopt via een vaste USB-kabel en het apparaat maakt gebruik van AXON-technologie. Deze technologie maakt een polling rate tot 8000 Hz mogelijk. Binnenin is een zes-assige gyroscoop en versnellingsmeter ingebouwd. Met deze sensoren meet het apparaat de fysieke kanteling, waardoor je via de iCUE-software acties kunt koppelen aan het optillen of scheefhouden van de muis.

Gewicht: 97 gram / aanpasbaar tot 115 gram
Programmeerbare knoppen: 8
Sensor: 26.000 dpi

Glorious Model O 2 Wired

Glorious Model O 2 Wired heeft een gesloten voorkant, maar is op de handpalmsteun en de onderzijde voorzien van uitsparingen in een honingraatpatroon. Door deze fysieke structuur te gebruiken, is het totale gewicht van de behuizing op 59 gram gehouden. Aan de voorzijde bevindt zich een vaste, flexibele kabel met een standaard USB-A-stekker voor in je pc. Het apparaat maakt gebruik van een BAMF 2.0 optische sensor. Je past de resolutie van deze sensor handmatig aan tot een bovengrens van 26.000 dpi, waarbij snelheden tot 650 IPS worden geregistreerd.

De linker- en rechtermuisknop zijn voorzien van mechanische schakelaars. Bovenop de muis, direct achter het scrollwiel, bevindt zich een knop waarmee je stapsgewijs de DPI-waarde wijzigt. De actuele stand lees je af aan een indicator aan de onderkant. Via de Glorious Core-software pas je in Windows zaken aan zoals de 'lift-off distance', de polling rate (tot 1000 Hz) en de reactietijd van de knoppen. Er zijn in totaal zes knoppen in de behuizing verwerkt.

Gewicht: 59 gram
Programmeerbare knoppen: 6
Sensor: 26.000 dpi

▼ Volgende artikel
Microsoft Gaming-baas Phil Spencer en Xbox-president Sarah Bond vertrekken
Huis

Microsoft Gaming-baas Phil Spencer en Xbox-president Sarah Bond vertrekken

Microsoft Gaming-ceo Phil Spencer en Xbox-directeur Sarah Bond vertrekken bij het Amerikaanse bedrijf.

Dat hebben verschillende media vernomen, en Spencer zelf heeft het inmiddels ook bevestigd via social media. Daarbij publiceerde IGN ook interne e-mails van Microsoft's ceo Satya Nadella, de te vertrekken Spencer en de nieuwe Microsoft Gaming-ceo Asha Sharma en Matt Booty.

Naar verwachting vertrekt Spencer, die bijna veertig jaar bij Microsoft werkzaam was, aanstaande maandag. Xbox-president Sarah Bond - waarvan voorheen werd gedacht dat ze Spencer uiteindelijk zou vervangen - gaat ook weg. Asha Sharma is op dit moment nog de president van Microsofts CoreAI en gaat dus Microsoft Gaming bestieren. Matt Booty, het hoofd van Xbox Game Studios, wordt gepromoot naar chief content officer en zal nauw samenwerken met Sharma.

"Afgelopen najaar deelde ik met Satya dat ik nadacht over mijn vertrek en het beginnen aan het volgende hoofdstuk van mijn leven", zo stelt Spencer in zijn e-mail. "Vanaf dat moment gingen we aan de slag met onze aanpak, met het oog op het behoud van stabiliteit en het versterken van de fundering die we hebben gebouwd. Xbox is altijd meer dan een bedrijf geweest. Het is een levendige gemeenschap bestaande uit spelers, makers en teams die erg veel geven om wat we bouwen en hoe we dat doen. Het verdient een goed doordacht plan voor de toekomst."

"Ik wil Phil bedanken voor zijn uitzonderlijke leiderschap en samenwerking", aldus Nadella in zijn e-mail naar werknemers. "In meer dan 38 jaar bij Microsoft, waaronder 12 jaar aan het hoofd van de gamedivisie, heeft Phil geholpen met het transformeren van wat we doen en hoe we dat doen."

View post on X

De nieuwe Microsoft Gaming-ceo aan het woord

Sharma, de nieuwe ceo van Microsoft Gaming, meldt in haar e-mail: "Mijn eerste taak is simpel: begrijpen hoe dit werkt en het vervolgens beschermen. Dat begint bij drie verplichtingen. Ten eerste geweldige games - daar begint alles mee. We moeten geweldige games hebben die door onze spelers geliefd worden." Vervolgens vertelt Sharma over het belang van onvergetelijke personages, de macht geven aan ontwikkelstudio's en iconische franchises.

"Ten tweede: de terugkeer van Xbox. We verbinden ons opnieuw aan onze trouwe Xbox-fans en -spelers, die de afgelopen 25 jaar in ons hebben geïnvesteerd, en de ontwikkelaars waar we de uitgebreide universa en ervaringen die onze spelers wereldwijd omarmen mee hebben gebouwd. We zullen onze afkomst eren met een vernieuwde inzet voor Xbox, te beginnen bij de console, die heeft gevormd wie we zijn." Sharma benadrukt daarbij dat games tegenwoordig op meerdere apparaten te vinden zijn, en spreekt uit dat Microsoft zich niet wil limiteren aan één apparaat. "Terwijl we uitbreiden op pc, mobiel en cloud, moet Xbox naadloos, onmiddellijk en waardig voor de gemeenschappen die we serveren voelen."

Het derde punt van Sharma is "de toekomst van spelen. We nemen de heruitvinding van spelen waar. Daarom zullen we investeren in nieuwe zakenmodellen en nieuwe manieren om te spelen door gebruik te maken van wat we al hebben: iconische teams, personages en werelden waar mensen van houden. Maar we zullen die werelden niet behandelen als statische IP om uit te melken en geld uit te onttrekken. We bouwen een gedeeld platform en gereedschappen die ontwikkelaars en spelers de macht geven om hun eigen verhalen te creëren en delen."

Over Spencer en de staat van Xbox

Phil Spencer werd in 2014 hoofd van Xbox, toen hij de opdracht had Xbox One van een gebrekkige release het jaar ervoor te redden. Tijdens die consolegeneratie werd onder andere het populaire Xbox Game Pass gelanceerd. Dankzij onder andere die service en zijn veelvuldige interviews werd hij al snel populair onder gamers.

Na de Xbox Series X en S-release in 2020 begon de mening over Spencer om te slaan, vooral gevoed door de veranderingen rondom Xbox als merk. Sinds enkele jaren komen de spellen van Xbox-ontwikkelaar zelfs vaak ook op andere platforms uit - bijvoorbeeld op PlayStation 5 en Nintendo Switch. Tegelijkertijd loopt de verkoop van de huidige Xbox Series X en S-consoles flink terug. Spencer zelf verscheen de afgelopen jaren steeds minder vaak in interviews, en ook de vele ontslagrondes en studiosluitingen binnen de Xbox-divisie zorgden voor reputatieschade.

Tegelijkertijd werden onder Spencers leiding grote aankopen als Bethesda en Activision Blizzard gedaan, bekend van gamefranchises als The Elder Scrolls, Fallout en Call of Duty.

Microsoft heeft eerder laten weten aan een nieuwe console te werken, die de grenzen tussen consoles en pc moet vervagen. Voor zover bekend wordt dit een apparaat die in feite pc-games af gaat spelen, alsmede Xbox-games, en waarop verschillende digitale pc-winkels bereikbaar zullen zijn - en dus niet alleen die van Microsoft zelf.

Het vertrek van twee belangrijke kopstukken binnen Microsofts gamedivisie is opvallend, zeker in combinatie met het feit dat de gametak van het bedrijf schijnbaar in een transitieperiode zit. Ook het feit dat de nieuwe ceo van Microsoft Gaming van CoreAI afkomt, houdt de gemoederen onder gamers bezig. Microsoft zet groots in op kunstmatige intelligentie, maar onder gamers heerst vooral onvrede over de invloed die AI tegenwoordig heeft op hun hobby. Sharma benadrukte in haar interne e-mail echter dat Xbox zich niet gaat richten op "zielloze AI-slop".