ID.nl logo
SmartSystemMenu geeft je meer menu-opties
© Reshift Digital
Huis

SmartSystemMenu geeft je meer menu-opties

Het systeemmenu of het venstermenu is het pop-upmenu dat tevoorschijn komt wanneer je met de linkermuisknop op het pictogram linksboven klikt van een geopend venster. Het aantal opdrachten dat je ziet is beperkt, maar met SmartSystemMenu breid je de mogelijkheden behoorlijk uit.

Je kunt het systeemmenu ook tevoorschijn halen door de spatiebalk samen met de Alt-toets in te drukken. Dan krijg je opdrachten te zien als: Vorig formaat, Verplaatsen, Formaat wijzigen, Minimaliseren en Maximaliseren. Het menu is afhankelijk van de toepassing waarin je werkt. Met deze freeware kun je meer handige opdrachten aan de lijst toevoegen.

In de achtergrond

Op GitHub is het altijd even zoeken naar de downloadlink. Je moet naar beneden scrollen tot je onder Install de verwijzing naar het zip-bestand aantreft. Daarna is het een kwestie van downloaden, het zipje uitpakken en het exe-bestand openen. Microsoft Defender zal waarschuwen dat een onbekende app is gestart, maar je kunt de installer veilig uitvoeren.

Op het eerste zicht merk je niet dat het programma actief is. Dat werkt op de achtergrond. Je vindt in het systeemvak wel een pictogram, en als je daar met rechts op klikt, kun je de autostart van deze tool regelen, de software afsluiten en de instellingen openen.

©PXimport

Extra opdrachten

SmartSystemMenu toont pas echt zijn aanwezigheid als je het systeemmenu opent. Vanaf dat moment verschijnen er opdrachten die er voordien niet waren zoals: Informatie, Oprollen, Altijd bovenaan, Screenshot opslaan, Bestand openen in Verkenner, Formaat wijzigen, Transparantie, Prioriteit, Klembord, Systeemvak, Startprogramma’s en nog veel meer.

Instellingen

Het aantal beschikbare opdrachten is overrompelend, daarom kun je in de instellingen aanvinken welke opdrachten je wilt zien in het systeemmenu. Het is mogelijk om processen aan te duiden waarbij het systeemmenu niet gewijzigd hoeft te worden. En je kunt programma’s of opdrachten toevoegen aan het startgedeelte van het systeemmenu.

©PXimport

Conclusie

SmartSystemMenu bespaart tijd als je bepaalde functies herhaaldelijk gebruikt en het is handig om de positie, de afmetingen of de dekking van geopende vensters aan te passen. Bovendien zijn sommige opdrachten die je in deze tool aanspreekt, niet zo eenvoudig te vinden zonder speciale tools.

Oké
Conclusie

**Prijs** Gratis **Taal** Engels **OS** Windows **Website** [kwikr.nl/ssm](https://kwikr.nl/ssm)

Plus- en minpunten
  • Geeft extra nut aan een verwaarloosde vensterfunctie
  • Instelbaarheid
  • Instellingen zijn niet gebruiksvriendelijk
▼ Volgende artikel
AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen
© AGON by AOC
Huis

AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen

AGON by AOC breidt zijn G4-serie uit met twee snelle instapmonitors voor competitieve games: de AOC GAMING 24G4ZR (23,8 inch) en 27G4ZR (27 inch). Beide modellen combineren een Fast IPS-paneel met een verversingssnelheid tot 260 Hz (240 Hz standaard) en een lage bewegingsonscherpte.

De nieuwe G4ZR-modellen richten zich op gamers die vooral snelheid zoeken, maar tegelijkertijd op hun budget willen (of moeten) letten. AOC zet de monitors standaard op 240 Hz en laat je optioneel naar 260 Hz overklokken via het OSD-menu of de G-Menu-software. De responstijden worden opgegeven als 1 ms GtG en 0,3 ms MPRT, waarbij die laatste waarde vooral iets zegt over bewegingsscherpte met backlight-strobing ingeschakeld.

Voor vloeiend beeld ondersteunen de 24G4ZR en 27G4ZR Adaptive-Sync en zijn ze volgens AOC NVIDIA G-SYNC-compatibel. Ook is er MBR Sync, waarmee variabele verversingssnelheid en backlight-strobing tegelijk gebruikt kunnen worden. Dat moet tearing en haperingen tegengaan, terwijl snelle bewegingen scherper blijven.

©AGON by AOC

Beeldkwaliteit, standaard en aansluitingen

Qua beeldkwaliteit kiest AOC voor Fast IPS, wat doorgaans snellere pixelovergangen combineert met IPS-eigenschappen zoals brede kijkhoeken. De 27-inch variant haalt volgens AOC 121,5% sRGB en 92,3% DCI-P3; de 23,8-inch versie 111,7% sRGB en 87,7% DCI-P3. De helderheid is 300 cd/m² en de kijkhoeken zijn 178 graden, zodat kleuren ook bij een schuine kijkpositie redelijk consistent blijven.

De ZR-modellen krijgen een volledig verstelbare standaard met 130 mm hoogteverstelling, plus kantelen, draaien en pivot. Handig als je je schermhoogte en -hoek precies wilt afstellen voor lange sessies. Daarnaast zijn de monitoren VESA 100x100-compatibel voor een arm- of wandmontage. Aansluiten kan via 2x HDMI 2.0 en 1x DisplayPort 1.4. Verder noemt AOC flicker-free en een hardwarematige low blue light-stand om vermoeide ogen te beperken.

©AGON by AOC

Naast de twee nieuwe modellen komen later ook varianten met een eenvoudiger voet die alleen kan kantelen: de 24G4ZRE en 27G4ZRE. Die gebruiken volgens AOC hetzelfde paneel en dezelfde snelheidsspecificaties, maar zijn bedoeld voor wie geen uitgebreide ergonomie nodig heeft.

Beschikbaarheid en prijzen

De AOC GAMING 24G4ZR, 27G4ZR, 24G4ZRE en 27G4ZRE hebben de volgende adviesprijzen: de 24G4ZR kost 149 euro en de 27G4ZR 169 euro. De tilt-only varianten zijn goedkoper: 129 euro voor de 24G4ZRE en 149 euro voor de 27G4ZRE.

Wat betekent MPRT?

MPRT staat voor 'Moving Picture Response Time' en gaat over bewegingsscherpte: hoe scherp een object blijft als het snel over het scherm beweegt. Fabrikanten halen lage MPRT-waardes vaak met backlight-strobing (de achtergrondverlichting knippert heel kort), wat bewegingen scherper kan maken. In ruil daarvoor kan het beeld wat donkerder worden en werkt het niet altijd even prettig voor iedereen.

▼ Volgende artikel
Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard
Huis

Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard

Het Zuid-Koreaanse zou een shooter gebaseerd op Starcraft in ontwikkeling hebben voor IP-eigenaar Blizzard.

Dat claimt The Korean Economic Daily. Een team binnen Nexon dat gespecialiseerd is in shooters zou zich op dit moment volledig richten op de nog onaangekondigde game. De ontwikkeling zou nog niet lang geleden zijn gestart, en dus zou de shooter nog lang op zich laten wachten.

Verdere details zijn er nog niet, behalve dat Choi Jun-ho ook bij het project betrokken zou zijn. Hij maakte eerder de populaire Shinppu-mapmod voor Starcraft.

Starcraft

Er gaan al langer geruchten over een shooter gebaseerd op Starcraft. Vorig jaar meldde Bloomberg-journalist Jason Schreier al in zijn boek 'Play Nice: The Rise, Fall and Future of Blizzard Entertainment' dat Blizzard aan een shooter zou werken. Volgens Schreier is de shooter van Nexon echter niet gerelateerd aan de shooter van Blizzard - het zouden om twee afzonderlijke projecten gaan.

De Starcraft-reeks bestaat uit real-time strategygames. De eerste verscheen in 1998, en een vervolg kwam in 2010 uit. Blizzard heeft al vaker geprobeerd shooters gebaseerd op de Starcraft-franchise te maken, maar die werden vooralsnog altijd geannuleerd.

Mogelijke onthulling op Blizzcon

Voor het eerst in enkele jaren organiseert Blizzard op 12 en 13 december de Amerikaanse beurs Blizzcon, waar alles rondom de uitgever wordt gevierd. Het is mogelijk dat één van de hierboven genoemde shooters daar wordt onthuld.