ID.nl logo
Medion Erazer P7651 - Degelijke gaminglaptop
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Medion Erazer P7651 - Degelijke gaminglaptop

Onder de naam Erazer brengt Medion al geruime tijd gaminglaptops uit. De modellen zijn over het algemeen eenvoudig vormgegeven, maar wel degelijk en solide. De Medion Erazer P7651 is een gaminglaptop met wat lagere specificaties. Hoe presteert dit Medion-model?

De Medion Erazer P7651 valt niet in het topsegment gaminglaptops. De laptop heeft een Intel Core i5-processor op 1,60Hz (van de 8ste generatie), 8 GB geheugen en een Nvidia Geforce GTX 1050 met 4 GB videogeheugen. Maar juist door die wat lagere specificaties is de laptop betaalbaar, terwijl je er toch een model met een 17,3-inch scherm voor terugkrijgt.

©PXimport

Vormgeving

Ook de Medion Erazer P7651 is wat sober weergegeven, maar dan juist in de positieve zin: niet iedereen is gediend van de extra franje die je vaak bij gaminglaptops aantreft. De Erazer is namelijk gewoon zwart. De hoeken zijn schuin afgewerkt, waardoor hij makkelijk in je (grote) rugzak glijdt. Een grote rugzak heb je overigens wel nodig, want de laptop meet 42 bij 28 cm en is 2,8 cm dik. Met een gewicht van 2,7 kilo ook niet een van de lichtste laptops, maar dat is voor een gaminglaptop vrij gebruikelijk. Het 17,3-inch scherm is mat afgewerkt, waardoor het beeld misschien niet meteen sprankelend overkomt, maar het voordeel is dan weer wel dat je geen last hebt van reflecties. Medion heeft voor deze laptop gebruikgemaakt van een AVHA-scherm: in feite is dat een IPS-panel, maar dan met een iets betere kijkhoek. De laptop heeft geïntegreerde speakers aan de bovenzijde van het toetsenbord. Een prima plek, maar qua geluidsproductie valt het ietwat tegen: weinig bas, vooral wat blikkerig geluid. De meeste gamers zullen echter sowieso gebruik maken van een koptelefoon.

Het toetsenbord is een normaal en stevig klavier, met slechts wat kleine blauwe pijltjes op de WASD-toetsen om toch aan te geven dat hij bedoeld is voor gaming. Alle toetsen zijn overigens lichtblauw rondom de randen, waarmee je ze ook goed kunt zien in donkere ruimtes. De toetsen zijn niet verlicht en het zijn geen RGB-toetsen, dus je kunt er geen andere kleurtjes mee weergeven. Opvallend is ook dat Medion geen extra tools meelevert om bijvoorbeeld de kloksnelheid te aan te passen of verschillende gamemodi in te stellen. Door het formaat van de laptop is er ook ruimte voor een afzonderlijk numeriek pad.

©PXimport

Kracht en snelheid

De Intel Core i5 8250U is van de achtste generatie en bevat 4 cores. De kloksnelheid is 1,60GHz en is hiermee niet het snelste model van de i5: de 8500B is namelijk sneller en heeft een hogere kloksnelheid (3 GHz) en 6 cores, maar die is pas in het tweede kwartaal van dit jaar verschenen. De in de Erazer toegepaste Nvidia 1050 GTX-gpu is ook niet het topmodel en juist deze combinatie maakt het dat deze Medion-laptop wat gaming betreft niet in het topsegment belandt. De combinatie is – ondanks het 8 GB werkgeheugen en het 4 GB videogeheugen – wat aan de krappe kant als je games op full-screen en met de hoogste instellingen wilt spelen, maar als in ieder geval voor een lagere beeldschermresolutie wordt gekozen, helpt dat al wel flink. Qua benchmarkscore met PCMark 10 Extended scoort de laptop 4166 punten, wat een prima score is.

Voor opslag is gekozen voor een krappe 256 ssd van Intel. Voldoende voor Windows en een aantal games, maar als je meer wil kunnen opslaan, zul je op den duur toch al snel een tweede schijf willen plaatsen.

Prettig is overigens wel dat de Erazer niet te warm wordt tijdens het gamen: dat hebben we wel eens anders meegemaakt, bijvoorbeeld bij de MSI G65 Stealth Thin 8RF, die op den duur bijna niet meer langdurig aangeraakt kon worden. Bij de Erazer lijkt de warmteafvoer een stuk beter geregeld te zijn. De ventilator voor de warmteafvoer van de videokaart zit alleen aan de linkerkant, maar de rest van de bovenkant van de laptop blijft aangenaam qua temperatuur. De ventilators van de hele laptop doen goed hun best, zonder extreem veel lawaai te maken.

©PXimport

Connectiviteit

We zien ze eigenlijk bijna nooit meer: VGA-poorten. Toch heeft Medion ervoor gekozen deze aansluiting mee te leveren, voor backward-compatibiliteit met oudere monitoren natuurlijk geen enkel probleem. Maar we hadden liever dat er – naast de hdmi-poort – gekozen was voor bijvoorbeeld een DisplayPort-aansluiting: nét even iets meer bij de tijd. Ook voor de oude garde: de Medion Erazer P7651 bevat een ‘old school’ dvd-speler, maar dat kunnen we alleen maar toejuichen, altijd prettig als je nog een dvd wilt kijken, wat data wilt overzetten of wat oudere games wilt kunnen spelen. Dergelijke ingebouwde apparaten maken een laptop dan wel niet erg compact, maar voor een gaminglaptop vinden we dat zelf niet verkeerd; dat kan echter een kwestie van smaak zijn. Verder zijn er nog twee usb 2.0-poorten, één usb 3.0-poort, een usb-c-poort en een 1 Gbps-netwerkaansluiting in de laptop geïntegreerd. Jammer dat de poorten niet allemaal minstens van de snellere usb-standaard zijn, maar ach: je gebruikt ze waarschijnlijk nooit allemaal tegelijk en voor het aansluiten van een externe muis maakt het eigenlijk niet zoveel uit.

Conclusie

We kunnen eigenlijk vrij kort zijn: de Medion Erazer P7651 is een prima laptop voor een mooie prijs. Oerdegelijk, misschien een tikkie saai qua ontwerp, maar wel erg stevig en solide. Het flinke scherm oogt goed, het toetsenbord tikt prettig en eigenlijk hebben we – los van de geluidskwaliteit – niets op het apparaat aan te merken. Hardcore gamers zullen niet snel voor deze configuratie, maar iemand die af en toe gamet en een krachtige laptop nodig heeft voor bijvoorbeeld videobewerking of zwaardere toepassingen, kan prima met de Erazer P7651 uit de voeten. Het meest verbaast zijn we eigenlijk over de prijs: voor € 899,- is deze laptop echt zeker aan te raden.

Uitstekend
Conclusie

**Prijs:** € 899,- **Processor:** Intel Core i5 Kaby Lake 8250U **Kloksnelheid:** 1,6GHz **Chipset:** Intel HM620 **Geheugen:** 8 GB DDR4 2400MHz **Grafische chip:** Intel HD 620 NVidia GeForce GTX 1050 **Videogeheugen:** 4 GB GDDR5 **Display:** 17,3 inch IPS 1920x1080 **Opslag:** 256 Intel SSD **Besturingssysteem:** Windows 10 Home 64-bit **Gewicht:** 2,7 Kg **Accu:** 3000mAh (45Wh) **Connectiviteit:** 1x USB 3.0, 1x USB 3.1 type-c, 2x USB 2.0, 1x 1Gbps LAN, Wifi AC, 1x HDMI, 1x VGA **Website:** [www.medion.nl](https://www.medion.com/nl/shop/performance-laptops-medion-erazer-p7651-i5-gaming-laptop-30023760a1.html)

Plus- en minpunten
  • Degelijk en solide ontwerp
  • Prettig toetsenbord
  • Veel laptop voor je geld
  • Opslagcapaciteit wat aan de krappe kant
  • Niet de allersnelste specificaties
▼ Volgende artikel
Kijk hier naar de  Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6
© Xbox Game Studios
Huis

Kijk hier naar de Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6

Eens in de zoveel tijd geeft Microsoft ons een kijkje in de keuken van verschillende ontwikkelaars middels een Xbox Developer Direct. Deze week is het weer zover, en krijgen we meer te weten over aankomende games Fable, Gran Turismo 6 en Beast of Reincarnation. Hieronder vind je de stream, de tijden en onze verwachtingen.

De Xbox Developer Direct is een presentatie waarin de ontwikkelaars van verschillende games rechtstreeks aan spelers kunnen vertellen over hun aankomende titels. De eerste editie van 2026 wordt op donderdag 22 januari, om 19:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden. 

De presentatie is dan te bekijken op het YouTube- en Twitch-kanaal van Xbox, maar is ook hieronder live te zien. De lengte van deze Developer Direct is nog niet zeker, maar vorige edities namen zo’n vijftig minuten in beslag. 

Watch on YouTube

Programma van de Developer Direct

Daarbij is al bekend welke games er getoond gaan worden. Twee daarvan komen uit de stal van Playground Games, de ontwikkelaar van de Forza Horizon-games die dan ook het zesde deel in die racefranchise en de nieuwe spelwereld in Japan uitgebreid laat zien. Ook is het goed mogelijk dat de releasedatum van het spel tijdens de Developer Direct wordt onthuld, gezien die vorige week mogelijk gelekt is

Maar Playground werkt ook al jarenlang aan een ander, zeer geanticipeerd project: Fable. Dit gaat niet om een remake, maar een gloednieuwe game in de geliefde fantasyfranchise. De game werd in 2020 aangekondigd dus de hoop is dat het spel ergens dit jaar verschijnt. Gezien Playground blijkbaar klaar is om meer te gaan onthullen over het spel achten we dat ook wel mogelijk. Er is vooralsnog maar weinig bekend over deze nieuwe Fable-titel, dus we hopen vooral veel te zien over hoe het speelt en hoe diep we in de wereld van Albion kunnen duiken. De diepgang van de quests was immers wat Fable zo grijpend maakte.

Watch on YouTube

Een ietwat onverwachte verschijning in een Xbox-presentatie is ontwikkelaar Game Freak. Dit Japanse bedrijf staat immers bekend om de Pokémon-games die exclusief op Nintendo-consoles uitkomen, maar zoals vorig jaar duidelijk werd, wordt er ook gewerkt aan een geheel andere game. Beast of Reincarnation is een prachtig ogende rpg die zich afspeelt in een post-apocalyptische versie van Japan, en er is een hele grote hond van de partij. De interesse is dus wel gewekt, maar Game Freak moet wel even bewijzen dat er meer redenen zijn om geïnteresseerd te worden dan “de Pokémon-makers maken een Xbox-game”. 

Fallout-remasters?

Opvallend aan deze editie van de Xbox Developer Direct is dat er drie games uitgelicht worden. In eerdere edities waren dit er vier, waardoor fans speculeren dat er nog een geheime aankondiging komt. Insiders als Jez Corden, die in het verleden correcte informatie naar buiten heeft gebracht, zeggen dat er inderdaad een vierde aankondiging is. Er is een mogelijkheid dat dit remasters van Fallout 3, Fallout: New Vegas of beide betreft. Geruchten over opgepoetste versies van die spellen gaan al geruime tijd rond, en gezien het tweede seizoen van de Fallout-serie op Amazon Prime Video bijna ten einde komt, lijken de sterren er perfect voor in de hemel te staan.

©Obsidian Entertainment

Het lijkt echter iets anders te lopen, gezien diezelfde Jez Corden nu claimt dat de Fallout-remasters 'niet bepaald aanstaande' zijn, en niet á la The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered plotseling uitgebracht worden tijdens de Developer Direct.

Daarbij gaan er andere geruchten rond vanuit onder andere de website VGC, dat deze vierde aankondiging een ‘kleinschalige, originele game van een first-party Xbox-ontwikkelaar’ is. Geen bestaand IP dus, wat speculatie over wat het zou kunnen zijn lastig maakt. Enfin, donderdag komt er ongetwijfeld duidelijkheid.

▼ Volgende artikel
Donkey Kong Country Returns HD ontvangt gratis Switch 2-upgrade
Huis

Donkey Kong Country Returns HD ontvangt gratis Switch 2-upgrade

Nintendo heeft een gratis update voor de Switch-game Donkey Kong Country Returns HD uitgebracht, waarmee er nieuwe content wordt toegevoegd en de game beter draait op de Nintendo Switch 2.

Update 1.1.0 is zowel op Switch als Switch 2 beschikbaar en voegt content aan het spel op beide systemen toe. Zo is het vanaf nu mogelijk om als Dixie Kong te spelen - naast de eerdere speelbare personages Donkey Kong en Diddy Kong. Dixie kan kort door de lucht zweven door de staart in haar haar te gebruiken, zodat Donkey Kong hoger gelegen gebieden kan bereiken.

De update voegt ook Turbo Attack toe, een snellere versie van de Time Attack-modus waarbij spelers zo snel mogelijk door levels in het spel moeten zien te rennen.

Switch 2-upgrade

Op de Nintendo Switch 2 voegt de update voor Donkey Kong Country Returns HD nog meer extra's toe. Zo is de beeldkwaliteit van de game verbeterd om het spel beter te laten ogen op moderne televisies met een hoge resolutie. Ook zijn de laadtijden ingekort en kan men GameShare gebruiken om het spel lokaal samen met een andere gamer te spelen.

Watch on YouTube

Over Donkey Kong Country Returns HD

De oorspronkelijke Donkey Kong Country Returns verscheen in 2010 op de Wii. De 2D-platformer is ontwikkeld door Retro Studios, tevens de ontwikkelaar van de Metroid Prime-reeks. Met het spel werd er een vervolg gegeven aan de Donkey Kong Country-trilogie op de Super NES, en de gameplay is dan ook vergelijkbaar.

Wel uniek is dat het spel meer gebruikmaakt van 3D-aspecten in levels op vooraf bepaalde momenten, waardoor de camera soms kan veranderen of de speelbare personages in de achtergrond of juist op de voorgrond verschijnen. Ook heeft het spel een speelser uiterlijk dan de oorspronkelijke Donkey Kong Country-games.

In 2013 werd de game overgezet naar de Nintendo 3DS. Begin vorig jaar kwam er een remaster uit op de Nintendo Switch, genaamd Donkey Kong Country Returns HD. Het is deze versie van de game die deze nieuwe update heeft ontvangen.

Op de Wii U kwam overigens ook een direct vervolg uit op Donkey Kong Country Returns, genaamd Donkey Kong Country: Tropical Freeze. Dat spel wordt door fijnproevers als een van de beste 2D-platformers ooit gezien. Ook deze game is opnieuw uitgebracht op de Nintendo Switch.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.