ID.nl logo
MSI GS65 Stealth Thin 8RF - Gaming in je rugtas
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

MSI GS65 Stealth Thin 8RF - Gaming in je rugtas

Krachtige laptops zijn vaak gericht op gamers. Niet zo gek, want voor gaming op een pc heb je flinke hardware nodig om al die framerates en grafisch geweld zonder haperingen full-screen weer te geven. De nieuwe MSI heeft precies dat: de nieuwste hardware, maar dan in een mooi, dun jasje.

Op basis van de buitenkant van de MSI GS65 Stealth Thin 8RF zou je niet zeggen dat je te maken hebt met een gaming laptop. Als je naar de hardware kijkt echter wel: de laatste 8ste generatie Intel Core i7-processor op 2,2GHz, 32 GB werkgeheugen, een NVIDIA GeForce 1070 Max-Q videokaart met 8 GB geheugen en een snelle Samsung 512 GB M.2-ssd.

Qua design lijkt de MSI Stealth Thin meer op een zakelijke notebook dan een gaming laptop. Schijn bedriegt echter, want zoals MSI betaamd is dit model voorzien van een RGB-toetsenbord met toetsen die van kleur kunnen veranderen, met de meegeleverde Dragon Center-controlsoftware om de kleuren van de toetsen geheel naar eigen hand te zetten. Dragon Center kun je ook gebruiken om de snelheid van de ventilators te regelen, al dan niet automatisch, zodat er bij het spelen van zware games voldoende koeling wordt geboden. Althans, dat is de bedoeling, maar daarover verderop meer.

©PXimport

Scherm

Opvallend aan de MSI Stealth Thin 8RF is de dunne bezel (de rand om het scherm). Deze meet namelijk slechts 4,9mm aan de zijkanten, en aan de bovenzijde 5,4 mm. Er is zelfs nog ruimte voor een 720p-camera. Bijzonder is dat het IPS-scherm aangestuurd wordt op 144Hz en een lage responstijd heeft (7ms), waardoor hij ideaal is voor het spelen van games en het afspelen van FHD-content. Uiteraard is de laptop ook geschikt voor vr. Het scherm kan desgewenst helemaal worden platgelegd, mocht je daar behoefte aan hebben.

Ontwerp

Qua design valt de laptop op door de gouden randen rondom het deksel in combinatie met de diepzwarte kleur. Maar vooral de dikte is opmerkelijk: dichtgeklapt is de laptop namelijk slechts 1,7 cm dik. Dat is behoorlijk dun voor de ingebouwde hardware. De uitsparingen voor de koeling van de videokaart vinden we aan de linker- en rechterkant.

Ondanks de beperkte dikte heeft de Stealth Thin toch nog voldoende aansluitingen. Zo vinden we drie usb 3.1-aansluitingen, een Thunderbolt-aansluiting, een mini-displayport, een usb-c-connector, een hdmi-poort met 4k en 60Hz-ondersteuning en een full-size netwerkpoort. De laptop weegt overigens slechts 1,8 kilo, dus prima om mee te nemen.

©PXimport

Gaming

Hoewel het uiterlijk van de laptop niet direct geassocieerd wordt met gaming, betekent het niet dat de MSI Stealth Thin daar niet voor bedoeld is, want dat is ‘ie zeker. De NVIDIA GeForce 1070 Max-Q in combinatie met de Intel Core i7-processor is daar namelijk erg geschikt voor. De keerzijde is echter wel dat de MSI Stealth Thin behoorlijk warm wordt bij intensief en lang gamen. Vooral aan de bovenzijde, precies op de plekken waar de uitsparingen voor de ventilatie van de videokaart zitten: omdat de Stealth Thin gemaakt is van aluminium is het direct merkbaar wanneer de gpu volledig wordt benut. Ook het toetsenbord zelf wordt vrij warm, maar niet dusdanig vervelend dat dit lang gamen ongemakkelijk maakt. Bij ‘normaal’ gebruik wordt de laptop nauwelijks warm. Erg prettig is ook de lange accuduur: volgens MSI houdt de laptop het 8 uur uit bij normaal gebruik. Wij haalden ongeveer 5 uur met af en toe een game spelen (Far Cry 5) en een paar video’s bekijken.

©PXimport

Conclusie

Niet iedere gamer is op zoek naar een laptop die er uitziet als een Transformer. Des te prettiger is het dat MSI een gaming laptop heeft uitgebracht die er ‘normaal’ uitziet, zonder overdreven tierelantijntjes, maar gewoon een degelijke en stevige laptop die makkelijk in je rugtas past. Het enige echte nadeel dat we hebben kunnen ontdekken, is dat de laptop net een tikketje té warm wordt tijdens het spelen van games. Een ander nadeel is misschien de prijs: met € 2799 is de MSI Stealth Thin 8RF zeker niet goedkoop, maar dat is wel te verantwoorden gezien de hardware die er in zit.

Fantastisch
Conclusie

**Prijs:**€ 2799,- **Processor:** 8e generatie Intel Core i7 **Kloksnelheid:** 3,5GHz **Chipset:** Intel HM370 **Geheugen:** 16 GB DDR4L **Grafische chip:** Intel HD Graphics 630 NVidia GeForce GTX 1070 Max-Q **Grafisch geheugen**: 8GB GDDR5 **Display:** 15,6 inch IPS 144MHz Full HD 1920x1080 7ms respons **Opslag**: 512 M.2 Samsung PCI-Express ssd **Gewicht:**1,88kg **Accu:** 82 Whr **Connectiviteit**:1x USB Type-C, 3x Type-A USB 3.1, 1x 1Gbps LAN, 1x HDMI (4K @ 60Hz), 1x Mini-DisplayPort **Besturingssysteem:** Windows 10 Home x64 **Website:** [www.msi.com](https://www.msi.com/Laptop/GS65-Stealth-Thin-8RF)

Plus- en minpunten
  • Mooi vormgegeven
  • Snel
  • Vlotte ssd met voldoende opslag
  • Wordt aardig warm tijdens gamen
▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.