ID.nl logo
Zo gaat de nieuwe Nissan LEAF eruitzien!
© Nissan Motor Corporation
Mobiliteit

Zo gaat de nieuwe Nissan LEAF eruitzien!

Bij Nissan wordt keihard gewerkt aan vier nieuwe elektrische modellen, die de komende twee jaar in Europa op de weg verschijnen. Daarbij zit ook de opvolger van de Nissan LEAF. De EV-pionier van weleer ondergaat een ingrijpende metamorfose. Maar ook de andere drie nieuwkomers zijn beslist geen dertien-in-een-dozijn-modellen.

In 2010 was Nissan een van de allereerste automerken die een elektrische personenauto voor grootschalige productie op de markt brachten: de LEAF. Met dit model pakte het Japanse merk een enorme voorsprong op de concurrentie, die destijds nog helemaal niet bezig was met elektrische auto’s. Maar toen het EV-balletje – mede dankzij het succes van Tesla – eenmaal ging rollen, werd de Nissan LEAF algauw links en rechts om de oren gereden door EV’s met grotere batterijen en kortere laadtijden.

©Nissan Motor Corporation

De huidige generatie van de LEAF, die in 2017 op de Nederlandse weg verscheen, gaat op korte termijn met pensioen. De versie met de grootste batterij van 64 kWh wordt inmiddels al niet meer gebouwd. Nissan snakt zelf ook naar een EV die de opgelopen achterstand op de concurrentie kan inlopen. Wat dat betreft heeft de Ariya niet het succes gebracht waar Nissan zo vurig op hoopte. Maar Nissan gokt niet op één nieuw model; het Japanse merk heeft voor Europa zelfs vier nieuwe EV’s op stapel staan, die in 2024 en 2025 gepresenteerd zullen worden. 

©Nissan Motor Corporation

Chill-Out: opwarmertje voor de nieuwe LEAF

Als opwarmertje voor al het nieuws dat op stapel staat, heeft Nissan vier studiemodellen gepresenteerd: de Chill-Out, de 20-23 Concept, de Hyper Punk en de Hyper Urban. Op deze concept cars hebben de ontwerpers hun fantasie de vrije loop kunnen laten, toch licht het viertal studiemodellen alvast een tipje van de sluier die nu nog over de toekomstige productiemodellen is gedrapeerd. Elke concept car die bij Nissan wordt gebouwd, laat immers zien welke koers de ontwerpers hebben gekozen voor de nieuwe generatie seriemodellen die straks bij de dealer in de showroom worden gereden.

©Nissan Motor Corporation

De Chill-Out dient als aperitief op de LEAF-opvolger. Al bij de eerste aanblik is duidelijk, dat dat model een grondige metamorfose zal ondergaan. De vloeiende daklijn, de grote wielen, het strak gelijnde front en de led-elementen die de karakteristieke achterlichten vormen, sieren straks ook het productiemodel. De breeduit, in tegengestelde richting open scharnierende portieren zullen het productiestadium echter niet halen.

Hoewel het dashboard van het productiemodel grotendeels gedigitaliseerd wordt, zullen weinig elementen uit de Chill-Out terugkeren. Bij de concept car hebben de ontwerpers zich gericht op vergaand autonoom rijden. Over de elektrische aandrijflijn van het productiemodel is nog niets bekend. Of de naam ‘LEAF’ terugkeert, is eveneens koffiedik kijken.

©Nissan Motor Corporation

Betaalbaarheid voorop

Een model dat voor Nissan misschien nog wel belangrijker is dan de nieuwe LEAF, is de elektrische Micra. Dit model wordt in nauwe samenwerking met alliantiepartner Renault ontwikkeld. Hij komt op hetzelfde elektrische platform te staan als de nieuwe Renault 5, waarvan in maart 2024 het definitieve productiemodel wordt onthuld.

De Nissan 20-23 Concept laat zien hoe de toekomstige Micra er mogelijk uit gaat zien. We verwachten dat de ronde koplampen en achterlichten behouden blijven, maar de uitbundige spoilerkit – die van de 20-23 een futuristische rallywagen maakt – zal uiteraard sterk aan kracht inboeten.

Ook van de nieuwe Micra is nog niets bekend over de techniek. Waar we wel van uitgaan, is dat Nissan het productiemodel voor een heel betaalbaar bedrag gaat aanbieden. Bij de elektrische Renault 5 is 25.000 euro de richtprijs. Daar zal Nissan met de toekomstige elektrische Micra niet veel van afwijken.

©Nissan Motor Corporation

©Nissan Motor Corporation

Ook de Juke en Qashqai worden elektrisch

Het elektrische platform waarop de nieuwe Nissan Micra komt te staan, is dankzij zijn schaalbare constructie gemakkelijk op te rekken, zodat het bijvoorbeeld ook als basis kan dienen voor een compacte crossover à la Juke. Aangezien het bestaande model langzaam maar zeker het einde van zijn loopbaan nadert, ligt het voor de hand dat de opvolger van de Juke een volledig elektrische auto wordt.

Voor de ontwerpers van de nieuwe compacte crossover dient het studiemodel Hyper Punk als uitgangspunt. Van opvallende elementen als de driehoeken in de wielen en de capsule waarin de bestuurder zit, blijven bij het productiemodel waarschijnlijk weinig over.

©Igor Stuifzand | ID.nl

©Nissan Motor Corporation

De echte kaskraker van Nissan is momenteel de Qashqai. Dat model zal eerst nog een facelift ondergaan voordat hij over enkele jaren wordt vervangen. Toch laat het studiemodel Hyper Urban Concept alvast zien, hoe die opvolger van de Qashqai eruit gaat zien. Uiteraard niet met de enorme vleugeldeuren van het showmodel; die zijn voor een betaalbaar productiemodel veel te complex (en dus te duur). De Hyper Urban Concept zal qua formaat echter dicht in de buurt komen van de nieuwe LEAF. Door zijn afwijkende, SUV-achtige vormgeving zit hij de erfgenaam van Nissans EV-pionier echter niet in de weg.

©Nissan Motor Corporation

Ontdek jouw perfecte elektrische auto

Vergelijk en vind de beste deals op Kieskeurig.nl
▼ Volgende artikel
Review Teufel Boomster 4 – Krachtpatser die overal mee naartoe kan
© Wesley Akkerman
Huis

Review Teufel Boomster 4 – Krachtpatser die overal mee naartoe kan

De Teufel Boomster 4 is een draadloze, semigrote bluetoothspeaker die je thuis, onderweg of buiten kunt gebruiken. Het apparaat is groot genoeg om een kamer met muziek te vullen en compact genoeg om als een ouderwetse gettoblaster op je schouder mee te nemen.

Uitstekend
Conclusie

Hoewel de Teufel Boomster 4 niet voor iedereen de meest interessante optie is, is dit wel de beste Boomster die het Duitse bedrijf tot op heden heeft uitgebracht. We kunnen ons zelfs voorstellen dat de Boomster 4 boeiend is voor mensen die nog met een 3 rondlopen. De batterij van zijn voorganger zou inmiddels zo slecht kunnen zijn dat hij het nog geen picknick volhoudt, en dan heb je met de 4 een waardige opvolger.

Plus- en minpunten
  • Robuust ontwerp
  • Handzaam
  • Brede geluidsweergave
  • Spatwaterdicht
  • Lange accuduur
  • Best prijzig
  • Bas kan nog wat hulp gebruiken
  • Oplader niet meegeleverd

Met een adviesprijs van 349 euro is de Teufel Boomster 4 niet goedkoop (maar wel goedkoper dan zijn voorganger bij de introductie was). Het apparaat neemt het robuuste ontwerp van de Boomster 3 over en oogt zowel stoer als modern met zijn metalen grille en industriële aluminium handvat. Verder is het goed om te weten dat de behuizing spatwaterdicht is en een regenbui overleeft. Je kunt de Boomster 4 bestellen in de kleuren zwart, grijs of mintgroen.

De vertrouwde basis

De bediening is daarnaast hetzelfde gebleven. Dat betekent dat je toegang hebt tot fysieke knoppen onder een zacht rubber paneel met duidelijke feedback. Via de knoppen regel je volume, bas, afspelen en bronselectie. Net als bij het vorige model levert Teufel ook nu een infrarood afstandsbediening bij de speaker. Hiermee pas je alles op afstand aan. Dat is vooral handig voor gebruik in huis, zodat je niet steeds naar het apparaat hoeft te lopen.

©Wesley Akkerman

De Teufel Boomster 4 is bovendien meer dan een bluetoothspeaker alleen: er zit namelijk ook een radio-ontvanger in (net als bij de vorige modellen), voor zowel FM als DAB+. Dankzij multipoint bluetooth kun je bovendien twee smartphones tegelijkertijd koppelen en afwisselend de muziek regelen. Tot nu toe oogt en voelt de Teufel-speaker dus nog heel erg hetzelfde aan als je hem naast zijn voorganger zet. Wat is er dan precies nieuw aan dit model?

Vernieuwing in details

Het gaat vooral om kleinere, maar niet onbelangrijke eigenschappen. Zo kun je de Teufel Boomster 4 opladen met een usb-c-kabel. Een oplader krijg je er niet bij, maar met een beetje geluk heb je die thuis al liggen. Opladen kan voortaan met 45 watt, waardoor bijtanken lekker snel gaat. En hoewel de batterijcapaciteit er niet op vooruit is gegaan, gaat de accu toch langer mee: van 18 naar maar liefst 23 uur.

©Wesley Akkerman

Helaas is de bluetooth-versie hetzelfde gebleven als bij zijn voorganger. Voor de audio, waarover verderop meer, is dat niet zo'n probleem. Maar voor moderne bluetooth-eigenschappen, zoals Auracast, hoef je dus niet aan te kloppen bij de Teufel Boomster 4. Wel is het mogelijk om een tweede Boomster 4 te koppelen voor een betere stereoweergave. Dat kan geheel draadloos, waardoor je geen gedoe hebt met kabels. Soms zijn het de kleine dingen die het hem doen.

Teufel Boomster 4 in de praktijk

Naast bluetooth- en radiofunctionaliteit kun je ook muziek afspelen via de aux-ingang. Die poort zit, samen met de usb-c-aansluiting, achter een rubber flapje achterop, onder de uitschuifbare antenne. Voor het geluid zorgen vijf drivers (twee tweeters, twee midrange en een woofer) en twee passieve radiatoren voor een diepere bas. Dit alles wordt aangestuurd met 42 watt vermogen. Ook heb je de beschikking over de kenmerkende Teufel-technologie Dynamore.

©Wesley Akkerman

Akoestisch klinkt de Boomster 4 standaard helder, maar de bas heeft regelmatig een zetje nodig. Je kunt die eenvoudig met 6 dB verhogen (of verlagen), waardoor die dieper en voller klinkt zonder te overheersen. Stemmen en het middenbereik zijn aangenaam aanwezig en klinken natuurlijk. De hoge tonen zijn gedetailleerd, maar klinken soms wel wat kil. Misschien moet je binnen je eigen muziek-app met de equalizer spelen, maar in de basis komt hier mooi geluid uit.

Het ligt trouwens ook maar net aan de omgeving waarin je luistert. En daarmee is de grootste kracht van de Teufel Boomster 4 ook z'n achilleshiel: juist omdat je hem overal mee naartoe kunt nemen en hij op allerlei plekken goed moet kunnen klinken, blinkt het apparaat op geen enkele plek écht uit.

Het goede nieuws is dat hogere volumestanden het karakter van de muziek niet aantasten en dat de Boomster 4 overweg kan met veel verschillende (mainstream) genres, met genoeg ruimte voor detail en emotie.

©Wesley Akkerman

Teufel Boomster 4 kopen?

Hoewel de Teufel Boomster 4 niet voor iedereen de meest interessante optie is, is dit wel de beste Boomster die het Duitse bedrijf tot op heden heeft uitgebracht. We kunnen ons zelfs voorstellen dat de Boomster 4 boeiend is voor mensen die nog met een 3 rondlopen. De batterij van zijn voorganger zou inmiddels zo slecht kunnen zijn dat hij het nog geen picknick volhoudt, en dan heb je met de 4 een waardige opvolger.

▼ Volgende artikel
Philips presenteert betaalbare QD-OLED-monitor Evnia 27M2N6501L
© Philips
Huis

Philips presenteert betaalbare QD-OLED-monitor Evnia 27M2N6501L

Philips lanceert de Evnia 27M2N6501L, een 27-inch QD-OLED-monitor die hoogwaardige beeldkwaliteit combineert met een relatief scherpe prijs. Het model richt zich vooral op gamers en gebruikers die veel waarde hechten aan contrast, vloeiende actie en brede inzetbaarheid.

De monitor maakt gebruik van QD-OLED-technologie, die bekendstaat om diepe zwarttinten en hoge kleurprecisie. De QHD-resolutie levert een scherp beeld, terwijl HDR-ondersteuning en 10-bit kleurdiepte het scherm geschikt maken voor films, games en grafische software. Opvallend is dat Philips deze eigenschappen aanbiedt in een prijsklasse waar QD-OLED tot nu toe nauwelijks te vinden was.

Voor gamers biedt de 27M2N6501L een verversingssnelheid van 240 Hz, wat zorgt voor vloeiende animaties en minder haperingen bij snelle actie. De monitor is G-Sync compatible en heeft extra hulpmiddelen zoals Crosshair- en Sniper-functies en ShadowBoost, die details in donkere scènes beter zichtbaar maken. Ambiglow krijgt een AI-upgrade en past de lichtgloed achter het scherm automatisch aan op de content.

©PHILIPS | Copyright (c) 2021 Stock Unit/Shutterstock.

HDMI 2.1 maakt het mogelijk om consoles en pc's direct op maximale resolutie en snelheid te gebruiken. MultiView toont twee apparaten tegelijk, nuttig voor wie wil multitasken. Verder zijn er opties zoals LowBlue Mode en Flicker-Free, die vriendelijker zijn voor je ogen. Ook heeft deze monitor een volledig verstelbare standaard.

De Philips Evnia 27M2N6501L is direct verkrijgbaar voor een adviesprijs van 419 euro. Philips geeft drie jaar garantie op zijn OLED- en QD-OLED-schermen, inclusief burn-in-dekking.

©Philips