ID.nl logo
Automarkt maakt inhaalslag met flinke groei in februari
© Irwin Versteegh - Duijnstee
Mobiliteit

Automarkt maakt inhaalslag met flinke groei in februari

De Nederlandse automarkt zit weer in de lift. In februari 2024 steeg het aantal nieuwe personenauto's dat op kenteken werd gezet met 8,9 procent in vergelijking met een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van brancheorganisaties RAI Vereniging, BOVAG en RDC. Na enkele turbulente jaren lijkt de autoverkoop dus weer aan te trekken. Laten we eens kijken welke merken en modellen het momenteel voor de wind gaat.

Download nu GRATIS het EV Duurtest-rapport 2024!

In het EV Duurtest-rapport zijn nieuwe elektrische auto's door verschillende consumenten getest. Alle resultaten vind je terug in dit digitale rapport. Door het invullen van je naam en e-mailadres meld je je aan voor ontvangst van het Kieskeurig EV Duurtest-rapport. Tevens ben je ingeschreven voor de Kieskeurig.nl EV-nieuwsbrief.

Na een aantal moeizame jaren lijkt de Nederlandse automarkt weer op stoom te komen. In februari 2024 werden er maar liefst 30.414 nieuwe personenauto's geregistreerd, een stevige groei van 8,9 procent ten opzichte van februari 2023. Ook over de eerste twee maanden van dit jaar is er een mooie stijging te zien van 7 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. In totaal zijn er in 2024 tot nu toe al 64.810 auto's geregistreerd, tegenover 60.596 registraties in de eerste twee maanden van 2023.

Hoogste stijging in maanden

Deze cijfers, afkomstig van Koninklijke RAI Vereniging, BOVAG en RDC, wijzen op een inhaalslag van de automarkt. Na een lichte daling van 3,2 procent in 2022 met in totaal 312.129 geregistreerde nieuwe personenauto's, zien we nu de hoogste maandelijkse stijging sinds tijden. Het lijkt erop dat de groei door de inhaalslag doorzet in het marktherstel. In heel 2023 werden er uiteindelijk 369.791 nieuwe auto's geregistreerd, een stijging van 18,4 procent ten opzichte van 2022.

Consumenten lijken dus weer bereid te investeren in een nieuwe auto, mogelijk door betere economisch omstandigheden of gewoon aantrekkelijke deals bij autodealers. Deze trend was ook al zichtbaar in mei 2023, toen er 33.135 nieuwe personenauto's werden geregistreerd – een aanzienlijke stijging van 41,6 procent ten opzichte van mei 2022 (23.396 verkochte auto's). In de eerste vijf maanden van 2023 stond de teller al op 160.617 nieuwe auto's, een toename van 29,9 procent.

©Igor Stuifzand

Kia populair in februari

Kia voert de lijst aan van meest geregistreerde merken in februari 2024, met 3.652 registraties en een marktaandeel van 12 procent. Toyota en Volvo maken de top drie compleet, beide met een marktaandeel van 8,8 procent. Als het gaat om modellen is de Volvo XC40 het populairst met 1.442 registraties, goed voor 4,7 procent marktaandeel. 

In mei 2023 was de Kia Picanto nog het meest geregistreerde model met 1.537 registraties (4,6 procent marktaandeel), gevolgd door de Peugeot 208 (1.056 registraties, 3,2 procent marktaandeel) en de Tesla Model Y (1.047 registraties, 3,2 procent marktaandeel) (bron: Bovag).

Als deze positieve trend doorzet, kan 2024 wel eens een topjaar worden voor de autobranche. Dat is niet alleen goed nieuws voor autofabrikanten en -dealers, maar ook voor de bredere economie. Een gezonde automarkt is immers een belangrijke motor voor economische groei en werkgelegenheid. Het blijft wel even afwachten hoe duurzaam dit herstel is en of externe factoren zoals chiptekorten, leveringsproblemen en economische onzekerheid roet in het eten kunnen gooien.

Hybride het populairst

In februari 2024 waren hybride auto's met 9.057 registraties en een marktaandeel van 29,7 procent de meest populaire keuze voor nieuwe personenauto's. Volledig elektrische auto's volgen op de tweede plaats met 8.291 registraties en een marktaandeel van 27,3 procent. Benzineauto's nemen de derde positie in met 8.255 registraties en een marktaandeel van 27,1 procent.

BrandstofsoortAantal registratiesMarktaandeel
Hybride9.05729,7%
Elektrisch8.29127,3%
Benzine8.25527,1%
PHEV4.30014,1%
Diesel2640,9%
LPG2470,8%

Ontdek jouw ideale elektrische auto

Vergelijk en vind de beste deals op Kieskeurig.nl!

Vraag een offerte aan voor laadpalen:

▼ Volgende artikel
Waarom de Philips HR2670/00 de publiekslieveling onder de blenders is
© Philips
Huis

Waarom de Philips HR2670/00 de publiekslieveling onder de blenders is

Hij is klein van stuk, maar groot in prestaties: dat is de reden dat de Philips HR2670/00 door consumenten is uitgeroepen tot Best Reviewed van het Jaar 2025 in de categorie blender. Gebruiksgemak, ontwerp en dagelijks gemak maken hem tot een echte favoriet. In dit artikel lees je er meer over.

Partnerbijdrage - in samenwerking met Philips

De strengste jury van Nederland is positief

Duizenden gebruikers delen op Kieskeurig.nl hun eerlijke ervaringen met producten die ze dagelijks gebruiken. Deze reviews vormen de basis van Best Reviewed van het Jaar-awards. Alleen wanneer consumenten consequent tevreden zijn over het gebruiksgemak en de prestaties van een bepaald product,  komt het in aanmerking voor deze prestigieuze prijs. De Philips HR2670/00 heeft zich over een langere tijd bewezen in keukens door het hele land - en werd daarom door gebruikers beloond met de titel Best Reviewed van het jaar 2025 in de categorie Blenders.

Compact en slim ontworpen

De Philips HR2670/00 is een compacte blender met een vermogen van 350 watt: krachtig genoeg voor smoothies, shakes en zelfs crushed ice. Hij is echt gemaakt om elke dag te gebruiken. Omdat hij zo compact is, past hij makkelijk op je aanrecht of in een keukenkastje. Altijd onder handbereik dus wanneer je snel iets gezonds wilt maken. Handig is de Blend & Go-functie: je mixt direct in de bijgeleverde draagbare beker, klikt het deksel erop en neemt je smoothie zo mee naar je werk of naar de sportschool. Dankzij twee snelheidsstanden bepaal je zelf de intensiteit van het blenden. Schoonmaken is gelukkig ook zo gebeurd: de afneembare onderdelen mogen gewoon in de vaatwasser.

©Philips

Wat gebruikers zo waarderen aan deze blender

In de reviews komt vooral naar voren hoe goed de Philips HR2670/00 past in het dagelijks gebruik. Zo schrijft iemand: "Ik was blij verrast dat de blender zo compact is, dit scheelt een hoop ruimte in mijn al over volle keuken kastjes." Een ander noemt het simpelweg "een mooie kleine compacte blender" die makkelijk op te bergen is en niet veel plek inneemt op het aanrecht.

Het gebruiksgemak wordt vaak genoemd als groot pluspunt. "Je hoeft geen handleiding door te spitten om ermee aan de slag te gaan. Alles werkt intuïtief," aldus een reviewer. Heb je je smoothie, shake of saus gemaakt? Dan ben je nauwelijks tijd kwijt aan het schoonmaken. Ook het schoonmaken gaat volgens veel gebruikers snel en eenvoudig: "Dat is eenvoudig: de afneembare onderdelen passen in de vaatwasser en de beker spoelt snel schoon," zegt een van de gebruikers. Een ander voegt daar nog aan toe: "De onderdelen zijn makkelijk los te draaien en weer vast te zetten."

©Philips

De Blend & Go-beker blijkt voor veel mensen een doorslaggevende reden om juist voor deze blender te kiezen. "Ik maak 's ochtends een smoothie en neem hem direct mee zonder te hoeven overschenken," schrijft een gebruiker. "Ideaal dus voor onderweg of voor school of op je werk," zegt iemand anders nog.

Ook over de prestaties zijn veel gebruikers positief, zeker gezien het formaat. "Hij blendt goed, je krijgt een mooie gladde smoothie, ook met bevroren fruit," staat in een van de reviews. Een ander schrijft: "Er zit genoeg power in de blender om bevroren fruit klein te maken, dat vind ik een voordeel." Zelfs ijs en noten worden genoemd: "Vers, bevroren, kant en klaar, het maakt eigenlijk niet uit wat je erin gooit, hij blendt alles met gemak."

Tegelijk zijn gebruikers realistisch over wat je wel en niet moet verwachten. Zo merkt iemand op: "Deze blender is zo compact dat je niet voor het hele gezin in één keer smoothies kunt maken," en een ander schrijft: "Voor het maken van een simpele smoothie is dit een zeer fijne en betaalbare optie."

©Philips

Een eerlijk oordeel

Ook in de kritische noten blijven gebruikers eerlijk. Meerdere reviewers noemen het bedieningsprincipe als aandachtspunt: "Je kunt de blender niet op één stand zetten, je moet de knop continu indrukken." Daarnaast wordt het materiaal van de beker genoemd: "De plastic beker is wat kwetsbaarder dan glas." Ook niet elk ingrediënt laat zich blenden. Zo schrijft iemand: "Droge producten zoals dadels lukte bij mij echt niet."

Voor de meeste mensen wegen de minpunten niet op tegen het dagelijkse gemak. Ze noemen het apparaat "handig, klein en licht," prijzen de combinatie van formaat en kracht en waarderen vooral dat je snel een smoothie maakt en deze meteen mee kunt nemen. Daarmee laat de Philips HR2670/00 zien waarom hij door gebruikers is uitgeroepen tot Best Reviewed van het Jaar 2025: geen overdreven beloftes, maar een compacte blender die precies doet wat mensen ervan verwachten.

Philips HR2670/00 Portable Blender

Ontdek hem
▼ Volgende artikel
God of War-studio onthult komende zomer mogelijk nieuwe game
Huis

God of War-studio onthult komende zomer mogelijk nieuwe game

Sony's Santa Monica Studio, de ontwikkelaar van de God of War-games, zou aankomende zomer wel eens een nieuwe game kunnen onthullen.

Daar lijkt een opmerking van God of War-acteur Christopher Judge naar te hinten. Judge speelt de rol van Kratos in de moderne God of War-spellen, en werd onlangs aan de tand gevoeld door een streamer op Fan Expo in Vancouver - al lijkt het er op dat Judge niet doorhad dat hij werd opgenomen.

Daar werd hij gevraagd naar de aankomende remake van de God of War-trilogie. Deze remake werd vorige week tijdens de State of Play-uitzending aangekondigd. Duidelijk is dat TC Carson daarin de rol van Kratos gaat vertolken, aangezien hij die rol ook in de trilogie speelde voordat Judge het stokje overnam.

In gesprek met de streamer liet Judge dan ook weten dat hij niet voorkomt in de remake van de trilogie. Hij meldt echter wel dat de remake een "nieuw vechtsysteem" zal bevatten. Daarna opperde hij het volgende: "Eind deze zomer ga je waarschijnlijk horen over wat we aan het doen zijn."

De nieuwe Santa Monica Studio-game

Hoewel hij Santa Monica Studio niet bij naam noemt, is het gezien de context van het gesprek mogelijk dat Judge het over een nieuwe game van die ontwikkelaar had waar hij wederom een rol in heeft.

Cory Barlog, de creative director van Santa Monica Studio, werkt volgens berichten al enige tijd aan een nog onaangekondigd project. Een betrouwbare insider liet onlangs doorschemeren dat de game in 2027 uit zal komen en dat het grootste gedeelte van de studio aan dit nieuwe spel werkt. De remake van de God of War-trilogie zou zich nog maar in pre-productie bevinden.

Volgens eerdere geruchten zal de nieuwe Santa Monica Studio-game geen compleet nieuwe IP betreffen, maar wel zo aanvoelen. In combinatie met Judge's recente opmerking speculeren fans dat het mogelijk om een nieuwe God of War-game gaat met een compleet andere setting - net zoals het in 2018 verschenen God of War geheel anders aanvoelde dan de trilogie die daarvoor kwam.

Tv-serie gebaseerd op God of War

Ondertussen wordt er hard gewerkt aan een tv-serie gebaseerd op God of War, waarvan de opnames als het goed is deze maand van start gaan. De serie komt op een nog onbekend moment naar Amazon Prime Video.

Afgelopen januari werd al onthuld wie de rol van hoofdpersonage Kratos gaat spelen. Dat is Ryan Hurst, bekend voor zijn rol in Sons of Anarchy. In de game God of War Ragnarök speelde hij daarnaast de rol van Thor. In de tv-serie zal hij dus van rol wisselen. Callum Vinson gaat de rol van Kratos' zoon Atreus spelen.