ID.nl logo
Zo kun je zien welke iPhone-apps je camera gebruiken
© Reshift Digital
Huis

Zo kun je zien welke iPhone-apps je camera gebruiken

Vanuit privacyoverwegingen wil je er zeker van zijn dat bepaalde apps op je iPhone niet stiekem je camera gebruiken. Gelukkig kun je in de instellingen van je telefoon overzichtelijk zien welke apps toegang hebben tot je camera. In dit artikel leggen we uit waar je dit overzicht kunt vinden, maar ook hoe je je toestemming weer intrekt voor bepaalde apps. 

Ga op je iPhone naar de Instellingen-app, scrol naar beneden en tik op Privacy. In het menu dat verschijnt, kies je voor Camera en vervolgens zie je de lijst met apps die in het verleden van je camera gebruik hebben gemaakt. Staat de groene schakelaar achter een app aan, dan heeft die app toegang tot je camera. Achter apps die daar geen toegang tot hebben, staat de schakelaar op grijs.

Mis je in dit overzicht bepaalde apps die wel op je iPhone staan? Dit zijn vaak apps zonder camerafunctionaliteiten en dus niet standaard gebruik maken van je camera.

Wil je liever niet dat een bepaalde app toegang heeft tot je camera, dan kun je simpelweg de schakelaar achter de app uitzetten. Een andere optie is uiteraard om de app helemaal van je telefoon te verwijderen. Wil je juist wel toegang geven, zet dan de schakelaar aan. De wijzigingen worden direct doorgevoerd. 

Groen of oranje stipje? 

Draait je iPhone op iOS 14 of een latere versie, dan kun je gemakkelijk zien wanneer een app je camera daadwerkelijk gebruikt. Check simpelweg de statusbalk, rechtsboven in het scherm van je iPhone. Zie je daar een groen stipje, dan gebruikt een app op dat moment de camera. Zie je een oranje stipje, dan staat de microfoon van je toestel aan. Er verschijnt ook een bericht boven in het bedieningspaneel waarin wordt aangegeven dat de camera of microfoon onlangs door een app zijn gebruikt.

©PXimport

In het Privacy-menu vind je ook de optie om apps al dan niet toegang te geven tot je microfoon, maar ook tot je agenda, herinneringen of Bluetooth-apparaten.

Dus zie je onverwachts dat groene stipje op je scherm terwijl je een bepaalde app gebruikt en ben je daar niet van gediend, dan loont het om deze app de cameratoegang te ontzeggen. 

Safari

Uiteraard kunnen ook websites die je bezoekt via Safari van je camera gebruik maken. Gek genoeg staat Safari niet in het lijstje van apps waarvan je de cameratoegang kan ontzeggen. Je kunt er wel voor zorgen dat websites via Safari niet ongewild je camera gebruiken. Ga hiervoor weer naar de Instellingen-app en scrol naar Safari. Onder het kopje Instellingen voor websites vind je Camera. In dit menu kun je aangeven of websites toegang mogen krijgen tot je camera. Je kunt ook instellen dat Safari je om toestemming vraagt, iedere keer dat een website je camera wil gebruiken. 

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube