ID.nl logo
Review: Vodafone Smart Platinum 7
© Reshift Digital
Huis

Review: Vodafone Smart Platinum 7

Als we het hebben over smartphonefabrikanten, denken we allereerst aan grote namen als Apple en Samsung. Op de Smart Platinum 7 staat echter het logo van … Vodafone. Dit betekent niet dat Vodafone nu ook een smartphonefabrikant is overigens.

Op basis van het uiterlijk van dit toestel kunnen we met behoorlijk grote zekerheid zeggen dat deze telefoon gemaakt is door het Chinese TCL, het bedrijf dat ook voor bijvoorbeeld Alcatel smartphones in elkaar zet. In het verleden bracht Vodafone al vaker door derden gemaakte smartphones onder eigen naam uit. Destijds werden de toestellen vaak gemaakt door die andere grote Chinese smartphonemaker: Huawei.

Platinum

De naam van dit product zegt veel over hoe het in de markt gezet wordt. Veel hoger dan ‘Platinum’ is er niet, dus we hebben hier te maken met een high-end toestel. De prijs van 400 euro is in dat licht erg vriendelijk. Voor dat geld krijgt u een toestel dat op maar weinig vlakken onderdoet voor de ‘echte’ toppers in de markt. Hij ziet er zonder meer luxe uit, met een behuizing van glas en een aluminium rand rondom. Daarnaast heeft hij een voor dit prijspunt krachtige processor aan boord, die het alleen op grafisch vlak een beetje laat liggen. Het amoled-paneel met een diagonaal van bijna 14 centimeter (5,5 inch) heeft een resolutie van 2560x1440 pixels. Er zijn wel wat kleurfoutjes zichtbaar, maar voor een smartphone is er weinig mis met dit scherm. Uiterlijk valt verder nog op dat er achterop een vingerafdruklezer is aangebracht, die overigens uitstekend functioneert. Een laatje aan de zijkant biedt ruimte voor een nanosim (4G+)- en een micro-sd-kaart. Via die laatste aansluiting kunt u de standaard 32 GB die ingebouwd is verder uitbreiden. Opvallend is verder nog de knop aan de linkerzijde. Standaard zit deze erop om snel de camera-app te kunnen opstarten, ook als het toestel gelockt is. In dat laatste geval gaat het opstarten wat ons betreft net een tikje te langzaam. U kunt er echter ook andere toepassingen aan toewijzen, bijvoorbeeld het openen van uw favoriete app.  

In de praktijk

Een van de belangrijkste zaken bij het gebruik van een smartphone is de software die erop staat. Op dit toestel heeft men de trend van het moment gevolgd, namelijk: zo min mogelijk eigen sausjes en apps eroverheen gooien. Er staan uiteraard enkele apps van Vodafone op (waaronder het wat ons betreft goed bruikbare My Vodafone), maar verder is het eigenlijk gewoon Android 6.0.1 zoals het bedoeld is. Dat kunnen we zeker waarderen. De 16 megapixel-camera is voor een toestel van 400 euro goed, al haalt hij het niet bij de camera’s in de veel duurdere high-end modellen van bijvoorbeeld Apple en Samsung. Met name als het omgevingslicht wat afneemt, zien we de scherpte van de foto’s duidelijk verder teruglopen dan het geval is bij bijvoorbeeld de Samsung Galaxy S7. Alle waar naar zijn geld, zullen we maar zeggen. De accuduur, nog een ander cruciaal onderdeel van een smartphone, is in de praktijk goed tot zeer goed.

VR-bril

Tot slot kunnen we ook niet onvermeld laten dat Vodafone dit toestel heeft gekoppeld aan een vr-bril, die u er voor 29,95 euro apart bij kunt bestellen, iets wat – niet geheel toevallig – Alcatel ook heeft. Deze vr-bril kunt u beter zien als een eerste kennismaking met het fenomeen vr en niet als een concurrent voor de HTC Vive of zelfs de Gear VR van Samsung. Het is niettemin een leuke extra.

Conclusie

Een voor zijn prijs uitstekend toestel, dat voor de meeste gebruikers alles biedt wat ze nodig zullen hebben.

Pluspunten:
High-end uiterlijk, snelle processor, schone Android-installatie, goede accuduur.
Minpunten:
Camera bij weinig licht.

Adviesprijs: € 399,–

Voor meer informatie: www.vodafone.nl

▼ Volgende artikel
Nintendo Direct Partner Showcase: hier kijk je om 15:00 uur
Huis

Nintendo Direct Partner Showcase: hier kijk je om 15:00 uur

Gisteren kondigde Nintendo aan dat er vandaag een Nintendo Partner Direct uit wordt gezonden. Deze kan wanneer hij begint in dit bericht worden bekeken.

De livestream begint dus om 15:00 uur Nederlandse tijd, en duurt zo'n dertig minuten. Nintendo zendt de Direct uit op YouTube, en je kunt de stream ook hieronder bekijken.

Watch on YouTube

Over de inhoud is vooralsnog nog niets bekend, maar aangezien het om een Partner Showcase gaat zal de livestream zich richten op Nintendo Switch 2- en Nintendo Switch-games van andere uitgevers en ontwikkelaars dan Nintendo zelf.

Er gingen onlangs al geruchten over de mogelijkheid dat er een Nintendo Direct Partner Showcase zou worden uitgezonden. Die geruchten blijken nu dus te kloppen.

Wat zou er in een nieuwe Partner Direct kunnen zitten?

De vorige Partner Direct werd afgelopen juli uitgezonden. Toen kwamen er games als Star Wars Outlaws, Octopath Traveler 0 en Final Fantasy Tactics voorbij.

Het is niet bekend wat er in een eventuele nieuwe Partner Direct zou kunnen voorkomen, al zijn al genoeg aankomende third-party games bevestigd voor Switch 2, waaronder 007: First Light, The Duskbloods en Elden Ring van FromSoftware, Indiana Jones and the Great Circle en Resident Evil Requiem.

Ook gaan er al geruime tijd geruchten over diverse andere third party-games die mogelijk naar de Switch 2 komen. Onder de games waar geruchten de ronde over doen, vallen Clair Obscur: Expedition 33, Red Read Redemption 2, Final Fantasy 16 en Metaphor: ReFantazio.

Voor de Partner Direct duiken ook nieuwe interessante geruchten op. Zo stelt insider Nate the Hate - die ook het bestaan van de Partner Direct heeft onthuld - dat de Switch 2-versie van Final Fantasy 7: Rebirth getoond gaat worden. Ook heeft hij gezegd dat Black Myth: Wukong naar het platform gaat komen. Anderzijds is er ook een leeftijdsclassificatie opgedoken voor een Hollow Knight Switch 2 Edition (via NintendoEverything) die we mogelijk dus ook gaan zien.

View post on X
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Overwatch 2 heet nu gewoon Overwatch, veel content op komst
Huis

Overwatch 2 heet nu gewoon Overwatch, veel content op komst

Blizzard heeft de toekomst van hun shooter Overwatch 2 uit de doeken gedaan. De game heet vanaf nu simpelweg 'Overwatch', en er staat veel content op stapel dit jaar.

De eerste Overwatch was erg populair en werd in 2022 vervangen door Overwatch 2. Die game wist minder gemakkelijk een groot publiek te bereiken, maar de afgelopen jaren heeft men bij Blizzard hard gewerkt aan verbeteringen.

Watch on YouTube

Reign of Talon

Dit moet allemaal samenkomen dit jaar, zo werd tijdens een livestream gisteren onthuld. Overwatch 2 zal weer bekendstaan als Overwatch, en het gehele jaar staat in het teken van een verhaal genaamd Reign of Talon. Dat bestaat uit zes seizoenen, waarvan het eerste seizoen op 10 februari van start gaat. In 2027 begint vervolgens weer een nieuw verhaal.

Dit jaar komen er ook toen nieuwe speelbare helden beschikbaar. In het eerste seizoen komen er meteen vijf uit. Drie daarvan - de tank Domina, de damage hero Emre en de support Mizuki, zijn verbonden aan Talon. Twee helden die aan de kant van Overwatch staan zijn Anran (damage) en Jetpack Cat (support).

Watch on YouTube

Waarom geen Overwatch 2 meer?

De game wordt volgens Blizzard hernoemd naar Overwatch omdat de game meer dan een nummer is: "Het is een levend universum dat blijft groeien, verrassen en spelers van overal ter wereld samenbrengt. Dit jaar wordt een enorm keerpunt in hoe de ontwikkelaar de toekomst van Overwatch voor zich ziet, dus we halen de '2' weg en gaan door als 'Overwatch'."

Nog meer Overwatch

Verdere verbeteringen zijn onder andere vernieuwde menu's en snellere navigatie. Ook komt er een nieuwe 3D-lobby waar spelers als hun helden kunnen socializen. Daarnaast zal in de loop van aankomend voorjaar ook een Nintendo Switch 2-versie verschijnen. De game is verder op pc, PlayStation, Xbox en de eerste Switch speelbaar. Meer informatie over alle aankondigingen rondom Overwatch is op de officiële website te vinden.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.