ID.nl logo
Huis

Puzzle Quest: Galactrix

Een paar jaar geleden werden we verrast door Puzzlequest: Challenge of the Warlords. Deze Bejeweled achtige puzzelgame met rpg-elementen was behoorlijk succesvol en is op diverse platformen uitgekomen. Denk aan de Xbox 360, Wii, Nintendo DS, Sony PSP en de PC. Het is dan ook niet zo gek dat we nu getrakteerd worden op een vervolg.

We laten het fantasy landschap achter ons en trekken de ruimte in met Galactrix.

Geen Sci-fi kloon

Gelukkig is Galactrix niet een goedkope sci-fi kloon van zijn voorganger. De makers hebben echt hun best gedaan het Puzzlequest concept nog verder uit te diepen en uit te breiden. Dat is ze dan ook aardig gelukt. Om te beginnen is er het basisconcept. Allerlei taken en conflicten worden in Puzzlequest uitgespeeld in een puzzel omgeving. Zo is het net als bij Bejeweled de bedoeling om gekleurde stenen te verschuiven en zo rijen van minimaal drie te maken. Elke kleur staat voor een bepaalde functie. Zo heb je tijdens gevechten de kleuren rood, geel en groen nodig om speciale wapens af te vuren en blauwe stenen voeden je 'shields' die om je ruimteschip heen zitten. Paarse stenen geven je punten die je kunt gebruiken om schepen te ontwijken en grijze stenen geven extra ervaringspunten. Een soortgelijk concept hebben we gezien bij Challenge of the Warlords, maar in tegenstelling tot dat spel zijn hier de stenen hexagonaal en niet vierkant. Ook is het veld groter waardoor er meer stenen in een veld passen. Hierdoor alleen al is de puzzelkern van het spel al een stuk complexer geworden.

Er is meer

Maar er is meer. De fantasy wereld is vervangen door een volledig zonnestelsel met vele melkweg stelsels daarin verwerkt. Er zijn andere ruimteschepen waarmee je in gevecht kan gaan en je zult zelf met enige regelmaat van ruimteschip wisselen om zo sterker te staan tegenover de diverse uitdagingen. Je ruimteschip kun je uitrusten met diverse wapens die tijdens de strijd voor bepaalde voordeeltjes kunnen zorgen. Zo is er bijvoorbeeld een 'Disruptor' die voorkomt dat je tegenstander zijn schilden kan regenereren, of de 'Military Laser' waarmee je je vijand kan bestoken. Al deze wapens kun je kopen, maar je kunt ze ook zelf maken door de juiste grondstoffen te verzamelen. Dit doe je door vijanden te verslaan of mijnwerkzaamheden uit te voeren op diverse asteroïden. Zowel het maken van nieuwe uitrusting als het mijnen als alle andere taken in het spel zijn allemaal verwerkt in een variant van het bovengenoemde puzzelconcept. Zo zijn de puzzels ook gevarieerd en zorgen ze voor de nodige afwisseling. De gevonden grondstoffen kun je overigens ook verkopen. Hier zit tevens een simpel handelaspect in waarbij grondstoffen andere waardes hebben op de diverse planeten. Behalve je ruimteschip kun je ook je karakter opwaarderen door middel van de xp die je verdient tijdens het spel. Telkens als je een level stijgt kun je punten verdelen over vijf eigenschappen die ieder weer invloed hebben op de kleuren van de stenen in het puzzelspel.

Guus Geluk

Galactrix is bijzonder verslavend en je puzzelt gemakkelijk hele avonden weg, terwijl je je schip en kararakter opwaardeert. Het spel is groot en dankzij zijn vele verschillende elementen erg gevarieerd. Daarnaast is het spel ook erg systeem vriendelijk. Je kunt het spel gemakkelijk op een laptop spelen. Het nadeel hiervan is natuurlijk dat het spel grafisch niet heel bijzonder is. Verwacht geen 3D graphics, maar veel 2D tekeningen en plaatjes. Dit past overigens wel bij de stijl van Puzzlequest. Wat wel jammer is, is dat de puzzels - en dan met name de gevechten - af en toe erg afhankelijk zijn van geluk. Zo weet je nooit welke nieuwe stenen er bij komen en zo kun je soms wel zes reeksen achter elkaar maken en de vijand volledig verpulveren terwijl je daar eigenlijk weinig tot geen moeite voor hebt gedaan. Helaas gebeurt dit andersom ook regelmatig. Wel is het zo dat deze geluksfactor kleiner wordt, naarmate je sterker wordt omdat dan het juiste gebruik van je wapenuitrusting de doorslag geeft en niet de stenen.PluspuntenMinpuntenConclusie

  • verslavend

  • groot

  • vele verschillende elementen

  • systeem vriendelijk

  • erg geluk afhankelijk

  • grafisch niet heel bijzonder

Puzzlequest: Galactrix is een ideale game voor iedereen die van puzzelen houdt met dat beetje meer. Ook rpg-fans zullen Puzzlequest kunnen waarderen om zijn frisse aanpak. Liefhebbers van de eerste puzzlequest game kunnen zicht met een gerust hart storten op Galactrix.

Uitstekend
▼ Volgende artikel
🍕 Effe wachten… Met deze oven staat er in tweeënhalve minuut een verse pizza op tafel!
© sonyakamoz - stock.adobe.com
Huis

🍕 Effe wachten… Met deze oven staat er in tweeënhalve minuut een verse pizza op tafel!

Niks zo lekker als een verse pizza. Jammer alleen dat het altijd zo lang duurt voordat-ie klaar is. Dat probleem is nu opgelost: AEG komt met een inbouw combi-stoomoven die een speciale pizzastand heeft. Pizza erin en 2,5 minuut* later is het genieten geblazen. Mangiare!

*Om het even in perspectief te zetten: 2,5 minuut, dat is net lang genoeg om de vaatwasser uit te ruimen, je tanden goed te poetsen of één gemiddelde track op Spotify te beluisteren. Helemaal niks dus.

View post on Instagram
 

In een gewone oven duurt het bakken van een verse pizza al gauw 10 tot 12 minuten. De AEG TX7PB62FSB is dus echt supersnel. Dat komt omdat er een speciale pizzastand op zit met een indrukwekkende maximale temperatuur van 340°C. Dankzij deze enorme hitte bak je in slechts 150 seconden een pizza met een perfecte, luchtige en krokante korst. Het is dan ook niet voor niets dat deze oven officieel is goedgekeurd door de Scuola Italiana Pizzaioli, de Italiaanse Pizza Academy.

En het mooie is: ook wie geen principe della cucina (inderdaad, keukenprins) is maakt hiermee de lekkerste pizza's. Het EXCite Touch Display fungeert als je persoonlijke assistent in de keuken. Het scherm vertelt je exact wanneer je de pizza in de oven moet schuiven en wanneer hij er weer uit mag. Voor de voorbereiding kun je rekenen op de AEG-app, die je helpt bij het kneden van authentiek Napolitaans deeg, het bereiden van de perfecte tomatensaus én de nodige inspiratie biedt. Bovendien krijg je er een speciale bakplaat en pizzaschep bij. Succes gegarandeerd dus.

©AEG

Na afloop van een legendarische pizza-avond hoef je niet op te zien tegen het schoonmaken. De pyrolytische zelfreinigingsfunctie brandt vet en resten op hoge temperatuur weg tot as, waardoor je alleen nog maar een vochtig doekje over de binnenkant van de oven hoeft te halen.

Behalve voor die legendarische pizza-avonden is deze ruime oven van 72 liter ook handig voor allerlei andere gerechten. Je wisselt makkelijk tussen de broodbakfunctie met deegrijsfunctie en technieken zoals garen op lage temperatuur of het dehydrateren van fruit en kruiden. Wil je een ovenschotel gratineren, een quichebodem krokant krijgen met alleen onderwarmte of snel iets ontdooien, dan kies je simpelweg de stand die daarbij past. Zelfs aan de details is gedacht, met functies voor het voorverwarmen van borden, het warmhouden van maaltijden en een slimme stand voor inmaken.

Hebben? Effe wachten… effe wachten… zoals het er nu naar uitziet is de AEG TX7PB62FSB vanaf maart bij alle bekende aanbieders verkrijgbaar.

Bekijk alle inbouwovens van AEG op Kieskeurig.nl

▼ Volgende artikel
Gerucht: Resident Evil: Code Veronica-remake verschijnt volgend jaar
Huis

Gerucht: Resident Evil: Code Veronica-remake verschijnt volgend jaar

Het ziet er naar uit dat een remake van Resident Evil: Code Veronica ergens in de eerste helft van 2027 uitkomt.

Er gaan al geruime tijd geruchten over een remake van Resident Evil: Code Veronica. Resident Evil-insider Dusk Golem meldt al geruime tijd dat Capcom aan een remake van de game werkt, alsmede een remake van Resident Evil 0.

Nu heeft de betrouwbare insider NateTheHate zich ook uitgesproken over de remake. Hij claimt ook dat de remake ergens in de eerste helft van 2027 verschijnt. Het is dan ook waarschijnlijk dat de game ergens dit jaar wordt aangekondigd.

De meest recente remake van een Resident Evil-game is de remake van Resident Evil 4. Die game werd zeer goed ontvangen. Hoewel veel fans vermoedden dat de volgende remake die van Resident Evil 5 zou betreffen, lijkt het er op dat mensen hier voorlopig nog op moeten wachten, omdat Code Veronica - en mogelijk ook Resident Evil 0 - eerst aan de beurt zijn.

View post on X

Over Resident Evil: Code Veronica

Resident Evil: Code Veronica kwam in 2000 uit op Sega's laatste console, de Dreamcast, en later ook naar andere platforms. De game speelt zich ongeveer drie maanden na de gebeurtenissen uit Resident Evil 2 en 3 af. In het spel proberen Claire Redfield en haar broer Chris een uitbraak van het zombievirus op een afgelegen eiland en een onderzoeksfaciliteit in Antarctica te overleven.

De oorspronkelijke game bevatte de traditionele, ietwat ouderwetse besturing van de eerdere Resident Evil-delen voordat Resident Evil 4 een modernere besturing introduceerde. Wel werden de voorgerenderde achtergronden uit eerdere delen vervangen voor 3D-omgevingen en een dynamische camera.

Nog meer Resident Evil

Hoewel de Resident Evil-reeks in de jaren negentig ontstond, blijft de gamefranchise erg relevant, mede dankzij de remakes en nieuwe delen. Op 27 februari verschijnt het negende hoofddeel in de serie, genaamd Resident Evil: Requiem.

In Requiem besturen spelers twee personages: Grace Ashcroft en Leon S. Kennedy. Beide personages bieden een verschillende speelstijl. De segmenten met Leon - onder andere bekend uit Resident Evil 2 en Resident Evil 4 - zijn erg op actievolle schietgevechten gericht. Leon kan daarnaast ook de kelen van vijanden doorsnijden. Hij heeft ook een bijl waarmee hij aanvallen kan afweren. Grace's segmenten zijn juist erg gericht op spanning en horror en draaien vooral om het vermijden van intense gevechten.

Onlangs werden er nog nieuwe beelden van de game getoond, die hier zijn te bekijken. Resident Evil Requiem verschijnt op 27 februari (pre-orderen kan nu al) voor PlayStation 5Xbox Series X en S, Nintendo Switch 2 en pc. Op 27 februari zullen ook Resident Evil 7 en Resident Evil Village (het achtste deel) op Nintendo Switch 2 uitkomen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.