ID.nl logo
FreeMeter - Meten is weten
© Reshift Digital
Huis

FreeMeter - Meten is weten

Gebruik je vaak verschillende applicaties door elkaar en heb je soms het gevoel dat je systeem in ademnood komt? Met FreeMeter krijg je een visuele analyse van de werking je computer en moet je daarbij niet afgaan op een indruk. Aan de hand van metertjes volg je essentiële zaken zoals de belasting van de processor of hoe processen het ram-geheugen opeisen.

Het best kun je FreeMeter vergelijken met het dashboard van een auto. Terwijl je je computer aan het belasten bent, kun je de verschillende prestaties van je machine objectief observeren.

Start de voorkeuren

Wanneer je FreeMeter de eerste keer opent, krijg je de voorkeuren te zien, met de toelichting dat je de optie Preferences de volgende keer tevoorschijn haalt door met de rechtermuisknop op de titelbalk te klikken. In die voorkeuren geef je bijvoorbeeld aan dat FreeMeter altijd over andere vensters moet blijven liggen en dat de meters steeds een hoek van het scherm opzoeken.

©PXimport

Metertjes

Nog belangrijker is welke meters je in beeld wilt. Standaard geeft FreeMeter de uptime van het systeem aan, ofwel hoelang je Windows-pc actief is sinds de laatste keer opstarten. De tool toont volume-informatie van de schijfstations, de beschikbare vrije ruimte en het percentage van de gebruikte ruimte. Er is een meter voor het cpu-gebruik, een voor de lees- en schrijftoegang tot de schijven en een meter die de netwerkoverdrachtsnelheden controleert. Je leest uiteraard ook het gebruik van het intern geheugen en van het virtueel geheugen.

Systeemvak

FreeMeter plaatst ook pictogrammen in het systeemvak die verwijzen naar de afzonderlijke meters van deze tool. In de standaardinstallatie zijn er drie pictogrammen: cpu, ram en paginabestandgebruik. Wanneer je die pictogrammen niet wilt zien, kun je dat aanpassen in het tabblad Meter Options van de voorkeuren. Dan moet je in de lijst de waarde Tray icon uitzetten voor die items. Op dezelfde manier kun je ook andere meters wel of niet als pictogram onderbrengen in het systeemvak.

Conclusie

Het aantal meters dat deze versie ter beschikking stelt, volstaat ruimschoots voor de thuisgebruiker. Je kunt nog meer meters van de website downloaden, maar dan moet je een pro-licentie kopen en die is eigenlijk bedoeld voor systeembeheerders en extreme powerusers. FreeMeter is een uitstekende tool voor de bewuste gebruiker en handig als je technische problemen wil diagnosticeren.

Uitstekend
Conclusie

**Prijs** Gratis (zonder reclame) **Taal** Engels **OS** Windows **Website** [www.tiler.com/freemeter](http://www.tiler.com/freemeter)

Plus- en minpunten
  • De mogelijkheid om de individuele meters te configureren
  • De volledigheid van de meters
  • Je kunt de breedte wijzigen, maar nooit smaller dan 215 pixels
▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube