ID.nl logo
Huis

Free Screen Recorder 2.9

Een beeld zegt meer dan duizend woorden. Dat geldt zeker ook voor de uitleg van sofware. Het is niet zo eenvoudig om een softwarepakket te omschrijven met woorden. Handiger is het om een video te maken waarop u de werking uitlegt aan vrienden, collega's of klanten. Op internet zijn vele pakketten te vinden waarmee u videotutorials kunt maken.

We kijken naar Free Screen Recorder 2.9. Een gratis video-tutorial creatie tool.

Een eenvoudig en helder programma zonder veel extra's. Free Screen Recorder maakt zonder problemen opnamen van het scherm, desgewenst met audio die via de geluidskaart wordt weergeven en de microfoon die is aangesloten op de pc. Het programmaatje heeft weinig opties, maar dat maakt de bediening wel zo makkelijk. U kunt een deel van het scherm opnemen of het hele scherm. Om de videobestanden niet te groot te laten worden, kunt u zowel voor audio als voor video de gewenste compressie kiezen. Bij de audio is er keuze tussen onder meer voor mp3 en Windows Media Audio. Voor video is een groot aantal opties mogelijk, waaronder mpeg4 en TechSmith Screen Capture Codec. De laatste is een lossless compressiemethode, speciaal ontwikkeld voor schermopname. Het wordt door veel programma's gebruikt die opnamen maken van het computerscherm. Verder is het mogelijk om de cursor te tonen of juist te verbergen als u een opname maakt. De cursor kan ook extra aandacht krijgen door er een gekleurd rondje of vierkantje om te plaatsen. Tot slot kunt u hotkeys of sneltoetsen aanwijzen, om met een druk op de knop een opname te starten of te pauzeren.
De helpfunctie van het programma stelt niet zoveel voor, maar die hebt u waarschijnlijk niet nodig: de werking spreekt voor zich. De video's worden opgeslagen in avi-formaat, niet in flash. Het is niet mogelijk om de opgenomen video's te bewerken. Ook zit er geen videospeler in het programma ingebouwd om de video's mee te bekijken.

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • gemakkelijke bediening

  • klein

  • gratis

  • weinig opties

  • beperkte mogelijkheden

Een gegeven paard mag je niet in de bek kijken en dat geldt zeker voor Free Screen Recorder. Het gratis tooltje doet wat hij beloofd en is simpel in gebruik. Maar meer moet u er niet van verwachten.Omvang1 MBDownloadversie beschikbaarjaDemoversie beschikbaarneeProcessor (minimaal benodigd)Intel Pentium 3Minimaal vereist intern geheugen (MB)32Besturingssysteem (minimaal benodigd)Windows Vista
Windows XP
Windows 2000
Windows ME
Windows 98/SE
Windows 95

Oké
▼ Volgende artikel
Nieuwe The Mummy-trailer legt nadruk op horror
Huis

Nieuwe The Mummy-trailer legt nadruk op horror

De eerste volledige trailer van de nieuwe versie van The Mummy is uitgebracht door Warner Bros.

Begin dit jaar verscheen er al een teaser trailer, maar nu valt hieronder dus de eerste volledige trailer van de aankomende bioscoopfilm te bekijken.

De nieuwe film staat volledig los van eerdere The Mummy-films en wordt geregisseerd door Evil Dead Rise-regisseur Lee Cronin. Cronin wil in plaats van de luchtige avonturensfeer uit de The Mummy-films van eind jaren negentig juist de focus op horror leggen.

In de film verdwijnt een jonge dochter van een journalist spoorloos in de woestijn. Acht jaar later keert ze opeens terug, maar ze is overduidelijk niet helemaal dezelfde persoon als voordat ze verdween.

The Mummy draait vanaf 16 april in de bioscoop. Overigens werden onlangs plannen aangekondigd om een nieuwe The Mummy-film met Brendan Fraaser en Rachel Weisz - die ook de hoofdrollen speelden in de film uit 1999 - te maken. Dat staat volledig los van deze film.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Google's Gemini AI kan nu muzieknummers maken
© ID.nl
Huis

Google's Gemini AI kan nu muzieknummers maken

Google's AI-assistent Gemini kan nu muzieknummers van maximaal dertig seconden genereren voor gebruikers.

Google heeft gisteren laten weten dat het de Lyria 3, een bètaversie van het generatieve muziekmodel van Google DeepMind, heeft geïntegreerd in Gemini. Daardoor kunnen gebruikers van de AI-tool nu middels een prompt een muzieknummer van maximaal dertig seconden lang laten genereren - zelfs in het Nederlands.

Daarbij bepalen gebruikers zelf het genre van de muziek, alsmede het onderwerp waar de songteksten over gaan. Aldus Google: "Of je nu een wild idee beschrijft of een foto uploadt – denk aan de prompt 'een komische R&B slow jam over een eenzame sok die zijn ware liefde vindt' – Gemini tovert het in een paar seconden om tot een pakkende track van hoge kwaliteit. Wil je het nóg persoonlijker maken? Dan kun je Gemini zelfs vragen om zich te laten inspireren door iets wat je zelf uploadt."

View post on X

Het is voor gebruikers ook mogelijk om audio te uploaden in Gemini en te vragen of deze met de AI-assistent zijn gecreëerd. Op die manier kan men achterhalen of het om met AI gemaakte muziek gaat. Dat kan omdat elk nummer een onhoorbaar SynthID-watermerk krijgt.

"Het idee achter Lyria 3 is niet per se om de volgende grote Grammy-hit te scoren", aldus Rachid Finge van Google Benelux, "maar vooral om je een leuke, nieuwe manier te geven om een verhaal te delen met vrienden. Tenzij je Linda, Pamela of Rosanna heet, heb je waarschijnlijk nog nooit een track gehad die over jezelf gaat. Het blijkt ook erg leuk te zijn om in no-time een liedje voor je kinderen te maken over opruimen, naar bed gaan of de tafel van 7 in bubblegum pop stijl!"

Geïnteresseerden kunnen het nu zelf uitproberen via de desktopversie van Gemini - binnen enkele dagen moet het ook via de mobiele app mogelijk worden. Het kan met alle versies van Gemini, dus ook de gratis edities, maar mensen die betalen voor Gemini via een Google AI Plus-, Pro- en Ultra--abonnement krijgen hogere limieten voor het genereren van tracks, al is niet duidelijk wat die hogere limieten precies inhouden.