ID.nl logo
Huis

Dominion KX II-101

Het beheren van servers op afstand kan behoorlijk lastig zijn. Natuurlijk staan er bepaalde tools als Windows Remote Desktop en VNC tot uw beschikking zodat u niet fysiek naar de server hoeft te lopen, maar dat werkt alleen wanneer het besturingssysteem zelf al draaiende is.

Wanneer remote management (beheer of afstand) tot uw takenpakket behoort, dan zou de Dominion KX II-101 wel eens een interessant product voor u kunnen zijn. Het is een betaalbare kvm-over-ip-oplossing die u op afstand servers laat beheren tot op het bios-niveau. In tegenstelling tot veel kvm-producten is de Dominion KX II-101 een complete oplossing, dat wil zeggen, alle kabels die u nodig heeft zijn in de doos bijgeleverd. Daarnaast is het apparaat met slechts één poort bedoeld voor het beheer van één server op afstand, waardoor de kosten laag gehouden kunnen worden.

De eenvoudige installatie is een kracht van de Dominion. Het apparaat is daarnaast zo klein, dat het ruimte inneemt in een serverrack. Wilt u dit toch, dan worden er rack mounts meegeleverd. Het apparaat kan bevestigd worden aan de host server en wordt aangesloten op de 15-pins vga-interface plus de ps/2-aansluitingen voor muis en toetsenbord. Een dvi-connector is niet beschikbaar, maar omdat er maar weinig servers zijn met deze aansluiting zien we dit niet als een ernstig gebrek.

Voor servers zonder ps/2-poorten is er een usb-aansluiting, die ook aangesloten moet worden wanneer we gebruik willen maken van de 'virtual media'-mogelijkheden van de Dominion KX II-101. Een andere standaardoptie is een kabel om een lokale console aan te sluiten. Een utp ethernetpoort verbindt de KX II-101 met het lokale netwerk en de kvm-switch ondersteunt 802.3af Power-over-Ethernet (PoE), waardoor de meegeleverde stroomadapter niet verplicht is.

Het maakt niet uit welk besturingssysteem er op de server draait en om de switch te gebruiken zijn er zo goed als geen aanpassingen nodig. Wel belangrijk is dat we de juiste video-instellingen kiezen, maar de meest voorkomende instellingen staan gewoon in de lijst. De hoogst ondersteunde resolutie is 1600x1200 op 60 Hz. In sommige gevallen loont het ook de gevoeligheid van de muis in te stellen om de muiscursor wat responsiever te maken, maar in ons testscenario met een bestaande Windows-server is het in ieder geval niet nodig. We krijgen acceptabele prestaties, zowel via het lan als via een beveiligde vpn-tunnel via breedband internet.

We zijn onder de indruk van de 'virtual media'-optie in deze tweede generatie Dominion KX-switches. Alle opslag op de lokale pc kan rechtstreeks geraadpleegd worden op de remote server, alsof de harde schijf daar fysiek aangesloten is. Dit lukt ons ook met een usb-geheugensticks waar een iso cd-rom-image op staat: het installeren van applicaties op de remote pc vanaf de lokale server is een fluitje van een cent. Na een reboot van de server op afstand hebben we de beschikking over onze nieuwe applicaties.

De KX II-101 kan geconfigureerd worden via een webinterface en er is een compleet scala aan beveiligingsopties beschikbaar, waaronder gebruikersauthenticatie via Active Directory, LDAP of Radius-servers -- plus encryptie van zowel de kvm- als de virtuele sessies door middel van 256-bit AES. Een andere optie om de KX II-101 te configureren is de meegeleverde losse tool. Daarnaast kan de switch opgenomen worden in grotere Raritan kvm-netwerken. De documentatie mag wat ons betreft nog een stuk duidelijker, maar alle informatie is terug te vinden.

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • Kleine form factor

  • Gebruikersauthenticatie en 256-bit encryptie

  • Usb-ondersteuning

  • Virtual media

  • Prima muis-synchronisatie

  • Duur alternatief voor remote access-software

  • Geen dvi-connector

De Raritan Dominion KX II-101 is een uitstekende oplossing voor situaties waarin software als VNC en Windows Remote Desktop niet voldoen. De KX II-101 blinkt vooral uit in beveiligingsmogelijkheden, al is de 'virtual media'-functionaliteit ook uiterst welkom.

<td >Aantal host-aansluitingen<td >1<td >Aantal slave-aansluitingen<td >1<td >Connector: video<td >VGA<td >Connector: muis/toetsenbord<td >USB 2.0PS/2<td >Connector: audio<td >nee<td >Maximale videoresolutie<td >1600 x 1200<td >Ethernetpoort<td >10/100 Mbit<td >Lokale consolepoort<td >ja<td >802.3af PoE<td >ja

Oké
▼ Volgende artikel
Eerste Samsung Galaxy S26-teaservideo's verschenen
© Samsung
Huis

Eerste Samsung Galaxy S26-teaservideo's verschenen

Samsung heeft drie korte video's gedeeld waarmee het hint naar de komst van de Samsung Galaxy S26-smartphones.

Het is al een tijdje bekend dat het bedrijf later deze maand de nieuwe smartphonelijn uit de doeken gaat doen, die waarschijnlijk onder de noemer 'S26' gaat vallen. Nu zijn er drie teaservideo's gedeeld om mensen alvast lekker te maken.

View post on Instagram
 

De teaservideo's

De video's heten Closer, Groove en Glow, en richten zich zo lijkt het op verbeteringen die de Galaxy S26-smartphones gaan brengen. In 'Closer' is te zien hoe de camera van een flinke afstand inzoomt op een hond, zonder dat er veel kwaliteit verloren gaat.

In de 'Groove'-video is een dj-set te zien waarbij de camera duidelijk de dj in beeld brengt, inclusief alle bewegingen en lichtveranderingen. In de laatste video, 'Glow', wordt benadrukt hoe de camera's van de S26 zelfs donkere scènes helder kunnen filmen.

Watch on YouTube

De video's lijken dus vooral te hinten naar de verbeteringen in de camera's van de S26-lijn, al moet nog maar blijken of de filmpjes een realistische representatie zijn van wat er straks allemaal mogelijk is.

In alle drie de video's wordt overigens ook melding gemaakt van AI. Zoals eerdere geruchten al aangaven, gaat AI waarschijnlijk een prominente rol spelen bij de nieuwe smartphones van Samsung.

Watch on YouTube

Wanneer wordt de Samsung S26 onthuld?

Het is zo goed als zeker dat de nieuwe Samsung S26-smartphones op 25 februari worden onthuld. Uit een gelekte uitnodiging voor het aankomende Galaxy Unpacked-evenement blijkt namelijk dat die show op 25 februari wordt gehouden, en dat lijkt de ideale plek om de nieuwe smartphones van het bedrijf te onthullen.

Watch on YouTube

Over de Samsung Galaxy S26-toestellen

Samsung brengt dit jaar naar verwachting de Galaxy S26, S26+ en S26 Ultra. Eind vorig jaar lekten er al foto's van dummyversies van de smartphones op social media, waaruit blijkt dat deze modellen waarschijnlijk een ovaalvormig camera-eiland krijgen, vergelijkbaar met de Galaxy Z Fold-smartphones.

Qua kleuren zouden de nieuwe Galaxy-modellen in Black Shadow, White Shadow, Galactic Blue en Ultraviolet beschikbaar komen. Een grote focus zou ook liggen op de toevoeging van een privacyscherm - een optie zodat het moeilijker wordt voor omstanders om je het scherm van je smartphone te kijken.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Nintendo Direct Partner Showcase: kijk hier morgen om 15:00 uur
Huis

Nintendo Direct Partner Showcase: kijk hier morgen om 15:00 uur

Nintendo zendt op donderdagmiddag 15:00 uur Nederlandse tijd een nieuwe Nintendo Direct Partner Showcase uit. Deze kan wanneer hij begint in dit bericht worden bekeken.

De livestream komt hier te staan wanneer hij van start gaat, dus geïnteresseerden kunnen hem hier op donderdag 5 februari vanaf 15:00 uur bekijken.

Over de inhoud is nog niets bekend, maar aangezien het om een Partner Showcase gaat zal de livestream zich richten op Nintendo Switch 2- en Nintendo Switch-games van andere uitgevers en ontwikkelaars dan Nintendo zelf. De presentatie duurt ongeveer een halfuur.

Er gingen onlangs al geruchten over de mogelijkheid dat er een Nintendo Direct Partner Showcase zou worden uitgezonden. Die geruchten blijken nu dus te kloppen.

Watch on YouTube

Wat zou er in een nieuwe Partner Direct kunnen zitten?

De vorige Partner Direct werd afgelopen juli uitgezonden. Toen kwamen er games als Star Wars outlaws, Octopath Traveler 0 en Final Fantasy Tactics voorbij.

Het is niet bekend wat er in een eventuele nieuwe Partner Direct zou kunnen voorkomen, al zijn al genoeg aankomende third-party games bevestigd voor Switch 2, waaronder 007: First Light, The Duskbloods en Elden Ring van FromSoftware, Indiana Jones and the Great Circle en Resident Evil Requiem.

Ook gaan er al geruime tijd geruchten over diverse andere third party-games die mogelijk naar de Switch 2 komen. Onder de games waar geruchten de ronde over doen, vallen Clair Obscur: Expedition 33, Red Read Redemption 2, Final Fantasy 16 en Metaphor: Fantazio.

View post on X
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.