ID.nl logo
Zo laat je Windows 11 gewoon op Windows 10 lijken
© Reshift Digital
Huis

Zo laat je Windows 11 gewoon op Windows 10 lijken

Het is geen geheim dat Windows 11 er heel anders uitziet dan Windows 10. Voor sommige mensen kan zo’n overstap voor onoverzichtelijkheid zorgen. Daarom kan het een goed idee zijn om Windows 11 iets meer op Windows 10 te laten lijken. Met deze stappen moet dat lukken.

Zo staat bijvoorbeeld de taakbalk nu in het midden. Je kunt die balk weer naar de linkerkant verplaatsen door naar de Instellingen-app te gaan (Windows-toets + i). Onder de personalisatie-opties tref je de mogelijkheden voor de taakbalk aan. Door een stukje naar beneden te scrollen kom je uit op een kopje waarmee je het gedrag van de balk bepaalt. Open de opties en geef aan dat je de balk links wil hebben. Onder dezelfde kop regel je ook welke items er in de taakbalk staan. Je kunt vier iconen toevoegen of verwijderen: zoeken, chat, widgets en taakweergave. Door de toggles aan de rechterkant te verplaatsen, haal je iconen weg of voeg je ze juist toe.

©PXimport

Windows 11: tips, nieuws, systeemeisen en meer

Startmenu en ronde hoeken

De taakbalk van Windows 11 veranderen brengt je alweer een stapje dichterbij de Windows 10-ervaring. Maar wist je dat je het startmenu ook naar z’n oude glorie kunt herstellen? Het enige wat je hiervoor hoeft te doen, is het opensource programma Open-Shell te downloaden en te installeren. Dat programma brengt het vertrouwde design terug. Vink tijdens de installatie nog wel even Classic Explorer en Classic IE uit, want anders brengt het programma nog meer veranderingen aan. Na het installeren selecteer je het Windows 7-startmenu en kies je een skin uit die je mooi vindt. Toegegeven, het menu lijkt nu meer op Windows 7, maar wellicht vind je dit beter dan Windows 11.

Vind je de ronde hoeken ook niets? Dan hebben we helaas slecht nieuws: momenteel is er geen optie die de ronde hoeken terugbrengt naar hun vierkante gloriedagen. Maar met een omweg haal je ze toch weg. Ga daarvoor naar Apparaatinstellingen en open Beeldschermadapters. Schakel hier de grafische adapters in je systeem uit. Het scherm flikkert dan even, maar daarna zijn die ronde hoeken toch echt verdwenen. Een echte aanrander is dit niet, want hierdoor verdwijnen ook de transparante menu’s en voelt Windows 11 ineens heel sloom aan. Ook kun je geen applicaties gebruiken die gebruikmaken van 3d-graphics en kun je pas weer gamen wanneer je de adapters weer activeert.

Tot slot kun je natuurlijk altijd de achtergrond veranderen van je computer of laptop met Windows 11 aan boord. Download de meest populaire of iconische achtergronden van Windows 10 en stel die simpelweg in als je nieuwe background. Je verandert een achtergrond via het instellen van persoonlijke instellingen of door een afbeelding te downloaden en hem daarna in te stellen.

▼ Volgende artikel
Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen arriveert op 16 april
Huis

Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen arriveert op 16 april

Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen komt op 16 april uit voor Nintendo Switch.

Dat heeft Nintendo vanmiddag aangekondigd in een speciale Direct-uitzending die om de game draait. Ondanks dat de game voor de eerste Switch verschijnt, zal hij via backwards compatibility ook speelbaar zijn op Nintendo Switch 2.

In de Tomodachi Life-games van Nintendo kunnen spelers zelf Mii-personages creëren en bijvoorbeeld baseren op het uiterlijk van henzelf, vrienden en familie of beroemdheden. Deze Mii's leiden vervolgens hun eigen leven op een eiland, wat allerlei gekke en hilarische situaties oplevert. Spelers kunnen zelf ook invloed uitoefenen op deze verschillende situaties.

Watch on YouTube

Over Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen

In de Direct-uitzending werd meer informatie gegeven over het aankomende Tomodachi Life: Waar Dromen Uitkomen. Zo is duidelijk dat spelers hun Mii-personages unieke persoonlijkheden, gewoontes en woningen kunnen geven. Spelers kunnen tijdens de game zien waar de personages aan denken, en ze helpen bij problemen. De tijd in de game verstrijkt daarbij net zo snel als in de echte wereld, wat het de moeite waard maakt om het spel op verschillende momenten op te starten.

Het is daarbij mogelijk om de verschillende Mii-personages kennis met elkaar te laten maken, om te zien wat er vervolgens gebeurd. Personages kunnen bijvoorbeeld praten over hun favoriete eten en filmgenres. Het is daarnaast mogelijk om acht Mii-personages bij elkaar in een huis te laten wonen, wat weer unieke reacties van de personages veroorzaakt.

Op het eiland waar de game zich afspeelt kunnen spelers de personages winkels te laten bezoeken. Bijvoorbeeld een supermarkt waar allerlei etenswaren worden verkocht, of de mogelijkheid om kleding en kostuums te kopen. In een speciale marktkraam worden redelijk geprijsde artikelen meerdere malen per dag ververst.

Ook is er een ontwerpatelier, waar spelers verschillende voorwerpen kunnen maken, waaronder kledingstukken, versiering voor huizen en zelfs huisdieren. Het eiland kan sowieso naar eigen smaak worden ingedeeld, met bankjes, bomen, planten en meer.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Resident Evil Requiem is gruwelijk! - Power-Up Podcast #2
Huis

Resident Evil Requiem is gruwelijk! - Power-Up Podcast #2

Wat is dit nou? Een PUPcast die voor 80% uit videogames bestaat? De wonderen zijn de wereld nog niet uit! Simon mag eindelijk los over zijn hands-on sessie met misschien wel dé GOTY van dit jaar: Resident Evil Requiem. Martin is ondertussen in Highguard gedoken om te checken of de negatieve recensies terecht zijn, en natuurlijk zijn de jongens ook samen op de vuist gegaan in 2XKO. En oh ja — ook kleinere onderwerpen zoals GTA 6 en zelfs de PlayStation 6 passeren nog even de revue… Dus check snel de aflevering voordat het weer over boomerprogramma’s en palmgras gaat, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Waar is Simon expert in?
03:15 Iets aan de muur?
07:10 Yo-Post-oproep
11:15 Resident Evil Requiem-preview
29:05 Aansmeer Simon (brief 1)
34:05 Highguard-impressies
46:55 Origineel PUP-zijspoor
49:45 Goeie Johans (brief 2)
52:20 Darten voor beginners
57:20 Toch een andere magazinenaam?
01:00:10 2XKO-impressies
01:07:55 Martin “WWE” Verschoor
01:11:50 GTA 6 alleen digitaal?
01:15:20 PlayStation 6-vertraging?
01:19:35 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!