ID.nl logo
Apple kondigt nieuwe MacBook Pro’s aan
© Reshift Digital
Huis

Apple kondigt nieuwe MacBook Pro’s aan

Apple heeft maandagavond nieuwe MacBook Pro-modellen aangekondigd. Het gaat om een 16-inch en 14-inch model, die draaien op de nieuwe M1 Pro en M1 Max-chips.

De nieuwe laptops hebben een HDMI-poort, waardoor je ze gemakkelijk kunt aansluiten op externe schermen of je televisie, maar ook een SD-kaartlezer. Dit zijn aansluitingen die op het vorige model van de Pro uit 2016 nog ontbraken. Verder kun je de MacBooks opladen via de magnetische MagSafe-oplader, maar ook via een van de drie aanwezige USB-C-poorten.

Nieuwe chips

De laptops draaien op de nieuwe M1 Pro en M1 Max-processors, die volgens Apple veel sneller zijn dan de Intel-chips die je in de meeste laptops vindt. De M1 Pro-chip maakt gebruik van een 10-core CPU die volgens Apple 70% sneller is dan de huidige M1-chip. De M1 Max zou nog krachtiger zijn dan de M1 Pro. Beide chips gebruiken bovendien 70% minder energie dan chips van concurrenten, aldus Apple. De MacBook Pro ondersteunt tot 64GB werkgeheugen, waar de limiet bij de M1-MacBooks op 16GB lag.

©PXimport

Met het 14-inch model kun je circa 14 uur aan video’s kijken, terwijl het 16-inch model zelfs 21 uur meegaat. Beide modellen kunnen in een half uur circa 50% van de accu opladen.

Opvallend is verder de ‘notch’ of inkeping in het scherm, vergelijkbaar met de huidige iPhone-modellen. Hierdoor heb je meer scherm en minder randen. Zo zijn de randen aan de buitenkanten van het scherm volgens Apple 24% dunner, terwijl de bovenrand zelfs 60% dunner is. Je hebt dus effectief meer schermruimte. Het 16-inch model heeft een schermresolutie van 3456 x 2240 pixels, het kleinere model 3024 x 1964 pixels. Beide laptops ondersteunen ProMotion, ofwel een beeldsnelheid van 120Hz.

Het lijkt er overigens niet op dat de camera, net als bij de iPhone, gezichtsherkenning ondersteunt. De camera in de MacBook Pro werd wel verder verbeterd en ondersteunt nu 1080p video, terwijl de camera ook tot twee keer beter zou presteren bij minder licht dan bij het voorgaande model.

Verder werd het toetsenbord aangepakt. De grootste verandering daaraan is het verdwijnen van de Touch Bar. Wel vind je een vingerafdrukscanner op het toetsenbord.

©CIDimport

©CIDimport

©CIDimport

Prijzen 

Het 16-inch model weegt ruim 2 kilo en is 16,8 millimeter dun, terwijl het 14-inch model iets zwaarder is dan 1,5 kilo en 15,5 millimeter dun is. Voor het 16-inch model betaal je minstens 2.749 euro, terwijl het kleinere model een prijskaartje heeft gekregen van 2.249 euro. Daarmee zijn beide laptops wat duurder dan de vorige modellen. De laptops zijn vanaf vandaag te bestellen en verschijnen op 26 oktober.

©CIDimport

©CIDimport

▼ Volgende artikel
Apple zou vol gaan inzetten op AI-wearables
Gezond leven

Apple zou vol gaan inzetten op AI-wearables

Apple zou zich steeds meer gaan richten op wearables die verrijkt worden met functies rondom kunstmatige intelligentie.

Dat claimt Mark Gurman van Bloomberg, die over het algemeen erg goed op de hoogte is van de plannen van Apple. Ceo Tim Cook hintte onlangs al naar een nieuwe categorie aan producten van het bedrijf die gebruikmaken van 'Visual Intelligence', oftewel AI dat de omgeving van de drager van een product kan scannen en daar op in kan spelen.

Volgens Gurman kunnen we van Apple verschillende draagbare accessoires verwachten, waaronder slimme brillen en nieuwe Airpods die allemaal gebruikmaken van AI. Daarbij kan de AI bijvoorbeeld beter afstanden inschatten of informatie geven over de omgeving.

De iPhone 16 Pro introduceerde 'Apple Intelligence' al, waarbij mensen een foto kunnen maken (of een screenshot op hun smartphone) en vervolgens vragen kunnen stellen over de inhoud, bijvoorbeeld via Google of ChatGPT.

Aankomend Apple-evenement

Zoals eerder aangekondigd organiseert Apple op 4 maart een evenement voor pers waarop nieuwe producten getest kunnen worden. Volgens het artikel van Gurman zullen daar minstens vijf producten te zien zijn die op die dag of de dagen ervoor al worden aangekondigd. Denk aan nieuwe, goedkopere Macbooks, mogelijk ook de iPhone 17e - al zou die ook al eerder aangekondigd kunnen worden - een nieuwe Macbook Pro, en nieuwe iPads. Lees hier meer over het evenement en wat daar zoal verwacht wordt.

▼ Volgende artikel
Forza Horizon 6-video toont de gevarieerde omgevingen
Huis

Forza Horizon 6-video toont de gevarieerde omgevingen

Microsoft en Playground Games hebben een nieuwe video van het aankomende Forza Horizon 6 uitgebracht die zich helemaal richt op de gevarieerde omgevingen in het spel.

Zoals al bekend was, speelt het zesde deel in de speelse racefranchise zich af in Japan. Dat levert zowel beeldschone natuur als indrukwekkende stedelijke omgevingen op. De onderstaande trailer richt zich vooral op natuurlandschappen, van besneeuwde gebergten tot uitgestrekte velden en de kust.

Watch on YouTube

Over Forza Horizon 6

Spelers arriveren in Forza Horizon 6 in Japan als toerist, en werken zich langzaam maar zeker omhoog in de racewereld door mee te doen aan festivals. Natuurlijk mogen auto's niet ontbreken in de game. Er zitten meer dan 550 wagens in de game op release. Elke wagen reageert zo realistisch mogelijk op de weg en het weer.

Er zijn verschillende aanpasbare garages te vinden in de spelwereld. Spelers bepalen zelf het uiterlijk van deze garages en kunnen hier hun auto's showen. Daarnaast is er de Estate, een uitgebreid landschap waar spelers gedurende het spel hun eigen thuishaven kunnen opbouwen.

Op 19 mei komen zowel de standaard editie als een deluxe editie van de game uit, zo werd onlangs aangekondigd. Mensen die de laatstgenoemde editie aanschaffen, ontvangen op 15 mei al toegang tot de game. De standaard editie gaat 69,99 euro kosten. De game komt op de bovengenoemde datum uit voor Xbox Series-consoles en pc, en later dit jaar ook voor PlayStation 5.

De Forza Horizon-reeks

In de Forza Horizon-games kunnen spelers naar hartenlust rondscheuren in mooie bolides. De games spelen zich af in open werelden, waarbij men de mogelijkheid heeft om aan diverse racefestivals mee te doen. Het betreft een subreeks van Forza Motorsport – dat zijn serieuzere racegames ten opzichte van de wat speelsere Horizon-titels. De populariteit van de Horizon-subreeks is die van Forza Motorsport inmiddels voorbijgestreefd.

De ontwikkelaar van de Forza Horizon-reeks is Playground Games. Zij werken ook aan de nieuwe Fable, die onlangs tijdens de Xbox Developer Direct werd getoond.