ID.nl logo
MacBook Pro voor gaming: een handig idee?
© Reshift Digital
Huis

MacBook Pro voor gaming: een handig idee?

Wanneer je naar de specs van de nieuwe MacBook Pro kijkt, dan denk je wellicht dat die laptop een prima machine is om op te gamen. Maar is dat ook wel zo? Dit zijn zonder meer de beste laptops die Apple maakte, maar dat betekent niet meteen dat het solide game-apparaten zijn.

De nieuwe MacBook Pro rust je uit met een eigen ontwikkelde M1 Pro- of M1 Max-chipset. De laatstgenoemde levert Apple met tien processorkernen en 32 grafische kernen, die beschikken over 64 GB aan gedeeld geheugen. De geheugenbandbreedte kan tot 400 GB per seconde gaan; de ssd die heeft een maximale snelheid van 7,4 GB per seconde. Dat is sneller dan een PlayStation 5, die maximaal 5,5 GB per seconde haalt. Dit is niet het enige waar Apple mogelijk mee overtuigt.

Schermen met dynamische verversingssnelheid

De schermen van de nieuwe MacBook Pro’s beschikken over ProMotion. Die hebben een maximale schermverversingen van 120 Hertz en passen zich automatisch aan de content aan. Zo worden frames alleen weergegeven wanneer de grafische processor ze daadwerkelijk renderde. Dit moet zaken als screen tearing voorkomen: het beeld splitst zich ogenschijnlijk op in tweeën, omdat een deel van het beeld al klaar is voor weergave, terwijl een ander deel nog in de wacht staat. Daarnaast hebben de schermen een maximale helderheid van 1.000 nits, en HDR-helderheid van 1.600 nits. Dat betekent dat je – zelfs met veel licht om je heen – altijd ziet wat er op het scherm gebeurt.

©PXimport

Dan komen we aan bij de eerste problemen. Mac-computers zijn nooit echte gamingplatformen geweest. En nu Apple gebruikmaakt van zijn eigen processors, wordt de situatie er niet beter op. Door compatibiliteitsproblemen draaien sommige games amper tot niet op Apples computers, omdat ontwikkelaars geen directe ondersteuning voor de processors inbouwen. Bovendien is gaming geen hoge prioriteit voor de meeste Mac-gebruikers, waardoor ontwikkelaars hier ook geen energie in stoppen. Dat is eigenlijk al reden genoeg om níet te investeren in een MacBook Pro voor gaming.

Bovendien moet je er altijd rekening mee houden dat Apple-hardware ontzettend duur is (even los van het idee wat je ervoor terugkrijgt). Als je wil werken, studeren én gamen dan ben je beter af en goedkoper uit op een laptop of computer met Windows aan boord. Die hardware is goedkoper en wordt breder ondersteund, maar biedt mogelijk minder fijne opties aan voor mediabewerking. Daarnaast zijn pc’s vaak gemakkelijker te upgraden; door de structuur van de M1-processor is dat vrijwel onmogelijk. Je hebt dus meer (keuze)vrijheid met een pc als gamer.

MacBook Pro voor gaming een goed idee?

Dan nog heb je de optie om gebruik te maken van videogamestreamingdiensten. Denk dan aan Google Stadia, Xbox Cloud Gaming en GeForce Now. Apple heeft ook een soortgelijk abonnement (dat net even anders werkt) in de vorm van Apple Arcade. Met al die abonnement speel je nieuwe en oude games tegen een vast bedrag per maand. Maar dan maak je niet echt gebruik van de rauwe kracht van de nieuwe MacBook Pro-modellen. Dus heb je zo een MacBook op het oog, dan is de kans heel klein dat je hem gebruikt voor gaming, omdat je gewoonweg minder ruimte hebt door de keuzes die Apple voor je maakte. Er zijn wel wat mogelijkheden met abonnement, streamingdiensten en emulators, maar voor high-end gaming ben je beter af met een console of Windows-pc.

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.