Het is bijna ongeloofelijk, maar er zijn een aantal gebieden op aarde waar de mensen niet via een digitaal tv-kanaal naar de Olympische Spelen kunnen kijken. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) laat deze mensen echter niet in de steek.Google's YouTube heeft een niet-exclusief contract gesloten met de IOC om de Olympisch Spelen digitaal aan te bieden aan mensen die in gebieden wonen waar geen digitale tv-zender is. Deze gebieden liggen voornamelijk in Afrika, Azië en het Midden-Oosten.
Het IOC wil op deze manier voorkomen dat er illegale uitzendingen op internet te zien zijn. Ook wil het IOC voorkomen dat YouTube concurreert met tv-stations die de uitzendrechten voor veel geld hebben gekocht. YouTube-gebruikers die niet in één van de 77 gebieden wonen kunnen door een techniek genaamd "geo-blocking" niet de YouTube-uitzendingen bekijken.
"Voor de eerste keer in de Olympische geschiedenis hebben we een wereldwijde dekking. De IOC heeft voor het eerst zijn eigen uitzendkanaal en productiefaciliteiten," aldus Timo Lumme, directeur Televisie en Marketing Diensten bij de IOC.
Het is niet bekend hoeveel geld Google heeft neergeteld voor het contract.
YouTube streamt Olympische Spelen naar 77 landen

Foto: CIDimport
Het is bijna ongeloofelijk, maar er zijn een aantal gebieden op aarde waar de mensen niet via een digitaal tv-kanaal naar de Olympische Spelen kunnen kijken. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) laat deze mensen echter niet in de steek.
Net Binnen

Tech
25 september 2026Razendsnelle schijfmigratie met Hasleo Disk Clone

Games
24 september 2026GTA 6-Collector's Edition zonder game onthuld - Prijzen en kopen

TechPartner
24 september 2026Overstappen op accugereedschap: hier moet je op letten

Tech
24 september 2026ASUS Googlebook 14 komt in december naar Nederland

Entertainment
24 september 2026DC’s meest unieke Batman-film is uitgesteld

Games
24 september 2026Logitech toont Yeti 2, McLaren-simraceset en Pro-lijn

TechPartner
24 september 2026Expert Korting Festival 2026: tot 20% korting op tv's, audio en witgoed

Tech
24 september 2026Fortnite-spelers mogelijk geld terug: Nederlandse stichting eist 100 miljoen euro van Epic Games

Tech
24 september 2026Socialmedia-meldingen terugdringen: zo laten Facebook en co je voortaan met rust
Misschien vind je dit ook interessant
Reacties laden...







