ID.nl logo
Review Samsung S27A600UUU – Ideaal scherm voor het moderne (thuis)kantoor
© Reshift Digital
Huis

Review Samsung S27A600UUU – Ideaal scherm voor het moderne (thuis)kantoor

Steeds meer laptops zijn voorzien van een usb-c-poort die behalve voor usb-apparatuur ook geschikt is voor video-uitvoer en opladen van de laptop. Hierdoor is usb-c de ideale basis voor een modern dockingstation waarmee je je laptop kunt opladen en aansluiten op randapparatuur als een beeldscherm. Samsung heeft zo’n usb-c-dockingstation in een monitor geïntegreerd. Hoe dat bevalt, lees je in deze Samsung S27A600UUU review.

Vrijwel alle nieuwe laptops zijn voorzien van een multifunctionele usb-c-poort waardoor je met slechts één kabel al je randapparatuur kunt aansluiten en je laptop ook nog eens kunt opladen. Om dit mogelijk te maken zijn er diverse usb-c-dockingstations te koop. Maar je kunt een dockingstation natuurlijk ook in een scherm inbouwen en dat is precies wat Samsung met de S27A600UUU (ook bekend als 27" QHD Professional Monitor S60A USB-C) heeft gedaan. 

Met één usb-c-kabel sluit je zowel het beeldscherm als een ingebouwde lader en usb-hub met netwerkadapter aan. 

©PXimport

©PXimport

Je hoeft dit scherm overigens niet per se in combinatie met een usb-c-laptop te gebruiken, want er is ook voorzien in zowel een DisplayPort- als een hdmi-aansluiting. Het scherm zelf is een 27 inch ips-paneel met een resolutie van 2560 x 1440 pixels. Samsung brengt dit scherm ook in een 24- en 32inch-variant op de markt. Deze hebben allebei de dezelfde resolutie als het geteste 27inch-model. 

©PXimport

Prettig in gebruik

Het scherm is ontworpen voor de zakelijke markt en is daarom voorzien van in hoogte verstelbare voet die je in 12 centimeter in hoogte kunt verstellen. Uiteraard kun je het scherm ook kantelen en zwenken. Het verstellen vereist weinig kracht waardoor het scherm snel naar wens kunt instellen. Daarnaast kun je ook de oriëntatie van het scherm draaien van een horizontale naar een verticale stand. Let er daarbij wel op dat de hoogteverstelling hiervoor in de hoogste stand moet staan. 

De verstelbare voet is bijzonder stevig en staat op een stabiele metalen plaat. De voet is tijdens de installatie eenvoudig in elkaar te zetten waarna je het scherm op de standaard klikt. Er is voorzien in een rubber bandje waarmee je kabels aan de voet kunt binden om je bureau netjes te houden. Helaas is er alleen in een bandje onderop de voet voorzien, een tweede bandje iets hoger had het wegwerken van de kabels nog netter gemaakt.

Voor de bediening is het scherm voorzien van vijf knoppen die aan de onderkant geplaatst is en toegang geeft tot een overzichtelijk menu dat helaas niet in het Nederlands beschikbaar is. Je hebt naast het volledige menu ook snel toegang tot de volumebediening van de hoofdtelefoonaansluiting en het keuzemenu voor de beeldingang.

©PXimport

©PXimport

Beeldkwaliteit

Samsung heeft de S27A600UUU voorzien van een 27inch-paneel met een resolute van 2560 x 1440 pixels. Het scherm maakt gebruik van ips-technologie en biedt een goede beeldkwaliteit. Wel zul je het scherm voor serieuze beeldbewerking moeten kalibreren, voor doorsnee kantoorgebruik voldoet het uit de doos. Het is uiteraard geen 4K-scherm.

Het scherm ondersteunt AMD FreeSync waarmee je games vloeiend kunt afspelen als je grafische kaart de normale verversingssnelheid van het scherm niet kan bijhouden. Het gaat echter maar om een beperkte FreeSync-range van 48 tot 75 Hz waardoor je dit hooguit als een extraatje moet beschouwen. Ondersteuning voor FreeSync is standaard overigens uitgeschakeld en kun je via het schermmenu inschakelen via de systeeminstellingen. 

Ingebouwd dockingstation

De onderscheidende eigenschap van dit scherm is uiteraard de usb-c-aansluiting. Er wordt een usb-c-kabel meegeleverd van een meter lang zodat je je laptop comfortabel op je bureau kunt zetten. Het scherm is voorzien van een geïntegreerde laptoplader met een maximaal vermogen van 90 watt waardoor je vrijwel iedere laptop die laden via usb-c- ondersteunt kunt opladen. 

Op het gebied van dockingmogelijkheden heeft Samsung voorzien in een usb-hub met drie usb3.0-poorten, een 3,5mm-geluidsaansluiting en een gigabit-netwerkaansluiting. De snellere usb Gen2-snelheid van 10 Gbit/s wordt niet ondersteund. In de praktijk is dat vooral een probleem als je heel snelle externe ssd’s wilt gebruiken.

©PXimport

De netwerkcontroller is op basis van een chipset van Realtek die zonder problemen door zowel Windows als macOS herkend wordt waardoor je geen extra handelingen hoeft te verrichten om het gehaal aan de praat te krijgen. Onze usb-c-laptops werden netjes opgeladen tijdens het gebruik van het scherm. Iets dat we missen zijn ingebouwde luidsprekers, al is dat op kantoor natuurlijk niet altijd gewenst. 

Een klein minpuntje is dat alle aansluitingen achterop zitten waarmee de usb-poorten vooral geschikt zijn voor apparatuur die altijd op je werkplek is aangesloten zoals je toetsenbord en muis. Voor verwisselbare opslag die je af en toe gebruikt zijn de usb-poorten onhandig geplaatst, dat soort apparaten kun je beter direct op je laptop aansluiten.

Behalve beeldingangen is er ook voorzien in een DisplayPort-uitgang. Hierop kun je een tweede scherm aansluiten waardoor je met één usb-c-kabel twee schermen op je laptop kunt aansluiten. Het hangt van je laptop af of deze functionaliteit ook daadwerkelijk werkt. Er moet ondersteuning zijn voor Multi-Stream Transport (MST).

Testresultaten dockingstation

Het ingebouwde dockingstation is een belangrijk onderdeel van dit scherm. We hebben de prestaties van de ingebouwde mogelijkheden getest in combinatietje met laptops voorzien van een usb-c-aansluiting. De netwerk-adapter is via een usb3.0-hub verbonden met het systeem en haalt onder Windows in een snelheidstest een snelheid van 947 Mbit/s oftewel een keurige gigabitsnelheid. 

In macOS behelst de netwerksnelheid zo’n 670 Mbit/s, dat komt doordat de Realtek-stuurprogramma’s onder macOS sowieso wat minder goed presteren. Onder beide besturingssystemen werkt het verder wel zonder iets te installeren en dat is erg prettig als je meerdere laptops hebt.

©PXimport

Het scherm is achterop ook voorzien van drie usb-poorten waarmee je randapparatuur via het dockingstation met je laptop kunt verbinden. Hierop kun je bijvoorbeeld je toetsenbord en muis aansluiten, maar ook andere usb-apparaten zoals een externe schijf. We hebben de prestaties van de usb-poorten achterop getest in combinatie met een externe ssd en halen dan een keurige snelheid van 458 MB/s.

Wanneer we diezelfde ssd rechtstreeks op het systeem aansluiten, halen we 549 MB/s. Je verliest via de ingebouwde usb-hub dus wel wat snelheid, maar krijgt daar een hoop gemak voor terug. Voor veel randapparatuur zoals een toetsenbord of muis maakt deze wat lagere snelheid bovendien niet uit.

Conclusie

Met Samsungs S27A600UUU brengt Samsung een scherm op de markt dat ideaal is voor kantoren, maar ook bijzonder goed van pas komt in een thuiskantoor. Qua beeldtechnologie is het met een resolute van 2560 x 1440 pixels geen heel opzienbarend scherm, maar het formaat en resolutie voldoen goed voor vrijwel alle (kantoor)taken. Het is het ingebouwde dockingstaton en de uitstekende voet die de S60UA echt een ideaal scherm maken. 

Met slechts één kabel kun je een moderne laptop aansluiten waarna je laptop wordt opgeladen, je randapparatuur kunt verbinden en aangesloten bent op het netwerk. Handig om thuis je eigen pc, eigen laptop en de laptop van je werk moeiteloos te gebruiken. Je betaalt logischerwijs wel wat voor dat gemak, want een qua beeldkwaliteit vergelijkbaar scherm zonder dockingstation heb je voor zo’n 260 euro op je bureau staan. 

Fantastisch
Conclusie

**Prijs** € 399,- **Paneel** 27 inch ips-paneel (2560 x 1440) **Helderheid** 300 cd/m² **Contrastratio** 1000:1 **Kijkhoek** 178° (hor.) / 178° (ver.) **Verversingssnelheid** 45 – 75 Hz **Beeldaansluitingen** Usb-c (DisplayPort 1.2, 90 watt laden, netwerk en usb), Hdmi 1.4, DisplayPort 1.2, DisplayPort 1.2-uitgang **Overige aansluitingen** Gigabit-netwerkadapter, 3x usb 3.0, 3,5mm-hoofdtelefoonaansluiting **Hoogte verstelbare voet** Ja, 12 cm **Draaien, kantelen en zwenken** Ja / ja / ja **Afmetingen met voet** 615,5 x 551,9 x 196,4 mm **Meegeleverde kabels** Usb-c-kabel, hdmi-kabel **Website** [www.samsung.com]( https://www.samsung.com/nl/monitors/high-resolution/s60ua-27-27-inch-ips-uhd-4k-ls27a600uuuxen )

Plus- en minpunten
  • Multifunctionele usb-c-aansluiting
  • Dockingstation met netwerk en laden
  • In hoogte verstelbare voet
  • Goede beeldkwaliteit
  • Geen webcam
  • Geen luidsprekers
▼ Volgende artikel
Waar voor je geld: 5 gamingmuizen voor minder dan 120 euro
© ID.nl
Huis

Waar voor je geld: 5 gamingmuizen voor minder dan 120 euro

Ben je fanatiek gamer en doe je dat op een desktopcomputer of laptop? Dan mag een goede gamingmuis natuurlijk niet ontbreken. Wij vonden op Kieskeurig.nl goede gamingmuizen voor minder dan 100 euro.

Logitech G Pro X

Logitech G Pro X Superlight is een draadloze muis die communiceert via een meegeleverde 2.4 GHz USB-ontvanger met je Windows-computer. Binnenin bevindt zich een Hero 25K-sensor, waarmee je de gevoeligheid kunt instellen tot een maximum van 25.600 dpi. Je laadt de ingebouwde accu op via de meegeleverde micro-USB-kabel. Wanneer de batterij volledig is opgeladen, gebruik je het apparaat tot 70 uur onafgebroken voordat je deze weer op de stroom moet aansluiten. Het ontwerp weegt 63 gram en heeft een symmetrische vorm, al bevinden de twee duimknoppen zich uitsluitend aan de linkerkant.

In totaal heb je de beschikking over vijf programmeerbare knoppen: de linker- en rechtermuisknop, een klikbaar scrollwiel en de twee genoemde zijknoppen. Aan de onderkant van de behuizing zitten teflon-voetjes (PTFE) die contact maken met de ondergrond. Via de Logitech G Hub software op je pc pas je de instellingen van de DPI en de knoppen aan. De muis heeft een polling rate van 1000 Hz, wat betekent dat de positie duizend keer per seconde aan het systeem wordt doorgegeven.

Gewicht: 63 gram
Programmeerbare knoppen: 5
Sensor: 25.600 dpi

Razer DeathAdder V3

Razer DeathAdder V3 verbind je met je computer door middel van een vaste, gevlochten kabel met een USB-A-aansluiting. Deze muis heeft een asymmetrisch ontwerp dat specifiek is gevormd voor rechtshandig gebruik. Onder de linker- en rechtermuisknop zijn optische schakelaars geïnstalleerd die door middel van een lichtsignaal registreren wanneer je klikt. De interne Focus Pro 30K optische sensor ondersteunt resoluties tot maximaal 30.000 dpi.

Je bedient in totaal zes knoppen, waaronder een speciale knop aan de onderkant waarmee je schakelt tussen verschillende, vooraf ingestelde DPI-profielen zonder dat je de software hoeft te openen. Verder ondersteunt het model een maximale polling rate van 8000 Hz. Dit houdt in dat de muis vaker per seconde gegevens naar je Windows-pc stuurt dan standaardmodellen. Het gewicht van de behuizing bedraagt 59 gram. Om de functies van de knoppen toe te wijzen of macro's in te stellen, gebruik je de Razer Synapse 3-software. Je slaat deze instellingen vervolgens direct op in het ingebouwde geheugen van het invoerapparaat, zodat ze behouden blijven als je hem op een ander systeem aansluit.

Gewicht: 59 gram
Programmeerbare knoppen: 6
Sensor: 30.000 dpi

SteelSeries Rival 5

SteelSeries Rival 5 beschikt over negen afzonderlijk programmeerbare knoppen. Aan de linkerzijde van de behuizing vind je naast de reguliere knoppen ook een tuimelschakelaar die je zowel omhoog als omlaag kunt bewegen, plus een extra knop aan de voorkant van het duimgedeelte. Het apparaat is ontworpen voor rechtshandigen en weegt 85 gram. De registratie van je bewegingen gebeurt via een TrueMove Air optische sensor.

Deze sensor heeft een maximaal bereik van 18.000 dpi en een registratiesnelheid van 400 IPS. Je sluit het apparaat aan op een vrije USB-poort van je Windows-systeem via de vaste, met microvezel beklede kabel. De behuizing bevat tien verlichtingszones die onafhankelijk van elkaar in te stellen zijn via de SteelSeries GG-software. In deze applicatie pas je ook de CPI-waarden en de toewijzing van de negen knoppen aan. De hoofdschakelaars onder de muisknoppen zijn ontworpen met een IP54-certificering, wat inhoudt dat ze afgeschermd zijn tegen de invoer van stof en opspattend water. Er zijn grote glijders van PTFE op de onderkant gemonteerd voor de verplaatsing over een muismat.

Gewicht: 85 gram
Programmeerbare knoppen: 9
Sensor: 18.000 dpi

Corsair M65 RGB Ultra

Corsair M65 RGB Ultra is opgebouwd rondom een frame van geanodiseerd aluminium. Aan de onderkant van dit frame bevinden zich drie uitsparingen waar je meegeleverde gewichtjes in kunt plaatsen. Hiermee verander je het standaardgewicht van 97 gram naar maximaal 115 gram en pas je het zwaartepunt van het apparaat aan. Een opvallend kenmerk aan de linkerzijkant is de zogeheten 'sniper-knop'. Wanneer je deze ingedrukt houdt, verlaagt de muis tijdelijk de DPI-waarde, wat de cursorbeweging in Windows vertraagt.

In totaal zijn er acht programmeerbare knoppen aanwezig. De optische Marksman-sensor registreert bewegingen tot een instelbaar maximum van 26.000 dpi. De verbinding verloopt via een vaste USB-kabel en het apparaat maakt gebruik van AXON-technologie. Deze technologie maakt een polling rate tot 8000 Hz mogelijk. Binnenin is een zes-assige gyroscoop en versnellingsmeter ingebouwd. Met deze sensoren meet het apparaat de fysieke kanteling, waardoor je via de iCUE-software acties kunt koppelen aan het optillen of scheefhouden van de muis.

Gewicht: 97 gram / aanpasbaar tot 115 gram
Programmeerbare knoppen: 8
Sensor: 26.000 dpi

Glorious Model O 2 Wired

Glorious Model O 2 Wired heeft een gesloten voorkant, maar is op de handpalmsteun en de onderzijde voorzien van uitsparingen in een honingraatpatroon. Door deze fysieke structuur te gebruiken, is het totale gewicht van de behuizing op 59 gram gehouden. Aan de voorzijde bevindt zich een vaste, flexibele kabel met een standaard USB-A-stekker voor in je pc. Het apparaat maakt gebruik van een BAMF 2.0 optische sensor. Je past de resolutie van deze sensor handmatig aan tot een bovengrens van 26.000 dpi, waarbij snelheden tot 650 IPS worden geregistreerd.

De linker- en rechtermuisknop zijn voorzien van mechanische schakelaars. Bovenop de muis, direct achter het scrollwiel, bevindt zich een knop waarmee je stapsgewijs de DPI-waarde wijzigt. De actuele stand lees je af aan een indicator aan de onderkant. Via de Glorious Core-software pas je in Windows zaken aan zoals de 'lift-off distance', de polling rate (tot 1000 Hz) en de reactietijd van de knoppen. Er zijn in totaal zes knoppen in de behuizing verwerkt.

Gewicht: 59 gram
Programmeerbare knoppen: 6
Sensor: 26.000 dpi

▼ Volgende artikel
Microsoft Gaming-baas Phil Spencer en Xbox-president Sarah Bond vertrekken
Huis

Microsoft Gaming-baas Phil Spencer en Xbox-president Sarah Bond vertrekken

Microsoft Gaming-ceo Phil Spencer en Xbox-directeur Sarah Bond vertrekken bij het Amerikaanse bedrijf.

Dat hebben verschillende media vernomen, en Spencer zelf heeft het inmiddels ook bevestigd via social media. Daarbij publiceerde IGN ook interne e-mails van Microsoft's ceo Satya Nadella, de te vertrekken Spencer en de nieuwe Microsoft Gaming-ceo Asha Sharma en Matt Booty.

Naar verwachting vertrekt Spencer, die bijna veertig jaar bij Microsoft werkzaam was, aanstaande maandag. Xbox-president Sarah Bond - waarvan voorheen werd gedacht dat ze Spencer uiteindelijk zou vervangen - gaat ook weg. Asha Sharma is op dit moment nog de president van Microsofts CoreAI en gaat dus Microsoft Gaming bestieren. Matt Booty, het hoofd van Xbox Game Studios, wordt gepromoot naar chief content officer en zal nauw samenwerken met Sharma.

"Afgelopen najaar deelde ik met Satya dat ik nadacht over mijn vertrek en het beginnen aan het volgende hoofdstuk van mijn leven", zo stelt Spencer in zijn e-mail. "Vanaf dat moment gingen we aan de slag met onze aanpak, met het oog op het behoud van stabiliteit en het versterken van de fundering die we hebben gebouwd. Xbox is altijd meer dan een bedrijf geweest. Het is een levendige gemeenschap bestaande uit spelers, makers en teams die erg veel geven om wat we bouwen en hoe we dat doen. Het verdient een goed doordacht plan voor de toekomst."

"Ik wil Phil bedanken voor zijn uitzonderlijke leiderschap en samenwerking", aldus Nadella in zijn e-mail naar werknemers. "In meer dan 38 jaar bij Microsoft, waaronder 12 jaar aan het hoofd van de gamedivisie, heeft Phil geholpen met het transformeren van wat we doen en hoe we dat doen."

View post on X

De nieuwe Microsoft Gaming-ceo aan het woord

Sharma, de nieuwe ceo van Microsoft Gaming, meldt in haar e-mail: "Mijn eerste taak is simpel: begrijpen hoe dit werkt en het vervolgens beschermen. Dat begint bij drie verplichtingen. Ten eerste geweldige games - daar begint alles mee. We moeten geweldige games hebben die door onze spelers geliefd worden." Vervolgens vertelt Sharma over het belang van onvergetelijke personages, de macht geven aan ontwikkelstudio's en iconische franchises.

"Ten tweede: de terugkeer van Xbox. We verbinden ons opnieuw aan onze trouwe Xbox-fans en -spelers, die de afgelopen 25 jaar in ons hebben geïnvesteerd, en de ontwikkelaars waar we de uitgebreide universa en ervaringen die onze spelers wereldwijd omarmen mee hebben gebouwd. We zullen onze afkomst eren met een vernieuwde inzet voor Xbox, te beginnen bij de console, die heeft gevormd wie we zijn." Sharma benadrukt daarbij dat games tegenwoordig op meerdere apparaten te vinden zijn, en spreekt uit dat Microsoft zich niet wil limiteren aan één apparaat. "Terwijl we uitbreiden op pc, mobiel en cloud, moet Xbox naadloos, onmiddellijk en waardig voor de gemeenschappen die we serveren voelen."

Het derde punt van Sharma is "de toekomst van spelen. We nemen de heruitvinding van spelen waar. Daarom zullen we investeren in nieuwe zakenmodellen en nieuwe manieren om te spelen door gebruik te maken van wat we al hebben: iconische teams, personages en werelden waar mensen van houden. Maar we zullen die werelden niet behandelen als statische IP om uit te melken en geld uit te onttrekken. We bouwen een gedeeld platform en gereedschappen die ontwikkelaars en spelers de macht geven om hun eigen verhalen te creëren en delen."

Over Spencer en de staat van Xbox

Phil Spencer werd in 2014 hoofd van Xbox, toen hij de opdracht had Xbox One van een gebrekkige release het jaar ervoor te redden. Tijdens die consolegeneratie werd onder andere het populaire Xbox Game Pass gelanceerd. Dankzij onder andere die service en zijn veelvuldige interviews werd hij al snel populair onder gamers.

Na de Xbox Series X en S-release in 2020 begon de mening over Spencer om te slaan, vooral gevoed door de veranderingen rondom Xbox als merk. Sinds enkele jaren komen de spellen van Xbox-ontwikkelaar zelfs vaak ook op andere platforms uit - bijvoorbeeld op PlayStation 5 en Nintendo Switch. Tegelijkertijd loopt de verkoop van de huidige Xbox Series X en S-consoles flink terug. Spencer zelf verscheen de afgelopen jaren steeds minder vaak in interviews, en ook de vele ontslagrondes en studiosluitingen binnen de Xbox-divisie zorgden voor reputatieschade.

Tegelijkertijd werden onder Spencers leiding grote aankopen als Bethesda en Activision Blizzard gedaan, bekend van gamefranchises als The Elder Scrolls, Fallout en Call of Duty.

Microsoft heeft eerder laten weten aan een nieuwe console te werken, die de grenzen tussen consoles en pc moet vervagen. Voor zover bekend wordt dit een apparaat die in feite pc-games af gaat spelen, alsmede Xbox-games, en waarop verschillende digitale pc-winkels bereikbaar zullen zijn - en dus niet alleen die van Microsoft zelf.

Het vertrek van twee belangrijke kopstukken binnen Microsofts gamedivisie is opvallend, zeker in combinatie met het feit dat de gametak van het bedrijf schijnbaar in een transitieperiode zit. Ook het feit dat de nieuwe ceo van Microsoft Gaming van CoreAI afkomt, houdt de gemoederen onder gamers bezig. Microsoft zet groots in op kunstmatige intelligentie, maar onder gamers heerst vooral onvrede over de invloed die AI tegenwoordig heeft op hun hobby. Sharma benadrukte in haar interne e-mail echter dat Xbox zich niet gaat richten op "zielloze AI-slop".