De naam ‘Google Street View’ gaat eigenlijk al lang niet meer op. Zo laat Google’s kaartendienst je niet alleen een bezoekje brengen aan de Galapagoseilanden, maar nu ook aan de indrukwekkende deeltjesversneller op de Frans-Zwitserse grens. De foto’s die Google maakte in en om de Large Hadron Collider zijn niet gemaakt door de Street View auto’s, maar door een op maat gemaakte motor. Dit voertuig kon zelfs door het tunnelsysteem rijden, waardoor indrukwekkende foto´s gemaakt konden worden.

‘Niks aan de hand’

CERN, de Europese organisatie die de deeltjesversneller gebruikt voor onderzoek, stuurde voor de komst van het Street View team nog een intern bericht naar medewerkers om vooral te doen alsof het een doodnormale dag betrof. Hierdoor kunnen Google-gebruikers met hun muis en toetsenbord door het CERN-gebouw wandelen en net doen alsof ze onderdeel zijn van het onderzoekteam. Om privacyredenen zijn alle gezichten van CERN-medewerkers verdoezeld.

Oorsprong van het universum

Een wandeling rondom de Large Hadron Collider levert veel interessante plaatjes op. Zo zijn er talloze bordjes te lezen en is er zelfs een noodknop te vinden. De controlekamer is ook zeker een bezoekje waard. Daar doen wetenschappers onderzoek naar de oorsprong van het universum. Met Google Street View krijg je nu een goede indruk hoe het is om in die indrukwekkende ruimte te staan.